Районна газета

МЕДИЧНЕ СТРАХУВАННЯ НА КРОЛЕВЕЧЧИНІ

   Ще у 2010 було видане розпорядження голови обласної державної адміністрації «Про розвиток добровільного медичного страхування в області», у січні 2011 року – відповідне розпорядження голови райдержадміністрації в Кролевецькому районі.
   Тому, 14 серпня на базі районного центру зайнятості було проведено засідання у форматі «круглого столу» щодо впровадження медичного страхування в Кролевецькому районі. У роботі засідання взяли участь заступник голови райдержадміністрації Валерій Хиля, заступник голови районної ради Сергій Побивайло, головний лікар Кролевецької ЦРЛ Олена Пінчук, голова правління районної лікарняної каси Олена Терещенко, генеральний директор «ОТЛ-Страхування» Олександр Капшук, представники страхових компаній та підприємств, установ, організацій Кролевецького району.
   На засіданні були розглянуті перспективи розвитку добровільного медичного страхування на Кролевеччині, усі його переваги та недоліки. Олена Пінчук поінформувала, що страхова медицина є дієвим інструментом, щодо покрашення надання медичних послуг. Наразі розроблений локальний протокол, де є перелік лікувальних методів для застрахованих пацієнтів, на санпропускнику наявні запаси медикаментів, ведеться активна робота по співпраці з обласними спеціалістами.
   Генеральний директор «ОТЛ-Страхування» Олександр Капшук розповів про свою компанію, програму страхування, її преваги та відгуки населення там, де вони провадять свою діяльність. Він запевнив, що цей механізм дійсно працює. Річний страховий платіж складає 552 грн., а річна страхова сума – 20 000 грн. Олександр Григорович запевнив, що цієї суми достатньо для лікування близько 92% всіх захворювань. Страхова компанія не обмежує кількість госпіталізацій та можливість лікування в будь-якому медичному закладі на території України. Важливим є те, що до бюджетного фінансування вони відшкодовують додаткові витрати на медикаменти та харчування (17 грн/день). У системі контролю за наданою медичною допомогою приймає участь як сама застрахована особа, так і інспектор-лікар страхової компанії, що значно підвищує якість лікування громадян.
   Голова правління лікарняної каси Олена Терещенко наголосила на тому, що в районі створена та вже більше 8 років діє лікарняна каса, у якій перебувають на обліку близько трьох тисяч жителів Кролевечини. Якість надання медичних послуг жителям міста на практиці уже перевірена роками. Також, лікарняною касою надається допомога ЦРЛ у придбанні медичної апаратури, працює лікар-експерт. На що Олександр Капшук відповів,що страхові компанії пропонують різні послуги, але необхідно розуміти, що яка б не була система, вона використовує той самий принцип, що й лікарняна каса. Він також подякував Олені Пінчук за співпрацю та наголосив: «Для лікарняної каси страхова компанія не конкурент, а додатковий фінансовий інструмент для покращення стану матеріально-технічної бази лікарні. Тому вибір компанії залишається за людьми».
   Наприкінці засідання круглого столу Валерій Хиля зазначив: «Ми не можемо стояти на місці. Треба рухатися вперед. І кожен свідомий громадянин має зробити власний вибір на користь якісного медичного забезпечення».