Районна газета

ГОЛОВА КРОЛЕВЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ОЛЕГ ШПРИНДЕЛЬ ВЗЯВ УЧАСТЬ В СЕСІЇ РАЙОННОЇ РАДИ

   Пленарне засідання проходило під керівництвом голови районної ради Миколи Авраменка. Участь у ньому взяли 32 депутата із 44 обраних.
   Депутати погодили депутатський запит депутата районної ради Лариси Герасимової щодо зупинки пасажирських потягів на станції Алтинівка.
   Згідно з порядком денним, прокурор Кролевецького району Олександр Язиков проінформував народних обранців про стан законності та протидії злочинності на території Кролевецького району, підбив підсумки роботи прокуратури району за перше півріччя поточного року та окреслив пріоритетні напрямки у правозахисній діяльності на II півріччя цього року.
   На сесії розглядалось питання про хід виконання районної цільової програми «Соціальна підтримка осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2009-2015 роки» а також блок фінансових питань, в тому числі затверджено звіт про виконання районного бюджету за перше півріччя 2013 року.
   Депутати ухвалили рішення щодо внесення змін до рішення районної ради від 21.10.2011 «Про перспективи розвитку галузі освіти в Кролевецькому районі на 2012-2013 навчальний рік». Відповідно до цього, Кролевецька загальноосвітня школа I-II ступенів № 7 працюватиме, як і раніше, у тому ж статусі.
   Досить жваво і дискусійно на сесії обговорювалось питання про створення Кролевецького районного Центру первинної медико-санітарної допомоги. Доповідаючи, заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Кролевецької ЦРЛ Тетяна Шпильчина охарактеризувала загалом стан і перспективи реформування галузі охорони здоров’я району. Як було наголошено у її виступі, йти шляхом реформ непросто, але необхідно.
   Під час обговорення цього питання думки депутатів розійшлися. Переконливо і аргументовано не змогли надати відповіді на всі запитання, що піднімались на сесії, представники ЦРЛ.
   Так, депутати Микола Мачульський, Василь Мозгов, Елеонора Соколова, Станіслав Жолобко, а також голова постійної комісії районної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я Тамара Сердюк переконані, що створювати такий центр поки зарано, тим більше що це питання на державному рівні законодавчо ще не повністю врегульоване і на місцевому рівні з боку центральної районної лікарні немає конкретного алгоритму дій щодо цього. Тим більше, під час прийняття такого важливого рішення на сесії відсутній головний лікар ЦРЛ.
   Депутат Анна Авраменко висловила занепокоєння, аби всі зміни в період реформ медичної сфери не призвели до масового скорочення медперсоналу стаціонарних відділень ЦРЛ.
   Про те, що необхідно рухатись вперед і не боятись в період реформ нововведень, які нададуть можливість підвищувати якість медичних послуг, наближаючи їх до європейських стандартів, - йшлося у виступі Володимира Любивого.
   Створення Центру первинної медико-санітарної допомоги в рамках державної програми є плановим питанням, - запевнив голова районної державної адміністрації Олег Шприндель. – І для того, щоб центр з січня 2014 року повноцінно розпочав функціонування, необхідно заздалегідь вирішити всі організаційні, майнові та кадрові питання. Щоб в останні дні не довелось приймати поспішних рішень і необдуманих дій, - зазначив керівник району, висловлюючи своє бачення.
   Така ж думка звучала й у виступі голови районної ради Миколи Авраменка, який, підбиваючи підсумки обговореного питання, підкреслив: «Ми всі разом працюємо над тим, щоб наблизити нашу медичну галузь до жителів району задля отримання якісних медичних послуг. І саме цьому й сприятиме Центр первинної медико-санітарної допомоги, який необхідно створювати вже сьогодні…».
   У кінцевому результаті, депутати до одностайної думки так і не дійшли під час голосування. Рішення не набрало необхідної кількості голосів.
   На пленарному засіданні розглядались й інші питання, з яких прийняті відповідні рішення. По закінченні, голова районної ради Микола Авраменко, повідомив депутатам про те, що чотири роки поспіль проекти від Кролевецького району отримують перемогу у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самворядування. Так за підсумками засідання Ради Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування від 23.07.2013 року проект Кролевецької районної ради "Моделювання інтегрованого освітнього округу як педагогічна інновація в системі навчання і виховання" визнано переможцем. Реалізація заходів проекту відбудеться протягом 2014 року. Крім того, підготовлено для участі у Конкурсі Ради Європи на кращу практику місцевого самоврядування в рамках Програми «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні» анкету учасника по Проекту «Організація ефективної системи реабілітації дітей-інвалідів: подаруємо дітям майбутнє», який реалізовано в нашому районі у 2012 році.