Районна газета

ЗЕРНОЗБИРАЛЬНІ РОБОТИ НА КРОЛЕВЕЧЧИНІ

На Кролевеччині тривають роботи по збиранню ранніх зернових та зернобобових культур. Аграріями району успішно завершено збирання озимого ріпаку. Озимий ріпак зібрано на площі 1161 га, намолочено 3033 тонни при середній урожайності 26,1 ц/га.

ДО УВАГИ ГОЛІВ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Сумським відділенням Українського державного фонду підтримки фермерських господарств продовжується приймання документів від фермерських господарств на отримання бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 106 (далі – Порядок), право на отримання такої субсидії мають фермерські господарства, які мають чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20 млн гривень, у власності та/або користуванні яких перебувають землі сільськогосподарського призначення; зареєстровані у поточному році фермерські господарства, у власності та/або користуванні яких перебувають землі сільськогосподарського призначення, незалежно від обсягу чистого доходу (виручки).

КРОЛЕВЕЧЧИНА ЗАВЕРШИЛА ПОСІВ РАННІХ ЗЕРНОВИХ ТА ЗЕРНОБОБОВИХ КУЛЬТУР

Аграрії району успішно завершили посів ранніх зернових та зернобобових культур.

За словами начальника управління агропромислового розвитку Кролевецької районної державної адміністрації Валентини КРАСНИЦЬКОЇ,  посіяно 1783 га, що становить 210% до прогнозу, з них пшениці ярої – 875 га, вівса – 655 га, гороху – 243 га та ячменю – 10 га.

ЧАСТКОВА КОМПЕНСАЦІЯ ВАРТОСТІ НАСІННЯ – ДІЄВИЙ ІНСТРУМЕНТ ЗМЕНШЕННЯ ВИТРАТ ДЛЯ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Одним із напрямків фінансової  підтримки відповідно до  Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 106 (зі змінами) є часткова компенсація вартості насіння сільськогосподарських рослин вітчизняного виробництва, закупленого у фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб, які здійснюють виробництво та/або його реалізацію.

Міністерством аграрної політики та продовольства України у 2019 році передбачені асигнування з державного бюджету за цим напрямом у сумі 80 млн гривень.