Районна газета

УНЕМОЖЛИВИТИ ВИНИКНЕННЮ ПОЖЕЖ НА КРОЛЕВЕЧЧИНІ

12 листопада в Кролевецькій районній державній адміністрації на апаратній нараді розглядалось питання «Про забезпечення протипожежного стану в господарствах району на період зимівлі, в побуті та установах бюджетної сфери», з яким виступив  заступник начальника 22 Державної пожежно-рятувальної частини управління  ДСНС України в Сумській області  Сергій ЖОВТЯ.

За словами посадовця, з початку року в районі виникло 64 пожежі (проти 44 пожеж за цей період минулого року),  з яких 39 -  у житловому секторі, 18- на відкритій території, 5 пожеж автотранспорту. На підконтрольних  об’єктах -2 пожежі. 44 пожежі - у сільській місцевості.

Найбільша кількість пожеж зафіксована  на територіях Литвиновицької (14),  Спаської (7), Бистрицької (6), Обтівської (3)  сільських рад. Прямі збитки від пожеж складають понад 1,3 млн. гривень, побічні збитки - майже  2,5 мільйони гривень.

Наразі проведено позапланові перевірки 51 об’єкта  освіти та планово перевірено дитячий оздоровчий табір «Ластівка», де до відкриття першої зміни було усунено всі виявлені недоліки, у тому числі і змонтовано автоматичну пожежну сигналізацію.

За результатами перевірок керівникам бюджетних установ  вручено приписи  про  усунення порушень.

 В ході перевірок насамперед увага звертається на стан електрогосподарства, внутрішнього  та зовнішнього протипожежного водопостачання, автоматичних установок протипожежного захисту, шляхів евакуації, вогнезахисної обробки дерев’яних конструкцій будівель і споруд закладів, блискавкозахисту, забезпеченість первинними засобами пожежогасіння, тощо.

Керівниками установ проводиться певна робота організаційного та практичного напрямків, проте є ряд недоліків, які можуть призвести до виникнення пожежі або перешкоджати успішному її гасінню. Не стоять осторонь і працівники органів місцевого самоврядування, навчаючи населення правилам пожежної безпеки в побуті. Вже проінструктовано близько 80% від загальної кількості мешканців села.

Із 19 сільських рад у Кролевецькому районі, 14 мають протипожежні формування, та 1 МПК на території Кролевецької міської об’єднаної територіальної громади в с.Реутинці. Всі вони перебувають на цілодобовому чергуванні.

«Терміново на всіх об’єктах господарювання слід провести всі заходи щодо унеможливлення виникнення пожеж, активізувати просвітницьку роботу серед населення», - констатувала перший заступник голови районної державної адміністрації Валентина ТИЩЕНКО.