Районна газета

НА СУМЩИНІ ЗАПРОВАДЖЕНА ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА З ОБЛАСНОГО БЮДЖЕТУ ГАЛУЗІ ВІВЧАРСТВА

Департаментом агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації спільно з науковцями, громадськими організаціями, органами місцевого самоврядування та депутатами Сумської обласної ради розроблено та внесено зміни до Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року, яку затверджено рішенням сесії Сумської обласної ради від 27 квітня 2018 року.

Одним із напрямків фінансової підтримки Програми є розвиток вівчарства.

Таким чином подальший розвиток галузі вівчарства та підвищення її ефективності передбачається з використання коштів обласного бюджету для часткового відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення племінних вівцематок, баранів, ярок. Фінансова підтримка спрямована на суб’єктів господарювання агропромислового комплексу - сімейні фермерські господарства без статусу юридичної особи, які здійснюють свою виробничу діяльність відповідно до Закону України «Про фермерське господарство», фізичних осіб – підприємці, які мають чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 15 млн. грн.

Часткове відшкодування вартості молодняку овець здійснюється на безповоротній основі заявникам за закуплений ними з племінних заводів та племінних репродукторів молодняк племінних вівцематок, баранів, ярок у розмірі до 50 відсотків їх вартості, але не більш як 4000 гривень за одну голову  (при умові, якщо заявник не отримував часткового відшкодування з державного бюджету за вказаним напрямком у поточному році).

Програмою передбачається фінансування з обласного бюджету за цим напрямком впродовж 2018-2020 років в обсязі 170 тис. грн. щорічно.

За даними Головного управління статистики в Сумській області станом на 1 квітня 2018 року поголів’я овець та кіз у всіх категоріях господарств Сумської області становило 44 тис. гол, що більше на 4,2 тис. гол, або на 10,6% порівняно з початком 2018 року.