Районна газета

М.М. КОБЛЮК: «НИНІШНІЙ РІК СТАВ ОСОБЛИВИМ, РЕФОРМАТОРСЬКИМ ЕТАПОМ В ІСТОРІЇ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ»

   Відповідно до Указу Президента України керівники територіальних органів виконавчої влади повинні звітувати про свою роботу. Відтак, колегією районної державної адміністрації був заслуханий звіт директора Кролевецького районного центру зайнятості Миколи Коблюка про роботу установи у 2012 році та за 6 місяців 2013 року.
   Він повідомив, що сьогодні клієнти служби зайнятості можуть отримувати послуги, яким немає аналогів в інших держструктурах. Це єдина технологія надання соціальних послуг (ЄТНаСП) та єдина інформаційно-аналітична система (ЄІАС.NET). За звітний період сприяння в працевлаштуванні отримали 615 шукачів роботи, з них 571 особа зайняла робочі місця. Дотаційне відшкодування роботодавцям склало — 634 тис. грн., з них 8 тис. грн. — фінансування першого робочого місця для молоді. Послугами професійного навчання скористалися 171 чол. За I півріччя цього року працевлаштована 291 особа, зареєстровано — 445 безробітних.
   «Нинішній рік став особливим реформаторським етапом в історії Державної служби зайнятості. Запрацював новий Закон України «Про зайнятість населення», а сама Служба отримала статус центрального органу виконавчої влади. Новий закон знайшов своє відображення в Програмі зайнятості Кролевецького району до 2017 року», - зазначив директор Кролевецького районного центру зайнятості Микола Коблюк.
   Керівник РЦЗ, також, звернувся до керівництва міської ради та сільських голів району в питанні підтримки безробітних тимчасовою роботою, через залучення їх до благоустрою територій. Дану практику передбачає новий Закон «Про зайнятість населення» через співфінансування пропорційно рівними частинами за рахунок коштів Фонду та коштів місцевих бюджетів.
   «За І півріччя 2013 року до Кролевецького РЦЗ з клопотаннями про організацію робіт тимчасового характеру звернулися 45 підприємств. Загалом, у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 120 осіб, на оплату їхньої праці використано 117 тисяч гривень з різних джерел фінансування, що обумовлені Законом», - поінформував М. М. Коблюк.
   За інформацією керівника установи, Кролевецький районний Центр зайнятості виконує наступні завдання – збір вакансій від роботодавців, заключення трудових договорів між працедавцями і найманими працівниками, працевлаштування молоді на перше новостворене робоче місце, організацією на базі РЦЗ безоплатних консультацій, з зацікавленими держструктурами, для населення, підприємців, професійне навчання шляхом стажування, підготовки, перепідготовки, видача одноразової допомоги на відкриття власної справи, контроль за квотуванням підприємствами місць для соціально вразливих категорій осіб, боротьба з тіньовою зайнятістю, достроковий вихід на пенсію, облік, фінансування та витрати коштів Фонду по безробіттю, розслідування страхових випадків й судова практика.
   «Наразі колектив центру зайнятості знаходиться на етапі практичного впровадження нових інструментів стимулювання зайнятості, ініційованих Президентом України В.Ф. Януковичем», - підкреслив Микола Коблюк.