Районна газета

ПРО ПІЛЬГИ ТА СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ УЧАСНИКІВ АТО

За даними посадовця,  в районі проживає 349 осіб, яким надано статус учасника бойових дій; 3 особи з інвалідністю внаслідок війни; 5 осіб, яким встановлено право на пільги як членам сім’ї загиблого ветерана війни.

Тетяна Леонідівна докладно зупинилась на пільгах, які отримують земляки даної  категорії. Як позитив, назвала виділення житла Пархоменку Юрію Анатолійовичу, загальною площею 38,1 квадратних метрів по вул. Франка.

Протягом 2018 року виконавчими комітетами міської та сільських рад для 133 учасників АТО та членів їх сімей було виділено земельні ділянки.

3 особам Кролевецького району з обласного бюджету виплачена матеріальна допомога на загальну суму 125,0 тис.грн.

Упродовж 2018 року оздоровлено 2 учасники АТО (Центральний військовий клінічний санаторій «Хмільник» м. Хмільник, Вінницька обл., санаторій «Золота Нива», смт Сергіївка, Одеська обл..) на суму 16,4 тис.грн.

У 2018 році психологічну реабілітацію отримали 3 учасники АТО в ДП Південь-Курорт-Сервіс на базі санаторію «Орізонт» (смт Сергіївка, Одеська обл.).

Торік  організовано та проведено професійне навчання за державною програмою навчання - водій автотранспортних засобів категорії «В», «С» та «А1» в ДПТНЗ «Реутинський аграрний ліцей», Конотопська автомобільна школа ТСОУ та Кролевецький СТК ТСОУ. Упродовж 2018 року пройшли навчання 9 демобілізованих учасників АТО. Середні витрати на навчання однієї особи склали 5,1 тис.грн.

За даними Кролевецької міської ради минулого  року 28 чол. звільнено від батьківської плати за перебування дітей в дошкільних навчальних закладах на загальну суму 23,3 тис.грн.

За рахунок коштів районного бюджету семеро дітей учасників АТО протягом 2018 року оздоровлено в заміському оздоровчому таборі «Ластівка» на загальну суму 29,0 тис.грн. В позашкільних та профільних таборах відпочивало 23 дітей пільгової категорії, використано 7,1тис.грн.

За рахунок коштів районного бюджету здійснюється харчування 19 дітей військовослужбовців, призваних на військову службу під час мобілізації та інших учасників антитерористичної операції, учасників бойових дій. У кошторисі видатків на 2018 рік на організацію харчування дітей були передбачені кошти в сумі 31,6 тис.грн.

За 2018 рік з міського бюджету допомогу отримали 21 учасник АТО на загальну суму  42,0 тис.грн. Виділялись кошти в сумі 15,0 тис.грн. на пільговий проїзд учасників АТО та інших ветеранів війни автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування в місті Кролевець.

Торік виділено 20,0 тис.грн. з міського бюджету на відшкодування збитків від пільгового перевезення громадян залізничним транспортом загального користування.

«Ми й надалі повинні  виконувати надзвичайно важливі функції, які полягають в організації надання допомоги учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та членам сімей загиблих військовослужбовців, реалізації державних соціальних гарантій, наданні медико-психологічних, оздоровчих та інформаційно-правових послуг», - наголосив голова Кролевецької районної державної адміністрації Олег КУЧЕРЯВИЙ.