Районна газета

КУРС НА ЗБІЛЬШЕННЯ ПОГОЛІВ’Я ХУДОБИ

«Про підсумки роботи галузі тваринництва за І квартал 2019 року. Реалізація державних програм фінансової підтримки галузі сільського господарства у 2019 році» йшлося на апаратній нараді в Кролевецькій районній державній адміністрації 22 квітня 2019 року.

З інформацією виступила начальник відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Валентина КРАСНИЦЬКА

Як сказала посадовець, в звітному році розвитком галузі тваринництва займаються 7 сільгосппідприємств різних форм господарювання.

У розвитку галузі тваринництва сільгосппідприємства району надають перевагу розвитку молочного скотарства.

Лідируючим в галузі тваринництва залишається приватний сектор, де виробляється 64% валової продукції тваринництва. В приватному секторі сконцентровано 37% поголів’я великої рогатої худоби, 100% поголів’я свиней, 100% поголів’я овець та кіз, 100% поголів’я птиці.

На сьогодні в сільськогосподарських підприємствах району утримується 3521 голова ВРХ. Зменшення поголів’я худоби допущено в СТОВ «Полісся», ССК «Ярославна», СТОВ «Ранок» та ТОВ «Дубовичі». Збільшення поголів’я ВРХ спостерігається в ф/г «Відокремлена фермерська садиба Стариченка В.В.»- +29 голів та ф/г «Хоменко В.І.» - +25 та  ПП «Агроспаське» - +12 голів.

За перший квартал вирощено 59 тонн м’яса; реалізовано на забій в живій вазі 64 тонни м’яса. Виробництво молока склало 1506 тонн. Збільшення валового виробництва молока досягнуто в ПП «Агроспаське» - ( +64 тонни),  ф/г «Хоменко В.І.» - (+43 тонни),ТОВ «Дубовичі» (+8 тонн) до  відповідного періоду минулого року.

Спостерігається незначне підвищення продуктивності худоби основного стада. Надій молока на корову становить 728 кг,що на 42 кг, або 6% більше відповідного періоду минулого року. Найвищу продуктивність худоби досягнуто в ПП «Агроспаське» - 2093 кг молока на корову та ф/г «Хоменко В.І.» - 1137 кг. Середньодобовий приріст великої рогатої худоби складає 355 грам, що є на рівні минулого року.

Протягом звітного періоду приділялась належна увага відтворенню стада. За три місяці отримано 501 голову телят, з розрахунку на 100 корів – 17 телят, що на 1 голову більше відповідного періоду минулого року.

В поточному році діють державні програми фінансової підтримки агропромислового комплексу. Торік сільгосптоваровиробники району скористались фінансовою підтримкою за наступними  напрямками:дотація за молодняк великої рогатої худоби, дотація за наявне поголів’я корів,часткова компенсація придбаної техніки, субвенція фермерським господарствам та здешевлення кредитів.

«Спільними зусиллями необхідно робити все для того, аби не допустити безпідставного зменшення поголів’я худоби», - резюмував голова Кролевецької районної державної адміністрації Олег КУЧЕРЯВИЙ.