Районна газета

ЗАПОБІГТИ ЗАГИБЕЛІ ЛЮДЕЙ НА ВОДОЙМАХ КРОЛЕВЕЧЧИНИ

«Про хід виконання розпорядження від 04.03.2019 №61-ОД «Про затвердження Плану організаційних і практичних заходів щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах району під час літнього купального сезону 2019 року» розглядалось на апаратній нараді 27 травня в Кролевецькій районній державній адміністрації. З даного питання інформував завідувач сектору з питань  цивільного захисту, екології та охорони  праці районної державної адміністрації Віталій ТКАЧЕНКО.

Як зазначив посадовець, план заходів направлено головам Кролевецької міської та сільських рад з рекомендаціями щодо неухильного його виконання.

Наразі члени виконавчих комітетів сільських рад здійснили перевірку готовності місць відпочинку населення на підпорядкованих водних об’єктах, провели роз’яснювальну роботу з громадянами, які відпочивали поблизу водних об’єктів, щодо безпечної поведінки на воді та необхідності своєчасного інформування відповідних служб про випадки загибелі людей на воді.

Сектором проаналізовано ситуацію щодо загибелі людей на водних об’єктах міста та району. Так, в 2017 році загинуло 7 осіб, в 2018 році – 4 .

В лютому місяці поточного року відбулося засідання районної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де заслухано інформацію начальника Кролевецького районного сектору управління ДСНС України в Сумській області.Рішенням комісії рекомендовано головам Кролевецької міської ради  та сільським головам на підзвітних територіях, визначити з урахуванням місцевих особливостей необхідну кількість місць масового відпочинку населення на водних об’єктах Кролевеччини  та  створити місця масового відпочинку населення.

З метою запобігання нещасних випадків на воді начальнику Кролевецького районного відділу поліції м.Кролевець  рекомендовано організувати патрулювання в місцях масового відпочинку населення у вихідні та святкові дні, а також завідувачу Кролевецьким лабораторним відділенням ДУ «Сумський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України у Сумській області»постійно,протягом купального сезону проводити лабораторні дослідження води у водоймах м.Кролевець та Кролевецького району на предмет їх придатності для купання.

В закладах освіти протягом останніх двох місяців проведено наступні заходи:організовано проведення занять з вивченням правил поведінки на воді, надання домедичної  допомоги потерпілим; обладнано у всіх закладах тематичні куточки з інформацією про заходи безпеки на воді та правилами надання домедичної допомоги потерпілим; укладено договорів з Конотопською аварійно - рятувальною службою  на виконання робіт по обстеженню дна акваторії озера «Мачулище», зокрема, місці масового відпочинку дитячого оздоровчого табору «Ластівка».

- Для недопущення гибелі людей на воді потрібно, щоб просвітницька робота в районі, особливо в навчальних та позашкільних  закладах, проводилась не формально, а на належному рівні,- резюмував голова Кролевецької районної державної адміністрації Олег КУЧЕРЯВИЙ.