Районна газета

КОНСТИТУЦІЯ МАЄ СЛУГУВАТИ ЛЮДЯМ

   Громадська рада при Кролевецькій районній державній адміністрації на черговому засіданні, яке відбулося 12 червня, активно долучилася до обговорення змін до Конституції України на реалізацію Реформи місцевого самоврядування та курсу Уряду на децентралізацію влади в Україні, котрі наразі широко обговорюються в Україні і в Кролевецькому районі зокрема.
   Як зазначила голова громадської ради Ганна Лукаш, відкриваючи зібрання, Уряд запросив громадськість до широкого обговорення змін, які пропонується внести до Конституції України в частині місцевого самоврядування з метою максимальної децентралізації влади. Позиція Уряду – ця реформа має бути всебічно обговорена, мають бути враховані думки всіх територій, всіх громад для того, щоб ця система і була якомога ефективнішою.
   Про зміни, які пропонується внести до Конституції України, поінформував присутніх керівник апарату районної державної адміністрації Олег Халецький.  Після цього тривало жваве обговорення. Активну участь у ньому взяли члени громадської ради: голова районної громадської організації «Кролевецька районна організація ветеранів України» Іван Балабон, голова громадської організації «Муніципальний центр стратегічного планування та маркетингових досліджень «Дороговказ» Володимир Любивий, а також громадські діячі Михайло Стожок та Валерій Сидюк, інші представники.
   «Конституція має слугувати людям, працювати задля їхнього добробуту і благополуччя, а не писатись під ту чи іншу політичну силу…», - звучав основний лейтмотив під час виступів. Загалом громадська рада підтримує курс керівництва держави щодо децентралізації влади в Україні та розширення повноважень органів місцевого самоврядування. У ході обговорення було прийнято ряд пропозицій, які пропонується врахувати  при внесенні змін до Конституції України  на реалізацію Реформи місцевого самоврядування та курсу Уряду на децентралізацію влади в Україні. Ці пропозиції будуть передані Департаменту комунікацій, інформаційної політики та зв’язків з громадськістю обласної державної адміністрації. Проект змін до Конституції України було рекомендовано обговорити у трудових колективах протягом червня-вересня поточного року.