Районна газета

КРОЛЕВЕЧЧИНА ШАНУЄ КОБЗАРЯ

22 травня на Кролевеччині  відбулись просвітницько-мистецькі заходи, присвячені 205-ій річниці від дня народження Тараса Григоровича ШЕВЧЕНКА та річниці перепоховання, в яких взяли участь представники влади, широкої громадськості та вихованці шкіл району.

У музеї Кролевецького ткацтва (садиба Огієвських) відбулась  культурно-мистецька акція «Горить, мов зоря, висока пісня Кобзаря». Глибоко символічно, що саме тут проходив цей неординарний захід. Адже на Огієвщині  двічі гостював Тарас Шевченко.

У ніч з 4 на 5 травня 1861 року, на подвір’ї Огієвських знайшла притулок труна з тілом Т.Г.Шевченка, коли прах Великого Кобзаря перевозили із Петербурга в Канів. Перебування великого поета в нашім краї назавжди закарбувалось в пам’яті народній.  Своє слово про перебування на Кролевеччині  геніального поета, талановитого художника й мислителя сказали Панас КОЧУРА у оповіданні «Остання подорож», Василь СУХОМЛИН у поемах «Остання ніч» і «Тарасові рушники», кобзар Іван ІВАНЧЕНКО в думі «Це було в Кролевці».

Було презентовано  літературно - мистецьку композицію «Україна починається з Шевченка», котру майстерно виконали митці районного будинку культури, переможці  районного та міського  конкурсів читців, присвячених Тарасу Шевченку, капела бандуристів районного Будинку культури, народний аматорський вокальний ансамбль «Вербиченька» Гречкинського сільського  будинку культури, вокальний ансамбль «Чудо - яблунька» Андріївського  міського будинку культури, дует «Ярославна» Ярославецького  будинку культури, інші самодіяльні аматори краю.

Присутні переглянули тематичну виставку «Тарасове слово – душа України», підготовлену  фахівцями  центральної бібліотеки Кролевецької міської ради.

З особливою насолодою  учасники зібрання познайомились  з виставкою  вишиваних рушників «Вишивана Кролевеччина», з нової експозиції  музею кролевецького ткацтва.

Були покладені квіти до підніжжя пам’ятника Великого Кобзаря.