Районна газета

Соціальний захист

Інформація оновлена 29.03.2020року

Інформація оновлена 01.04.2020 року

 

Шановні жителі Кролевецького району та міста Кролевець!!!

Управління соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації просить тимчасово обмежити особисте відвідування установи.
За необхідності отримати консультацію відповідних спеціалістів Ви можете за телефонами:
1. Відділ прийому громадян – (05453) 9-10-67
2. Відділ соціапльного обслуговування населення (для осіб з інвалідністю)– 0966821954
3. Відділ персеніфікованого обліку пільгової категорії населення – (05453) 9-15-62
Управління соціального захисту населення доводить до відома громадян, що такі види допомог як «При народженні дитини», «Муніципальна няня» та «Субсидія на житлово комунальні послуги» можна подати через послугу «електронний сервіс» для спрощення процедури їх отримання. Для оформлення електронних заяв на вищевказані допомоги без особистого звернення необхідно перейти за наступними посиланнями:
• Муніципальна няня – https://e-nanny.ioc.gov.ua/;
• при народженні дитини – http://e-services.msp.gov.ua/;
• субсидія – http://e-services.msp.gov.ua/
Також повідомляємо , що на час карантину особистий прийом громадян начальником, заступником, а також начальниками відділів управління соціального захисту населення скасовано.
Скарги, заяви та звернення можна подавати у письмовій формі, в телефонному режимі або за допомогою електронних засобів зв’язку.
Для оперативного отримання відповіді на Ваші запитання звертайтесь на електронну пошту управління Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. , або на сторінку Фейсбук управління за посиланням https://www.facebook.com/uszn.krolevets/.

Водночас, звертаємо увагу на те, що:
"Міністерство охорони здоров’я України закликає громадян та мандрівників дотримуватись звичайних заходів обережності.
Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.
Основними клінічними ознаками та симптомами коронавірусу є гарячка та утруднене дихання.
Стандартні рекомендації ВООЗ для широкої громадськості щодо зменшення впливу та передачі ГРВІ:
часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. Використану хустку варто негайно викинути та помити руки;
уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
відвідуючи живі ринки в районах, в яких зараз фіксуються випадки нового коронавірусу, уникайте контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами;
не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження. Із сирим м'ясом, молоком тощо слід поводитися обережно."

Закликаємо також дбати про інформаційну гігієну: не поширювати фейки й довіряти лише перевіреним джерелам!.

 

Згідно з прийнятим Урядом рішенням (Постанова КМУ від 20 березня 2019 року № 237 „Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення”) виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2019 році передбачено у таких розмірах:

 

1) особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

 

I групи – 3 850 гривень;

II групи – 3 400 гривень;

III групи – 2 950 гривень;

2) учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків, – 1 295 гривень;

3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 3 850 гривень;

4) членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 840 гривень;

5) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 530 гривень.

 

 Інформація оновлена 26.02.2019 року

ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ ТА ПОСТРАЖДАЛИХ УЧАСНИКІВ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ

Управління соціального захисту населення Кролевецької державної адміністрації інформує, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2017р. № 1057 «Про затвердження Порядку проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності» санаторно-курортний заклад ТОВ «санаторій Токарі» на підставі поданих документів, наказом від 15.02.2019 № 08-ОД «Про включення до переліку суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності» включено до переліку суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції.

 ТОВ «санаторій Токарі» є безпосереднім надавачем послуг із психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції та учасників Революції Гідності. Санаторієм розроблені програми психологічної реабілітації, якими передбачено надання відповідних послуг згідно з індивідуальними програмами, а також методичних та інших матеріалів у сфері надання послуг із психологічної реабілітації. Послуги із психологічної реабілітації передбачають психологічну просвіту, індивідуальне консультування, підбір методів психологічної реабілітації, психологічну допомогу, групову терапію та запобігання кризовим явищам психологічного стану людини.

 

За більш детальною інформацією стосовно отримання послуг з психологічної реабілітації необхідно звертатись за адресою: м. Кролевець, вул. Європейська, 3, каб. 4, тел. 9-10-67.

 

Інформація оновлена 20.02.2019 року

 

ДО УВАГИ ОТРИМУВАЧІВ СУБСИДІЇ

 

Управління оціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації інформує, що станом на 20.02.2019 року фахівцями управління успішно сформовано і надіслано на опрацювання до Мінсоцполітики реєстри отримувачів субсидій, за якими з 1 березня 2019 року буде проведена монетизація субсидій у готівковій формі. 
Нами сформовано два реєстри: реєстр субсидіантів пенсійного віку і реєстр працездатних субсидіантів.
Пенсіонери отримають субсидію готівкою на пенсійні картки. У разі відсутності пенсійної картки, кошти надійдуть через поштове відділення, де отримують пенсію. Щодо осіб працездатного віку, то для отримання готівкової субсидії їм слід звернутися до Ощадбанку з паспортом та кодом.
Кошти будуть перераховані після 12 березня. Відтак, субсидіанти повинні самостійно сплатити комунальні платежі у термін, визначений у платіжках. 
Таке поняття, як "обов'язковий платіж", скасовано. Відтепер, субсидіанти оплачують фактичні показники і самостійно контролюють суми до слати. У випадку, якщо субсидійні кошти будуть зекономлені, субсидіанти зможуть розпорядитися ними на власний розсуд. Важливо лиш одне: боргів не повинно бути. Наявність боргу буде підставою для відмови у призначенні субсидії на літній період.
Інформуємо також про те, що відповідно до сформованих реєстрів, у Кролевецькому районі субсидії отримуюють 2880 пенсіонерів та 1 089 працездатних осіб.

 

ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ

ТА ПОСТРАЖДАЛИХ УЧАСНИКІВ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ

 

 

 

Управління соціального захисту населення Кролевецької державної адміністрації інформує, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2017р. № 1057 «Про затвердження Порядку проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності» санаторно-курортний заклад ДП «Клінічний санаторій «Авангард» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» надав підтверджуючи документи щодо відповідності суб’єкта надання послуг із психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції.

 

На підставі поданих документів, наказом начальника управління соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації від 27.09.2018 № 23-ОД «Про включення до переліку суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності» санаторно-курортний заклад ДП «Клінічний санаторій «Авангард» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця»  включено до переліку суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції.

 

За більш детальною інформацією стосовно отримання послуг з психологічної реабілітації необхідно звертатись за адресою: м. Кролевець, вул. Європейська, 3, каб. 4, тел. 9-10-67.

 

 Інформація оновлена 19.07.2018 року

Заяви на 700 грн від Уряду за зекономлений взимку газ приймаються до 1 вересня.

 

Так як і минулого року, під монетизацію підпадають зекономлений домогосподарствами еквівалент вартості 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу.

 

Субсидіантам, які вели енергоефективне домогосподарство, для отримання коштів необхідно до 1 вересня подати заяву у місцеве управління соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.

 

Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідковувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовуються для опалення.

Детальніше https://teplo.gov.ua/rozyasnennya-po-subsidiyam/139.html

  

Інформація оновлена 01.12.2017 року  

 

 Санаторно-курортне лікування учасників АТО 

         Відповідно до порядку використання коштів передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2016 року № 200 путівками забезпечуються учасники бойових дій та інваліди війни відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 та пунктів 11-14 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

            Для взяття на облік особа чи її законний представник за зареєстрованим місцем проживання подає заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о, копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни, копію військового квитка (за наявності) та копію документа, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.  

         Відповідно до вищезазначеної постанови путівки для постраждалих учасників антитерористичної операції з 2017 року закуповуються на підставі трьохсторонньої угоди (особа-управління-санаторій) строком на 18 днів. Постраждала особа може самостійно обрати санаторій для оздоровлення, потім звернутися до управління соціального захисту, де перевіряється заклад на відповідність встановленим вимогам. Після цього укладається трьохстороннья угода, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно– курортним закладам за надані послуги.

          В базову вартість путівки входить лікування за відповідним профілем захворювання, процедури, що можуть надаватись особі за період санаторно-курортного лікування відповідно до медичних показань, проживання та харчування. За бажанням інвалідів та учасників АТО можуть надаватися додаткові послуги за умови оплати санаторно-курортному закладу вартості наданих послуг за рахунок власних коштів.

         Санаторно – курортні путівки для учасників бойових дій та інвалідів війни з числа учасників АТО надаються без права поділу путівки в порядку черговості поданих заяв.

         Після закінчення санаторно-курортного лікування відповідно до умов договору інваліди та учасники АТО подають до управління соціального захисту населення зворотний талон до путівки або інший документ, що підтверджує проходження лікування в санаторно-курортному закладі, завірений підписом керівника та скріплений печаткою, акт наданих послуг і документ щодо проведення   розрахунків   за   результатами   надання   зазначених    послуг   за

відповідний період згідно з умовами договору. Відшкодування здійснюється управлінням шляхом безготівкового перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги відповідно до укладених договорів щодо забезпечення путівкою шляхом відшкодування її вартості та актів наданих послуг у розмірі встановленої граничної вартості путівки.

         У разі дострокового вибуття із санаторно-курортного закладу управління соціального захисту населення здійснює відшкодування вартості використаної частини путівки (використаних ліжко-днів). Вартість невикористаної частини путівки (невикористаних ліжко-днів) санаторно-курортному закладу не відшкодовується. 

         Забезпечення путівками здійснюється в межах виділених коштів. Кошти виділяються пропорційно до кількості осіб, що перебувають на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

         Враховуючи викладене, просимо постраждалих учасників антитерористичної операції, які мають бажання отримати санаторно-курортне лікування у 2018 році звернутися до управління соціального захисту населення за адресою: вул. Європейська, 3 каб. № 4 або за телефоном 9-10-67.

 

Інформація оновлена 18.10.2017 року  

Верховною Радою України 3 жовтня 2017 року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» №2148-VIII, яким  з 1 жовтня 2017 року передбачено підвищення розмірів державної соціальної допомоги, при значеної відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам».

 

 

 

Категорія громадян
з жовтня 2017
Інвалідам з дитинства І групи підгрупи А з надбавкою на догляд (100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність + 75 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність)
2793,40
1452*100%=1452
1452*75%=1089
252,40-доплата
Інвалідам з дитинства І групи підгрупи Б з надбавкою на догляд (100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність +  50 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність)
2178,00
1452*100%=1452
1452*50%=726
Інвалідам з дитинства ІІ групи  (80% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність)
1452,00
1452*80%=1161,60
290,40-доплата
Одиноким інвалідам з дитинства ІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд  (80% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність + 15% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність)
1452,00
1452*80%=1161,60
1452*15%=217,80
72,60-доплата
Інвалідам з дитинства ІІІ групи  (60 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність)
1452,00
1452*60%=871,20
580,80-доплата
Одиноким інвалідам з дитинства ІІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд (60% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність + 15% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність)
1452,00
1452*60%=871,20
1452*15%=217,80
363,00-доплата
На дітей-інвалідів від 0 до 18 років (70 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність)
1452,00
1452*70%=1016,40
435,60-доплата
На дітей-інвалідів до 6 років з надбавкою на догляд (70 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність + 50 % прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років)
1729,40
1452*70%=1016,40
1426*50%=713
На дітей-інвалідів підгрупи А до 6 років з надбавкою на догляд (70 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність + 100 % прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років)
2442,40
1452*70%=1016,40
1426*100%=1426
На дітей-інвалідів від 6 до 18 років з надбавкою на догляд  (70 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність + 50 % прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років)
1904,90
1452*70%=1016,40
1777*50%=888,5
На дітей-інвалідів підгрупи А від 6 до 18 років з надбавкою на догляд (70 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність + 100 % прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років)
2793,40
1452*70%=1016,40
1777*100%=1777
 
 
На дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з ЧАЕС від 0 до 18 (70 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність + 50% розміру допомоги для дітей-інвалідів)
1524,60
1452*70%=1016,40
1016,40*50%=508,20
На дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з ЧАЕС до 6 років з надбавкою на догляд (70 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність + 50% розміру допомоги для дітей-інвалідів + 50 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку)
2237,60
1452*70%=1016,40
1016,40*50%=508,20
1426*50%=713
На дітей-інвалідів підгрупи А, захворювання яких пов’язане з ЧАЕС до 6 років з надбавкою на догляд (70 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність + 50% розміру допомоги для дітей-інвалідів + 100 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку)
2950,60
1452*70%=1016,4
1016,40*50%=508,20
1426*100%=1426
На дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з ЧАЕС від 6 до 18 років з надбавкою на догляд (70 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність + 50% розміру допомоги для дітей-інвалідів + 50 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку)
2413,10
1452*70%=1016,40
1016,40*50%=508,20
1777*50%=888,50
На дітей-інвалідів підгрупи А, захворювання яких пов’язане з ЧАЕС від 6 до 18 років з надбавкою на догляд (70 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність + 50% розміру допомоги для дітей-інвалідів + 100 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку)
3301,60
1452*70%=1016,40
1016,40*50%=508,20
1777*100%=1777

 

 

 

 

 

Інформація оновлена 09.10.2017 року 

 

Особливості надання додаткової відпустки 

громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 

Додаткова відпустка громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, надається відповідно до п. 22 ст. 20 та п. 1 ст. 21 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали  внаслідок Чорнобильської катастрофи" та дає право особам, віднесеним до категорії 1 та 2 на отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком на 14 робочих (16 календарних) днів на рік. Ця відпустка є гарантованою державою пільгою, тобто надання її обов'язкове. 

На відміну від щорічних відпусток, додаткові відпустки «чорнобильцям» повинні бути використані протягом календарного року і їх перенесення на інший рік чинним законодавством не передбачено.  

Також однією з особливостей цього виду відпусток є те, що додаткова відпустка надається незалежно від тривалості роботи на підприємстві, в установі, організації, а саме не потрібен мінімальний період роботи. 

Тобто, прийнятий на роботу працівник, який належить до першої або другої категорії осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, має право отримати додаткову відпустку із збереженням заробітної плати строком 16 календарних днів навіть у перший місяць роботи. 

 Якщо працівник підприємства має намір скористатися такою пільгою згідно з графіком наприкінці року на 14 робочих (16 календарних днів) відпустки, то він реалізовує своє право на пільгу, передбачену Законом, за поточний рік. Право на наступну додаткову відпустку (пільгу) він матиме впродовж наступного року. 

У разі звільнення працівника він має право навіть в останній день роботи взяти додаткову відпустку як постраждалий внаслідок Чорнобильської катастрофи. Тоді останній день відпустки буде датою звільнення такого працівника. 

Оплату додаткових відпусток працівникам - «чорнобильцям» підприємства проводять за рахунок власних коштів. У подальшому понесені витрати підприємству відшкодовуються управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації за рахунок коштів Державного бюджету. 

Пунктом 6 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.09.2005 р. № 936, визначено, що підприємства за місцем основної роботи «чорнобильця» реєструються управлінням соціального захисту населення, для чого подають не пізніше ніж за два місяці до початку кожного бюджетного року відомості про підприємство з визначенням чисельності постраждалих осіб за категоріями одержувачів компенсацій та допомоги певних видів і списки громадян із зазначенням прізвища, ім’я та по батькові, категорії, серії та номера посвідчення, місця реєстрації, ідентифікаційного номера. 

Графік відпусток громадян та розрахунок витрат для додаткової відпустки на наступний бюджетний рік подаються підприємством до управління соціального захисту населення разом із зазначеними відомостями. 

У разі зміни зазначених відомостей та списків громадян підприємство повідомляє протягом 20 календарних днів наступного місяця про такі зміни  відповідних розпорядників коштів. 

До 25 числа місяця, за який провадиться нарахування, підприємства подають до управління соціального захисту населення документи щодо розрахункових витрат, пов’язаних з виплатою компенсацій та допомоги певних видів, та реєстр одержувачів компенсаційних виплат і допомоги певних видів, де зазначаються прізвище, ім’я та по батькові, категорія, номер посвідчення, ідентифікаційний номер, відомості про нараховані виплати, суму компенсацій та вид допомоги. 

Керівники підприємств несуть персональну відповідальність за своєчасність подання розрахункових документів до уповноваженого органу та правильність призначення і нарахування компенсаційних виплат та допомоги певних видів. 

Для одержання більш детальної інформації необхідно звертатися до управління соціального захисту населення: вул. Європейська, 3 каб. № 4 або за телефоном 9-10-67. 

 

Інформація оновлена 22.08.2017 року 

До уваги постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС!        

Порядок прийняття заяв на санаторно-курортне лікування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС на 2018 рік

         З 1 січня 2017 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», якою затверджено Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

          Даним Порядком визначено новий механізм оплати послуг із санаторно-курортного лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1, та дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.

          Безоплатне забезпечення путівками проводиться шляхом надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку за надання послуг із санаторно-курортного лікування або відпочинку, але в межах бюджетних призначень.

         Розміри відшкодування санаторіям за надане лікування в 2017 році становлять:

         для осіб, віднесених до категорії 1, – 5 250 гривень;

         для осіб, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), – 17 390 гривень;

         для дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, – 10 840 гривень.

         Новий механізм оплати послуг за санаторно-курортне лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, який базується на  укладанні  тристоронньої угоди між постраждалою особою, управлінням соціального захисту населення та санаторно-курортним закладом. При цьому постраждала особа самостійно обирає  санаторно-курортний заклад для оздоровлення. За бажанням, вони можуть здійснювати доплату за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів у разі недостатньої суми грошової допомоги для компенсації вартості путівки у вибраному закладі.

         Також з 01.01.2018 вводиться в дію норма щодо отримання постраждалими громадянами компенсації замість санаторно-курортної путівки, тобто, особа матиме право самостійно обирати чи отримувати послуги із санаторно-курортного лікування чи отримувати компенсацію. Вказана норма набере чинності з 1 січня 2018 року. 

Управління соціального захисту Кролевецької районної державної адміністрації почало прийом заяв для взяття на облік на забезпечення санаторно-курортним лікуванням на наступний рік, або на виплату компенсації за 2018 рік.

         Для забезпечення безоплатним санаторно-курортним лікуванням у 2018 році, громадянам постраждалим від наслідків Чорнобильської катастрофи, віднесеним до 1 категорії, або одному з батьків дитини з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою в термін до 15 жовтня 2017 року необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем проживання з заявою про взяття на облік для отримання путівки, довідкою для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о, копією посвідчення з вкладкою, копією паспорту, для дитини з інвалідністю – копією свідоцтва про народження.

         За бажанням, замість заяви на забезпечення санаторно-курортним лікуванням може бути подана заява на отримання у 2018 році грошової компенсації у розмірі середньої вартості путівки в Україні, що встановлюється Кабінетом Міністрів України. До заяви додається довідка для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о, копія посвідчення з вкладкою, копія паспорту.

         Громадянам, віднесеним до вищезазначених категорій, які мають бажання оздоровитися у 2018 році необхідно подати документи до управління соціального захисту населення для взяття на чергу за адресою: м. Кролевець, вул. Європейська, 3, каб. №4., тел. 9-10-67 

 

Інформація оновлена 07.08.2017 року 

ЗАЯВИ НА МОНЕТИЗАЦІЮ ЗЕКОНОМЛЕНИХ СУБСИДІЙ ПОТРІБНО ПОДАТИ ДО 1 ВЕРЕСНЯ!

Управління соціального захисту населення повідомляє, що 31 серпня 2017 року закінчується термін подання заяв щодо повернення частини невикористаної субсидії. Громадяни, які не подадуть заяву у встановлений термін, не будуть мати права на виплату. 

Заяву повинна подавати особа, яка була заявником субсидії. Заяву необхідно подати до управління соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації (м.Кролевець, пл. Свободи, 6, кабінет №6) або до уповноваженої особи місцевої ради за місцем реєстрації. При поданні заяви при собі необхідно мати паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків та квитанцію за газопостачання за травень. 

Виплата частини зекономленої субсидії буде проводитися за вибором особи через поштове відділення зв’язку або банк (до заяви необхідно долучити реквізити банківського рахунку).

НАГОЛОШУЄМО! Що особам, які не подадуть заяви до 01.09.2017 року перерахування залишків субсидій не буде здійснюватись.

Інформація оновлена 01.08.2017 року 

ЗАЯВИ НА МОНЕТИЗАЦІЮ ЗЕКОНОМЛЕНИХ СУБСИДІЙ ПОТРІБНО ПОДАТИ ДО 1 ВЕРЕСНЯ

Виплата «живих» грошей у рамках урядового проекту з монетизації частини зекономлених субсидій здійснюється Урядом вперше за роки української незалежності. Це перший крок переходу до повної монетизації пільг і субсидій.

Монетизації за результатами попереднього опалювального сезону підлягає економія електроенергії в еквіваленті вартості 150 кВт та природного газу -  100 кубометрів за умови що ці ресурси використовуються для опалення.  Максимальна сума коштів, які може отримати громадянин  - 135 гривень  за зекономлену електроенергію та близько 700 гривень за зекономлений обсяг газу.

Під монетизацію підпадають близько 2 млн. домогосподарств. Громадяни, які зекономили ресурси, мають до 1 вересня поточного року звернутися до органів соціального захисту із відповідною заявою та вказати реквізити банківського рахунку або поштового відділення, куди можна перерахувати кошти. Виплата коштів відбуватиметься у вересні-жовтні цього року.

Якщо громадянин має зекономлену субсидію на газ або електроенергію, які використовуються для опалення, але з якихось причин не був включений у відповідний список на монетизацію, він може звернутися до підприємства з проханням включити його у додатковий список. Або ж – потрібно надати інформацію органу соціального захисту населення про наявність зекономленої субсидії, що часто видно з платіжки. І на підставі цього управління соцзахисту має право запитати надавача послуги –  чому такого громадянина не було включено у відповідні списки.

Інформація оновлена 15.06.2017 року 

До уваги отримувачів житлової субсидії!

Монетизація залишків невикористаних коштів субсидії на опалення.

   Управління соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації повідомляє, що Постановою Кабінету Міністрів України № 300 від 26.04.2017 передбачено монетизацію частини невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо/ електро постачання для індивідуального опалення. 

   Невикористані суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення в обсягах, що не перевищують вартості 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт•г електричної енергії, відтепер не залишатимуться на рахунках отримувачів в організаціях, а перераховуватимуться на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі.

   Перерахування частини невикористаної субсидії на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі буде здійснюється управлінням соціального захисту населення Кролевецької РДА на підставі особистої заяви одержувача, поданої до 1 вересня поточного року. 

   Для подання заяви рекомендуємо у термін з 1 липня по 1 вересня звертатися в управління соціального захисту населення Кролевецької РДА за адресою: м.Кролевець, пл. Свободи, 6, кабінет №6 з 8:00 до 12:00.

   При собі мати: квитанція про платіж газо/електро постачання для індивідуального опалення, паспорт, ідентифікаційний код та особовий соціальний рахунок в банківській установі.

      Заява.

     У сільській місцевості заяву можна подати через уповноважену особу сільської ради.

     Телефони для довідок: (05453) 9-15-62; 9-10-67.

 

 

Інформація оновлена 10.05.2017 року 

До уваги отримувачів житлової субсидії!

   Кабінетом Міністрів України внесено зміни до деяких постанов, щодо нарахування субсидії, які набули чинності з 1 травня 2017 року. Щоб розпочати перерахунок субсидій на літній сезон, враховуючи нововведення, необхідні зміни у програмному забезпеченні субсидійної програми «Наш дім». Їх можуть підготувати лише фахівці Міністерства соціальної політики. На сьогодні, через те, що зміни до програмного забезпечення знаходяться ще в опрацюванні, розпочати процес перерахунку субсидій в Управлінні соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації не можуть.
   Нагадуємо, що після закінчення строку отримання субсидії спеціалісти соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний термін без додаткового звернення громадян. У травні призупинилася дія субсидії для понад 7 тисяч сімей. Субсидія буде відновлена лише після того, як наші фахівці отримають оновлене програмне забезпечення і зберуть інформацію про доходи та склад сімей субсидіантів. Це відбуватиметься «хвилями», позаяк подати до ДФС одночасний запит на понад 7 тисяч сімей (а ще додатково на кожного дорослого члена родини), неможливо. То ж перерахунок буде здійснюватися впродовж кількох місяців. Просимо з розумінням ставитися до роботи наших фахівців. Щодо терміну призначення субсидії у десять днів та автоматичного перерахунку субсидій, на який часто посилаються скаржники, то зауважуємо, що такий термін дійсно передбачений. Але не з дня подачі заяви, чи закінчення терміну перерахування субсидії або сезонного розрахунку, а з дня отримання соціальним захистом усіх відповідей на запити щодо доходів особи та інших відомостей, необхідних для призначення.

 

ОНОВЛЕНА ПРОГРАМА ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ: ЩО ЗМІНИЛОСЯ?

   З 1 травня 2017 року, на підставі внесених 26 квітня 2017 року Урядом змін у Постанову № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних  послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», в Україні діятиме оновлена програма житлових субсидій.

   На основі змін, у травні органи соціального захисту населення проведуть перепризначення субсидій на наступний рік та розрахують її розміри на літній період, а з жовтня – на новий опалювальний сезон.

   Повторно подавати документи на оформлення допомоги необхідно буде лише тим, хто орендує житло та у кого відбулися зміни у складі сім’ї. Для решти субсидіантів перерахунок проведуть автоматично, без повторного звернення.  

ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ СОЦІАЛЬНА НОРМА ДЛЯ НЕПРАЦЕЗДАТНИХ

   Для пенсіонерів, інвалідів, інших людей, які не працюють з об’єктивних причин, Уряд збільшує соціальну норму, за якою надається житлова субсидія.

   Якщо в помешканні проживає одна-дві непрацездатні людини, соціальна норма, за якою їм рахуватиметься розмір допомоги, збільшується з 49 кв. м.  до 75 кв. м.

ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ СОЦІАЛЬНА НОРМА ДЛЯ НЕПРАЦЕЗДАТНИХ

НОВОВВЕДЕННЯ НА КОРИСТЬ ТИХ, ХТО ПРОЖИВАЄ У САДОВОМУ БУДИНКУ

   Багато людей не зареєстровані, але проживають у садових будинках чи дачних кооперативах і сплачують комунальні послуги. Раніше такі люди не могли претендувати на субсидію, позаяк не мали там офіційної реєстрації.

   З травня 2017 року за рішенням Комісії з питань соціального захисту населення, які діють при управліннях соцзахисту, такі сім’ї зможуть оформлювати субсидію, яка фінансуватиметься за рахунок місцевих бюджетів.

НОВОВВЕДЕННЯ НА КОРИСТЬ ТИХ, ХТО ПРОЖИВАЄ У САДОВОМУ БУДИНКУ

ЗМІНИ В ОПАЛЮВАЛЬНИЙ ПЕРІОД

   Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то у 2017-2018 роках для користувачів централізованого опалення залишається прив’язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади, а для тих, у кого індивідуальне опалення, субсидія нараховується з 15 жовтня до 15 квітня.

КОМУ ПОВТОРНО НЕОБХІДНО ПОДАВАТИ ДОКУМЕНТИ НА ОФОРМЛЕННЯ СУБСИДІЇ?

Заяву і Декларацію про доходи заново треба подавати сім’ям, які:

  • орендують помешкання
  • мають зміни у складі сім’ї: хтось прописався чи виписався
  • хочуть отримати субсидію на тверде паливо

ЗМІНИ В ОПАЛЮВАЛЬНИЙ ПЕРІОД

ПРО ЩО ПОТРІБНО ПОВІДОМЛЯТИ ФАХІВЦІВ СОЦЗАХИСТУ?

   Протягом місяця отримувачі субсидії повинні повідомити органи соціального захисту населення про наступні зміни:

  • складу зареєстрованих у житлі: хтось виписався чи прописався
  • соціального статусу членів сім’ї: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером
  • про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень
  • набору комунальних послуг: відмовилися від централізованого опалення і перейшли на індивідуальне чи навпаки

ПРО ЩО ПОТРІБНО ПОВІДОМЛЯТИ ФАХІВЦІВ СОЦЗАХИСТУ?

 

До уваги отримувачів субсидії!

   Усім, хто впродовж опалювального сезону, не вийшов за межі наданої субсидії і таким чином зекономив субсидійні кошти, повернуть готівкою частину цих зекономлених грошей.

   Найближчим часом енергоощадні субсидіанти отримають грошову винагороду від держави. Кабінет Міністрів України 26 квітня 2017 року прийняв рішення провести цьогоріч монетизацію частини зекономлених субсидій.
Урядовий проект монетизації зекономлених субсидій передбачає грошову виплату енергоощадним родинам еквівалент вартості зекономлених 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу.
   Субсидіантам, які вели енергоефективне домогосподарство, для отримання коштів необхідно буде з 1 липня до 1 вересня подати заяву у місцеве управління соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.
   Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідковувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовуються для опалення.
   Відкриття рахунку в банку, як і вибір самої уповноваженої банківської установи, через які проводяться виплати соціальних допомог та пенсій, здійснюється субсидіантом самостійно. На момент подачі заяви рахунок в банку повинен бути уже відкритим.

http://www.msp.gov.ua/news/13048.html

До уваги учасників бойовий дій!

     На сьогоднішньому засіданні Уряд затвердив розміри цьогорічної допомоги до 5 травня.

     Законами України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і „Про жертви нацистських переслідувань” передбачено виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, особам, на яких поширюється чинність Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, жертвам нацистських переслідувань.
У 2017 році така допомога виплачуватиметься у підвищеному розмірі - в середньому на 26 відсотків. Це передбачено постановою „Деякі питання виплати у 2017 році разової грошової допомоги, передбаченої законами України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і „Про жертви нацистських переслідувань”, яку прийнято сьогодні на засіданні Уряду. Отже, як повідомив Міністр соціальної політики Андрій Рева, у 2017 році виплата щорічної разової грошової допомоги до 5 травня здійснюватиметься у таких розмірах:

    1) інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, ґетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

I групи – 3 500 гривень;

II групи – 3 100 гривень;

III групи – 2 700 гривень;

      2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, ґетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, – 1 200 гривень;

       3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 3 500 гривень;

   4) членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 600 гривень;

      5) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, ґетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 500 гривень.

http://www.msp.gov.ua/news/12888.html

Зміни з 1 січня 2017 року щодо надбавки на догляд

за дітьми-інвалідами фізичним особам-підприємцям 

      Законом України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» передбачено виплату державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, механізм якої визначено Порядком надання державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства охорони здоров’я України від 30.04.2002 № 226/293/169 (далі - Порядок).

      Крім того, до державної соціальної допомоги може бути призначена надбавка на догляд за дитиною з інвалідністю віком до 18 років одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються (крім заочної форми навчання), не проходять службу, не займають виборну посаду, перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, у відпустці без збереження заробітної плати, у разі якщо дитина з інвалідністю потребує домашнього догляду, при умові фактичного догляду за нею.

     Одному з батьків, прийомних батьків, батьків-вихователів дитячого будинку сімейного типу, усиновителів, опікуну, піклувальнику надбавка на догляд за дитиною з інвалідністю підгрупи А, а також одинокій матері (одинокому батьку) призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.

       В той же час пунктом 3.13 Порядку (до набуття чинності наказу Мінсоцполітики, Мінфіну, МОЗ України від 25.11.2016 №1431/1033/1288) передбачалось, що фізична особа-підприємець щоквартально подає довідку про відсутність доходів від зайняття підприємницькою діяльністю. У разі її неподання виплата надбавки на догляд за дитиною з інвалідністю припиняється.

     Тобто надбавка на догляд за дитиною з інвалідністю призначалась фізичним особам-підприємцям, які звітували органу державної податкової служби про відсутність доходів від зайняття підприємницькою діяльністю.

        Дана норма була актуальною, оскільки фізичні особи-підприємці відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон) (до набуття чинності 6 грудня 2016 року Законом № 1774-VIII) мали право сплачувати єдиний внесок при відсутності доходів, але не зобов’язані були це робити. Відтак, ті хто не сплачували внески, не являлися застрахованими особами і прирівнювалися до непрацюючих осіб, які мають право на надбавку на догляд.

       Разом із тим, Верховна Рада України 6 грудня 2016 року прийняла Закон України № 1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким встановила, що з 01 січня 2017 року в разі якщо фізичними особами-підприємцями, в тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

       В той же час, Законом передбачено, що від сплати єдиного внеску звільняються фізичні особи-підприємці, які є особами з інвалідністю або пенсіонерами за віком та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

      Відповідно фізичні особи-підприємці (крім фізичних осіб-підприємців, які є особами з інвалідністю або пенсіонерами за віком та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, а також добровільно не сплачують єдиний внесок) з 01 січня 2017 року втратили право на отримання надбавки на догляд за дитиною з інвалідністю, оскільки вони, сплачуючи внески, отримали статус застрахованих осіб.

      Тому Порядок було приведено у відповідність до норм чинного законодавства шляхом вилучення третього абзацу пункту 3.13.

       З урахуванням вищевикладеного, з 01 січня 2017 року припинено виплату надбавки на догляд за дитиною з інвалідністю всім фізичним особам-підприємцям, за виключенням фізичних осіб-підприємців з числа осіб з інвалідністю або пенсіонерів за віком, які отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, в разі підтвердження останніми факту не сплати єдиного внеску.

 

ДО  УВАГИ  УЧАСНИКІВ  АТО !

    Забезпечення твердим паливом (дровами, торфобрикетами) сімей учасників антитерористичної регламентовано  Порядком використання коштів обласного бюджету для забезпечення твердим паливом (дровами, торфобрикетами) сімей учасників антитерористичної операції, який затверджений рішенням сесії Сумської обласної ради від 24.02.2017 «Про внесення змін до Обласної комплексної програми соціального захисту населення на 2017-2021 роки».

        Забезпечення твердим паливом (дровами, торфобрикетами) пільгової категорії сімей здійснюється один раз на рік в обсягах 5 кубічних метрів твердолистяних або 6 кубічних метрів шпилькових та м’яколистяних порід, або 1,2 тонни торфобрикетів на домогосподарство.

      Виплата компенсації готівкою у сумі 2500 гривень пільговій категорії сімей здійснюється за місцем реєстрації один раз на рік на домогосподарство.

        Сільські ради подають списки пільгових категорій сімей, які зареєстровані на відповідній території, та пакет наданих ними документів. Пільгова категорія сімей, що зареєстровані у місті, звертається з необхідним пакетом документів до управління  соціального захисту населення Кролевецької районної  державної адміністрації.

         Для одержання твердого палива (торфобрикетів) або компенсації особи подають заяву довільної форми, в якій зазначається їх вибір щодо забезпечення твердим паливом (дровами, торфобрикетами) або надання компенсації готівкою, письмову згоду на обробку персональних даних.

До заяви додаються:

-          копія паспорта заявника;

-          довідка про те, що житлове приміщення забезпечується опаленням із застосуванням твердого палива та не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для опалення;

-          копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера заявника;

-          копія довідки компетентного органу про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України;

-          довідка про склад сім’ї з місця реєстрації;

-          реквізити рахунку в уповноваженому банку, на який перераховуватиметься компенсація (у разі надання компенсації)

         На даний час  79 сімей   учасників антитерористичної операції Кролевецького району перебувають на обліку в  управлінні соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації по забезпеченню твердим паливом або торфобрикетами, з яких:

-          13 сімей - незабезпечені у 2016 році і потребують отримати дрова;

-          17 сімей виявили бажання отримати дрова у 2017 році;

-          2 сім’ї  виявили бажання отримати торфобрикети;

-          47 сімей виявили бажання отримати компенсацію.

         Кошторисні призначення обласного бюджету, затверджені управлінню на 2017 рік в сумі 500,00 тис. грн.

      01.03.2017 управлінням укладений договір з Кролевецьким дочірнім агролісогосподарським підприємством "Кролевецький агролісгосп" на відшкодування коштів по забезпеченню 13 сімей учасників антитерористичної операції, які не отримали тверде паливо у 2016 році,  дровами паливними твердої породи  в обсягах 5 м3 на одне домогосподарство на суму 25350,00 грн.

Термін виконання вище вказаного договору – до 30.04.2017.

     На даний час управлінням нарахована та виплачена компенсація на придбання твердого палива 46 учасникам антитерористичної операції на загальну суму 115000,00 грн.

 

Надання у 2017 році населенню житлових субсидій

на придбання твердого палива та скрапленого газу 

   Управління соціального захисту населення Кролевецької райдержадміністрації за адресою: м. Кролевець, вул. Європейська, буд.  3, кабінет № 1 (приймальня громадян), проводить прийом документів для призначення житлових субсидій населенню на придбання твердого палива та скрапленого газу. Записатися на прийом чи отримати інформацію можна за телефоном 9-10-67.

    У  сільській  місцевості  приймання  заяв  з  необхідними  документами  для  призначення  субсидій та передачу їх відповідним  структурним  підрозділам  з  питань  соціального захисту населення  здійснюють  уповноважені  особи,  які  визначаються  виконавчими  органами сільських і селищних рад. 

     Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012 року № 356 «Про встановлення мінімальних норм забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості для надання пільг і житлових субсидій за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» з урахуванням прогнозних індексів споживчих цін застосовуються у 2017 році граничні показники вартості: 

твердого палива –  2162,00 грн. за 1 тонну;

скрапленого газу – 216,20 грн. за один балон. 

   Розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації від 23.05.2012 року № 198-ОД затверджено натуральні норми забезпечення населення твердим паливом та скрапленим газом, відповідно до яких населенню надаються житлові субсидії готівкою для відшкодування витрат на їх придбання за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам: 

Тверде паливо, на домогосподарство на рік – 2 тонни

Скраплений газ, що використовується для приготування їжі, на рік:

на 1-2 особи – 2 балони (42 кілограми)

на 3-4 особи – 3 балони (63 кілограми)

на 5 і більше осіб  – 4 балони (84 кілограми) 

     Субсидії на придбання твердого палива та скрапленого газу у 2016 році надано 3137 родинам на загальну суму 7,98 млн. грн.

 Надія Свинарчук –

заступник начальника відділу соціальних

та компенсаційних виплат УСЗН

 
Мінсоцполітики: Відтепер звернутися за призначенням державної допомоги при народженні дитини в Україні можна онлайн.

10 березня 2017 року Міністерство соціальної політики та Державне агентство з питань електронного урядування презентували нову електронну послугу у сфері соціального захисту – призначення допомоги при народжені дитини.

Досі документи для призначення допомоги можна було подати лише у паперовій формі. У 2016 році близько 400 тисяч українців для цього особисто відвідали органи соціального захисту населення, витрачаючи на це  свій час.

Відтепер пропонується принципово новий рівень якості обслуговування. Батьки можуть подати такі документи у будь-який зручний час за допомогою мережі Інтернет, без необхідності особистого відвідування районного управління соціального захисту населення.

«Впровадження електронних послуг є одним з пріоритетів роботи Міністерства соціальної політики», - зазначила перший заступник Міністра соціальної політики Ольга Крентовська.

Електронна послуга вже доступна на офіційному сайті Мінсоцполітики за адресою e-services.msp.gov.ua , а також, згодом, буде доступна на єдиному державному порталі адміністративних послуг my.gov.ua . Електронні форми з автоматичною перевіркою введених даних та інтерактивними підказками мінімізують ризик допущення помилок при їх заповненні.

За рахунок автоматизації перевірки введених даних значно пришвидшується процес розгляду документів та ухвалення рішення щодо призначення допомоги.

Такі нововведення дозволять заощадити час, фінансові ресурси та зменшують ризики зловживань або шахрайства.

Зроблено ще один важливий крок на шляху до запровадження реального електронного урядування в Україні, наголошують у Мінсоцполітики. Адже доступні та прозорі, не корупційні, швидкі та зручні електронні соціальні послуги – це те, що найбільше очікують громадяни».

Ініціатива реалізується за підтримки Швейцарсько-української програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади», що виконується Фондом Східна Європа

 

ДО  УВАГИ  УЧАСНИКІВ  АТО !

     На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 179 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку)» в районі затверджено відповідний план заходів із соціальної та професійної   адаптації учасників антитерористичної операції.

    Ви маєте можливість пройти навчання, перенавчання або підвищення кваліфікації за рахунок коштів державного бюджету у професійно - технічних навчальних закладах, автошколах ТСОУ, навчально-курсових комбінатах, курсах водіїв тощо з терміном навчання до 12 місяців. 

    Для реалізації зазначених можливостей необхідно звернутися до спеціалістів управління  соціального захисту населення Кролевецької райдержадміністрації (площа Свободи, 6, кабінет 5, тел. 9-15–62), які укладатимуть відповідні договори з навчальними закладами у 2017 році.

 

 

До уваги керівників підприємств, установ, організацій, а також фізичних осіб підприємців, що використовують найману працю.

      Відділом праці управління соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації проводиться організаційна робота по  проведенню у першій половині березня 2017 року навчання та перевірки знань з питань охорони праці, електротехнічної безпеки, санітарно-епідемічного забезпечення, надання першої медичної допомоги та пожежної безпеки для керівників підприємств, установ та організацій, спеціалістів, відповідальних за охорону праці та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю. Заняття проводить Сумський експертно-технічний центр управління Держпраці у Сумській області.

      Відповідно до статті 18 Закону України «Про охорону праці»  посадові особи, діяльність яких пов’язана з організацією робіт, повинні  періодично один раз на три роки проходити навчання та перевірку знань з питань охорони праці.

     З питання проведення навчання звертатися до відділу праці управління соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації (м.Кролевець, площа Свободи ,6, кабінет №5 )або за  телефоном  9-15-62.

 

Грошова допомога військовослужбовцям,

які перебували в полоні у роки Другої світової війни.

      Посольство ФРН в Україні вербальною нотою поінформувало МЗС України про виплати грошової допомоги радянським військовослужбовцям, які перебували в полоні у роки Другої світової війни.

     Консультацію з питань отримання грошової допомоги радянським військовослужбовцям можна отримати в управлінні соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації за адресою:
м.Кролевець, пл. Свободи,6. 

        Текст вищевказаного документу подано нижче.

     Вербальна нота № 16/ 2017 Посольство Федеративної Республіки Німеччина засвідчує свою повагу Міністерству закордонних справ України і має честь повідомити про таке: Німецький Бундестаг 21 травня 2015 року ухвалив рішення про те, що колишні радянські військовополонені мають отримати символічну грошову допомогу як визнання завданої їм кривди. Військовослужбовці радянських збройних сил, які під час Другої світової війни з 22 червня 1941 року по 8 травня 1945 року перебували у німецькій неволі як військовополонені, можуть отримати одноразову виплату у розмірі 2 500 євро.

    На грошову допомогу не існує законної вимоги, вона не може бути виплачена третім особам чи спадкоємцям. Заяву про виплату може подати тільки потерпіла особа або уповноважена нею особа. Подробиці врегульовані Директивою, яка набула чинності 30 вересня 2015 року та була опублікована 14 жовтня 2015 року.

     На Інтернет-сторінці Федерального відомства централізованих служб і невирішених майнових питань (BADV) розміщено формуляр заяви німецькою, англійською та російською мовами та подальша інформація: http://www.badv.bund.de/DE/OffeneVermoegensfragen/AnerkennungsleistungSowjetischeKriegsgefangene/inhalt.html.

      Заяви у письмовому вигляді направляються на адресу зазначеного відомства: BADV, DGZ Ring 12, D-13086 Berlin. Закордонні представництва Німеччини по всьому світу приймають згадані заяви і перепроваджують їх далі.

       Термін додання заяв закінчується у цьому році 30 вересня 2017 року при цьому йдеться про преклюзивний термін. Посольство було би вдячне Міністерству закордонних справ України, якби Міністерство у прийнятній для нього формі перепровадило зазначену вище інформацію компетентним українським установам і можливим особам, які мають право на подання заяви.

     Крім того, Посольство просить про належну процедурну підтримку у цій справі, щоб дотичні особи без зволікань змогли отримати грошову допомогу. Посольство Федеративної Республіки Німеччина користується нагодою, щоб поновити Міністерству закордонних справ України запевнення у своїй вельми високій повазі.

 

Організація направлення учасників антитерористичної операції на психологічну реабілітацію

З метою організації психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції за бюджетною програмою КПКВК 2505150 відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 221 (далі – Постанова) Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції (далі – Служба) повідомляє наступне. Оскільки на даний час є затвердженим лише порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції, натомість існує невідкладна потреба надання таких послуг учасникам антитерористичної операції (далі - АТО), Службою пропонується органам соціального захисту населення, у разі необхідності на підставі відповідного рішення, орієнтуватись на наступний механізм надання реабілітаційних послуг за кошти державного бюджету.

Відповідно абзацу 4 пункту 4 Постанови Служба щокварталу до 10 числа місяця, наступного за звітним періодом, подає списки учасників АТО структурним підрозділам обласних, Київської міської держадміністрації з питань соціального захисту населення для надсилання їх до 15 числа структурним підрозділам з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських рад (далі - органи соціального захисту населення).

Органи соціального захисту населення згідно із списками організовують направлення учасників АТО (далі – отримувачі) до реабілітаційних установ. Реабілітаційні послуги надаються отримувачу в реабілітаційних установах, з якими Службою в установленому законодавством порядку укладено відповідний договір про надання реабілітаційних послуг.

Для отримання реабілітаційних послуг отримувач або його законний представник звертається до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації, а отримувач або його законний представник, який переселився з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, та заповнює заяву, наведену у додатку 1.

1. До заяви додається:

 - копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

- копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення. (Під час подання копій, особа надає їх оригінали для огляду).

Орган соціального захисту населення:

 - реєструє зазначені вище документи;

- видає отримувачу направлення на психологічну реабілітацію до реабілітаційної установи за формою, наведеною у додатку 2.

2. Після отримання від органу соціального захисту населення направлення на реабілітацію (із зазначенням початку та закінчення терміну реабілітації), отримувач прибуває до реабілітаційної установи у строк, вказаний у направленні. Отримувач приймається до реабілітаційної установи на підставі направлення на психологічну реабілітацію. Після закінчення реабілітації реабілітаційна установа у 5-денний строк з дня завершення реабілітації надсилає органу соціального захисту населення, що направив отримувача на психологічну реабілітацію, заповнений корінець направлення (відмітку про проходження психологічної реабілітації). За потреби установа інформує центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за місцем проживання отримувача про необхідність надання йому подальшої психологічної підтримки.

Відповідно до пункту 9 Постанови оплата реабілітаційних заходів здійснюється Службою на підставі актів виконаних робіт відповідно до договору. Реабілітаційні установи, з якими укладено договір про психологічну реабілітацію учасників АТО, для проведення щомісячних фінансових розрахунків подають Службі акт приймання-передачі наданих послуг з психологічної реабілітації.

Реабілітаційна установа протягом 5 календарних днів після завершення відповідного кварталу проводить звірку з органами соціального захисту населення щодо кількості направлених у звітному періоді до реабілітаційної установи учасників АТО для надання послуг, за результатами якої підписується акт звірки та здійснюються остаточні розрахунки.

За результатами конкурсних торгів на закупівлю за державні кошти послуг з психологічної реабілітації учасників АТО Службою визначено 4 переможця (реабілітаційні установи):

-         Менський санаторій “Остреч” - 15600, Чернігівська обл., Менський р-н, м. Мена, урочище Остреч, 0, тел. (04644) 2-14-12, факс (04644)2-14-00; е-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. Веб-сайт санаторію: http://www.ostrech.org Контактна особа установи - Оксана Іванівна, тел. (04644)2-14-00, (067) 460-34-46;

-         ТОВ “Санаторій “Феофанія” - 03143, м. Київ, Голосіївський район, вул. Академіка Лебедєва, 27 тел. (044)469-56-71, 526-71-12; е-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. . Контактна особа санаторію - Олег Володимирович, тел. (044) 526-70-47. Контактна особа санаторію – Прилуцький Сергій Миколайович, тел. 0504695671, 0972087086.

-         ДП «Південь-Курорт-Сервіс» санаторій «Орізонт» – Наталія Францівна, тел. (097)570-26-45.

-         ДП «Клінічний санаторій «Курорт Березівські мінеральні води» ЗАТ «Укрпрофздоровниця» – Вікторія, тел. (067)708-92-65.

Для отримання більш детальної інформації щодо отримання послуг учасниками антитерористичної операції психологічної реабілітації необхідно звернутись до управління соціального захисту населення Кролевецької райдержадміністрації за адресою: м. Кролевець, вул. Комуністична, 3, каб. 4 або за тел. 9-51-32.

Додаток 1

Керівнику _______________________________________________________ (найменування структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві та м. Севастополі державної адміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті ради)

ЗАЯВА про надання реабілітаційних послуг*

Прошу направити ________________________________________________(прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання) до реабілітаційної установи: _________________________________________________________________________________________________________________________________________________________(найменування реабілітаційної установи) для отримання послуг з психологічної реабілітації.

До заяви додаю: ___________________________________________________________________________________________________________________ (зазначити перелік документів, що додаються до заяви)

 

____ ____________ 20_____ року . ________________________________

 

(підпис заявника або його законного представника)

 

Я, ____________________________________________________, даю згоду на

(прізвище, ім’я, по батькові) використання та обробку персональних даних за умови дотримання їх захисту відповідно до вимог Закону України „Про захист персональних даних”.

___________________ ____ ___________ 20___ року (підпис) (дата)

* Заповнює учасник антитерористичної операції або його законний представник.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

(відривний корінець)

Заяву та документи на ____ аркушах прийнято ___ ___________ 20___ року М. П. ________________________________________ (прізвище та підпис відповідальної особи)

Додаток 2 

НАПРАВЛЕННЯ на психологічну реабілітацію

_________________________________________ (найменування і місцезнаходження реабілітаційної установи) Направлення на психологічну реабілітацію Відповідно до договору від _____ ______________________ 20_____ року №________ між Державною службою у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції та реабілітаційною установою ____________________________________________________________________________ (найменування органу соціального захисту населення) направляє на психологічну реабілітацію ____________________________________________________________________________ (прізвище, ім'я, по батькові учасника АТО, серія та № посвідчення) Прибуття до реабілітаційної установи ______ _____________ 20____ року Вибуття з реабілітаційної установи ______ _____________20______року ________________________________________ ______________________________ (підпис працівника органу соціального захисту населення) (прізвище та ініціали) М.П. ______ ____________ 20_____ року

-         - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

(лінія відрізу)

Відмітка про проходження психологічної реабілітації

(повертається органу соціального захисту населення, що направив учасника АТО на психологічну реабілітацію, у 5-денний строк з дня завершення реабілітації)

За направленням __________________________________________________________________________________ (найменування органу соціального захисту населення) ____________________________________________________________________________ (прізвище, ім'я, по батькові учасника АТО, серія та № посвідчення учасника бойових дій)

 

Пройшов психологічну реабілітацію у __________________________________________________________________________________ (найменування реабілітаційної установи) Строк реабілітації з _____ __________ 20____ року до _____ ___________ 20____ року. Керівник _____________________________ ___________________ ______________________ (найменування реабілітаційної установи) (підпис) (прізвище та ініціали)

М.П. ______ ____________ 20_____ року

 

ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ АТО!

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2015 року № 898-р "Питання забезпечення учасників антитерористичної операції та сімей загиблих учасників антитерористичної операції земельними ділянками" та  з метою належного розгляду звернень учасників антитерористичної операції та сімей загиблих учасників антитерористичної операції щодо відведення їм земельних ділянок надаємо інформацію про місце розташування, цільове призначення та площу земельних ділянок, які можуть бути відведені для цих цілей.

№ з/п

Адміністративно-територіальна одиниця

Кількість масивів

Загальна площа масивів, га

 

 

для будівництва і обслуговування жилого будинку господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)

для ведення садівництва

для індивідуального дачного будівництва

для ведення особистого селянського господарства

 
 

Кількість масивів

Площа, га

Кількість масивів

Площа, га

Кількість масивів

Площа, га

Кількість масивів

Площа, га

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

 

1

Кролевецька

82

8,1556

82

8,1556

 

 

 

 

 

 

 

2

Обтівська

15

0,015

 

 

 

 

15

0,015

 

 

 

3

Білогривська

138

275,9

 

 

 

 

 

 

138

275,9

 

4

Грузчанська

308

615,3

 

 

 

 

 

 

308

615,3

 

5

Добротівська

249

498,5

 

 

 

 

 

 

249

498,5

 

6

Всього по району

792

1397,87

82

8,156

0

0

15

0,015

695

1389,7

 

 

Розмір компенсації на харчування громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи

До уваги постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС!

Управління соціального захисту населення Кролевецької райдержадміністрації повідомляє, що відповідно до наказу Міністерства соціальної політика України від 12.10.2015 № 1006 року «Про встановлення розмірів грошової компенсації вартості продуктів харчування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2015 рік» визначено, що розмір щомісячної грошової компенсації вартості продуктів харчування для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи з 01 серпня 2015 року становить:

для І категорії – 397 гривень 80 копійки;

для ІІ категорії – 198 гривень 90 копійок.

У зв’язку з цим, управлінням буде проведено перерахунок щомісячної грошової компенсації вартості продуктів харчування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи з 01 серпня 2015 року, відповідно до затверджених норм.

Особливості надання додаткової відпустки громадянам, які постраждали внаслідок

Чорнобильської катастрофи

Додаткова відпустка громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, надається відповідно до п. 22 ст. 20 та п. 1 ст. 21 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали  внаслідок Чорнобильської катастрофи" та дає право особам, віднесеним до категорії 1 та 2 на отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком на 14 робочих (16 календарних) днів на рік. Ця відпустка є гарантованою державою пільгою, тобто надання її обов'язкове.

На відміну від щорічних відпусток, додаткові відпустки «чорнобильцям» повинні бути використані протягом календарного року і їх перенесення на інший рік чинним законодавством не передбачено. 

Також однією з особливостей цього виду відпусток є те, що додаткова відпустка надається незалежно від тривалості роботи на підприємстві, в установі, організації, а саме не потрібен мінімальний період роботи.

Тобто, прийнятий на роботу працівник, який належить до першої або другої категорії осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, має право отримати додаткову відпустку із збереженням заробітної плати строком 16 календарних днів навіть у перший місяць роботи.

Якщо працівник підприємства має намір скористатися такою пільгою згідно з графіком наприкінці року на 16 календарних днів відпустки, то він реалізовує своє право на пільгу, передбачену Законом, за поточний рік. Право на наступну додаткову відпустку (пільгу) він матиме впродовж наступного року.

У разі звільнення працівника він має право навіть в останній день роботи взяти додаткову відпустку як постраждалий внаслідок Чорнобильської катастрофи. Тоді останній день відпустки буде датою звільнення такого працівника.

Оплату додаткових відпусток працівникам - «чорнобильцям» підприємства проводять за рахунок власних коштів. У подальшому понесені витрати підприємству відшкодовуються управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації за рахунок коштів Державного бюджету.

Пунктом 6 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.09.2005 р. № 936, визначено, що підприємства за місцем основної роботи «чорнобильця» реєструються управлінням соціального захисту населення, для чого подають не пізніше ніж за два місяці до початку кожного бюджетного року відомості про підприємство з визначенням чисельності постраждалих осіб за категоріями одержувачів компенсацій та допомоги певних видів і списки громадян із зазначенням прізвища, ім’я та по батькові, категорії, серії та номера посвідчення, місця реєстрації, ідентифікаційного номера.

Графік відпусток громадян та розрахунок витрат для додаткової відпустки на наступний бюджетний рік подаються підприємством до управління соціального захисту населення разом із зазначеними відомостями.

У разі зміни зазначених відомостей та списків громадян підприємство повідомляє протягом 20 календарних днів наступного місяця про такі зміни  відповідних розпорядників коштів.

До 25 числа місяця, за який провадиться нарахування, підприємства подають до управління соціального захисту населення документи щодо розрахункових витрат, пов’язаних з виплатою компенсацій та допомоги певних видів, та реєстр одержувачів компенсаційних виплат і допомоги певних видів, де зазначаються прізвище, ім’я та по батькові, категорія, номер посвідчення, ідентифікаційний номер, відомості про нараховані виплати, суму компенсацій та вид допомоги.

Керівники підприємств несуть персональну відповідальність за своєчасність подання розрахункових документів до уповноваженого органу та правильність призначення і нарахування компенсаційних виплат та допомоги певних видів.

Для одержання більш детальної інформації необхідно звертатися до управління соціального захисту населення: вул. Комуністична, 3 каб. № 4 або за телефоном 9-51-32.

Про соціальну та професійну адаптацію учасників антитерористичної операції 

Відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2015 рік» бюджетною програмою «Заходи з соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, вивільнених у запас або відставку) Кролевецькому району на соціальну та професійну адаптацію учасників АТО у 2015 році виділено 33,7 тис. грн. Кошти в розмірі 22,0 тис. грн.  вже надійшли на рахунок управління.

Військовослужбовці, які при працевлаштуванні потребують перепідготовки за новою спеціальністю або перепідготовки   за придбаною спеціальністю робітничих професій мають можливість пройти навчання безкоштовно.

За довідками звертатись до управління соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації за телефоном (05453) 9-15-62, 9-10-67.

Порядок прийняття заяв на санаторно-курортне лікування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС 

До уваги постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС! 

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27 березня 2013 р. № 261 „Деякі питання організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” безоплатно санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок забезпечуються: 

- особи, віднесені до категорії 1; 

- діти-інваліди, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою. 

Строк перебування у санаторно-курортному закладі за санаторно-курортною путівкою становить: 

для постраждалих осіб - 18 днів; 

для постраждалих осіб із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта і спинного мозку) - до 35 днів; 

для потерпілих дітей - від 21 дня до двох місяців.

Строк перебування постраждалих осіб та потерпілих дітей у закладі відпочинку за путівкою на відпочинок становить 14 днів.

Для одержання путівки на санаторно – курортне лікування особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи разом із заявою подають до управління соціального захисту населення довідку за формою № 070/о із зазначенням діагнозу, доцільності санаторно-курортного лікування, сезону та профілю санаторно-курортного закладу, копію паспорта, копію посвідчення постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи та копію свідоцтва про народження дитини (на санаторно-курортне лікування дітей).

Черга осіб, які мають право на отримання путівки, формується відповідно до заяв, поданих до 15 жовтня поточного року. Якщо відповідні заяви були подані після заявленого строку, таких осіб управління реєструє та бере на облік у порядку черговості подання заяв та формує заявку в наступному році на отримання путівки через рік.

У разі самостійної організації санаторно-курортного лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, після підтвердження документа, що засвідчує факт самостійно-курортного лікування, виплачується компенсація середньої вартості путівки у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України.

Громадянам, віднесеним до вищезазначених категорій, які мають бажання оздоровитися у 2016 році необхідно подати документи до управління соціального захисту населення для взяття на чергу за адресою: вул. Комуністична, 3, каб. №4., тел.9-51-32.

Санаторно-курортне оздоровлення учасників антитерористичної операції

Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників анти терористичної операції на виконання Указу Президента України «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції» від 18 березня 2015 року № 150/2015, бюджетної програми «Забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням» та Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 200, визначені заклади санаторно-курортного лікування учасників антитерористичної операції

  • Дочірнє підприємство "Клінічний санаторій "Лермонтовський" закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця" (Одеська обл., м. Одеса, пров. Лермонтовський, 2);
  • Товариство з обмеженою відповідальністю "Золота нива" (Одеська обл., м. Білгород-Дністровський, смт.Сергіївка, вул. Чорноморська, 16);
  • Дочірнє підприємство "Південь-Курорт-Сервіс" на базі санаторію "Орізонт" (Одеська обл., м. Білгород-Дністровський, смт.Сергіївка, вул. Гагаріна, 1-а);
  • Товариство з обмеженою відповідальності "Санаторій "Сонячний" (Дніпропетровська обл., Павлоградський р-н, с. Вербки, вул. Лісова,3);
  • Дочірнє підприємство "Санаторій "Дніпровський" Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця" (Дніпропетровська обл., м. Дніпродзержинськ, вул. Гастело, 2);
  • Приватне акціонерне товариство "Санаторій "Мошногір'я" (Черкаська обл., Черкаський р-н, с. Будище, вул. Шевченка, 38);
  • Товариство з обмеженою відповідальністю "Санаторій "Гусарська урочище" (Кіровоградська обл., Новоукраїнський р-н, с. Піддубне, вул. Горького, 1);
  • Державне підприємство "Санаторій "Конча-Заспа" (м. Київ, Конча-Заспа, Столичне шосе 27 км);
  • Товариство з обмеженою відповідальністю "Санаторій "Феофанія" (м. Київ, Голосіївський р-н, вул. Академіка Лебедєва, 27);
  • Товариство з обмеженою відповідальністю "Санаторій "Карпатські зорі" Центр реабілітації та оздоровлення (Львівська обл.,Дрогобицький р-н, с. Модричі, вул. Курортна, 3).

Безкоштовними путівками на санаторно-курортне лікування забезпечуються інваліди війни з числа учасників антитерористичної операції та учасники бойових дій, які безпосередньо брали участь під час проведення антитерористичної операції.

Для того, щоб скористатися правом на безоплатне лікування в одному із перерахованих закладів, учасникам АТО необхідно стати на облік до управління соціального захисту населення і подати такий пакет документів:

 - заява,

 - медична довідка,

 - копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни,

 - документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення. 

Розподіл санаторно-курортних путівок у розрізі профілів лікування захворювань 

Кістково-м’язова система – санаторій «Золота Нива»

санаторій «Конча Заспа»

санаторій «Орізонт»

санаторій «Сонячний»

Ендокринна система – санаторій «Гусарське урочище»

Нервова система – санаторій «Дніпровський»

Органи дихання – санаторій «Лермонтовський»

санаторій «Орізонт»

Органи травлення – санаторій «Гусарське урочище»

санаторій «Карпатські зорі»

санаторій «Орізонт»

санаторій «Феофанія»

Сечостатева система – санаторій «Гусарське урочище»

санаторій «Орізонт»

Системи кровообігу – санаторій «Конча Заспа»

санаторій «Лермонтовський»

санаторій «Мошногір’я»

санаторій «Орізонт»

санаторій «Сонячний».   

Безоплатна правова допомога вимушеним переселенцям

В Україні впроваджується масштабний проект, який спрямований на сприяння правовому захисту громадян, які вимушені залишити окуповані та небезпечні території.

Програма впроваджується Датською Рада у справах біженців та Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в 20 областях нашої держави, в тому числі й на Сумщині. Партнером проекту в Сумській області є Чернігівський громадський комітет захисту прав людини.

В рамках проекту вимушених переселенців з окупованих територій та зони бойових дій, інформують через ЗМІ про їхні законні права, засоби правового захисту і доступність юридичних послуг. Кваліфіковані юристи надають всебічну безоплатну юридичну та консультаційну підтримку, адвокатську допомогу, в тому числі в національних й міжнародних судових інстанціях, з правових питань щодо статусу внутрішньо переміщених осіб, отримання соціальних гарантій та пільг, працевлаштування, переоформлення прав власності та документів, компенсацій за пошкоджене або втрачене внаслідок бойових дій майно, тощо.

Для отримання безоплатної правової допомоги та іншої інформації щодо свого статусу вимушені переселенці, які перебувають на території Сумської області, можуть звертатися за адресою: вул. Леваневського, 26, к. 1 (перший поверх), м. Суми, 40011, телефони «гарячої лінії»: 0959391111,0506901692, email: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. , Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. .

Лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для комплексного медико – санітарного забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 № 134, Сумській області на надання медичної допомоги громадянам, захворювання яких пов’язані з наслідками Чорнобильської катастрофи, а також лікування онкологічних захворювань, цієї категорії громадян, із застосуванням високовартісних медичних  технологій, доведено ліміти бюджетних асигнувань у сумі 212,00 тис. гривень. Зазначені кошти в область надійшли та використані за призначенням у повному обсязі.

З метою забезпечення ефективного та цільового використання бюджетних  призначень, Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації визначено пріоритетні напрямки  здійснення закупівель  у 2015 році, відповідно до заявки Комунального закладу Сумської обласної ради « Сумський обласний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення», який щороку забезпечує стаціонарне лікування найбільшої кількості важко – та онкохворих громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. З початку року проліковано 696 постраждалих осіб.

Медична допомога постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи Сумської області за кошти бюджетної програми 2501460 «Комплексне медико – санітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних  медичних  технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» надається в стаціонарних відділеннях Сумського обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту  населення згідно  профілю захворювання.

Для госпіталізації необхідно звернутись до Диспансеру за адресою:

м.Суми, вул. Троїцька,14, телефони (0542) 25-20-33, (0542) 22.22.16, та надати документи:

- посвідчення особи  постраждалої унаслідок Чорнобильської катастрофи;

- паспорт;

- направлення лікувально – профілактичного закладу (центральної районної лікарні за місцем проживання, Сумського  обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення).

Лікування призначається лікуючим лікарем за погодженням завідуючого профільного відділення у відповідності до протоколів надання  медичної допомоги, в межах бюджетного фінансування.

ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН В ЗАКОН УКРАЇНИ «ПРО СТАТУС І СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ГРОМАДЯН, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВНАСЛІДОК ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ»

До уваги постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС!

у зв’язку з набранням чинності з 01.01.2015 року Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 № 76-VIII Верховною Радою України відповідно п. 1 розділу 4 було внесено зміни до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

У статтях 21, 22 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" було виключено першочернове щорічне безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи "2" та "3" категорії.

Згідно зазначеного Закону у статті 30 "Пільги та компенсації потерпілим дітям та їх батькам" було виключено:

п.1 повне державне забезпечення дітей до вступу їх до школи (не старше 8 років) шляхом безплатного виховання (утримання) їх у державних та комунальних дошкільних навчальних закладах і надання щомісячної грошової допомоги;

п.3 безплатний проїзд у межах України на всіх видах транспорту дитині та особі, яка супроводжує хвору дитину до місця лікування (реабілітації), оздоровлення та назад (за направленням медичних закладів), з правом позачергового придбання квитків;

п.5 щорічне безплатне забезпечення потерпілих дітей путівками на оздоровлення;

п.6 щомісячну виплату у порядку та розмірі, встановленими Кабінету Міністрів України, незалежно від інших виплат на кожну дитину шкільного віку, яка евакуйована із зони відчуження або народилася після 26 квітня 1986 року від батька, який на час настання вагітності матері має підстави належати до категорій I або II, або матері, яка на час настання вагітності або під час вагітності має підстави належати до категорій I або II а також на кожну дитину, яка проживала у зоні безумовного (обов'язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення з неї;

п.12 виплату грошової компенсації батькам потерпілих дітей, які не відвідують дитячі дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади (у тому числі і тих, які не знаходяться в обліковому складі шкіл), якщо діти не перебувають на повному державному забезпеченні.

Крім того даним Законом передбачено, що з 1 липня 2015 року для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи «3-А», «3-Б», «Г» категорій та дітям постраждалим внаслідок ЧАЕС безплатне придбання ліків за рецептами лікарів та безплатне позачергове зубопротезування надаватимуться за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Одночасно звертаємо увагу, в зв’язку зі зміною ст. 60 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» якою передбачено, що постраждалі особи, які мають одночасно право на інші пільги та компенсації, передбачені законодавством України, надаються за їх вибором пільги та компенсації відповідно до одного із Законів України.

Особам, які мають право на користування пільгами за кількома законами України, необхідно звертатись до нашого управління соціального захисту населення стосовно вирішення питання про вибір пільги за одним із законів України.

ДО УВАГИ ПІЛЬГОВИКІВ!

01 липня 2015 року змінюється порядок надання окремим категоріям громадян пільг на оплату житлово-комунальних послуг, послуг зв’язку, придбання твердого палива, скрапленого газу та інших.

Зміни прописані Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 року № 76 – VIII.

Постановою від 04 червня 2015 р. № 389 Уряд затвердив Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї.

Дія цього Порядку поширюється на осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою відповідно до Законів України:

«Про міліцію» (звільнені із служби за віком, хворобою або вислугою років працівники міліції, особи начальницького складу податкової міліції, особи рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби; діти (до досягнення повноліття) працівників міліції, осіб начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби, загиблих або померлих у зв’язку з виконанням службових обов’язків, непрацездатні члени сімей, які перебували на їх утриманні);

«Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 3; дружини (чоловіки) та опікуни (на час опікунства) дітей померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 3, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою; сім’ї, які мають дитину-інваліда, інвалідність якої пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи);

«Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (учасники війни; особи, на яких поширюється чинність зазначеного Закону; особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; вдови (вдівці) та батьки померлих осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною);

«Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» (особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; вдови (вдівці) та батьки померлих осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною);

«Про освіту» (пенсіонери, які раніше працювали педагогічними працівниками у сільській місцевості та селищах міського типу і проживають у них);

Основами законодавства України про охорону здоров’я (пенсіонери, які раніше працювали медичними і фармацевтичними працівниками у сільській місцевості та селищах міського типу і проживають у таких населених пунктах);

«Про бібліотеки і бібліотечну справу» (пенсіонери, які раніше працювали у бібліотеках у сільській місцевості та селищах міського типу і проживають у них);

«Про захист рослин» (пенсіонери, які працювали у сфері захисту рослин у сільській місцевості і проживають там);

«Про жертви нацистських переслідувань», “Про охорону дитинства” (багатодітні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї, в яких не менше року проживають троє або більше дітей, сім’ї, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування), “Про соціальний захист дітей війни”;

«Про культуру» (пенсіонери, які раніше працювали в державних та комунальних закладах культури, закладах освіти сфери культури у сільській місцевості і селищах міського типу і проживають у них), Кодексом цивільного захисту України (батьки та члени сімей осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які загинули (померли) або зникли безвісти під час виконання службових обов’язків; особи, звільнені із служби цивільного захисту за віком, через хворобу або за вислугою років та які стали інвалідами під час виконання службових обов’язків) (далі – пільговики).

До членів сім’ї пільговика під час надання пільг належать особи, на яких згідно із законодавчими актами, поширюються пільги: дружина (чоловік); їх неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи; непрацездатні батьки; особа, яка перебуває під опікою або піклуванням пільговика та проживає разом з ним.

До сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані: 1) пенсія; 2) заробітна плата; 3) грошове забезпечення; 4) стипендія; 5) соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності); 6) доходи від підприємницької діяльності.

Для працездатних осіб, у яких відсутні доходи (крім осіб, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, вищих навчальних закладах, осіб, призваних на строкову військову службу), та фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на відповідний місяць.

Для фізичних осіб –підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні двох прожиткових мінімумів, установлених для працездатних осіб, для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи, – трьох прожиткових мінімумів, установлених для працездатних осіб.

Пільговики, до сукупного доходу сім’ї яких входять доходи, крім пенсії та соціальної допомоги, або до складу сім’ї яких входять працездатні особи, подають до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення декларацію про доходи сім’ї пільговика, а також довідки про доходи свої та членів сім’ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за шість місяців, що передують місяцю звернення, або документи, що підтверджують відсутність доходів за такий період.

Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення протягом десяти днів з дня отримання інформації, визначають середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу шляхом ділення загальної суми грошових доходів кожного члена сім’ї пільговика за попередні шість місяців на 6 і на кількість членів сім’ї.

У разі коли середньомісячний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (1710 гривень), пільговик має право на отримання пільг протягом шести місяців з місяця визначення відповідного права.

Структурний підрозділ з питань соціального захисту населення подає житлово-експлуатаційним організаціям, житлово-будівельним (житловим) кооперативам, об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку, організаціям, що надають житлово-комунальні послуги, операторам (провайдерам) телекомунікацій, газо- та електропостачальникам, постачальникам твердого палива (далі – підприємства) списки пільговиків, які мають право на отримання пільг, надає в установленому порядку пільги готівкою для придбання твердого палива і скрапленого газу, а також видає пільговикам довідки для отримання інших видів пільг, які надаються з урахуванням доходу (безоплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів, виробів медичного призначення, зубопротезування тощо), відповідно до законодавства.

Підприємства надають у встановленому порядку протягом шести місяців пільги пільговикам, зазначеним у списках.

Після закінчення шести місяців структурний підрозділ з питань соціального захисту населення визначає право пільговика на отримання пільг на наступний період.

Надання пільг припиняється:

якщо пільговиком приховано або навмисно подано недостовірні дані про доходи будь-кого із членів сім’ї пільговика, що вплинуло на визначення права на пільги, – з місяця, в якому виявлено порушення;

за заявою пільговика  – з місяця, що настає за місяцем її подання, якщо інше не обумовлено заявою.

Сума пільги, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання пільговиком документів з недостовірними відомостями, повертається ним на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.

У разі коли пільговик добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму пільги, питання про її стягнення вирішується у судовому порядку.

За більш детальною інформацією пільговикам необхідно звернутись до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації.

ПРОФЕСІЙНА РЕАБІЛІТАЦІЯ УЧАСНИКІВ АТО З ЧИСЛА ІНВАЛІДІВ 

Професійна реабілітація учасників АТО із числа інвалідів сьогодні є однією з визначальних умов їх максимальної адаптації в суспільне життя. Вона має на меті забезпечити конкурентоспроможність осіб з інвалідністю на ринку праці, їх працевлаштування як у звичайних виробничих умовах, так і у спеціально створених умовах праці.

Професійна реабілітація поєднує професійне навчання з заходами соціальної, психологічної реабілітації та медичного супроводу. Під час проведення заходів з соціальної та психологічної реабілітації організовуються відповідні тестування, індивідуальні консультації психологів та соціальних працівників, тренінгові заняття з розвитку навичок спілкування, саморегуляції, мотивації до навчання та працевлаштування, налаштування на досягнення успіху. Медичний супровід в закладах професійної реабілітації здійснюють лікарі в залежності від нозологічної групи. З метою стабілізації або підвищення реабілітаційного потенціалу інваліда застосовуються методи фізіотерапії, лікувальної фізкультури та спорту, бальнеолікування, гідрокінезотерапії, масажу, танцювально-рухової терапії, ароматерапії.

В Україні діє мережа закладів професійної реабілітації інвалідів.

Провідним закладом у здійсненні завдань професійної реабілітації інвалідів є Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів Міністерства соціальної політики України (Київська область, Вишгородський район, смт Лютіж).

Професійна реабілітація здійснюється також Вінницьким міжрегіональним центром професійної реабілітації інвалідів „Поділля” (м. Вінниця, вул. Пирогова, 135-а), Львівським міжрегіональним центром соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів (м. Львів, вул. Хуторівка, 38), Буковинським міжрегіональним центром професійної реабілітації інвалідів (м. Чернівці, вул. Південно-Кільцева, 8а), Кам’янець-Подільським планово-економічним технікумом-інтернатом (м. Кам’янець-Подільський, Хмельницької області, вул. Годованця,13), Житомирським вищим професійним училищем інтернатом (м. Житомир, вул. Московська,43).

Вибір професії залежить від бажання інваліда, його інтересів, здібностей та стану здоров’я. Перед тим, як обирати професію та навчальний заклад, необхідно заздалегідь отримати медичну консультацію щодо можливості навчатися та працювати за обраною спеціальністю. Тільки лікарі можуть кваліфіковано надати заключний висновок щодо професійної придатності, про що робиться відповідний запис в індивідуальній програмі реабілітації інваліда, яку видає МСЕК.

У зазначених навчальних закладах є можливість безкоштовно оволодіти такими спеціальностями та робітничими професіями, як: оператор комп’ютерного набору, соціальний робітник, швачка, масажист, столяр, секретар керівника, обліковець по реєстрації бухгалтерських даних, кравець та швець, виробник художніх виробів та виробів з лози, взуттьовик з ремонту взуття, вишивальниця, перукар, майстер педикюру, манікюру, радіомеханік по ремонту та обслуговуванню радіотелевізійної апаратури тощо.  

ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ РАЙОНУ!

Інформаційна довідка

до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2015 № 106

„Про удосконалення порядку надання житлових субсидій”

У зв’язку з підвищенням цін і тарифів на газ і електроенергію Урядом 28 лютого 2015 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України „Про удосконалення порядку надання житлових субсидій” (далі – Постанова), якою з 01 травня 2015 року суттєво спрощено порядок призначення житлових субсидій.

Постановою передбачено наступне.

Для призначення субсидії необхідно подати лише два документи – заяву про призначення житлової субсидії (далі – Заява) та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії (далі – Декларація), форма яких спрощена.

1845 особам, які отримували житлову субсидію протягом опалювального періоду 2014/2015 років, субсидія на наступний період призначена на підставі раніше поданих документів, без необхідності надання Заяви і Декларації.

Субсидія призначається на 12 місяців на підставі відомостей про доходи, які зазначено у Декларації, а на наступний період – без звернення, на підставі отриманої інформації про доходи від Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, вищих навчальних закладів. При цьому у разі коли оплата послуг з централізованого опалення проводиться лише в опалювальний період або за двоставковим тарифом, або для індивідуального опалення використовується природний газ (електроенергія), розмір субсидії розраховується окремо на опалювальний і неопалювальний періоди.

Для призначення субсидії враховуються доходи без податку з доходів фізичних осіб за попередній календарний рік. Якщо субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається у I кварталі року, середньомісячний сукупний дохід визначається за перші три квартали попереднього року. У разі коли дохід заявника зменшився порівняно з попереднім календарним роком, житлова субсидія може бути призначена на підставі доходів за останні три місяці за умови надання довідки до органу соціального захисту населення про доходи таких осіб за цей період.

Для студентів денної форми навчання вищих навчальних закладів у разі відсутності доходів не враховуватиметься дохід на рівні прожиткового мінімуму.

Для призначення житлової субсидії не має значення майновий стан сім’ї (наявність у володінні житлових приміщень, транспортних засобів, земельних ділянок, здача в оренду житлового приміщення тощо), крім купівлі майна або оплати послуг протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії на суму, яка на час купівлі (оплати) перевищує 50 тисяч гривень. У такому випадку субсидія може бути призначена на підставі рішення комісії.

Скасовано необхідність обов’язкового працевлаштування працездатних членів сім’ї та перебування їх на обліку в центрі зайнятості (до розрахунку сукупного доходу прийматиметься дохід такого члена сім’ї на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб).

Отримали право на субсидію особи, які проживають у житловому приміщенні на підставі договору найму (оренди) житла.

Передбачено, що у разі якщо для опалення житлового приміщення одночасно використовується природний газ і електроенергія субсидія надається тільки на один вид палива

Комісіям при місцевих органах виконавчої влади надано право:

- приймати рішення про надання субсидії одиноким непрацездатним громадянам на збільшену понад норму площу житла;

- визначати кількість осіб для розрахунку субсидії у випадках, коли окремі особи з числа зареєстрованих фактично не проживають у житловому приміщенні і споживання комунальних послуг обчислюється засобами обліку. Таким документом може бути довідка, що підтверджує місце перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, а також довідка про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні.

Сума субсидії, яку перераховано на рахунки виконавців послуг і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем не тільки як оплата обов’язкової частки платежу домогосподарства, а й в рахунок майбутніх платежів.

Інструкція про порядок заповнення бланку Заяви про призначення житлової субсидії

1. Заяву заповнює особа, на яку відкрито особовий рахунок по сплаті житлово-комунальних послуг за місцем реєстрації (або особа, яка фактично сплачує вартість одержуваних послуг). Особи, які орендують житло, додають до Заяви договір найму (оренди) житла. При цьому, крім Заяви та Декларації, заборонено вимагати від громадян інші документи, довідки тощо.

2. У правому верхньому куті має бути зазначено назва місцевого управління соціального захисту населення, до якого подається Заява.

3. У заяві зазначаються відомості про особу: прізвище, ім’я по батькові, зареєстроване місце проживання (для орендарів – фактичне місце проживання) із зазначенням адреси житла: поштовий індекс, населений пункт, вулиця, номер будинку, квартири), контактний номер телефону, реквізити паспорта громадянина України (серія, номер, ким і коли виданий), реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер).

4. У Заяві необхідно підкреслити, на які види послуг призначати субсидію:

- на оплату житлово-комунальних послуг;

- на придбання твердого палива та скрапленого газу (у разі коли житлове приміщення не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для опалення).

Якщо домогосподарство користується твердим паливом, скрапленим газом та комунальними послугами, необхідно підкреслити все.

5. У Заяві необхідно вказати відомості про житлово-комунальні послуги, якими користується сім’я, зокрема:

1) у графі „Номер особового рахунку” – номер особового рахунку, який міститься у договорі про надання послуг, платіжному документі (квитанції, розрахунковій книжці) на оплату відповідної послуги;

2) у графі „Найменування організації, що надає послуги” – назву організації, що міститься у договорі про надання послуг, платіжному документі (квитанції, розрахунковій книжці) на оплату відповідної послуги;

3) у графі „Примітки” зазначається наявність або відсутність засобів обліку, а саме: „є лічильник”або „немає лічильника”.

6. У Заяві необхідно відмітити чи розглядати питання призначення субсидії комісією, створеною місцевими органами влади, що здійснюється на підставі обстеження умов проживання сім’ї.

Рішення про призначення субсидії комісією приймається у таких випадках:

- заявник є непрацездатною особою, проживає один і бажає отримати субсидію на збільшену площу житла;

- особові рахунки відкриті на особу, яка не зареєстрована;

- сім’я протягом 12 місяців перед зверненням здійснила одноразову покупку або оплатила послуги (навчання, будівництва, ремонту, мобільний зв’язок) на суму, яка на час купівлі (оплати) перевищує 50 тисяч гривень

7. Відомості, зазначені у Заяві, засвідчуються підписом особи, а також зазначається дата заповнення Заяви.

_______________________________________
(найменування структурного підрозділу
_______________________________________
з питань соціального захисту населення)

ЗАЯВА
про призначення житлової субсидії

Від _____________________________________________________________________________________________
                                                       (прізвище, ім’я, по батькові)

зареєстроване (для орендарів — фактичне) місце проживання: __________________________________________

_________________________________________________________________________________________________

контактний телефон ______________________ паспорт: серія _____ № ____________

__________________________________________________  ___ __________  ___ р.
                       (ким і коли виданий)

реєстраційний номер облікової картки платника податків _________________________
            (крім осіб, які мають відмітку у паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта)

Прошу призначити субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (необхідне підкреслити).

Відомості про житлово-комунальні послуги, якими користуються особи, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні/будинку

Вид послуги

Номер особового рахунка

Найменування організації, що надає послуги

Примітки

Утримання будинків і споруд та прибудинкових територій

 

 

 

Газопостачання

 

 

 

Централізоване постачання холодної води

 

 

 

Централізоване постачання гарячої води

 

 

 

Водовідведення

 

 

 

Централізоване опалення

 

 

 

Електропостачання

 

 

 

Вивезення побутових відходів

 

 

 

У разі коли прийняття рішення щодо моєї заяви потребує окремого рішення місцевих органів виконавчої влади/місцевого самоврядування або утвореної ними комісії, прошу розглянути/не розглядати мою заяву відповідними органами або утвореною ними комісією (необхідне підкреслити).

Я та особи, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні/будинку, даємо згоду на обробку персональних даних про сім’ю, доходи, майно, що необхідні для призначення житлової субсидії, та оприлюднення відомостей щодо її призначення.

У разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії (зміни складу осіб, які зареєстровані (фактично проживають), джерел доходу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, придбання майна, товарів або оплати послуг на суму, що перевищує 50 тис. гривень), зобов’язуюся протягом місяця повідомити про це структурний підрозділ з питань соціального захисту населення.

_____ ______________ 20__ р.                                            ________________________

                                                                                                                                                            (підпис)

Примітка. Ця заява заповнюється особою, на яку відкрито особовий рахунок із сплати житлово-комунальних послуг (особою, яка фактично сплачує вартість одержуваних послуг).

 

Інструкція про порядок заповнення бланку Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії

Декларацію заповнює особа, на яку відкрито особовий рахунок по сплаті житлово-комунальних послуг за місцем реєстрації (або особа, яка фактично сплачує вартість одержуваних послуг.

У правому верхньому куті зазначається назва місцевого управління соціального захисту населення до якого подається Декларація.

У розділі І:

У позиції 1 вказується: прізвище, ім’я по батькові особи, на яку відкрито особовий рахунок по сплаті житлово-комунальних послуг за місцем реєстрації (або особи, яка фактично сплачує вартість одержуваних послуг).

У позиції 2 необхідно зазначити загальну площу житлового приміщення (кв. метрів), кількість поверхів у будинку, а також підкреслити тип будинку: індивідуальний чи багатоквартирний.

У позиції 3 вказуються відомості про всіх осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (або фактично проживаючих – для осіб, які орендують житло і вказані у договорі оренди, або для індивідуальних забудовників, будинки яких не прийняті в експлуатацію), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги із зазначенням прізвища, ім’я по батькові, дати народження, ідентифікаційного номера (за наявності) таких осіб. У графі „Примітки” можливо зазначити, що конкретна особа не проживає і їй не нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

У розділі ІІ заповнюються відомості про всі види доходів (заробітна плата, пенсія, допомога (крім її частини, виплата якої здійснюється одноразово, зокрема, при народженні дитини), стипендія, грошове забезпечення, аліменти, виплати відповідно до умов цивільно-правового договору, доходи від підприємницької діяльності, здачі майна в оренду, від продажу майна та немайнових прав, сільськогосподарської продукції, дивіденди, проценти від розміщення депозитів тощо) осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (або фактично проживаючих, зазначених у договорі оренди), за попередній календарний рік (12 місяців 2014 року) без урахування податку з доходів фізичних осіб. У графі „Джерело доходу” – назва установи, організації, підприємства, де отримується дохід.

У розділі ІІІ вказується інформація про особу, яка здійснила одноразову купівлю майна або оплату послуг протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії на суму, яка на час купівлі (оплати) перевищує 50 тисяч гривень із зазначенням виду, вартості, дати здійснення купівлі (оплати) майна або послуг.

Відомості, зазначені у Декларації, засвідчуються підписом особи, а також зазначається дата заповнення Декларації.

___________________________________________
(найменування структурного підрозділу
_______________________________________
з питань соціального захисту населення)

ДЕКЛАРАЦІЯ
про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії

Розділ I. Загальні відомості

1. _____________________________________________________________________________

(прізвище, ім’я, по батькові)

2. Характеристика житлового приміщення/будинку: загальна площа ____ кв. метрів;

будинок індивідуальний чи багатоквартирний (необхідне підкреслити);
кількість поверхів у будинку __________

3. Особи, які зареєстровані (для орендарів — особи, які фактично проживають) у житловому приміщенні/будинку

Прізвище, ім’я,
по батькові

Дата
народ-
ження

Реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для осіб, які мають відмітку у паспорті про право здійснювати платежі за його серією та номером)

Примітки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розділ II. Всі види доходів осіб, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні /будинку, у тому числі від розміщення депозитів, здачі майна в оренду за період з _________  20__ р.  до   __________  20__ року

Прізвище, ініціали

Відомості про доходи

Вид доходу

Сума доходу без урахування податку з доходів фізичних осіб, гривень

Джерело доходу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розділ III. Інформація про витрати на придбання майна, товарів або оплату послуг на суму, що перевищує 50 тис. гривень, які здійснені протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії.

Прізвище, ініціали

Вид придбаного майна або оплачених послуг

Вартість, гривень

Дата здійснення купівлі або оплати послуг

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Я усвідомлюю, що в разі подання мною у неповному обсязі або недостовірних відомостей про осіб, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні/будинку, їх доходи і витрати мені може бути відмовлено у призначенні житлової субсидії або припинено її надання. У такому разі зобов’язуюся повернути надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії у подвійному розмірі.

                   

________________________                                                              ____ ______________ 20___ р.

          (підпис заявника)                                                                  

Примітка. Ця декларація заповнюється особою, на яку відкрито особовий рахунок із сплати житлово-комунальних послуг (особою, яка фактично сплачує вартість одержуваних послуг).

 

Стосовно соціальних норм житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами для надання пільг і субсидій

З метою забезпечення державних соціальних гарантій у сфері житлово-комунального обслуговування, приведення існуючих норм споживання житлово-комунальних послуг до їх фактичного обсягу споживання, дотримання принципу соціальної справедливості під час надання пільг і субсидій з 1 жовтня 2014 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 „Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування”, якою затверджено соціальні норми житла (для оплати користування житлом, централізованого та індивідуального опалення) та соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами (централізоване постачання холодної і гарячої води, централізоване водовідведення, електропостачання, газопостачання, вивезення побутових відходів) для надання пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

З 1 жовтня 2014 року змінився Порядок призначення житлових субсидій, який передбачено запровадження:

• нової соціальної норми житла (зменшено на одну особу з 21 м2  до 13,65 м2) та збільшено на сім’ю (з 10,5 м2 до 35,22 м2);

• нових соціальних нормативів користування ЖКП (зменшено норму споживання природного газу, встановлено норму централізованого водопостачання, збільшено норму споживання електричної енергії);

• нового механізму розрахунку обов'язкового відсотка платежу (розраховуватиметься індивідуально для сім’ї, залежно від доходів).

Впровадження соціальної норми житла та соціальних нормативів дозволить громадянам сплачувати за послуги відповідно до фактичних обсягів споживання кожного виду послуг, а державі, відповідно, забезпечувати соціальну підтримку на оплату реальних обсягів споживання цих послуг.

 

Впроваджено соціальну норму житла для надання субсидій

Норма володіння (користування)

загальною площею житла

(до 1 жовтня 2014 року)

Соціальна норма

(з 1 жовтня 2014 року)

21 м2 на особу +

 10,5 м2 на сім’ю

13,65 м2 на особу +

35,22 м2 на сім’ю

31,5 м2

Норма на сім’ю з однієї особи

48,87 м2

Норма на сім’ю з однієї особи

52,5 м2

Норма на сім’ю з двох осіб

62,52 м2

Норма на сім’ю з двох осіб

73,5 м2

Норма на сім’ю з трьох осіб

76,17 м2

 

Норма на сім’ю з трьох осіб

94,5 м2

Норма на сім’ю з чотирьох

осіб

89,82 м2

Норма на сім’ю з чотирьох

осіб

Впроваджено соціальні нормативи централізованого холодного та гарячого водопостачання

та водовідведення для надання субсидій

 Норми споживання

(до 1 жовтня 2014 року)

Соціальна норма

(з 1 жовтня 2014 року)

Норми встановлюються органами місцевого самоврядування. Зокрема, у місті Кролевець встановлені норми:

Встановлюються єдині соціальні

нормативи користування послугами

централізованого водопостачання та

водовідведення:

4,5 м3

на особу

Централізоване постачання

холодної води (за відсутності

гарячого водопостачання)

4,0 м3

на особу

Централізоване постачання

холодної води (за відсутності

гарячого водопостачання)

4,5 м3

на особу

Централізоване

водовідведення

4,0 м3

на особу

Централізоване

водовідведення

 

Впроваджено соціальні нормативи споживання природного газу для надання субсидій

 Норми споживання

(до 1 жовтня 2014 року)

Соціальна норма

(з 1 жовтня 2014 року)

11 м3на 1 м2

площі

На опалення житла (в опалювальний період)

7 м3на 1 м2

площі * коригуючий коефіцієнт

На опалення житла (в опалювальний період)

9,8 м3на особу

на газову плиту (приготування їжі)

6 м3на особу

на газову плиту (приготування їжі)

18,3 м3на особу

на газову плиту (приготування їжі і підігрів води)

9 м3на особу

на газову плиту (приготування їжі і підігрів води)

23,6 м3на особу

на газову плиту і водонагрівач

18 м3на особу

на газову плиту і водонагрівач

 

Впроваджено соціальні нормативи споживання електричної енергії для надання субсидій

 

Норми споживання

(до 1 жовтня 2014 року)

Соціальна норма

(з 1 жовтня 2014 року)

28 кВт.год на

1 м2 площі

На опалення житла (в опалювальний період)

65 кВт.год на

1 м2 площі *  коригуючий коефіцієнт

На опалення житла (в опалювальний період)

100 кВт.год на

одну-дві особи +

25 кВт.год на

кожного іншого

У будинках, обладнаних

стаціонарн.

електроплитами

130 кВт.год на

одну особу

+ 30 кВт.год на

кожного іншого

У будинках, обладнаних

стаціонарними електроплитами

(за наявності централізованого гарячого водопостачання)

150 кВт.год на

одну особу

+ 30 кВт.год на

кожного іншого

У будинках, обладнаних

стаціонарними електроплитами

(за відсутності гарячого

водопостачання)

75 кВт.год на

одну-дві особи +

15 кВт.год на

кожного іншого

У будинках, не

обладнаних стаціонарн.

електроплитами

90 кВт.год на

одну особу

+ 30 кВт.год на

кожного іншого

У будинках, не обладнаних

стаціонарн. електроплитами

(за наявності централізованого гарячого

водопостачання)

120 кВт.год на

одну особу

+ 30 кВт.год на

кожного іншого

У будинках, не обладнаних

стаціонарн. електроплитами

(за відсутності гарячого

водопостачання)

 

Користування послугами з вивезення побутових відходів - 0,4167 куб. метра на одну особу на місяць.

Звертаємо увагу, що Постановою передбачено застосування регіональних коригуючих коефіцієнтів до соціальних нормативів користування послугами газопостачання та електропостачання для індивідуального опалення.

 

КОРИГУЮЧИЙ КОЕФІЦІЄНТ

для розрахунку розміру витрат електричної енергії, природного газу та інших видів палива на потреби опалення

Назва регіону, міста

Коригуючий коефіцієнт

індивідуальні житлові будинки

багатоквартирні житлові будинки

Сумська

1,122

0,547

 

 

Про виплату інвалідам та законним представникам дітей-інвалідів грошової компенсації на бензин, ремонт, технічне обслуговування та грошової компенсації на транспортне обслуговування

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.2013 № 536 “Про внесення змін до пункту 2 постанови Кабінету міністрів України від 14.02.2007 № 228” з 1 січня 2014 року інвалідам та законним представникам дітей-інвалідів збільшено грошові компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування:

- автомобілів у розмірі 22% прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність;

- мотоколясок у розмірі 16% прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність.

Грошові компенсації на транспортне обслуговування становитимуть 29% прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність.

Нагадуємо, що грошові компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування виплачуються особам з інвалідністю, законним представникам недієздатних інвалідів, дітей-інвалідів, які відповідно до законодавства мають право на забезпечення автомобілем. Компенсації виплачуються рівними частинами двічі на рік – у березні за перше та у вересні за друге півріччя поточного року з дня їх призначення.

За більш детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення за адресою: м. Кролевець, вул. Комуністична, 3, каб. № 4 та за телефоном 9-51-32.

 

Роз’яснення права вибору пільг та компенсацій особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи згідност. 60 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»

Відповідно ст. 60 Закону України від 28.12.2014 № 76-VІІІ „Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України”, що набув чинності з 01.01.2015, було внесено зміни до Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, а, саме: «Особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, які мають одночасно право на інші пільги та компенсації, передбачені законодавством України, надаються за їх вибором пільги та компенсації відповідно до одного із законів України».

Відповідно до роз’яснення Головного науково-експертного управління апарату Верховної Ради України від 12.03.2015 № 16/6-21 не має підстав розуміти положення статті 60 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ” як таке, що вимагає від особи вибору всього комплексу наданих пільг і компенсацій лише за одним із законів. У випадку, якщо особі надається певний статус за двома чи більше законами України (як от за законами України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” або іншими законами), а деякі пільги є однотипними, то за особою залишається право вибору кожної окремої пільги за одним із законів. Тобто громадянам надано право вибору Закону щодо окремої пільги чи компенсації, а не щодо усього комплексу пільг і компенсацій за окремим законом в цілому (і відмови від наданих їм прав на пільги і компенсації за іншими законами загалом).

Наприклад, якщо учасник ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС 1-ої категорії, який має інший статус «Інваліда війни»  та бажає скористатися пільгою на санаторно-курортне лікування, яка передбачена згідно обох законів «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та «Про статус ветеранів війни та їх соціальних гарантій», то особа має вибрати, за яким із цих законів скористається можливістю на таке лікування.

 

Порівняльна таблиця конкретних пільг та компенсацій інвалідів війни та громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених  до 1 категорії

Вид компенсації, пільги

Інваліди війни

Громадяни, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до 1 категорії

Забезпечення санаторно-курортною путівкою

Щорічно безкоштовно (або компенсація 1 раз на 2 роки ≈360 грн.

Щорічно безкоштовно

Медичне обслуговування

Безплатне придбання ліків за рецептами лікарів, безплатне зубопротезування

Безплатне придбання ліків за рецептами лікарів, безплатне зубопротезування

Щомісячна грошова компенсація вартості продуктів харчування

 

-

 

303,00 грн.

 

Щорічна допомога на оздоровлення

-

1та 2 групи інв.. – 120,00 грн.,

3 група інв. – 90,00 грн.

Щорічна одноразова  допомога до 9 травня

I групи - 2835 гривень;

II групи - 2475 гривень;

III групи - 2200 гривень..

 

 

-

 

 

Пільги:

ЖКП

100 %

50 %

Тверде паливо

100 %

50 %

Скраплений газ

100 %

-

Зв'язок

50 %

50 %

Проїзд

1 раз на рік по Україні (талони)

1 раз на рік по Україні (відшкодування)

Приміський проїзд

Приміський проїзд

Забезпеченням пільговим автотранспортом згідно черги

 

Відповідно до показань

 

Відповідно до показань

 

Особам, які мають право на користування пільгами за кількома законами України, необхідно звернутись до управління соціального захисту населення стосовно вирішення питання про вибір пільг за одним із законів України за адресою: вул. Комуністична, 3 каб. №4, або зателефонувати за тел. 9-51-32.

 

 

ВНЕСЕНО ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ ПРИЗНАЧЕННЯ І ВИПЛАТИ ДЕРЖАВНОЇ ДОПОМОГИ СІМ'ЯМ З ДІТЬМИ

На виконання Законів України „Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від 27.03.2014 № 1166 -VII та „Про внесення змін до деяких законів України щодо скорочення кількості документів для отримання державної допомоги при народженні дитини" від 10.10.2013 № 644-УІІ Урядом 25 червня поточного року схвалено постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми».

Дані зміни прокоментувала в.о. начальника управління соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації районної державної адміністрації Тетяна Баша.

"МАТЕРІ-ГЕРОЇНІ" - ГОРДІСТЬ КРОЛЕВЕЧЧИНИ

Почесне звання "Мати-героїня" є вищою формою відзначення громадян за вагомий внесок у реалізацію державної політики з питань сім’ї, материнства і дитинства, самовіддане виховання та навчання дітей.