Районна газета

НА СУМЩИНІ ВСІ СЛУЖБИ ТА СИЛИ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ГОТОВІ ДО ОПЕРАТИВНОГО РЕАГУВАННЯ НА ВИПАДОК ВИНИКНЕННЯ НЕПОБУТОВИХ ПОЖЕЖ

Про це під час апаратної наради повідомила виконуюча обов’язки  директора обласного Департаменту цивільного захисту населення Тетяна КОСЬКОВА

На території Сумської області зберігається надзвичайна пожежна небезпека (5 клас).

За словами Тетяни Коськової, Сумське обласне комунальне агролісогосподарське підприємство «Сумиоблагроліс» забезпечено 4 пожежними автомобілями, 18 колісними тракторами з культиватором, 13 тракторами з навісним обладнанням, 18 пожежними цистернами та 41 ранцевим лісовим вогнегасником. На підприємстві створено 37 добровільних пожежних дружин загальною чисельністю 234 особи.

Запас пально-мастильних матеріалів в Сумському обласному управлінні лісового та мисливського господарства становить до 10 тони дизпалива та до 10 тон бензину, в Сумському обласному комунальному агролісогосподарському підприємстві «Сумиоблагроліс» – 3 тони.

Організовано цілодобовий моніторинг природних екосистем на території Сумської області за допомогою 20 пожежних спостережних веж і 23 телевізійних систем спостереження.

Заступник голови облдержадміністрації Олександр МИЛАШ в черговий раз нагадав учасникам апаратної наради про те, що у разі виникнення надзвичайної ситуації (лісова пожежа), Керівником гасіння лісової пожежі (КГЛП) є керівник лісогосподарського підприємства або особа, яка виконує його обов’язки.

«У разі якщо пожежно-рятувальний підрозділ першим прибув до місця виникнення лісової пожежі, старша за посадою особа повинна організувати гасіння пожежі та викликати до місця події чергові формування лісопожежної станції, керівника лісогосподарського підприємства та посадову особу лісової охорони, – говорив Олександр Милаш. – Після прибуття на місце лісової пожежі уповноваженого представника лісогосподарського підприємства або лісової охорони старша за посадою особа пожежно-рятувального підрозділу доповідає про обстановку, прийняті рішення для її гасіння».

Довідково: Враховуючи велику небезпеку, яку становить на даний час для населення, житлових будівель та довкілля випалювання сухої рослинності, облдержадміністрація надала Державній службі України з надзвичайних ситуацій пропозиції щодо внесення зміни до статті 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків, а саме: відповідальність збільшити шляхом підняття штрафних санкцій до 34 000 гривень та покласти її на власників або користувачів земельних ділянок.

Сумським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, Сумським обласним агролісогосподарським підприємством «Сумиоблагроліс» спільно з правоохоронними органами здійснюється контроль за дотриманням суб’єктами господарювання та населенням вимог пожежної безпеки та природоохоронного законодавства у лісових масивах, на торфовищах і сільгоспугіддях. Проведено 337 рейдів, притягнуто до адміністративної відповідальності 15 порушників правил пожежної безпеки.