Районна газета

ТЕЛЕМЕДИЦИНА В ЗАКЛАДАХ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я КРОЛЕВЕЧЧИНИ - ЦЕ РЕАЛЬНО

10 червня на апаратній в Кролевецькій районній державній адміністрації розглядалось питання «Про хід впровадження електронного документообігу та телемедицини в закладах охорони здоров’я», з якого інформувала Людмила ПОБИВАЙЛО - головний лікар  КП «Кролевецький центр первинної медико-санітарної допомоги» Кролевецької районної ради.

Як сказала виступаюча, Центром укладена угода з Національною службою здоров’я України на 2019 рік, де згідно електронних даних оплачуються послуги, які надаються на первинній ланці. На сьогодні всі робочі місця сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів обладнані комп’ютерною технікою, проте немає в достатній кількості багатофункціональних пристроїв та принтерів для друку пацієнту консультативного висновку, тощо. Всі лікарі центру зареєстровані в медичній інформаційній системі «Медстар» та мають електронні підписи.

У І кварталі 2019 року впроваджена електрона картка пацієнта та відкритий доступ до електронного сервісу «Запис на прийом до лікаря» через систему MEDSTAR. Одночасно з впровадженням електронної медичної картки МОЗ України працює над спрощенням паперового документообігу за принципом: дані, які збережено в електронній формі, не потрібно дублювати на папері, але на сьогодні дублюється як паперовий, так електронний запис в амбулаторну медичну карту пацієнта. Електронна медична карта автоматично доступна у системі лікаря первинки для кожного з пацієнтів, з яким підписана декларація. На першому етапі вноситься інформація про візити пацієнтів до електронної медичної карти.

З 1 квітня 2019 року рецепти за програмою «Доступні ліки» лікарі виписують виключно в електронній системі охорони здоров’я - за допомогою медичної інформаційної системи, яка встановлена у медичному закладі. Одним з етапів виписування електронного рецепта лікарем є підписання його електронним цифровим підписом лікаря.

У другому півріччі 2019 року НСЗУ планує ввести записи в електронній медичній картці пацієнта, де зможуть робити записи спеціалісти поліклініки, стаціонару, лабораторії та інші діагностичні обстеження КП «Кролевецька ЦРЛ», яка розпочне працювати з Національною службою здоров’я за програмою «Безкоштовна діагностика».

До кінця року Міністерство охорони здоров’я планує ввести електронні листки непрацездатності.

У центрі на сьогодні 7 ЕКГ апаратів ЮКАРД-100 з можливостями телеметричної передачі інформації ЕКГ досліджень та в цьому році придбано ЕКГ апарат EGG 300 для АЗПСМ с. Дубовичі, заключена угода з Сумським обласним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Наразі планується співфінансування 10 відсотків від вартості одного комплекта телемедичного обладнання, який складає 110 тис. грн. з місцевого бюджету для забезпечення чотирьох закладів Кролевецького району (АЗПСМ с.Дубовичі, АЗПСМ с.Мутин, АЗПСМ с.Алтинівка, АЗПСМ с.Ярославець). «Нам доведеться разом реалізовувати ці проекти. Адже трансформація системи охорони здоров’я дає поштовх до нової роботи, є над чим працювати для надання якісних сучасних медичних послуг населенню Кролевеччини»,- резюмував голова Кролевецької районної державної адміністрації Олег КУЧЕРЯВИЙ.