Районна газета

Розвиток підприємництва

Інформація оновлена 18.05.2020 року

Програма розвитку малого та середнього підприємництва в Кролевецькому районі на 2017-2018 роки

Довідка про стан виконання Програми розвитку  малого та середнього підприємництва в Кролевецькому районі на 2017-2020 роки

 

ОГОЛОШЕННЯ:

Опубліковано 01.06.2020 року

До уваги підприємств та організацій району!

Інформуємо, що 01 червня 2020 року  о 15.00 годині за підтримкою Мінекономіки та ЮНІДО проводитиметься вебінар з обговорення актуальної проблематики участі в ланцюгах доданої вартості.

Передбачено фахове обговорення можливостей участі вітчизняних підприємств у глобальних, європейських і національних ланцюгах доданої вартості.

Приймаються короткі виступи на 10 хвилин у форматі презентацій. Заявки на виступи у обговоренні надсилати на електрону адрес This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Матеріали обговорення увійдуть до наступного Аналітичного дайджесту платформи Industry4Ukraine. Модеруватиме захід координатор платформи Industry4Ukraine Денис Базілевич.

Захід відбудеться на технологічній платформі Zoom, взяти участь у ньому можна за попередньої реєстрації за посиланням https://forms.gle/4kPsmgxNbkhzPQalA . На електронну адресу, зазначену при реєстрації, буде надіслано інструкція з підключення до вебінару.

Також вашій увазі пропонується дайджест, підготовлений за підсумками попереднього вебінару щодо кластерної тематики. До дайджесту увійшов огляд прогресивних іноземних практик і підходів до кластерної  політики, проаналізовано ключові вітчизняні ініціативи. Матеріал доступний за посиланням https://bit.ly/3ga4ZKY

Щодо взяття участі у опитуванні щодо наявних бар’єрів для розвитку кластерів, передумов участі бізнесу у них, а також запропонувати пріоритети політики розвитку кластерів в Україні: https://bit.ly/2XfPWgd. Опитування проводитиметься до 09.06.2020 включно.

 

Опубліковано 18.05.2020 року

До уваги суб’єктів малого підприємництва!

ОГОЛОШЕННЯ

про проведення конкурсного відбору проектів суб’єктів малого підприємництва для отримання за рахунок коштів обласного бюджету часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими у державних банківських установах

У рамках реалізації заходів Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Сумській області на 2017-2020 роки, затвердженої рішенням десятої сесії Сумської обласної ради 7 скликання від 22 грудня 2016 року (зі змінами) оголошується конкурсний відбір проектів суб’єктів малого підприємництва для отримання за рахунок коштів обласного бюджету часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими у державних банківських установах.

Право на отримання компенсації за рахунок коштів обласного бюджету мають суб’єкти малого підприємництва, які отримали компенсації за рахунок місцевого бюджету (районного бюджету чи бюджету об’єднаної територіальної громади) відповідно до місцевих програм розвитку підприємництва.

Для участі у конкурсі суб’єкту малого підприємництва необхідно в термін з 21 травня 2020 року до 22 червня 2020 року включно подати до комунальної установи «Сумський обласний фонд підтримки підприємництва» Сумської обласної ради (40030, м. Суми, вул. Кооперативна, 3, телефон 65 91 17, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ) документи, передбачені Правилами надання часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими суб’єктами малого підприємництва у державних банківських установах Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Сумській області на 2017-2020 роки.

Засідання обласної конкурсної комісії з оцінки та проведення конкурсного відбору проектів суб’єктів малого підприємництва для отримання за рахунок коштів обласного бюджету часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими у державних банківських установах відбудеться о 13.00 годині 07 липня 2020 року за адресою: м. Суми, майдан Незалежності 2, в приміщенні Сумської обласної державної адміністрації, кабінет № 115, 6 поверх.

 

До уваги підприємців!

З метою інформаційної, консультаційної та фінансової підтримки малого і середнього підприємництва на час карантину Офіс розвитку малого та середнього підприємництва створив загальний інформаційний ресурс для бізнесу під час карантину, який буде наповнюватись корисними посиланнями, порадами фахівців та новинами для підприємців  http://sme.gov.ua/covid19/

 

До уваги суб’єктів  малого та середнього бізнесу!

Кролевецька районна державна адміністрація доводить до відома,

 перелік джерел та програм фінансування малого бізнесу

 

Європейський банк реконструкції та розвитку

ЄБРР підтримує підприємців в різних галузях промисловості: виробництво продуктів харчування та напоїв, оптова та роздрібна торгівля, будівництво і машинобудування. Гранти видаються на діяльність, пов’язану з розвитком бізнесу, приміром, ІТ-консалтинг, маркетингові ініціативи, перехід на європейські стандарти звітності, вихід на зовнішні ринки. Головну увагу приділяють розвитку бізнесу в регіонах.

https://www.ebrd.com/ru/home.html

 

Horizon 2020

Найбільша в історії ЄС програма, спрямована на фінансування досліджень та інновацій, із загальним бюджетом близько 80 млрд євро, розрахованим на сім років (з 2014 по 2020). Програма покликана сприяти збільшенню числа передових технологій, відкриттів і перспективних розробок шляхом просування ідей з наукових лабораторій до ринку. Вона заснована на трьох ключових пріоритетах: передовій науці, лідерстві в промисловості та суспільних викликах. Програма надає підтримку від проектів з наукових досліджень, до новацій, що стартують на ринку

https://ec.europa.eu/programmes/horizon2020/, http://www.eu-ua.org/horizon-2020

 

Конкурентоспроможність підприємств малого та середнього бізнесу (COSME)

Загальний бюджет в період з 2014 по 2020 складає 2,3 млрд євро. Є 25 підпрограм, які класифікуються за трьома напрямками: нові виходи на зовнішні ринки, підвищення конкурентоспроможності та формування культури ведення бізнесу. У програмах COSME мають змогу брати участь представники малого та середнього бізнесу, громадські організації, агенції регіонального розвитку, бізнес-асоціації, державні органи та навчальні заклади.

https://ec.europa.eu/easme/en/cosme-0, http://eu-ua.org/cosme

 

Програма країн Східного партнерства EU4Business

EU4Business реалізується різними міжнародними організаціями, серед яких ЄБРР, ЄІБ, Світовий банк, ПРООН, Німецький банк розвитку, ОЕСР, Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ), Європалата та надає наступні можливості:

доступ до фінансування: кредити в національній валюті, фінансування інвестицій, пов’язаних з експортом, та фінансування заходів щодо адаптації до стандартів ЄС, а також підтримка жінок-підприємниць та стартапів.

доступ до ринків: проведення бізнес-консультацій та тренінгів з експорту, створення можливостей для налагодження зв'язків та організація торгових делегацій до ринків ЄС

доступ до знань: надання консультативних послуг, консалтингової та технічної підтримки, проведення спеціалізованих тренінгів для розвитку навичок.

http://www.eu4business.eu/uk/ukraine

 

Creative Europe – Креативна Европа

Creative Europe спрямована на підтримку культурного та креативного секторів Європи, посилення конкурентоспроможності європейської аудіовізуальної продукції, а також забезпечення промоції і захисту культурного та мовного розмаїття. Приміром, захист, розвиток та популяризація культурного та лінгвістичного різноманіття і зміцнення конкурентності культурного та креативного секторів Європи. Елементами програми є дві підпрограми: «Культура» (бюджет 455 млн євро) і «Медіа» (824 млн євро).

https://creativeeurope.in.ua

 

EUREKA

EUREKA провідна відкрита платформа для міжнародного співробітництва в сфері інновацій. Програма залишається єдиною ініціативою, яка дотримується принципу “знизу вгору”. Тобто вона працює над забезпеченням того, щоб будь-який науково-дослідний проект з хорошим бізнес-планом отримав підтримку, на яку він заслуговує, незалежно від технологічного характеру або типу організації. Адже основною метою EUREKA є підвищення рівня конкурентоспроможності Європи, сприяючи інноваційному підприємництву між малими та великими підприємствами, науково-дослідними інститутами та університетами.

https://mon.gov.ua/ua/nauka/innovacijna-diyalnist-ta-transfer-tehnologij/mizhnarodna-programa-eureka

 

Мережа EEN

Європейська Мережа Підприємств (Enterprise Europe Network) це глобальна міжнародна мережа до якої входить 70 країн світу. За допомогою якої українські МСП мають можливість шукати бізнес-партнерів та покупців своєї продукції; розміщувати та відстежувати комерційні пропозиції; просувати свої інноваційні технології на ринки ЄС; шукати та залучати новітні інноваційні технології із-за кордону; шукати інвесторів та партнерів у ЄС для створення спільних підприємств.

http://www.iop.kiev.ua/~een/index.html

 

Офіс розвитку МСП – портал для підприємців

Офіс розвитку МСП – є постійно діючим консультативно-дорадчим органом при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, завданням якого є підготовка пропозицій щодо покращення доступу малого і середнього бізнесу до інформації, навчання та фінансування через розроблення цільових програм підтримки, створення єдиного інформаційного порталу, а також організація та розвиток мережі центрів підтримки підприємництва на регіональному та місцевому рівнях.

http://sme.gov.ua

 

Портал ProAid

Портал ProAid є найбільшою в Україні базою даних проектів і програм міжнародної допомоги. Він також є інформаційною системою управління міжнародною технічною допомогою, що дозволяє реєструвати нові проекти на нових виконавців проектів і програм, а також здійснювати перереєстрацію проектів МТД. Передбачається також подача через портал заявок і проектних пропозицій з боку українських бенефеціарів.

http://proaid.gov.ua/uk/projects

 

Український фонд стартапів

Український фонд стартапів (УФС) – це державний фонд, започаткований за ініціативою Кабінету Міністрів України, що підтримує інноваційні проекти та допомагає найталановитішим українським підприємцям створювати успішні глобальні компанії. УФС надає фінансування у формі грантів компаніям на початкових стадіях їхнього розвитку (pre-seed та seed). Процес відбору стартапів для надання грантів відбувається на конкурсній основі.

https://usf.com.ua

 

Фонд розвитку підприємництва

Основна мета Фонду розвитку підприємництва полягає у забезпеченні фінансової та іншої супровідної підтримки приватних суб’єктів мікро-, малого та середнього підприємництва в Україні переважно через операції з українськими банками, небанківськими фінансовими установами та іншими постачальниками фінансових послуг або подібними установами. Основним інструментом діяльності фонду є кредитні програми.

http://guf.gov.ua/

 

Державна установа «Офіс з просування експорту України»

Офіс створений на базі консультативно-дорадчого органу при Мінекономрозвитку з просування українського експорту. В рамках роботи Установи, експортерам надається така допомога: практичні поради щодо виходу на зовнішні ринки та розвиток експортного потенціалу; аналітичні матеріали для вивчення потенційних ринків для експорту: торговельні огляди країн, секторальна аналітика, гайди та інформація про тарифні та нетарифні обмеження; заходи з розширення експортних можливостей та пошук нових закордонних партнерів: торгові місії, виставки, бізнес-форуми.

https://epo.org.ua/

 

GPA in UA (Agreement on Government Procuremen)

GPA in UA – організація, яка підтримує та консультує українських експортерів з питань участі в публічних закупівлях країн GPA (Угода СОТ) та імпортерів з країн-учасниць GPA щодо їх участі в публічних закупівлях в Україні, а також сприяє створенню екосистеми щодо підтримки участі українських експортерів у публічних закупівлях країн GPA та імпортерів країн-учасниць GPA в публічних закупівлях в Україні.

https://www.facebook.com/gpainua/

 

(PRO) Платформа ефективного регулювання

(PRO) - це низка унікальних сучасних сервісів, що допомагають підприємцям вести та започатковувати бізнес, а органам влади втілювати сервісний підхід у взаємодії з бізнесом. Платформу розроблено Офісом ефективного регулювання (Better Regulation Delivery Office).

BRDO - незалежний експертно-аналітичний центр, створений за ініціативи Міністерства економічного розвитку та торгівлі України і західних партнерів.  Фінансується Європейським Союзом в рамках проекту FORBIZ та в рамках Ініціативи EU4Business.

https://regulation.gov.ua/

 

PROZORRO

PROZORRO - офіційний портал оприлюднення інформації про публічні закупівлі України. Закупівлі за державні кошти відбуваються в онлайн-режимі. По суті, це зворотній аукціон, в якому Учасники змагаються за право постачати Замовнику певний товар чи послугу. Перемагає той, чия ціна в результаті виявиться найнижчою, а технічні характеристики товару або послуги відповідають тим, що заявлені Замовником в тендерній документації.

https://prozorro.gov.ua/business

 

КУ «Сумський обласний фонд підтримки підприємництва» СОР

Сумський обласний фонд підтримки підприємництва є державною неприбутковою організацією. За своїм статусом, завданнями і можливостями Сумський фонд підтримки підприємництва (Фонд) – це унікальна структура, яка за державні кошти впроваджує затверджені урядом заходи та програми, спрямовані на забезпечення для суб’єктів малого та середнього бізнесу можливості отримати освітню, консультаційну, гарантійну і, зокрема, пільгову фінансово-кредитну підтримку.

https://fondpp.sumy.ua

 

Центр Інформаційної Підтримки Бізнесу м. Суми

Центр Інформаційної Підтримки Бізнесу м. Суми є платформою для поширення знань, розвитку компетенцій, забезпечення ефективних комунікацій та стимулювання консолідаційних процесів у середовищі малого та середнього бізнесу з метою підвищення його конкурентоспроможності та забезпечення сталого розвитку. Центр проводить велику кількість секторальних бізнес-заходів та бізнес-семінарів різноманітного формату, базуючись при виборі тематики на регіональному попиті, даних бізнесу та надаючи йому доступ до фахових спікерів, експертів, консультацій та інформації для розвитку бізнесу, а також можливості професійного нетворкінгу задля покращення взаємодії і створення нових проектів.

https://www.facebook.com/business.support.centre.sumy/

 

Єдиний державний портал адміністративних послуг

Портал створено на вимогу Закону України «Про адміністративні послуги». Єдиний державний портал адміністративних послуг ведеться з метою забезпечення надання адміністративних послуг для бізнесу в електронній формі, доступу суб’єктів звернення до інформації про адміністративні послуги з використанням Інтернету і є офіційним джерелом інформації про їх надання.

https://my.gov.ua/info/services/bylifesituation

 

Перелік корисних онлайн-сервісів для підприємців

Фонд Східна Європа в рамках виконання Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» на постійній основі збирає та оновлює онлайн інструменти, які можуть стати в нагоді малому та середньому бізнесу.

https://www.me.gov.ua/ - розвиток малого підприємництва - Корисні сервіси для започаткування та ведення бізнесу

 

Департамент економічного розвитку і торгівлі Сумської обласної державної адміністрації

У рамках Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Сумській області на 2017-2020 роки в області здійснюється державна фінансова підтримка бізнесу шляхом надання часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими суб’єктами малого підприємництва у державних банківських установах, за рахунок обласного та місцевих бюджетів.

http://gue.sm.gov.ua/index.php/uk/programa-rozvitku-malogo-ta-serednogo-pidpriemnitstva-v-sumskij-oblasti-na-2017-2019-roki

 

Департамент агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації

Відповідно до Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року в області здійснюється фінансова підтримка сільськогосподарської дорадчої діяльності за рахунок обласного та місцевих бюджетів.

http://www.apk.sm.gov.ua/index.php/uk/123

Більш детальну інформацію можна отримати за адресою: 41300, Сумська область, м.Кролевець, пл.Миру 1, каб.18 .

 

Опубліковано 25.02.2020 року

До уваги суб’єктів малого та середнього бізнесу!

За ініціативи Президента України та Прем’єр-міністра України запроваджено державну програму «Доступні кредити 5-7-9%».

Мета програми – завдяки державній підтримці відкрити підприємцям доступ до кредитів для розвитку і модернізації власного бізнесу. Це сприятиме стимулюванню підприємництва і відповідно посиленню конкурентоспроможності малих підприємств, створенню нових робочих місць, зміцненню економіки.

Державна компенсація за кредитом у рамках програми дає підприємцям можливість отримати фінансування в національній валюті за відсотковими ставками 5,7 або 9% річних. Ставка залежить від розміру бізнесу:

5% річних – для бізнесу з виручкою до 25 млн грн.за рік та створенням мінімум 2 робочих місць протягом першого кварталу;

7% річних - для бізнесу з виручкою до 25 млн грн. за рік;

9% річних – для бізнесу з виручкою 50 млн грн. за рік.

Отримати фінансування можна у ПРИВАТБАНКУ та Ощадбанку на придбання та модернізацію основних засобів, на будівництво/реконструкцію/ремонт приміщень, де ведеться основна господарська діяльність. Кредити надаються терміном до 5 років у сумі до 1,5 млн гривень.

 

Опубліковано 05.02.2020 року

До уваги підприємців!!!

Постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 28 затверджено Порядок надання фінансової державної підтримки суб’єктам мікропідприємництва та малого підприємництва. Державна підтримка надається через уповноважені банки шляхом часткової компенсації процентних ставок за кредитами для суб’єктів малого підприємництва, що дозволяє залучати кошти на рівні від 5 до 9 відсотків річних.

До вказаної програми долучилися 4 банківських установи: Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Укрексімбанк. Зазначені банки розпочали прийом заявок від підприємців на одержання кредитів та надання ним консультацій.

 

Опубліковано 05.02.2020 року

До уваги суб’єктів малого підприємництва!

Кролевецька районна державна адміністрація оголошує конкурсний відбір проектів з розвитку власної підприємницької діяльності (бізнесу) на отримання часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, залученими суб’єктами малого підприємництва у державних банківських установах. Право на отримання компенсації мають фізичні особи-підприємці та малі підприємства, які зареєстровані та здійснюють діяльність на сільській території району не менше одного року.

Для участі у конкурсі суб’єктам малого підприємництва необхідно надати до комунальної установи «Сумській обласний Фонд підтримки підприємництва» Сумської обласної ради  (40030, м. Суми, вул. Кооперативна,3 телефон (0542) 659117, e-mail( This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ) документи, передбачені Правилами надання часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими суб’єктами малого підприємництва у державних банківських установах (зі змінами), Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Кролевецькому районі на 2017-2020 роки.

Документи приймаються з 27 січня до 26 лютого 2020 року включно. Засідання районної конкурсної комісії з оцінки та проведення конкурсного відбору проектів суб’єктів малого підприємництва для отримання за рахунок коштів районної бюджету часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими у державних банківських установах, відбудеться 13 березня 2020 року о 10 годині в залі засідань районної державної адміністрації (м.Кролевець, пл. Миру,1, другий поверх).

 

До уваги суб’єктів малого та середнього бізнесу!

Кролевецька районна державна адміністрація доводить до відома суб’єктів малого та середнього підприємництва, що 20 червня 2019 року відбудеться форум «Роль малого і середнього бізнесу у розвитку фестивального туризму на Сумщині» в Конгрес-центр СумДУ за адресою: м.Суми, вул.Покровська,9/1.

Участь у форумі безкоштовна, реєстрація обов’язкова. Для отримання додаткової інформації звертатись моб.тел 0502470204, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .

 

До уваги суб’єктів малого підприємництва!

Кролевецька районна державна адміністрація оголошує конкурсний відбір проектів з розвитку власної підприємницької діяльності (бізнесу) на отримання часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, залученими суб’єктами малого підприємництва у державних банківських установах. Право на отримання компенсації мають фізичні особи-підприємці та малі підприємства, які зареєстровані та здійснюють діяльність на сільській території району не менше одного року.

Для участі у конкурсі суб’єктам малого підприємництва необхідно надати до комунальної установи «Сумській обласний Фонд підтримки підприємництва» Сумської обласної ради  (40030, м. Суми, вул. Кооперативна,3 телефон (0542) 659117, e-mail ( This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ) документи, передбачені Правилами надання часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими суб’єктами малого підприємництва у державних банківських установах (зі змінами), Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Кролевецькому районі на 2017-2020 роки.

Документи приймаються з 13 травня до 12 червня 2019 року включно. Засідання районної конкурсної комісії з оцінки та проведення конкурсного відбору проектів суб’єктів малого підприємництва для отримання за рахунок коштів районної бюджету часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими у державних банківських установах, відбудеться 26 червня 2019 року о 10 годині в залі засідань районної державної адміністрації (м.Кролевець, пл. Миру,1, другий поверх).

 

До уваги суб’єктів малого підприємництва!

ОГОЛОШЕННЯ

про проведення конкурсного відбору проектів суб’єктів малого підприємництва для отримання за рахунок коштів обласного бюджету часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими у державних банківських установах

У рамках реалізації заходів Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Сумській області на 2017-2020 роки, затвердженої рішенням десятої сесії Сумської обласної ради 7 скликання від 22 грудня 2016 року (зі змінами від 24.02.2017, 15.09.2017, 20.12.2017, 02.03.2018, 06.07.2018 та 07.09.2018, 19.10.2018) оголошується конкурсний відбір проектів суб’єктів малого підприємництва для отримання за рахунок коштів обласного бюджету часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими у державних банківських установах.

Право на отримання компенсації за рахунок коштів обласного бюджету мають суб’єкти малого підприємництва, які отримали компенсації за рахунок місцевого бюджету (районного бюджету чи бюджету об’єднаної територіальної громади) відповідно до місцевих програм розвитку підприємництва.

Для участі у конкурсі суб’єкту малого підприємництва необхідно в термін з 01 квітня по 03 травня 2019 року включно подати до комунальної установи «Сумський обласний фонд підтримки підприємництва» Сумської обласної ради (40030, м. Суми, вул. Кооперативна, 3, телефон 65 91 17, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ) документи, передбачені Правилами надання часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими суб’єктами малого підприємництва у державних банківських установах Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Сумській області на 2017-2020 роки.

Засідання обласної конкурсної комісії з оцінки та проведення конкурсного відбору проектів суб’єктів малого підприємництва для отримання за рахунок коштів обласного бюджету часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими у державних банківських установах відбудеться о 13.00 годині 23 травня 2019 року за адресою: м. Суми, площа Незалежності 2, в приміщенні Сумської обласної державної адміністрації, кабінет № 115, 6 поверх.

 

До уваги зацікавлених осіб!

У місті Відень 20 травня 2019 року буде проведено Українсько-австрійський економічний форум.

Спеціалізація форуму:

- торгівельно-економічне та інвестиційне співробітництво з українськими регіонами;

- співробітництво з представниками українського бізнесу з найбільш розвинутих та перспективних секторів української економіки – сільського господарства, сектору інформаційних технологій, енергоефективності та відновлювальної енергетики, виробництво споживчих товарів.

За додатковою інформацією звертатись за електронною адресою: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  

 

До уваги суб’єктів малого підприємництва!

Кролевецька районна державна адміністрація оголошує конкурсний відбір проектів з розвитку власної підприємницької діяльності (бізнесу) на отримання часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, залученими суб’єктами малого підприємництва у державних банківських установах. Право на отримання компенсації мають фізичні особи-підприємці та малі підприємства, які зареєстровані та здійснюють діяльність на сільській території району не менше одного року.

Для участі у конкурсі суб’єкти малого підприємництва необхідно надати до комунальної установи «Сумській обласний Фонд підтримки підприємництва» Сумської обласної ради  (40030, м. Суми, вул. Кооперативна,3 телефон (0542) 659117, e-mail( This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ) документи, передбачені Правилами надання часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими суб’єктами малого підприємництва у державних банківських установах (зі змінами) Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Кролевецькому районі на 2017-2020 роки.

Документи приймаються з 28 січня до 27 лютого 2019 року. Засідання районної конкурсної комісії з оцінки та проведення конкурсного відбору проектів суб’єктів малого підприємництва для отримання за рахунок коштів районної бюджету часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими у державних банківських установах, відбудеться 14 березня 2019 року о 10 годині в залі засідань районної державної адміністрації (м.Кролевець, пл. Миру,1, другий поверх).

 

До уваги суб’єктів малого підприємництва!

ОГОЛОШЕННЯ

про проведення конкурсного відбору проектів суб’єктів малого підприємництва для отримання за рахунок коштів обласного бюджету часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими у державних банківських установах

У рамках реалізації заходів Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Сумській області на 2017-2020 роки, затвердженої рішенням десятої сесії Сумської обласної ради 7 скликання від 22 грудня 2016 року (зі змінами від 24.02.2017, 15.09.2017, 20.12.2017, 02.03.2018, 06.07.2018,  07.09.2018, 19.10.2018) оголошується конкурсний відбір проектів суб’єктів малого підприємництва для отримання за рахунок коштів обласного бюджету часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими у державних банківських установах.

Право на отримання компенсації за рахунок коштів обласного бюджету мають суб’єкти малого підприємництва, які отримали компенсації за рахунок місцевого бюджету (районного бюджету чи бюджету об’єднаної територіальної громади) відповідно до місцевих програм розвитку підприємництва.

Для участі у конкурсі суб’єкту малого підприємництва необхідно в термін з 28 січня по 27 лютого 2019 року включно подати до комунальної установи «Сумський обласний фонд підтримки підприємництва» Сумської обласної ради (40030, м. Суми, вул. Кооперативна,3 телефон 659117, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ) документи, передбачені Правилами надання часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими суб’єктами малого підприємництва у державних банківських установах Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Сумській області на 2017-2020 роки.

Засідання обласної конкурсної комісії з оцінки та проведення конкурсного відбору проектів суб’єктів малого підприємництва для отримання за рахунок коштів обласного бюджету часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими у державних банківських установах відбудеться о 13.00 годині 14 березня 2019 року за адресою: м.Суми, площа Незалежності,2 в приміщенні Сумської обласної державної адміністрації, кабінет №115, 6 поверх.

 

ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ!

Європейська програма підтримки малого та середнього бізнесу (Програма COSME) - це набір тематичних підпрограм, реалізація яких покликана:

1) вирішити проблеми в сфері малого і середнього підприємництва, які пов'язані з доступом до фінансування, виходом на нові ринки та вдосконаленням внутрішніх бізнес-процесів;

2)  вдосконалити пріоритетні сфери національної економіки (IT-сфера, туризм, галузі промисловості);

3) забезпечити вихід на ринок ЄС та ринки партнерів програми (через Європейську мережу підприємств - EnterpriseEuropeNetwork).

4) отримати легкий доступ до інформації щодо ведення підприємницької діяльності (через онлайн-порталиYoureuropebusinessportal, Tradehelpdesk, Europeanclustercollaborationplatform).

5) забезпечити бізнес-стажування за кордоном на діючому підприємстві (обмін досвідом за допомогою програми Еразмус для молодих підприємців).

Участь у програмі COSME дає можливість українському бізнесу здійснити вихід на зовнішні ринки країн ЄС та інших країн-учасниць програми, реалізувати власні товари та послуги, або придбати їх у іноземних компаній, знайти партнерів та контрагентів.

Більш детальнішу інформацію можна отримати за адресою:01008 м.Київ, вул. Грушевського,12/2 офіс 368, http This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .

 

ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ!

«Горизонт 2020» (Horizon 2020) – найбільша програма Європейського Союзу, спрямована на фінансування досліджень та інноваційних розробок. Бюджет програми на 7 років (з 2014 по 2020 рік) становить 80 млрд євро.

Ця програма є фінансовим інструментом, що спрямований на забезпечення конкурентоспроможності Європи в світі.

З липня 2015 року Україна є асоційованим членом програми, відтак, має можливість користуватися тими ж привілеями, якими користуються країни ЄС.

Програма «Горизонт 2020» зосереджує фінансування на трьох різних, взаємодоповнюючих пріоритетах ЄС:

  1. Передова наука.
  2. Суспільні виклики.
  3. Підтримка малих та середніх підприємств.

Інструмент фінансування малих та середніх підприємств направлений на фінансові потреби міжнародно-орієнтованих суб’єктів господарювання задля реалізації ризикових інноваційних ідей з високим ринковим потенціалом. На відміну від інших видів діяльності, для подання заявки достатньо навіть одного суб’єкта господарювання. Підтримка надається на трьох різних фазах, що становлять повний інноваційний цикл:

Фаза 1. Концепція і техніко-економічна оцінка (від ідеї до концепції)

Грант на 50.000 євро + тренінги

Фінансування надається для вивчення та оцінювання технічної обґрунтованості та комерційного потенціалу інноваційного прориву у своїй галузі. Від ідеї до концепції фінансування надається для вивчення та оцінювання технічної обґрунтованості та комерційного потенціалу інноваційного прориву у своїй галузі.

Фаза 2. Інноваційний проект - від концепції до прототипу

Грант на 1-3 млн. євро (70% від фінансування) + тренінги

Фінансування надається для інноваційних проектів, підкріплених стратегічним бізнес-планом та техніко-економічним обґрунтуванням

Фаза 3. Комерціалізація - від прототипу до виходу на ринок

Ризикове фінансування (приватне/державне)

Підтримка інвестиційної готовності, допомога з доступом до ризикового фінансування і до клієнтів, а також послуг Європейської мережі підтримки.

Мережа національних та регіональних контактних пунктів є головною структурою для надання довідок, практичної інформації та допомоги з усіх аспектів участі у «Горизонт 2020»:

03680, м. Київ, вул. Горького 180, оф. 801

Тел.: +38 044 5290332

E-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Контактні особи: Коваль Олена (директор) Мельник Олена (головний спеціаліст).

 

ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА!

ОГОЛОШЕННЯ

про проведення конкурсного відбору проектів суб’єктів малого підприємництва для отримання за рахунок коштів обласного бюджету часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими у державних банківських установах

У рамках реалізації заходів Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Сумській області на 2017-2020 роки, затвердженої рішенням десятої сесії Сумської обласної ради 7 скликання від 22 грудня 2016 року (зі змінами від 24.02.2017, 15.09.2017, 20.12.2017,02.03.2018) оголошується конкурсний відбір проектів суб’єктів малого підприємництва для отримання за рахунок коштів обласного бюджету часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими у державних банківських установах.

Право на отримання компенсації за рахунок коштів обласного бюджету мають суб’єкти малого підприємництва, які отримали компенсації за рахунок місцевого бюджету (районного бюджету чи бюджету об’єднаної територіальної громади) відповідно до місцевих програм розвитку підприємництва.

Для участі у конкурсі суб’єкту малого підприємництва необхідно в термін з 09 квітня по 16 травня 2018 року включно подати в комунальну установу «Сумський обласний Фонд підтримки підприємництва» Сумської обласної ради  (40030, м.Суми, вул. Кооперативна ,буд.3, телефон 659117, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ) документи, передбачені Правилами надання часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими суб’єктами малого підприємництва у державних банківських установах Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Сумській області на 2017-2020 роки.

Засідання обласної конкурсної комісії з оцінки та проведення конкурсного відбору проектів суб’єктів малого підприємництва для отримання за рахунок коштів обласного бюджету часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими у державних банківських установах відбудеться о 13.00 годині 31 травня 2018 року за адресою: м.Суми, площа Незалежності,2 в приміщенні Сумської обласної державної адміністрації, кабінет № 115, 6 поверх.

 

ДО УВАГИ ПІДПРИЄМЦІВ!

Кролевецька районна державна адміністрація повідомляє, що до Правил надання часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими суб’єктами малого підприємництва у державних банківських установах для реалізації інвестиційних проектів за пріоритетними для Кролевецького району напрямками, внесено зміни.

Компенсація надається за кредитами, отриманими Суб’єктом підприємництва як до 01 липня 2017 року, так і після 01 липня 2017 року, в тому числі й за Кредитами, погашеними Суб’єктом підприємництва станом на дату звернення такого Суб’єкта підприємництва щодо надання йому Компенсації.

Право на отримання Компенсації за рахунок коштів районного бюджету мають Суб’єкти підприємництва, які:

а) зареєстровані та здійснюють підприємницьку діяльність на території району не менше 1 (одного) року до дати звернення щодо надання Компенсації;

б) не мають заборгованості перед державним і місцевими бюджетами, Пенсійним фондом України;

в) є суб’єктами підприємництва малого бізнесу (класифікація суб’єктів господарювання згідно ГКУ: не більше 50 осіб працюючих, дохід за рік - не більше суми, еквівалентній 10 млн євро за середньорічним курсом НБУ;

г) загальний обсяг Компенсації за рахунок районного бюджету та обласного бюджету складає 80% (вісімдесят відсотків) відсоткової ставки, та не більше 250,0 тис.гривень на одного суб’єкта підприємництва за всіма його Кредитами;

Пріоритет надається тим Проектам Суб’єктів підприємництва, які реалізуються у будь-якій з наступних сфер господарської діяльності: органічне сільськогосподарське виробництво, ягідництво,  вівчарство, свинарство, переробка молока та виробництво продуктів харчування та перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі Кролевецького району.

 

ДО УВАГИ ПІДПРИЄМЦІВ!

З метою інформаційної, консультаційної та фінансової підтримки малого і середнього підприємництва Кролевецького району інформуємо, що Міністерством економічного розвитку і торгівлі України створений сайт програми COSME (європейська програма підтримки малого та середнього бізнесу): http://cosme.me.gov.ua/, що дає можливість вирішувати проблеми в сфері малого і середнього підприємництва, які пов′язані з доступом до фінансування, виходом на нові ринки та вдосконаленням внутрішніх бізнес-процесів, розвитком пріоритетних сфер національної економіки ( ІT-сфера, туризм і галузі промисловості).

 

ДО УВАГИ ПІДПРИЄМЦІВ!

Кролевецька районна державна адміністрація повідомляє, що рішенням Кролевецької районної ради від 29.09.2017 затверджено правила надання часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими суб’єктами малого підприємництва у державних банківських установах для реалізації інвестиційних проектів за пріоритетними для Кролевецького району напрямками.

Право на отримання Компенсації надається на конкурсних засадах Суб’єктам підприємництва, які отримали Кредити, починаючи з 01 липня 2017 року.

Право на отримання Компенсації за рахунок коштів районного бюджету мають Суб’єкти підприємництва, які:

а) зареєстровані та здійснюють підприємницьку діяльність не менше 1 (одного) року до дати звернення щодо надання Компенсації;

б) не мають заборгованості перед державним і місцевими бюджетами, Пенсійним фондом України;

в) зареєстровані та здійснюють підприємницьку діяльність на сільській території, на яку поширюється юрисдикція районної ради;

г) є суб’єктами підприємництва малого бізнесу (класифікація суб’єктів господарювання згідно ГКУ: не більше 50 осіб працюючих, дохід за рік - не більше суми, еквівалентній 10 млн євро за середньорічним курсом НБУ.

Пріоритет надається тим Проектам Суб’єктів підприємництва, які реалізуються у будь-якійз наступних сфер господарської діяльності: органічне сільськогосподарське виробництво, ягідництво,  вівчарство, свинарство, переробка молока та виробництво продуктів харчування.

 

ДО УВАГИ СПОЖИВАЧІВ!

Відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» при придбанні товарів або замовленні послуг споживач повинен вимагати чек, квитанцію, договір або інший документ, які дають підставу пред’являти претензії суб’єкту господарської діяльності у разі встановлення порушення прав споживача.

Такий документ повинен містити наступну інформацію:

- найменування продавця, його місцезнаходження;

- основні характеристики товару, ціну, включаючи плату за доставку та умови оплати;

- порядок прийняття претензій;

- гарантійні зобов’язання та інші послуги, пов’язані з утриманням чи ремонтом товару;

- інші умови поставки або виконання договору;

- мінімальна тривалість договору, якщо він передбачає періодичні поставки;

- період прийняття пропозицій;

- порядок розірвання договору.

Відсутність такого документу призводить до того, що інспектори  Держпродспоживслужби не в змозі надати допомогу та захистити Вас як споживача.

 

ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ!

Кролевецька районна державна адміністрація повідомляє, що частиною другою статті 5 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» визначено суб’єктами первинного фінансового моніторингу, яким необхідно пройти навчання, а саме:

- банки, страхові та інші фінансові установи;

- оператори поштового зв’язку, інші установи, які проводять фінансові операції з переказу коштів;

- суб’єкти підприємницької діяльності, які надають посередницькі послуги під час здійснення операцій з купівлі-продажу нерухомого майна;

- суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють торгівлю за готівку дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням та виробами з них;

- нотаріуси, адвокати, аудитори, суб’єкти господарювання, що надають послуги з бухгалтерського обліку, юридичні послуги.

Навчання можна пройти на базі «Навчально-методичного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації спеціалістів з питань фінансового моніторингу в сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванням тероризму»

Більш детальну інформацію можна отримати на офіційному веб-сайті Центру: http://finmonitoring.in.ua /  

Інформація про навчально-методичний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації спеціалістів з питань фінансового моніторингу в сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванням тероризму

 

ВІДЗНАЧЕНО КРАЩИХ ПІДПРИЄМЦІВ КРОЛЕВЕЦЬКОГО РАЙОНУ (2)

З нагоди святкування Дня підприємця, що відзначається в першу неділю вересня, та підтримуючи місцевих виробників товарів та надавачів послуг на апаратній нараді при голові Кролевецької районної державної адміністрації Олега Шпринделя відбулося нагородження переможців щорічного конкурсу «Кращий підприємець 2013 року» та відзначено кращих товаровиробників району.

"Виконуючи завдання та доручення Президента України щодо вирішення актуальних проблем регіону – ми визначаємо шляхи для створення сприятливих правових, економічних, організаційних та інших умов для стабільної та ефективної роботи місцевих товаровиробників», - зазначив очільник Кролевецького району Олег Шприндель.

ПІДКАЗКА ПІДПРИЄМЦЮ: ЗАМІНА СТАРИХ КВЕД НА НОВІ

Відповідно до наказу Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010, № 457 "Про затвердження та скасування національних класифікаторів" з 01.01.2012 р. набрав чинності національний класифікатор України ДК 009:2010 "Класифікація видів економічної діяльності" (далі –  КВЕД-2010).

Попередній класифікатор КВЕД-2005 на підставі цього наказу втратив чинність 31.12.2012 р. Але  наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 07.02.2013 р., № 113 чинність класифікатора КВЕД-2005 було відновлено на період до 31.12.2013 р.

ПІДТРИМКА ТА РОЗВИТОК МАЛОГО І СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ В КРОЛЕВЕЦЬКОМУ РАЙОНІ - ПРІОРИТЕТ ВЛАДИ

На виконання Закону України та завдань Президента України щодо створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього бізнесу в районі діє «Програма підтримки малого та середнього підприємництва в Кролевецькому районі на 2013-2014 роки»

ПІДТРИМКА МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ

Наприкінці червня, в залі засідань  Кролевецької районної державної адміністрації відбувся виїзний семінар Комунальної установи «Сумський обласний Фонд підтримки підприємництва» Сумської обласної ради.