Районна газета

ДЕРЖАВНИЙ ПРАПОР НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ КРІЗЬ ПРИЗМУ ІСТОРІЇ

   На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України напередодні Дня Незалежності України та водночас, в день не менш знаковий та символічний для українців –Державного прапора України (23 серпня), в читальному залі районної бібліотеки відбулася зустріч за «круглим столом» за участю представників влади та громадськості «Державний прапор незалежної України: крізь призму історії». Для обговорення були запропоновані такі питання:
   1.Історія виникнення та трансформація Державного прапора України на різних етапах історичного розвитку української держави.
   2.Особливості поєднання синього й жовтого кольорів в історичній ретроспективі.
   3.Дискусія «Державний прапор України: національна святиня чи святкова прикраса?».
   Розпочалася зустріч переглядом короткометражного документального фільму про становлення символу України від найдавніших часів до сьогодення. Потім власну думку щодо державного прапора як втілення державної єдності висловив заступник голови Кролевецької райдержадміністрації Валерій Хиля, звернувши увагу на законодавчу базу. Бібліограф районної бібліотеки Майдан О. П. зробила короткий бібліографічний огляд літератури, представленої на книжковій виставці, яка безпосередньо стосувалася тематики зібрання.
   Пожвавлення серед присутніх викликала дискусія «Державний прапор України: національна святиня чи святкова прикраса?». Тут вже до обговорення долучилися й інші учасники зустрічі. Зокрема, свою позицію висловили головний спеціаліст відділу культури Булах Л. М., методист будинку культури Антоненко Л. Ф., громадський активіст Ковальов С. А., методист районної бібліотеки Дубина М. О., учні шкіл №1 та № 5, бібліотекарі районної бібліотеки.
   Крім того, поговорили присутні і про етикет державного прапора, ключові постулати якого, як виявилося, часто не дотримуються.
   На закінчення «круглого столу» учасники дійшли спільної думки про те, що український державний прапор має здатність кликати не тільки на урочисті мітинги і свята, а й на боротьбу за свободу і честь нації; наголосили на необхідності зосередження уваги на патріотичному та громадянському вихованні підростаючого покоління.
   Завершальним акордом став перегляд відеокліпу «Прапор України».