Районна газета

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ЧОРНОБИЛЬЦІВ КРОЛЕВЕЧЧИНИ

Питання «Про виконання заходів із соціальної підтримки осіб, які постраждали від аварії на ЧАЕС» розглядалось на апаратній нараді в Кролевецькій районній державній адміністрації 22 квітня 2019 року, доповідала начальник управління соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації Тетяна ХАРИТОНОВА.

У Кролевецькому районі станом на 01.04.2019 року проживає 387особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них: І категорії – 46 осіб (3 особи – інваліди І групи, 20 осіб – інваліди ІІ групи, 24 осіб – інваліди ІІІ групи); ІІ категорії – 125 осіб; ІІІ категорії – 142 особи; 42 дитини, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; 28 сімей, які отримують пільги внаслідок втрати годувальника.

Тетяна Віталіївна детально зупинилась на компенсаційних виплатах, котрі отримують зазначені категорії чорнобильців: щомісячну грошову допомогу у зв’язку з обмеженим споживанням продуктів харчування місцевого виробництва та компенсації на пільгове забезпечення продуктами харчування; додаткову відпустку, якою вже цього річ скористалось 3 особи, на суму 15,0 тис. грн.; щорічну допомога на оздоровлення          особам з інвалідністю I і II групи - 120 гривень;  учасникам ліквідації наслідків  аварії на Чорнобильській АЕС ІІ категорії - 100 гривень;  особам з інвалідністю III групи та дітям з інвалідністю - 90 гривень; учасникам ліквідації наслідків аварії на  Чорнобильській  АЕС ІІІ категорії,  кожній дитині, яка втратила внаслідок Чорнобильської катастрофи одного з батьків, та евакуйованим із зони відчуження у 1986 році, включаючи дітей, - 75 гривень. Торік нараховано та профінансовано 277 осіб в сумі – 48,1 тис. грн. У І кварталі 2019 року - 56 особам на суму – 5,9 тис. грн.У 2018 році оздоровлено 4 особи віднесені до І категорії на загальну суму 27,4 тис. грн.

У 2019 році виділено 29,2 тис. грн. для забезпечення санаторно-курортним лікуванням 4 осіб з числа громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

На обліку для забезпечення санаторно-курортними путівками у 2019 році перебуває – 8 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи І категорії.

В порядку черговості 4 особи обрали санаторно-курортне лікування у вересні 2019 року: в санаторій «Перемога», м. Київ, ТОВ «Санаторій-профілакторій «Діброва», м. Біла Церква, ДП «Клінічний санаторій ім. Горького», м. Одеса, ДП «Клінічний санаторій ім. Пирогова», м. Одеса.

Тетяна ХАРИТОНОВА говорила про пільги на медичне обслуговування, безоплатне зубопротезування, безоплатні ліки громадянам ,постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС. Торік з різних бюджетів надавалась матеріальна допомога вдовам чорнобильців, окремим учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС та інш.

«Використання коштів управлінням соціального захисту населення проводиться на підставі протоколу загальних зборів громадської організації «Союз Чорнобиль України» та рішення консультативної ради з питань соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших ядерних аварій»,- зазначила посадовець.