Кролевецьке відділення Глухівської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Сумській області
41300, Сумська область, м. Кролевець, вул. Комуністична, 11
Телефон: (05444) 2-31-16, (05453) 9-58-82
Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Начальник відділення: Сокол Сергій Вікторович
ГРАФІК ОСОБИСТОГО ПРИЙОМУ
громадян посадовими особами
Глухівської об’єднаної державної податкової інспекції
Головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області
ПІБ |
Посада |
Час прийому |
Толкачова Олена В'ячеславівна |
Начальник Глухівської ОДПІ ГУ ДФС у сумській області |
Вівторок 11-00 – 13-00 16-00 – 18-00 |
Дейнеко Микола Миколайович |
Голова ліквідаційної комісії з проведення реорганізації Глухівської ОДПІ ГУ Мін- доходів у Сумській області |
Понеділок 11-00 – 13-00 16-00 – 18-00 |
Ткаченко Тетяна Анатоліївна |
Заступник начальника інспекції Глухівської ОДПІ |
Середа 11-00 – 13-00 16-00 – 18-00 |
Головінський Микола Миколайовича
|
Заступник начальника – начальник Путивльського відділення |
Середа 11-00 – 13-00 16-00 – 18-00 |
Сокол Сергій Вікторович
|
Заступник начальника – начальник Кролевецького відділення |
Четвер 11-00 – 13-00 15-00 – 17-00 |
Смоловик Микола Іванович |
Завідувач юридичного сектору |
Середа 11-00 – 13-00 16-00 – 18-00 |
Клюєва Інга Володимирівна |
Головний спеціаліст з питань кадрової роботи |
Четвер 11-00 – 13-00 15-00 – 17-00 |
Попередній запис на прийом проводиться щоденно з 9-00 до 13-00 в каб.110 та за телефонами № 2-62-12, 2-51- 50
Попередній запис на прийом закінчується не пізніше ніж за п”ять робочих днів до календарної дати прийому.
.
ОГОЛОШЕННЯ:
Увага! Шахраї!
Кролевецьке відділення Глухівської об’єднаної податкової інспекції ГУ Державної фіскальної служби у Сумській області попереджає, що на території регіону діють шахраї.
Невстановлені особи, які під виглядом працівників ДФС із застосуванням погроз, в телефонному режимі вимагають від суб’єктів підприємницької діяльності надати грошову винагороду "для зустрічі перевіряючих" шляхом поповнення банківського карткового рахунку.
Звертаємо увагу, що зазначені особи не мають ніякого відношення ні до Глухівської ОДПІ, ні до Головного управління Державної фіскальної служби.
Якщо Вам зателефонували з таким проханням просимо адекватно реагувати на такі шахрайські дії та повідомити за телефоном (244) 2-31-16, або звернутись особисто за адресою: м. Кролевець, вул.Комуністична,11.
Не дайте себе ошукати!
Реорганізація Глухівської об’єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Сумській області
З 20 грудня 2014 року Глухівська об’єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Сумській області розпочала реорганізацію шляхом приєднання до Глухівської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області.
Реорганізація відбувається на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 року № 311 «Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України» та наказу Міністерства доходів і зборів України від 08.12.2014 № 55 «Про реорганізацію окремих територіальних органів Міндоходів у Сумській області».
Головою Комісії з реорганізації Глухівської ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській області призначено Дейнеку Миколу Миколайовича.
Вимоги кредиторів до Глухівської ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській області (код ЄДРПОУ 38116912) приймаються у письмовому вигляді до 20 лютого 2015 року включно.
Поштова адреса: 41400, м. Глухів Сумської області, вул. Вознесенська, 21а; тел.: 05444-23116.
НОВИНИ:
З початку року «спрощенці» Кролевецького відділення сплатили понад 1,3 мільйони гривень
Про це повідомив начальник Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ Сергій Сокол.
Так, за два місяці 2016 року до місцевого бюджету платниками податків Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплачено 1336,4 тис.грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року сплата податку зросла на 427,6 тис. грн.
Фізичні особи-підприємці сплатили до бюджету 1121,7тис. грн податку, що на 343,5 тис.грн більше, ніж за січень-лютий 2015 року.
Юридичні особи, які використовують спрощену систему, сплатили 214,7 тис грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження від цієї категорії платників зросли на 84 тис.грн.
Очільник підкреслив, що саме доходи місцевих бюджетів становлять фінансову основу місцевого самоврядування. Значною, у загальній сумі надходжень до місцевих бюджетів, є сума єдиного податку на підприємницьку діяльність.
Випадки повернення надмірно сплаченого ПДФО із заробітної плати
Кролевецьке відділення Глухівської ОДПІ нагадує, що метою декларування доходів фізичних осіб є не тільки сплата податку до бюджету, а й повернення платникам сум податку на доходи фізичних осіб, надмірно сплаченого з їх заробітної плати в минулому податковому році. Тобто згідно з положеннями статті 166 Податкового кодексу України платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.
Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України (далі ПКУ).
До податкової знижки за 2015 рік дозволено включати наступні витрати:
- частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним кредитом, при цьому житловий будинок (квартира, кімната), що будується чи придбавається, має бути визначений як основне місце проживання;
- пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям. Розмір внесків не повинен перевищувати 4 % від суми загального оподатковуваного доходу за звітний рік.
- сума коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості навчання. Понесені витрати у 2015 році на здобуття середньої професійної або вищої освіти платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення не повинні перевищувати 1710 грн., у розрахунку за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року.
- страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення. Понесені витрати у 2015 році не повинні перевищувати (у розрахунку за кожний з повних чи не повних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування) при страхуванні платника податку – 1710 грн., при стахуванні члена сім’ї платника податку першого ступеня споріднення – 855 грн.
- суми витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій. Включається сума витрат не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік.
- суми витрат на оплату державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита.
- суми коштів, сплачених у зв'язку з переобладнанням транспортного засобу. Витрати, пов'язані з переобладнанням транспортних засобів, що належить платнику податків, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива. При цьому транспортний засіб, що переобладнаний, повинен бути перереєстрований у відповідних органах.
- суми витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним. Понесені витарати за державними програмами будівництва (придбання) доступного житла.
У січні-лютому платники податків забезпечили надходження ЄСВ понад 7,6 млн. грн.
“Платники Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ за два місяці цього року сплатили 7644,8 тисяч грн єдиного соціального внеску при доведеному завданні 6900,0 тис грн. Виконання індикативних показників забезпечено на 111 відсотків. Своєчасні надходження ЄСВ забезпечують соціальні гарантії держави по пенсійних виплатах та надійний захист для мешканців під час безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань”, - повідомив начальник Кролевецького відділення Сергій Сокол.
Варто нагадати, що єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.
Декларуємо спадщину та дарунки отримані в 2015 році
Оподаткування доходів фізичних осіб та порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації) регламентується розділом IV «Податок на доходи фізичних осіб» Податкового кодексу України (далі – Кодекс).
Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав регламентується статтею 174 Податкового кодексу України.
Особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.
Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації.
Обов’язок платника щодо подання декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається:
- спадкоємцем-нерезидентом, який зобов'язаний сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини;
- спадкоємцем, який отримав у спадщину об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб;
- спадкоємцями - резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини.
Об’єкти спадщини, які підлягають оподаткуванню:
а) об'єкти нерухомості;
б) об'єкти рухомого майна, зокрема (зокрема, предмет антикваріату або витвір мистецтва; природне дорогоцінне каміння чи дорогоцінний метал, прикраса з використанням дорогоцінних металів та/або природного дорогоцінного каміння; будь-який транспортний засіб та приладдя до нього; інші види рухомого майна);
в) об'єкти комерційної власності, а саме: цінні папери (крім депозитного (ощадного), іпотечного сертифіката), корпоративне право, власність на об'єкт бізнесу як такий, тобто власність на цілісний майновий комплекс, інтелектуальна (промислова) власність або право на отримання доходу від неї, майнові та немайнові права;
г) суми страхового відшкодування (страхових виплат) за страховими договорами, а також сума, що зберігається відповідно на пенсійному депозитному рахунку, накопичувальному пенсійному рахунку, індивідуальному пенсійному рахунку спадкодавця - учасника накопичувальної системи пенсійного забезпечення;
ґ) готівка або кошти, що зберігаються на рахунках спадкодавця, відкритих у банківських і небанківських фінансових установах, у тому числі депозитні (ощадні), іпотечні сертифікати, сертифікати фонду операцій з нерухомістю.
Щодо категорії спадкоємців, то для цілей оподаткування Кодексом запроваджено термін "ступінь споріднення" для членів сім'ї спадкодавця.
Поняття "члени сім'ї" та ступінь споріднення визначені підпунктом 14.1.263 ПКУ. Зокрема, членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім'ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.
Граничний строк подання декларації у 2016 році – 3 травня поточного року
Бланки декларацій можна отримати безкоштовно в у центрі обслуговування платників Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області за адресою: м. Кролевець, вул. Комуністична,11. Довідки - за телефоном 9-12-58, 9-58-00.
Пропонуємо заповнити декларацію про доходи в режимі Online
З 1 січня до 1 травня 2016 року триває щорічна кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у минулому році.
Для зручності платників на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби є можливість заповнити декларацію у режимі on-line скориставшись сервісом «Електронний кабінет платника (оновлена версія)».
Для цього необхідно:
По перше - отримати електронний цифровий підпис, який безкоштовно видається Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС.
По друге - завантажити з сайту Акредитованого центру сертифікації ключів програмне забезпечення – «Програмний комплекс користувача ЦСК». Встановити програмне забезпечення на власному комп’ютері та виконати необхідні налаштування за допомогою інструкції користувача.
По третє - авторизуватися за допомогою особистого електронного ключа та заповнити декларацію.
Декларацію про майновий стан і доходи також можна подати особисто або уповноваженою на це особою, надіслати поштою (з повідомленням про вручення та з описом вкладення) до податкової інспекції за місцем проживання.
Бланки декларації про майновий стан і доходи безкоштовно можна отримати в ЦОП Кролевецького відділення , а також бланки в електронному вигляді розміщені на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби в сервісі «Декларування громадян».
Забезпечено надходження до бюджетів
У січні-лютому 2016 року до зведеного бюджету зібрано 14731,9 тис.грн. податків і зборів. Це на 2906,6 тис.грн. або 24,6 відсотків більше, ніж минулого року.
Загалом завдання двох місяців виконано на 110,8 відсотків, що в абсолютній величині становить 1437,7 тис.грн., які надійшли додатково до індикативу.
Загалом до державного бюджету підприємницька спільнота Кролевеччини перерахувала 4505,04 тис.грн., що на 134,5 тис.грн. перевищує рівень 2015 року. Місцевий бюджет отримав 102260,5 тис.грн. податкових платежів, що на 2772,1 тис.грн. більше проти січня-лютого 2015 року.
«Показники збільшення податкових надходжень проти аналогічного періоду 2015 року характеризують як сплату податків до державного, так і місцевого бюджетів, що свідчить про соціальну відповідальність платників та впроваджену систему податкових новацій», – зауважив начальник Кролевецького відділення Сергій Сокол.
Щодо надання адміністративних послуг платникам податків
Протягом двох місяців поточного року фахівцями Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ надано 337 адміністративних послуг.
Як завжди, найбільш запитуваною є послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки.З початку року було надано 227 таких послуг.
Також у Центрі обслуговування платників податків надавались такі адмінпослуги:
- реєстрація книг обліку розрахункових операцій – 28;
- реєстрація платником єдиного податку –17;
- реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку –17;
- видача довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами доходів і зборів – 5;
- надання витягу з реєстру платників єдиного податку –17;
- внесення до паспорта громадянина України відмітки про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта – 9;
- реєстрація платника єдиного податку – 17;
Крім того, протягом січня-лютого 2016 року надано 60 консультацію з питань роз’яснення Податкового та Митного кодексів України, законодавства з питань сплати єдиного соціального внеску та прийнято 8360 звітних документів, з них 6431 - засобами телекомунікаційного зв’язку і 1929 - у паперовому вигляді.
Забезпечено надходження акцизного податку
Для платників акцизного податку - суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію пального, адвалорну ставку акцизного податку 5 % змінено на специфічну ставку - 0,042 євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) товару. Вказана норма набрала чинності з 1 січня 2016 року.
Зазначені зміни відбулися відповідно до Закону України від 24 грудня 2015 року №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році».
Для розрахунку акцизного податку з роздрібної торгівлі пальним у першому кварталі 2016 року необхідно застосувати курс євро, встановлений НБУ на 20 грудня 2015 року, тобто на двадцятий день місяця, що передує кварталу, в якому здійснюється реалізація товару (продукції), і залишається незмінним протягом звітного кварталу.
Кролевецьким відділенням Глухівської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області здійснюється контроль за діяльністю 79 платників акцизного податку, з яких 7 - юридичні особи і 72 - приватні підприємці-фізичні особи. За словами заступника начальника Глухівської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області Сергія Сокола, надходження акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів у січні 2016 р. склали 311тисяч гривень, це на1,1 тис.грн більше від очікуваного.
Кролевецьке відділення звітує про попередні підсумки деклараційної кампанії
Наразі в Україні триває кампанія декларування доходів громадян, одержаних протягом 2015 року. По результатам січня -грудня як показує практика, не можна оцінити хід кампанії декларування і активність громадян, так як першу частину січня місяця охопили свята. Але, звісно, перші результати вже є. Станом на 23 лютого 2016 року декларації подали 45 громадян , це на 24 декларації більше ніж за аналогічний період минулого року Сума задекларованого ними доходу склала 3097,3 тис. грн. За основним напрямками, жителі Кролевеччини декларують доходи, отримані від здачі в найм нерухомого майна (крім земельної ділянки), отримання спадщини, інших доходів. Шановні громадяни! Закликаємо вас зробить свідомий крок – задекларувати доходи та нагадуємо, що своєчасно сплачені податки – це шлях до підвищення добробуту кожного
За допомогою сервісу «Пульс» можна вирішити важливі питання
Інтерактивний сервіс «Пульс» - це гаряча телефонна лінія із номером: (044)284-00-07, за яким громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників фіскальної служби, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також інші проблеми, які стоять на заваді підприємницької діяльності.
Інформація приймається цілодобово. В ході надання інформації бажано назвати своє прізвище, ім’я, по-батькові (посаду, назву суб’єкта господарювання), місце проживання (адресу юридичної особи) та обов’язково зазначити назву органу ДФС, з яким пов’язана подія, коли відбулась подія, прізвище, ім’я, по-батькові працівника органу ДФС, в роботі якого вбачаються протиправні або корупційні дії, та суть проблеми.
Про результати розгляду заявників інформує працівник сервісу невідкладно або протягом 1-3 робочих днів. Якщо інформація потребує додаткового розгляду, то загальний термін її опрацювання не перевищує 15 днів. Результати розгляду анонімної інформації не повідомляються.
Протягом січня-грудня 2015 року на антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» надійшло лише одне звернення від платника податків Глухівської ОДПІ, що свідчить про компетентність та професіоналізм працівників інспекції. Дане звернення розглянуто своєчасно, а заявник проінформовані про результати розгляду.
Надходження військового збору в порівняннні з минулорічними показниками збільшилися на 52,3 відсотки
Платники податків активно долучаються до посилення обороноздатності Української армії, зокрема у січні цього року до Державного бюджету надійшло 230,9 тисяч гривень військового збору.
За словами заступника начальника – начальника Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області Сергія Сокола,- «Фактичні надходження збору у січні на 79,3 тисяч гривень перевищують надходження відповідного періоду минулого року – і це свідчить про високу відповідальність та сумлінність працедавців Кролевеччини та інших податкових агентів, які зобов’язані перераховувати з доходів фізичних осіб півтора відсотка військового збору на потреби армії.».
Нагадуємо, що військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри, доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг) та ряд інших, які підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. Нагадаємо, що усі доходи громадян, з яких сплачується ПДФО, підлягають оподаткування військовим збором. Платниками збору також є фізичні особи – підприємці, крім тих що обрали спрощену систему.
Фізичні особи - підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, за 2015 рік подають декларацію за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів 02.10.215 року №859. Нова декларація об’єднує звітність з податку на доходи фізичних осіб та військового збору без запровадження додаткової звітності.
Сплачувати збір загальносистемникам потрібно в терміни, передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб, а саме - до 19 лютого 2016 року.
Стартувала кампанія "Декларування доходів громадян – 2016"!
Кролевецьке відділення Глухівської ОДПІ інформує, що з 1 січня 2016 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2015 року, яка триватиме до 1 травня 2016 року.
Нагадуємо, що обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи за наслідками 2015 року виникає у тих громадян, які протягом минулого року отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, від осіб, які не є податковими агентами, у вигляді:
- доходів від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна;
- доходів від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм);
- інвестиційного прибутку;
- вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна;
- іноземних доходів.
Крім того, слід обов’язково подати декларацію громадянам, які у 2015 році отримували доходи у формі заробітної плати (інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород) від двох і більше податкових агентів.
Обов’язок платника податку щодо подання декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи:
- виключно від податкових агентів;
- від операцій продажу (обміну) майна, дарування при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб.
Одночасно інформуємо, що громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2015 року, податкову декларацію можуть подати упродовж усього 2016 року.
Декларація подається громадянами до органу ДФС за місцем реєстрації.
Платники Кролевеччини збагатили скарбницю держави майже на 6 млн. грн
У січні 2016 року до бюджетів всіх рівнів надійшло 5801,5тисяч гривень платежів, які адмініструються Кролевецьким відділенням Глухівської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області.
Таким чином, порівняно з аналогічним періодом 2015 року досягнуто збільшення надходжень податкових платежів на 17,9 відсотків, або на 880,2 тисяч гривень. При цьому, до Державного бюджету за січень мобілізовано 1851,50 тис грн., до місцевого бюджету 3950 тис. грн.
«Успішному виконанню завдань з надходження до бюджетів усіх рівнів ми завдячуємо, насамперед, нашим платникам податків, котрі в період соціально-економічних труднощів розуміють, наскільки важливо своєчасно наповнювати скарбницю держави», - зазначає начальник Кролевецького відділення Сергій Сокол.
Запрошуємо до електронного кабінету платника податків!
Електронний кабінет платника податків - це персональне автоматизоване робоче місце платника, працювати в якому він може без використання спеціально встановленого клієнтського застосування.
Електронний кабінет є захищеним, персоналізованим та безпечним електронним сервісом, який надає безконтактні способи взаємодії платників податків та Державної фіскальної служби з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.
За допомогою даного сервісу платник податків має змогу:
- підготувати, заповнити та надіслати податкову звітність в електронному вигляді;
- переглядати дані про стан розрахунків з бюджетом (картки особових рахунків).
Для роботи з кабінетом платника податків необхідно мати:
- комп’ютер з встановленою операційною системою Windows (версії від Windows XP SP3 до Windows 8), підключений до мережі Інтернет;
- електронні ключі, видані Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (АЦСК ІДД - http://acskidd.gov.ua/);
- бажано мати встановленим Microsoft.NET версії 4.0 або вище (у разі відсутності, Вам буде запропоновано встановити її автоматично).
Увага! З номеру 066-654-32-54 телефонують шахраї, які видають себе за податківців
Кролевецьке відділення Глухівської об’єднаної податкової інспекції ГУ Державної фіскальної служби у Сумській області попереджає про збільшення кількості випадків шахрайських дій, здійснених злочинцями під виглядом працівників органів Державної фіскальної служби .
Так, на мобільний телефон підприємця чи посадової особи підприємства телефонує невідома особа, яка звертається нібито від імені співробітників ДФС. Шахраї просять грошову винагороду за вирішення тих-чи інших проблемних питань, наприклад: для надання так званої «фінансової допомоги для прийому перевіряючих» чи на потреби працівників служби і акцентують увагу на тому, що кошти беруться в борг і через певний час будуть повернуті, або ж вимагають кошти за не проведення перевірки фінансової діяльності підприємства
Звертаємо увагу, що зазначені особи не мають ніякого відношення ні до Глухівської ОДПІ, ні до Головного управління Державної фіскальної служби.
Шановні підприємці, мешканці Кролевеччини! Не потрапляйте «на гачок» до шахраїв. При отриманні подібних пропозицій або ж інформації про факти зловживання з боку податківців негайно повідомляйте за телефоном (244)2-31-16, або особисто за адресою: м. Кролевець , вул. Комуністична, 11.
До уваги платників податку на прибуток
Відповідно до змін, внесених Законом України від 24.12.2015 року № 909-VIII до Податкового кодексу України, податковими (звітними) періодами з податку на прибуток підприємств з 2016 року є календарні: квартал, півріччя, три квартали та рік. Надавати податкові декларації з податку на прибуток до контролюючих органів за квартальний період необхідно протягом 40 календарних днів за останнім звітним календарним днем звітного кварталу (півріччя). При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком.
Для новостворених підприємств, виробників сільськогосподарської продукції та платників податку, у яких дохід за попередній рік не перевищує 20 млн. грн. встановлюється річний звітний період. Надавати декларацію за підсумками року платники податку будуть протягом 60 календарних днів після закінчення звітного року.
Крім того з 1 січня 2016 року не сплачуються авансові внески з податку на прибуток, визначені у податковій декларації за 2014 рік. І хоча авансові внески з податку на прибуток у січні – жовтні 2016 року скасовано, але у листопаді – грудні передбачено його сплата у розмірі 2/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за три квартали 2016 року.
Платники податків сплатили майже 75 мільйонів гривень єдиного внеску
Протягом 2015 року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від платників Кролевецького району склали 74971,5 тисяч грн.
Це на 11109,8 тис. грн. більше, ніж за січень-грудень 2014 року, тоді надходження складали 63861,7 тис грн. Зокрема, у грудні 2015 року до системи загальнообов’язкового державного страхування надійшло 8348,4 тис. грн.
Сплачені суми єдиного внеску автоматично розподіляються засобами програмного забезпечення Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховуються за призначенням на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.
Основні випадки отримання доходів, за яких платник податків повинен подати декларації
• доходи від підприємницької діяльності (ст. 177 Податкового кодексу);
• доходи від провадження незалежної професійної діяльності (ст. 178 Кодексу);
• доходи, отримані від двох і більше податкових агентів, згідно з пп. «є» п. 176.1 ст. 176 Кодексу;
• доходи, отримані від особи, яка не є податковим агентом (пп. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 Кодексу);
• іноземні доходи (пп. 170.11.1 п. 170.11 ст. 170 Кодексу);
• доходи від операцій з інвестиційними активами (п. 170.2 ст. 170 Кодексу);
• доходи від надання в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) нерухомості, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання (пп. 170.1.5 п. 170.1 ст. 170 Кодексу);
• від успадкування чи отримання в дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав від осіб, які не є членами сім'ї першого ступеня споріднення, крім спадкоємців-нерезидентів (п. 174.3 ст. 174 Кодексу);
• за ухвалою суду, за яким прийнято рішення про зміну власника та перехід права власності на рухоме майно (пп. 173.4 ст. 173 Кодексу);
• у вигляді суми заборгованості, за якою минув строк позовної давності у сумі, що перевищує 50% місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року (пп. 164.2.7 п. 164.2 ст. 164 Кодексу);
• у разі отримання благодійної допомоги відповідно до пп. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 Кодексу у сумі, що перевищує граничний розмір, встановлений абзацом «б» пп. 170.7.8 п. 170.7 ст. 170 Кодексу, або використану не за цільовим призначенням;
• у разі отримання цільової благодійної допомоги, не використаної та не повернутої благодійнику у строки, визначені законодавством (пп. 170.7.5 п. 170.7 ст. 170 Кодексу);
• у разі отримання нецільової благодійної допомоги, у разі якщо загальна сума такої допомоги перевищує граничний розмір, установлений пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Кодексу (пп. 170.7.3 п. 170.7 ст. 170 Кодексу);
• у разі отримання додаткового блага у вигляді основної суми боргу (кредиту), прощеного (анульованого) кредитором у сумі, що перевищує 50% однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року (пп. «д» пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Кодексу);
• доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, у випадках, передбачених пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Кодексу.
Надходження єдиного податку становлять майже 4,5 мільйонів гривень
За 2015 рік суб’єкти господарювання , які обрали спрощену систему оподаткування, перерахували до місцевого бюджету 4325,4тисяч гривень єдиного податку. Зокрема, фізичні особи – підприємці сплатили 3717,8 тисяч гривень, юридичні – особи – 607,6 тисяч гривень. У порівнянні з попереднім роком відсоток зростання надходжень по єдиному податку становить 9,8 обо 387,1 тисяч гривень. На обліку в Кролевецькому відділенні перебуває «спрощенців» фізичних осіб- підприємців -726 та 115 юридичних осіб.
Нагадаємо, що з 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24 грудня 2015 р. № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», яким змінено умови перебування суб'єктів господарювання на спрощеній системі оподаткування, ставки єдиного податку та єдиного внеску.
Зокрема, для платників єдиного податку першої та другої групи критерії перебування на спрощеній системі не змінилися, як і річний обсяг доходу, - 300 тис.грн. і 1,5 млн. грн. відповідно. Щодо спрощенців третьої групи, то для них обмежено річний обсяг доходу 5 млн. грн. (замість чинних раніше 20 млн. грн.), а ставку податку підвищено - 3% з ПДВ і 5% без ПДВ.
Для платників єдиного податку четвертої групи (сільськогосподарських товаровиробників) збільшено ставки податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди (від 0,45% до 5,4%).
Про особливості оподаткування нерухомості у 2016 році – на засіданні сесії районної ради
14 січня 2016 року відбулося друге пленарне засідання 2 сесії районної ради сьомого скликання під головуванням голови Кролевецької районної ради Миколи Авраменка. В роботі сесії взяли участь 24 депутати районної ради, голова районної державної адміністрації Олег Кучерявий, голови сільських рад та міський голова Олександр Бобровицький, начальник фінансового управління районної державної адміністрації Неля Судак, керівники підприємств, установ району та громадських організацій, а також фахівці Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області.
Як повідомила головний державний ревізор-інспектор сектору доходів і зборів з фізичних осіб Олена Коблюк, що 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», яким внесено зміни, зокрема, до пп. 266.5.1 п.266.5 статті 266 до ПКУ від 23.12.2010 року №2856-VI із змінами і доповненями, а саме: ставки податку для об’ктів житлової/та або нежитлової нерухомості,що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської ради або ради об’єднаних територіальних громад, залежно від місця розташування та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня за 1 квадратний метр бази оподаткування (у 2015 році було не більше 2 відс.). Абзац 6. пп.266.4.1.п.266.4 статті 266 ПКУ від 23.12.2010 року №2856-VI із змінами і доповненями, виключено.
В зв’язку з озвученими змінами , задля збільшення дохідної частини місцевих бюджетів, податківця рекомендувала органам місцевого самоврядування у місячний строк з дня набрання чинності цього Закону переглянути прийняті на 2016 рік рішення щодо збільшення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб.
Понад 3 мільйони гривень військового збору надійшло на допомогу армії
За січень-грудень 2015 року суб`єкти господарювання, які перебувають на обліку в Кролевецькому відділенні Глухівської ОДПІ, сплатили до державного бюджету 3217,9 тис.гривень військового збору. Це на 430,6 тис.гривень, або 15,4 % більше від планових призначень.
Нагадуємо, фізичні особи – підприємці, крім тих що обрали спрощену систему оподаткування, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують та сплачують військовий збір в розмірі 1,5 відсотки чистого оподатковуваного доходу. Суму збору відображають в податковій декларації про майновий стан і доходи, затвердженій наказом Мінфіну України від 02.10.2015 № 859.
З 1 січня стартувала деклараційна кампанія – 2016
З початку 2016 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2015 року.
За вибором платника податків декларації подаються за місцем своєї податкової адреси до 1 травня 2016 року в один із таких способів: особисто платником податків або уповноваженою на це особою; надсилаються поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання; засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису не пізніше закінчення останньої години, в якому спливає граничний строк подання.
Сума податкового зобов’язання, зазначена в поданій річній декларації, сплачується громадянином самостійно до 1 серпня 2016 року.
Також нагадуємо, що з 1 січня 2016 року запроваджується нова форма декларації про майновий стан і доходи, в якій об’єднано звітність по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору. Враховуючи це, за результатами 2015 року податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору визначатимуться в одній податковій звітності.
Детальніше про особливості деклараційної кампанії 2016 року можна дізнатися в Центрі обслуговування платників податків Кролевецького відділення або за номером телефону (05453) 9-12-58.
Спрощенцям про зміни у 2016 році
У зв’язку з набранням чинності з 1 січня 2016 року Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» інформуємо про зміни щодо справляння єдиного податку.
Збільшено розмір єдиного податку для першої та другої груп. Максимальний розмір становить: для платників першої групи: 137,80 грн. за місяць (10% мінімальної заробітної плати встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року); для платників другої групи: 275,60 грн. за місяць (20% мінімальної заробітної плати встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року).
Зменшено з 20 млн.грн. до 5 млн.грн. обсяг доходу протягом календарного року для платників третьої групи. Теперішні умови застосування спрощеної системи для платників третьої групи: фізичні особи - підприємці, які не використовують праці найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи - суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5 млн. гривень.
Збільшено ставки єдиного податку для третьої групи: з 2 до 3% доходу - у разі сплати податку на додану вартість; з 4 до 5% доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку
Збільшено ставки податку для четвертої групи (залежно від категорії (типу) земель) з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду:
- із 0,45 до 0,81% від бази оподаткування для ріллі, сіножатей і пасовищ;
- із 0,27 до 0,49% для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях;
- із 0,27 до 0,49% для багаторічних насаджень;
- із 0,09 до 0,16% для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях;
- із 1,35 до 2,43% для земель водного фонду;
- із 3 до 5,4% для ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди.
У 2016 році база оподаткування єдиним податком для платників єдиного податку четвертої групи (сільськогосподарських товаровиробників) визначається з урахуванням таких особливостей:
1) для сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) базою оподаткування є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня 2015 року відповідно до порядку, встановленого розділом XII Податкового кодексу України;
2) для земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) базою оподаткування є нормативна грошова оцінка ріллі в Автономній Республіці Крим або в області з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня 2015 року відповідно до порядку, встановленого розділом XII Кодексу.
Привітання начальника Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ Сергія Сокола з Новим Роком!
Шановні колеги та дорогі кролевчани!
Від імені Глухівської об’єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Сумській області та особисто від мене прийміть найщиріші вітання з Новим Роком та Різдвом Христовим!
На 2016 рік фіскальна служба запланувала багато позитивних та корисних інновацій у податковій галузі, тому я бажаю усім нам ентузіазму та натхнення для їх успішного втілення спільними зусиллями. Податкова служба завжди буде залишатися стабільним партнером бізнесу. Нехай відчуття єдиної родини, зігрітої спільною думою, молитвою й колядою, додадуть всім нам упевненості у завтрашньому дні. Тільки спільними зусиллями ми подолаємо всі негаразди й випробування, тільки разом ми зможемо досягти високої мети - утвердити у власному домі європейські цінності й стати в один ряд з процвітаючими націями світу.
Нехай наступний Рік принесе у Ваші домівки щастя, радість і добробут!
Шановні платники податків, користуйтесь сервісами ДФС – це зручно та надійно!
Кролевецьке відділення Глухівської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області звертає увагу, що з метою якісного обслуговування платників та забезпечення умов для швидкого та комфортного процесу адміністрування податків, на офіційному веб-порталі ДФС України діють 14 сервісів. А саме, "Електронний кабінет платника податків", "Дані Реєстру платників ПДВ", "Митна статистика", "Дізнайся більше про свого бізнес-партнера", "Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс", "Анулювання реєстрації платників ПДВ", "Антикорупційний сервіс «Пульс», "Декларування он-лайн", "Реєстр платників єдиного податку", "Перевірка свідоцтва платника єдиного податку", "Акредитований центр сертифікації ключів", "Електронна звітність", "Електронна митниця", "Реєстр страхувальників", "Дані про взяття на облік платників податків". Сьогодні ними активно користуються більшість платників податків.
Вищезазначеними сервісами можна скористатися через офіційний сайт ДФС України (www.sfs.gov.ua).
З часу введення військового збору на допомогу армії сплачено майже 3,5 мільйонів гривень
Впродовж січня-листопада 2015 року з доходів платників на підтримку української армії до бюджету надійшло 2773,3 тис грн військового збору, що становить 111,5 відсотків прогнозного показника. В цілому за час запровадження військового збору, тобто з 3 серпня 2014 року, сума патріотичних відрахувань на оборону країни досягла 3432,3 тис. грн.
Фахівці Кролевецького відділення інформують, що, зокрема, у листопаді сума збору склала 294,1 тис грн та відзначили позитивну динаміку надходжень. Для порівняння у листопаді минулого року сума надходжень складала 198,6 тис грн. , тобто цьогорічний показник зріс на 95,5 тис грн. або на 148,1 %.
«Як бачимо, загальний внесок мешканців міста Кролевець та району з власних доходів на досягнення миру має позитивну та стрімку динаміку. А головне те, що у такий спосіб усі ми реалізуємо наші прагнення у тому, щоб в Україну прийшов довгоочікуваний мир», - наголосив начальник Кролевецького відділення Сергій Сокол. Варто нагадати, що військовий збір справляється з доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються працівнику у зв’язку з трудовими відносинами, виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри. Платниками збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні.
Центр обслуговування платників Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ прийняв понад 8 тисяч відвідувачів
Як повідомляє заступник начальника-начальник Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ Сергій Сокол з початку поточного року послугами Центру обслуговування платників скористалися 8216 відвідувачі. Зокрема, ними було отримано 2777 адміністративних послуг.
Серед найбільш запитуваних залишаються послуги з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки. У 2015 році фізичним особам-платникам податків було надано 1416 таких послуг. З початку року фахівцями ЦОП надано 106 витягів з реєстру платників єдиного податку, зареєстровано 78 книг обліку доходів і витрат платників єдиного податку, видано 170 довідок про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, за реєстрацією реєстраторів розрахункових операцій , книг обліку розрахункових операцій та розрахункових квитанцій звернулося 167 суб’єктів підприємницької діяльності.
Окрім надання адміністративних послуг, в ЦОП надаються консультативні та інформаційні послуги, щодо діючої системи оподаткування, адміністрування єдиного соціального внеску, нарахування та сплати податків, порядку заповнення податкових декларацій та розрахунків, платіжних документів на перерахування належних податків і зборів до бюджетів. Такою послугою з початку року скористалося 835 відвідувачів ЦОП Кролевецького відділення. Окрім цього податківцями було прийнято та опрацьовано 5439 звітних документів на паперових носіях та 23765 в електронному вигляді.
Шановні платники податків, звертайтеся до Центру обслуговування платників та отримуйте комплекс якісних та кваліфікованих послуг від працівників Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області.
Щодо проведення Всеукраїнського тижня права
Дотримання прав і свобод особи стало одним з найважливіших пріоритетних принципів незалежної української держави. В Україні вже традиційним стало щорічне проведення заходів до Всеукраїнського тижня права, затвердженого Указом Президента України «Про Всеукраїнський тиждень права» № 1149/2008 від 08 грудня 2008 року. Відповідно до зазначеного указу Всеукраїнський тиждень права проводиться в Україні щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається на згадку проголошення Генеральною асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини. Декларація послужила основою для двох обов’язкових пактів ООН про права людини: Міжнародного пакту про громадянські і політичні права та Міжнародного Пакту про економічні, соціальні та культурні права.
Одним із конституційних обов’язків громадян України є обов’язок кожного сплачувати податки й збори в порядку і розмірах, встановлених законом, а також щорічно подавати до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом (ст. 67 Конституції України).
За допомогою податків держава забезпечує обороноздатність та безпеку громадян, розвиває економіку, освіту, науку, охорону здоров’я в інтересах всього суспільства.
Щодо обов’язків платників, то їхній основний перелік визначений ст.16 Податкового кодексу України:
- стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством України;
- вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів;
- подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів;
- сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених;
- подавати на належним чином оформлену письмову вимогу контролюючих органів (у випадках, визначених законодавством) документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов’язаних із визначенням об’єктів оподаткування (податкових зобов’язань), первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансову звітність, інші документи, пов’язані з обчисленням та сплатою податків та зборів. У письмовій вимозі обов’язково зазначаються конкретний перелік документів, які повинен надати платник податків, та підстави для їх надання;
- подавати контролюючим органам інформацію, відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету в зв’язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг) та напрями їх використання (щодо умовних податкових пільг - пільг, що надаються за умови використання коштів, вивільнених у суб’єкта господарювання внаслідок надання пільги, у визначеному державою порядку);
- подавати контролюючим органам інформацію в порядку, у строки та в обсягах, встановлених податковим законодавством;
- виконувати законні вимоги контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів з питань оподаткування, підписувати акти (довідки) про проведення перевірки;
- не перешкоджати законній діяльності посадової особи контролюючого органу під час виконання нею службових обов’язків та виконувати законні вимоги такої посадової особи;
- повідомляти контролюючим органам за місцем обліку такого платника про його ліквідацію або реорганізацію протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення (крім випадків, коли обов’язок здійснювати таке повідомлення покладено законом на орган державної реєстрації);
- повідомляти контролюючі органи про зміну місцезнаходження юридичної особи та зміну місця проживання фізичної особи - підприємця;
- забезпечувати збереження документів, пов’язаних з виконанням податкового обов’язку, протягом строків, установлених ПКУ;
- допускати посадових осіб контролюючого органу під час проведення ними перевірок до обстеження приміщень, територій (крім житла громадян), що використовуються для одержання доходів чи пов’язані з утриманням об’єктів оподаткування, а також для проведення перевірок з питань обчислення і сплати податків та зборів у випадках, встановлених ПКУ, тощо.
Кролевецьке відділення Глухівської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області закликає громадян отримувати детальні роз’яснення та первинну (безоплатну) правову допомогу з питань реалізації своїх прав у центрі обслуговування платників податків за адресою: м.Кролевець,вул.Комуністична,11, або зателефонувавши консультанту-модератору за телефоном (05453) 9-58-00.
Відбувся тематичний семінар з питань адміністрування єдиного соціального внеску
Днями, в приміщенні управління Пенсійного фонду України в Кролевецькому районі Сумської області для платників податків відбувся семінар на тему: «Застосування понижуючого коефіцієнта з ЄСВ з урахуванням останніх змін, внесених Законом України від 02.03.2015 року № 219-VIII». До участі у семінарі також були запрошені представники Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області.
Відкриваючи захід, в.о.начальника управління Лисенко Тетяна Анатоліївна наголосила на тому, що з 13 березня 2015 року набрав чинності Закон України № 219-VIII “Про внесення змін до розділу VIII “Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці ), яким передбачено більш лояльні умови та який надав змогу значній кількості роботодавців право на застосування понижуючого коефіцієнта, понижуючої ставки єдиного внеску.
Продовжила захід начальник відділу платежів до пенсійної системи Оболонська Тетяна Григорівна, яка ознайомила учасників семінару з критеріями, які надають право страхувальнику на застосування понижуючого коефіцієнту при обчисленні внеску, та значний акцент у своєму виступі зробила на заповненні таблиці 5-6 Додатка 4 в розрізі застрахованих осіб з врахуванням змін до порядку подання звіту щодо єдиного внеску.
До виступу активно долучилася завідувач сектору доходів і зборів з фізичних осіб Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ Гузенко Наталія Володимирівна, яка акцентувала увагу присутніх на налагодженні партнерських відносин податківців з платниками податків шляхом підвищення якості їх обслуговування та досягнення максимального рівня зручностей, що на сьогодні є основним пріоритетом у роботі органів ДФС. Прикладом такого партнерства є систематичне інформування платників про податкові новації у вигляді невимушеного та живого спілкування. Вона ознайомила учасників з нормативно – правовими актами щодо адміністрування єдиного соціального внеску, докладно зупинилась на порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.15 р. № 435. Зокрема, Звіт в фіскальні органи подається страхувальником або відповідальною особою страхувальника за місцем взяття на облік у фіскальних органах. Навела приклади найтиповіших помилок у заповненні звітності по ЄСВ.
Податківці також нагадали платникам податків про електронні сервіси, які їм для зручності у роботі пропонує ДФС, в свою чергу працівники пенсійного фонду звернули увагу на те, що з 1 жовтня 2012 року працює веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України, що забезпечує якість та оперативність обслуговування громадян.
По завершенню заходу відбувся активний діалог – фахівці фіскальної служби та Пенсійного фонду Кролевеччини відповіли на всі актуальні питання, які цікавили учасників семінару.
Електронні сервіси ДФС України
На сьгоднішній день електронне спілкування стало нормою, відсунувши на задній план паперову бюрократію, черги, непорозуміння в спілкуванні, тощо. З різних куточків України сьогодні можна надіслати листи, запити, звітність, заяви, не відвідуючи територіальні органи державної фіскальної служби.
Кролевецьке відділення Глухівської ОДПІ нагадує платникам податків, що для комфортного звітування на веб-порталі Державної фіскальної служби України розміщено електронні сервіси «Електронна звітність « та «Електронний кабінет платника податків». Завдяки цим сервісам можна сформувати, перевірити та надіслати до органів ДФС податкову звітність, дистанційно перевірити розрахунки з бюджетом, дізнатися про терміни сплати податків, а також іншу корисну інформацію.
До уваги платників коротка характеристика деяких діючих сервісів
«Електронний кабінет платника податків» – це персональне автоматизоване робоче місце платника за допомогою якого можна підготувати, заповнити та подати звітність в електронному вигляді.
«Реєстр платників ПДВ» - щоденно оприлюднює інформацію про реєстрацію платників ПДВ.
«Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» – для перевірки надійності ділових партнерів, допоможе оцінити податкові ризики діяльності з вашим партнером по бізнесу, який можливо не є платником податку на додану вартість, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою, є інструментом для мінімізації податків.
Для того, або перевірити надійність ділового партнера, достатньо знати його код ЄДРПОУ або ж точну його назву, ввести відому інформацію в одне з полів і система здійснює пошук по ряду баз даних, доступних для публічного використання і повідомляє результати пошуку.
«Інформаційно-довідковий ресурс» – сервіс, у якому у формі питань-відповідей представлена офіційна позиція Державної фіскальної служби України по всіх напрямах чинного податкового та митного законодавства.
«Анульована реєстрація платників ПДВ» - надає можливість отримати інформацію про осіб, позбавлених реєстрації як платників ПДВ за заявою платника податку, з ініціативи контролюючого органу чи за рішенням суду.
«Пульс» - упередження неякісного обслуговування платників, вирішення суперечливих питань, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю чи митного оформлення.
«Декларування on-line” – надає змогу заповнити декларацію про майновий стан та доходи підприємцям та громадянам в електронному вигляді.
«Реєстр страхувальників» - інформація про взяття на облік платників ЄСВ, його реєстраційний номер та клас професійного ризику.
На вказаному веб-порталі також розміщено сервіси «Митна статистика», «Акредитований центр сертифікації ключів», «»Електронна звітність» , «Електронна митниця», «Адреси масової реєстрації».
Шановні платники податків, користуйтесь створеними для вас сервісами та отримуйте необхідну податкову інформацію!
До зведеного бюджету надійшло понад 27 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб
З початку року перераховано до зведеного бюджету 27240,2 тис грн. податку на доходи фізичних осіб. В листопаді 2015 року державна скарбниця отримала 2886,6 тис грн цього податку. Про це інформує начальник Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ Сергій Сокол.
Податківці нагадують, що фізичні особи за результатами 2015 року подаватимуть декларацію, в якій крім визначених податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб визначатимуть податкові зобов’язання з військового збору. Це одне із нововведень, адже декларація об’єднала звітність з ПДФО та військового збору без запровадження додаткової звітності.
Ще одним із нововведень є зазначення платниками податків відомостей щодо отриманих доходів, які не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб, та загальної річної суми доходу. Кількість додатків до декларації зменшено із семи до чотирьох.
Наказ Мінфіну України від 2 жовтня 2015 року № 859, яким затверджено форму податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкцію щодо її заповнення, набрав чинність з дня його опублікування, тобто з 17 листопада 2015 року.
Зазначимо, що з повним текстом Наказу № 859 можна ознайомитись, скориставшись розділом: «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).
Держава повернула понад 130 тисяч грн. податкової знижки
Саме 113020,53 грн. податкової знижки отримали жителі Кролевеччини, які заявили на повернення з бюджету суми податку на доходи фізичних осіб.
Кролевецьке відділення Глухівської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області до кінця 2015 року продовжує прийом податкових декларацій від громадян, які ще не скористалися своїм правом на податкову знижку за підсумками 2014 року.
Нагадаємо, що право на податкову знижку мають громадяни, які в 2014 році отримували дохід у вигляді заробітної плати та сплачували протягом року:
- за навчання закладам освіти за себе або членів сім’ї першого ступеня споріднення;
- проценти за іпотечним житловим кредитом;
- суму страхових внесків, премій та пенсійних внесків страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, установі банку за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський депозитний рахунок, на пенсійні вклади за себе або членів своєї сім’ї;
- за допоміжні репродуктивні технології;
- за оплату вартості державних послуг, пов’язаних з всиновленням дитини;
- за переобладнання транспортного засобу;
- на будівництво (придбання) доступного житла.
Громадяни – платники податків, які не скористаються правом на отримання податкової знижки за наслідками звітного 2014 року, втрачають можливість використати таке право в наступних роках.
Доопрацьовано електронний сервіс «Реєстрація договорів про визнання електронних документів»
Для покращення сервісного обслуговування платників при поданні податкових документів в електронній формі Державною фіскальною службою України доопрацьовано електронний сервіс «Реєстрація договорів про визнання електронних документів».
Договір про визнання електронних документів укладається відповідно до положень Порядку підготовки та подання податкової звітності в електронному вигляді, яка надсилається засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженого наказом ДПА України від 10.04.2008 № 233, зареєстрованим у Міністерстві юстиції 16.04.2008 за № 320/15011.
ДФС спрощено процес укладання Договорів про визнання електронних документів з територіальними органами ДФС, а саме, починаючи з 25 листопада 2015 року, платником податків укладається один Договір з територіальним органом ДФС за основним місцем обліку. До Договору додаються посилені сертифікати відкритих ключів. Для формування та подання Договору розроблено нову форму (код форми J1391004).
Додатково інформуємо про запровадження нового електронного сервісу управління ЕЦП.
Даний електронний сервіс надає можливість керівнику вносити до системи подання документів в електронному вигляді інформацію щодо сертифікатів відповідальних осіб та самостійно визначити термін, на який відповідальній особі надається право підпису податкових документів (в межах строку дії сертифікату такої відповідальної особи). Також в повідомленні може бути надана інформація щодо нового сертифіката керівника (до закінчення строку дії попереднього сертифікату) або бухгалтера.
Щодо електронних ключів
Звертаємо увагу, що з 30 жовтня 2015 року для отримання послуг електронного цифрового підпису (ЕЦП) представництво юридичних осіб (за винятком органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної форми власності), фізичних осіб – підприємців, фізичних осіб та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, в АЦСК ІДД ДФС здійснюватиметься особисто або виключно на підставі довіреності, посвідченої нотаріально. Зазначена довіреність повинна бути оформлена на номерному бланку суворої звітності.
У нотаріально посвідченій довіреності необхідно надати представнику відповідні повноваження для отримання послуг ЕЦП (подання до АЦСК ІДД ДФС реєстраційних документів заявника, вчинення необхідних реєстраційних дій, генерація особистих ключів заявника, блокування, поновлення та скасування посилених сертифікатів тощо). Якщо реєстраційні документи заявника (реєстраційна картка тощо) підписані безпосередньо представником, в довіреності повинно бути додатково обумовлено наділення представника повноваженнями укладати від імені заявника договір про надання послуг ЕЦП.
Як отримати довідку про відсутність заборгованості з платежів до бюджету
Вказана адміністративна послуга надається в центрі обслуговування платників Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ.
Так, станом на 17 листопада 2015 року платникам податків надано 162 Довідоки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету (далі - Довідка).
Для отримання Довідки заявник особисто (або уповноважена на це особа) подає заяву до контролюючого органу за основним місцем обліку.
Платники податків, які подають звітність засобами електронного зв’язку, можуть отримати Довідку в електронній формі.
Заява на отримання Довідки складається з обов'язковим посиланням на відповідний нормативно-правовий акт, що передбачає надання органом ДФС Довідки, та зазначенням найменування підприємства (установи, організації), до якого (якої) Довідку буде подано платником податків.
Довідка видається безоплатно.
У випадку, якщо платник податків має заборгованість зі сплати податків перед бюджетом, йому на адресу буде надіслано лист з вмотивованою відмовою щодо видачі Довідки. Тому Довідку можна отримати лише після повного погашення податкового боргу платником податків.
Термін дії Довідки складає 10 днів з моменту видачі.
Перехід на спрощену систему оподаткування здійснюється тільки за заявою фізичної особи - підприємця
Кролевецьке відділення Глухівської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області нагадує, що фізичним особам – підприємцям для обрання або переходу на спрощену систему необхідно подати заяву до контролюючого органу в один із наступних способів:
1) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
2) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
3) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб;
4) державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця. Електронна копія заяви, передається державним реєстратором до контролюючого органу одночасно з відомостями з реєстраційної картки.
При цьому якщо зареєстровані в установленому порядку фізичні особи - підприємці до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, то вони будуть вважатися платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.
Для обрання новоствореними суб’єктами господарювання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи (без сплати ПДВ), необхідно протягом 10 днів з дня державної реєстрації подати відповідну заяву. Тільки в такому випадку вони вважаютимуться платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.
Крім того, відповідно до п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.
До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених гл. 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розд. XIV ПКУ.
Детальніше дізнатися про особливості переходу на спрощену систему оподаткування можна на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі категорія 107.01.
Забезпечено стабільні надходження ЄСВ
З початку 2015 року до бюджету від платників надійшло 63569,4 тис.грн єдиного соціального внеску. Лише у листопаді поточного року страхувальниками сплачено 3456,7 тис грн. Про це повідомив начальник Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ Сергій Сокол.
Переважна сума цих коштів надійшла від роботодавців, які нарахували та сплатили єдиний внесок на суми заробітної плати, винагороди за договорами цивільно-правового характеру, допомоги по тимчасовій непрацездатності.
«Законом України від 17 вересня 2015 року внесено зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», зокрема, з 1 вересня 2015 року збільшено розмір прожиткового мінімуму та мінімальну заробітну плату, що становить 1378 грн. (у місячному розмірі) та у погодинному розмірі – 8,29 гривень», - зазначив очільник.
Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено, що для фізичних осіб – підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, єдиний внесок нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Мінімальний страховий внесок - це сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.
Єдиний внесок для фізичних осіб - підприємців встановлюється у розмірі 34,7% бази нарахування єдиного внеску. Тобто, з 1 вересня 2015 року мінімальний страховий внесок для фізичних осіб – підприємців розраховується з мінімальної заробітної плати, встановленої саме на вказану дату: 1378 грн. х 34,7 = 478,17 гривень.
Для фізичних осіб - підприємців, які обрали загальну систему оподаткування, сума єдиного внеску також не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).
Нагадуємо, що на веб-порталі Державної фіскальної служби України працює он-лайн сервіс «Реєстр страхувальників». Платники єдиного внеску можуть оперативно отримати дані про взяття на облік, реєстраційний номер платника єдиного внеску та клас професійного ризику виробництва.
Шановні платники податків!
Кролевецьке відділення Глухівської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області вкотре нагадує про унікальний сервіс ДФС «Пульс», який забезпечує зворотній зв'язок з платниками податків та приймає звернення громадян та суб’єктів господарювання, що виникають в процесі взаємовідносин з фіскальними органами, пов’язаними з адмініструванням податків та зборів. Сервіс працює за принципом call-back, тобто працівники ДФС не тільки приймають звернення, але й потім повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи. На звернення платників надаються вичерпні відповіді у строк 1-2 діб. Всі звернення розглядаються своєчасно, без порушення термінів розгляду згідно діючого законодавства.
Даний сервіс створено органами ДФС з метою подолання проявів корупції в органах державної податкової служби, ліквідація перешкод, що заважають провадити підприємницьку діяльність, усунення труднощів у спілкуванні із посадовими особами податкової та митної служби, формування у громадян об'єктивної оцінки діяльності органів податкової та митної служби. Лінія працює цілодобово. Звернутися на сервіс «Пульс» можна за телефоном: (044) 284-00-07.
Реєструйтеся суб’єктами господарювання – за 1 день
Для спрощення умов ведення бізнесу зменшено до одного дня строк державної реєстрації та взяття на облік в органах державної фіскальної служби (ДФС) юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.
Отже, процедура відкриття бізнесу складається з таких етапів:
І. Державна реєстрація юридичної особи або фізичної особи – підприємця.
Термін – у день надходження документів для проведення державної реєстрації (для юридичних осіб), або не пізніше наступного робочого дня після надходження документів (для фізичних осіб – підприємців).
ІІ. Передача відомостей з Єдиного державного реєстру (ЄДР) про проведення реєстраційних дій до контролюючих органів.
Термін – у день проведення реєстраційної дії.
ІІІ. Взяття на облік юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців в органах ДФС як платників податків та платників єдиного внеску.
Термін – у день отримання відомостей з ЄДР.
IV. Передача до ЄДР даних про взяття на облік юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців в органах ДФС, реєстраційний номер платника єдиного внеску та клас професійного ризику виробництва платника єдиного внеску за основним видом його економічної діяльності.
Термін – у день отримання відомостей з ЄДР.
V. Видача (надсилання поштовим відправленням з описом вкладення) державним реєстратором юридичній особи або фізичній особі – підприємцю витягу з ЄДР, який містить інформацію про державну реєстрацію та взяття на облік в органах ДФС.
Термін – протягом 24 годин, крім вихідних та святкових днів, після отримання державним реєстратором від органів ДФС та статистики даних про взяття на облік.
Звертаємо увагу на те, що отримати витяг з ЄДР з даними про проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи – підприємця та взяття на облік в органах ДФС можливо не пізніше наступного робочого дня з дня подачі документів державному реєстратору для проведення державної реєстрації.
Хто звільняється від сплати земельного податку
Відповідно до норм ст. 121. Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року N2768-III зі змінами та доповненнями право на безоплатне отримання із земель державної або комунальної власності земельних ділянок, у межах граничних норм, мають громадяни України.
Отже, згідно до ст. 281. Податкового кодексу України від сплати земельного податку звільняються:
- інваліди першої і другої групи;
- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
- пенсіонери (за віком);
- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України ”Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Звільнення від сплати земельного податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм (п.281.2. ст. 281. ПКУ):
- для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;
- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара;
- для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;
- для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;
- для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.
Звертаємо увагу, що іноземні громадяни та особи без громадянства не мають права набувати права власності на земельні ділянки на підставі безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності.
Шановні громадяни!
Кролевецьке відділення Глухівської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області повідомляє, що з 28.10.2015 набирає чинності у новій редакції стаття 5 Закону України «Про звернення громадян», згідно якої звернення може бути усним чи письмовим (електронне звернення).
Отже громадянин може викласти своє звернення до ДФС через:
- засоби телефонного зв'язку;
- використання мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку;
- поштою або передати особисто чи через уповноважену особу;
- особистий прийом керівництвом чи посадовими особами структурних підрозділів органів ДФС.
Водночас повідомляємо, що у зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв'язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.
Таким чином, електронне звернення, якщо воно надсилається без використання електронного цифрового підпису, повинно мати вигляд скан-копії та/або фото копії.
Також звертаємо увагу, що відповідно до ст. 20 Закону України «Про звернення громадян» звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання.
Надходження єдиного податку зросли на 11,1 відсотків
З початку року платники, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевого бюджету 3633,6 тис.грн єдиного податку. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 364,3 тис грн або на 11,1 відсотків. Про це повідомив начальник Кролевецького відділення Сергій Сокол.
Нині позитивну динаміку демонструють як юридичні особи-спрощенці, так і фізичні особи – підприємці. У порівнянні з січнем-жовтнем 2014 року перші сплатили до казни на 53,6 тис. грн. або на 12,3 відсотки більше, другі - на 310,7 тис. грн. або на 11 відсотків більше.
Фіскальна служба інформує: прийняті зміни – для зручності платників
Глухівська ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області нагадує, що Парламентом та Урядом України прийняті зміни до законодавства України в частині норм застосування реєстраторів розрахункових операцій підприємцями – платниками – єдиного податку ІІ та ІІІ груп при проведенні розрахунків за готівку, а саме: змінами, внесеними Законом України від 01.07.15 №569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій» передбачено застосування реєстраторів розрахункових операцій лише платниками другої і третьої груп (фізичними особами - підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року перевищує 1 млн. гривень.
Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.
Після придбання касового апарату СПД необхідно надати до Державної податкової інспекції за місцем реєстрації пакет документів для присвоєння фіскального номера та отримання довідки про резервування фіскального номера РРО для подальшого занесення фіскального номера до фіскальної пам'яті РРО та його опломбування, а саме:
• заяву про реєстрацію РРО за формою N 1-РРО;
• копію документа, що підтверджує факт купівлі або безоплатного отримання РРО у власність, іншого документа, що підтверджує право власності або користування РРО;
• копію документа на право власності або іншого документа, що дає право на розміщення господарської одиниці, де буде використовуватися РРО;
• копію договору суб'єкта господарювання з ЦСО про технічне обслуговування та ремонт РРО.
Для реєстрації РРО та отримання реєстраційного посвідчення РРО суб'єкт господарювання повинен надати до ДПІ акт (довідку) про опломбування касового апарату.
Надходження до бюджету військового збору
За січень-вересень поточного року платниками перераховано військового збору до державного бюджету 2167,9 тисяч грн. Зокрема, за останній місяць від мешканців району надійшло до бюджету 299,00 тисяч грн. Так, у порівнянні з минулим роком сума надходжень за вересень зросла на 28,6 тисяч грн. або на 10,6 %.
Нагадуємо, що платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за утримання (нарахування) і сплату (перерахування) військового збору в бюджет є роботодавці, що виплачують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків, та податкові агенти — для оподатковуваних інших доходів із джерела їх походження в Україні.
Також військовим збором оподатковуються доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). У цьому випадку відповідальною особою за нарахування та сплату збору до бюджету є податковий агент, який зобов’язаний забезпечувати виконання податкових зобов'язань.
Центр обслуговування платників - індивідуальний підхід до кожного відвідувача
Сьогодні Центром обслуговування платників Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області надається широкий спектр безкоштовних послуг для своїх відвідувачів. Серед них приймання податкової звітності, видача ідентифікаційного номеру, довідок про відсутність податкового боргу, тощо. Окрім того працівниками ЦОП надаються роз’яснення щодо оформлення необхідних документів для отримання електронного цифрового підпису Також, для зручності відвідувачів налаштовано безкоштовний доступ до мережі Інтернету. А з метою ефективної оцінки якості надання послуг у Центрі постійно проводиться анкетування.
Станом на 28 жовтня 2015 року працівниками центру обслуговування видано 1145 довідок про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків, довідку про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами Державної фіскальної служби України отримало 142 платника, за реєстрацією реєстраторів розрахункових операцій, книг обліку розрахункових операцій, розрахункових звернулося 136 суб’єктів підприємницької діяльності.
Співробітники ЦОП надають також консультації з питань податкового законодавства, загальна кількість яких склала 710, прийнято та занесено до бази 25444 форм податкової звітності.
Час прийому відвідувачів у ЦОП: понеділок, середа, п’ятниця з 9-00 до 18-00, вівторок, четвер з 9-00 до 20-00, субота з 9-00 до 16-00.
Чекаємо Вас за адресою: м. Кролевець,вул. Комуністична,11.
Платники податків цьогоріч отримали безкоштовно 251 електронний цифровий підпис
Електронні цифрові підписи дають змогу платникам податків подавати звітність в електронній формі та забезпечують суб’єктам господарювання вагомі переваги.
Зокрема:
1. Економію ресурсів та часу.
Ведення електронного документообігу на підприємстві істотно зменшує обсяги паперової бухгалтерської документації, економить час співробітників і витрати підприємства, повязані з укладанням договорів, оформленням платіжних документів, та їх пересиланням. Документи можуть бути підписані електронним цифровим підписом (далі – ЕЦП) і передані за призначенням протягом декількох секунд.
2. Простота і зручність використання.
Використання ЕЦП доступне будь-якій людині незалежно від рівня володіння персональним компютером, освіти та роду занять.
3. Конфіденційність інформації.
Конфіденційність інформації (неможливість доступу до неї будь-якої особи, що не володіє секретним кодом) забезпечується завдяки надійним криптографічним перетворенням.
4. Безпека інформації.
Безпека використання ЕЦП гарантується тим, що надійні засоби, які використовуються для роботи з ЕЦП, проходять експертизу у Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України.
5. Можливість ведення електронного документообігу з державними структурами.
Зручність використання ЕЦП при обміні даними з усіма міністерствами, відомствами, при поданні звітності у будь-які контролюючі органи, що приймають звіти в електронній формі на території України.
6. Ведення ділових відносин на сучасному рівні.
Використання ЕЦП істотно прискорює проведення будь-яких комерційних операцій і виключає необхідність додаткових зустрічей і багатогодинних переговорів.
Повна інформація щодо порядку надання звітності в електронному вигляді розміщена на офіційному порталі Державної фіскальної служби України на головній сторінці у розділі "Електронна звітність" (електронні сервіси) за електронною адресою: http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/.
Забезпечено надходження податку на нерухоме майно
Законом України від 28.12.2014 №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України про податкову реформу» з 1 січня поточного року розширено базу оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки шляхом оподаткування як житлової, так і нежитлової нерухомості. У зв’язку з цим кількість платників - юридичних осіб збільшилася на 94 у порівнянні з 2014 роком. Основна сума надходжень по податку на нерухоме майно в 2015 році очікується саме від платників юридичних осіб, які подали розрахунки на поточний рік та щокварталу сплачують податкові зобов’язання, розраховані з урахуванням нововведень. Так, зокрема, за 9 місяців поточного року юридичними особами сплачено до бюджету 73,4 тисяч грн. податку з нерухомості. Нагадаємо про те, що зміни податкового законодавства щодо умов сплати податку на нерухомість більшість фізичних осіб відчують лише наступного року. Це пов’язано з тим, що базовим періодом сплати та нарахування податку на нерухоме майно є календарний рік. Отже, цього року сплачують цей податок тільки власники, які мали об’єкти нерухомості протягом минулого 2014 року і не користувалися чинною тоді пільгою з оплати податку. З початку року від власників нерухомості - фізичних осіб бюджет вже отримав 11,4 тис. грн. цього податку.
Шановні платники податків, якщо у вас виникли питання щодо нарахування, сплати та надання пільг з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, звертайтеся до Центру обслуговування платників Кролевецького відділення за адресою м. Кролевець, вул. Комуністична,11 або безпосередньо до головного державного ревізора-інспектоа Коблюк Олени Василівни за телефоном (05453) 9-12-58.
Елітні авто поповнили місцевий бюджет на 200 тисяч гривень
За словами завідувача сектору доходів і зборів з фізичних осіб Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області Наталії Володимирівни Гузенко, саме така сума транспортного податку надійшла до місцевого бюджету з початку року. Усього до сплати зазначеного податку залучено 11 власників автомобілів з об'ємом двигуна понад 3 000 куб.см і віком не більше 5 років. Так, фізичні особи – власники VIP авто вже сплатили 200 тисяч гривень. До кінця року очікується надходження транспортного податку ще 25 тисяч гривень.
Як «єдиннику» скористатись правом на відпустку
Нормами Податкового кодексу України передбачена можливість один раз на рік спрощенцю не сплачувати єдиний податок на період відпустки тривалістю один календарний місяць. Це передбачено п. 295.5 ст.295 Податкового кодексу.
Відповідно до законодавства скористатись правом на відпустку можуть платники єдиного податку І та ІІ груп у яких немає найманих працівників. При цьому, працівники єдинника, які знаходяться у відпустці по вагітності та пологах або у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку,- не враховуються.
Підставою для непроведення нарахування авансового внеску з єдиного податку є заява підприємця – єдинника про відпустку, яка складається в довільній формі із зазначенням періоду відпустки. Подати таку заяву слід до початку відпустки.
Наголошуємо, що у період своєї відпустки єдинник не повинен здійснювати підприємницьку діяльність та, відповідно, не повинен отримувати дохід, укладати будь - які договори для отримання будь-якої фінансової вигоди.
Граничний термін сплати ЄСВ для „єдинщиків” – 19 жовтня 2015 року
Граничний термін сплати єдиного внеску за себе фізичними особами - підприємцями, які застосовують спрощену систему оподаткування – 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. У разі якщо останній день строків сплати єдиного внеску припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.
Повна:
Платники єдиного внеску, зазначені у п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464), фізичні особи - підприємці – платники єдиного податку зобов’язані сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ), нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (абзац третій частини восьмої ст. 9 Закону № 2464).
Згідно з п.п. 2 п. 6 розд. ІV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 (далі – Інструкція № 449), ФОП – платники ЄП можуть сплачувати ЄВ у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. При цьому суми ЄВ, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
Пунктом 11 розд. ІV Інструкції № 449 встановлено, що у разі якщо останній день строків сплати ЄВ припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати ЄВ вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.
Відповідно до ст. 530 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Таким чином, граничний термін сплати ЄВ за себе ФОП, які застосовують спрощену систему оподаткування – 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄВ.
У разі якщо останній день строків сплати ЄВ припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати ЄВ вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.
Бюджетні надходження перевищили 58 мільйонів гривень
З початку року платники податків Кролевецького району до зведеного бюджету сплатили 58088,2 тис.грн. податків та зборів, що на 19194,2 тис грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Зокрема, до державного бюджету забезпечено надходження 19318,3 тис. гривень. Порівняно з січнем - вереснем 2014 року, надходження збільшились на 11206,3тис гривен.
Місцеві бюджети поповнились на 38769,9 тис.грн., що на 7987,8 тис.грн. більше ніж торік. Індикативний показник виконано на 125,9 відс. Найбільшу частку в надходженнях забезпечили податок на доходи фізичних осіб (15746,8 тис.грн.), плата за землю (10709,3 тис.грн.), єдиний податок (3128,0 тис.грн.).
За словами заступника начальника – начальника Кролевецького відділення Сергія Сокола, такий вагомий приріст надходжень обумовлений внесенням змін до Податкового кодексу, запровадженням нових податків, перерозподілом між державним та місцевим бюджетами, ефективнішим адмініструванням податків та зборів.
Розмір єдиного соціального внеску збільшився з 1 вересня
Відповідно внесених змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік", починаючи з 1 вересня 2015 року мінімальна заробітна плата в розрахунку на місяць становитиме 1378 гривень.
У зв’язку зі зміною мінімальної заробітної плати розмір ставки єдиного податку для платників першої та другої груп залишаються незмінними, адже розраховуються від мінімальної заробітної плати встановленої на 1 січня поточного року.
Але збільшується сума єдиного соціального внеску для фізичних осіб підприємців, в тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування. Відтак, розмір ЄСВ, починаючи з вересня 2015 року становитиме не менше 478,17 грн. (замість 422,65 грн.) Отже, за 3 квартал 2015 року необхідно сплатити не пізніше 20 жовтня 2015 року ЄСВ в сумі не менше 1323,47 грн. (за липень і серпень по 422,65 грн. та вересень – 478,17 грн.)
Крім цього, нагадаємо, що з 15.09.2015 року для сплати єдиного соціального внеску відкрито нові рахунки, реквізити яких можна отримати в Центрі обслуговування платників Кролевецького відділення за адресою м. Кролевець вул. Комуністична,11 або за телефонами (253) 9-11-70.
Мобілізовані підприємці-«єдинники» звільняються від сплати податку та подання звітності
Підприємці-«єдинники», які призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під час особливого періоду, визначеного Законом України від 21 жовтня 1993 року № 3543-ХІІ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», на цей період звільняються, зокрема, від обов’язку нарахування, сплати податку, а також подання звітності з єдиного податку. Підставою є заява самозайнятої особи та копія військового квитка або іншого документа, виданого відповідним державним органом. В цьому документі мають бути зазначені дані про призов особи на військову службу під час мобілізації, на особливий період. Подати довідку до контролюючого органу за місцем податкової реєстрації самозайнятої особи необхідно протягом 10 днів після демобілізації. Якщо така демобілізована самозайнята особа перебуває на лікуванні чи реабілітації, то заява і копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, подаються протягом 10 днів після закінчення лікування.
Надходження до бюджету військового збору
У серпні поточного року платники податків Кролевеччини мобілізували до державного бюджету 270,6 тис. грн. військового збору. Це на 30,60 тис грн. або на 12,7 відс. перевищило індикативний показник. Загалом за вісім місяців надходження склали 1868,9 тис грн., перевищення від планових показників сягнуло 148,1 тис грн. або 8,6 відсотків.
Кролевецьке відділення Глухівської ОДПІ нагадує, що платниками військового збору є фізичні особи–резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за утримання і сплату військового збору в бюджет є роботодавці, що виплачують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків, та податкові агенти — для оподатковуваних інших доходів із джерела їх походження в Україні.
Військовим збором за ставкою 1,5 відс. обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами.
Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри.
12 травня 2015 року Верховною Радою прийнято Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо військового збору», який набув чинності 11 червня 2015 року. Документом звільнено від оподаткування військовим збором доходи громадян від операцій з купівлі-продажу валюти.
Електронні сервіси ДФС – надійна допомога для платників податків
У сучасному світі електронне спілкування стало нормою, відсунувши на другий план паперову бюрократію, черги, непорозуміння у спілкуванні тощо. Сьогодні можна з різних куточків України надіслати листи, запити, звітність, заяви не відвідуючи територіальні органи ДФС. Для комфортного звітування на веб – порталі Державної фіскальної служби України розміщенні електронні сервіси «Електронна звітність» та «Електронний кабінет платника податків». Завдяки цим сервісам можна сформувати, перевірити та надіслати до ДФС податкову звітність, дистанційно перевірити розрахунки з бюджетом, дізнатися про терміни сплати податків, а також іншу корисну інформацію. Також, на даному веб – порталі розміщені сервіси «Реєстр платників ПДВ», « Дізнайся більше про свого бізнес – партнера», «Інформаційно – довідковий ресурс», «Анульована реєстрація платників ПДВ», «Пульс», «Декларування on-line», «Реєстр страхувальників», «Митна справа», «Акредитований центр сертифікації ключів», «Електронна митниця», «Адреси масової реєстрації». Шановні платники податків, користуйтесь створеними для Вас сервісами та отримуйте необхідну податкову інформацію!
Електронні сервіси, розміщені на офіційному веб-порталі ДФС
Увага!! Нові рахунки для зарахування ЄСВ!!
Кролевецьке відділення Глухівської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській доводить до відома платників податків, що з 15 вересня 2015 року будуть замінені рахунки по сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Для отримання інформації про перелік нових рахунків можна звернутись у Центр обслуговування платників за адресою: м. Кролевець, вул. Комуністична,11 або за телефонами: (05453) 9-11-70.
Для сільгоспвиробників передбачено окремі рахунки у системі електронного адміністрування ПДВ
Кролевецьке відділення Глухівської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області інформує, що 29 липня п.р.набрали чинності зміни , внесені Законом України від 16.07.2015р.№643 до ст.209 Податкового Кодексу України, що встановлюють порядок дії спеціального режиму оподаткування для сільськогосподарських підприємств.
Відповідно до пункту 200 1.2 статті 200 1 Кодексу з урахуванням змін, внесених Законом N 643, платникам податку - сільськогосподарським підприємствам, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Кодексу (далі - сільськогосподарське підприємство), в системі електронного адміністрування ПДВ до вже відкритих основних рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість (далі - основні електронні рахунки) відкриваються додаткові рахунки, призначені для перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарських товаровиробників, відкриті в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (далі - додаткові електронні рахунки).Таким чином, сільськогосподарські підприємства використовують у системі електронного адміністрування два електронних рахунки: основний та додатковий.
Основний електронний рахунок призначається для проведення розрахунків з бюджетом.
На основний електронний рахунок сільськогосподарські підприємства перераховують зі свого поточного рахунку кошти в сумах, необхідних для реєстрації податкових накладних по діяльності іншій, ніж сільськогосподарська.
З основного електронного рахунку кошти перераховуються до бюджету у порядку, передбаченому пунктом 200.2 статтею 200 розділу V Кодексу. Згідно з цим порядком ДФС на підставі поданих платниками декларацій з податку на додану вартість (форма декларації 0110) автоматично формує реєстр та не пізніше ніж за три робочі дні до закінчення граничного строку для самостійної сплати податкових зобов'язань надсилає його Державній казначейській службі України (далі - Казначейство). Відповідно до отриманого реєстру Казначейство здійснює перерахування коштів до бюджету з основного електронного рахунку в рахунок погашення податкових зобов'язань сільськогосподарського підприємства перед бюджетом.
Крім того, з основного електронного рахунку за заявою платника перераховуються:
до бюджету - суми податкового боргу за несільськогосподарською діяльністю;
на поточний рахунок платника - кошти, що перевищують суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету.
Додатковий електронний рахунок призначений для перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств.
На цей рахунок сільськогосподарським підприємством зараховуються кошти з поточного рахунку в сумі, необхідній для реєстрації податкових накладних, які складаються сільськогосподарським підприємством при здійсненні операцій з постачання сільськогосподарських товарів/послуг у межах спеціального режиму оподаткування.
З додаткового електронного рахунку кошти автоматично перераховуються Казначейством на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств протягом операційного дня, в якому кошти надійшли на такі електронні рахунки.
Реквізити спеціального рахунку сільськогосподарське підприємство зобов'язане зазначати у податковій звітності з податку на додану вартість.
До настання граничних термінів, передбачених для сплати задекларованих податкових зобов'язань, необхідно, щоб загальна сума перерахованих коштів на додатковий електронний рахунок, з якого кошти автоматично списуються на спеціальний рахунок, була не менше суми податкових зобов'язань, задекларованих таким сільськогосподарським підприємством у податковій декларації, в якій відображаються результати діяльності в межах спеціального режиму оподаткування за результатами відповідного звітного (податкового) періоду (декларації 0121 - 0123).
Якщо сільськогосподарським підприємством до граничної дати, встановленої для сплати податку, було перераховано на додатковий електронний рахунок (та з додаткового рахунку перераховано Казначейством на його спеціальний рахунок) суму коштів, більшу ніж задекларовано в деклараціях 0121 - 0123 за наслідками звітного періоду, то зайво перерахована на додатковий електронний рахунок сума коштів вважається переплатою. Така переплата поверненню із спеціального рахунку на поточний рахунок сільськогосподарського підприємства не підлягає та зараховується в рахунок погашення податкових зобов'язань наступних звітних періодів.
Якщо сільськогосподарським підприємством до граничної дати, встановленої для сплати податку, було перераховано на додатковий електронний рахунок (та з додаткового рахунку перераховано Казначейством на його спеціальний рахунок) меншу суму коштів, ніж задекларовано в деклараціях 0121 - 0123 за наслідками звітного періоду (з урахуванням коштів, зайво перерахованих на додатковий електронний рахунок за наслідками попередніх звітних періодів), то до завершення терміну, встановленого Кодексом для самостійної сплати узгоджених податкових зобов'язань, сільськогосподарське підприємство зобов'язане на додатковий електронний рахунок перерахувати з поточного рахунку суму, якої недостатньо для перерахування на його спеціальний рахунок за наслідками відповідного звітного періоду (суму коштів, яка дорівнює різниці між раніше перерахованими сумами коштів та сумою податкового зобов'язання).
Податкові консультації з першого вересня 2015 року - по-новому!
Кролевецьке відділення Глухівської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області повідомляє, що Законом України від 17 липня 2015 року № 655-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків» у статтю 52 Податкові консультації внесені наступні зміни:
пункт 52.3 доповнено реченням такого змісту: "Консультація, надана в письмовій або електронній формі, обов’язково повинна містити опис питань, що порушуються платником податків, з урахуванням фактичних обставин, вказаних у зверненні платника податків, обґрунтування застосування норм законодавства та висновок з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства";
пункт 52.4 викладено в такій редакції:
"52.4. Консультації, крім узагальнюючих, надаються:
в усній формі - контролюючими органами;
у письмовій або електронній формі - контролюючими органами в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, та підлягають обов’язковому розміщенню на сайті контролюючого органу, який надав консультацію, протягом 10 календарних днів після дня їх надання без зазначення найменування (прізвища, ім’я, по батькові) платника податків та його податкової адреси";
пункт 52.6 викладено в такій редакції:
"52.6. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, проводить періодичне узагальнення податкових консультацій, які стосуються значної кількості платників податків або значної суми податкових зобов’язань, та затверджує наказом узагальнюючі податкові консультації, які підлягають оприлюдненню, у тому числі на офіційному веб-сайті цього органу, протягом 5 календарних днів".
Ці зміни набувають чинності з 01.09.2015.
Щодо надання адміністративних послуг працівниками Центру обслуговування платників податків
На обліку в Кролевецькому відділенні Глухівської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області знаходиться 2087 платників, в тому числі 511 юридичних осіб та 1576 фізичних осіб - підприємців.
З кожним роком все більше платників користуються послугами, що надаються в Центрі обслуговування платників та отримують важливу інформацію для ведення бізнесу.
Їм надаються фахові консультації щодо застосування норм податкового законодавства та адміністрування ЄСВ. З початку року зареєстровано 540 роз’яснень та консультацій з питань податкового законодавства
«Серед послуг, якими найбільше цікавилися платники податків, залишається видача картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. Протягом січня-серпня надано 846таких послуг»,- зазначив очільник Кролевецького відділення Сергій Сокол.
Також популярні адмінпослуги з видачі довідок про відсутність заборгованості, реєстрації книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку, надання витягу з реєстру платників єдиного податку, реєстрації реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок. З початку року суб’єкти господарювання отримали 287 таких послуг.
Нагадуємо платникам податків, що у ЦОП розміщена скринька пропозицій та анкет, де відвідувачі Центру можуть залишити свої побажання та пропозиції щодо роботи Центру. Наказом Глухівської ОДПІ створено комісію для відкриття такої скриньки. Витяг побажань відвідувачів Центру із скриньки проводиться щотижнево, із одночасним проведенням аналізу змісту відповідей на питання анкети відвідувачів Центру. За результатами анкетування платників та інформації зі скриньок за січень-серпень поточного року критичних зауважень щодо роботи ЦОП не було.
За словами Сергія Сокола, працівники Центру і надалі будуть створювати усі необхідні умови для комфортного отримання адміністративних послуг платниками податків та налагодження плідної співпраці з ними.
Актуальні питання функціонування системи електронного адміністрування ПДВ обговорювалися під час "гарячої лінії" в Кролевецькому відділенні Глухівської ОДПІ
У Кролевецькому відділленні Глухівської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Особливості функціонування системи електронного адміністрування ПДВ». На запитання платників відповідали завідувач сектору доходів і зборів з фізичних осіб Гузенко Наталія Володимирівна та завідувач сектору оподаткування юридичних осіб Бібік Олена Володимирівна.
До уваги платників надаємо найбільш запитувані та актуальні питання, що надійшли на «гарячу лінію», а також відповіді на них.
В які терміни платники ПДВ, які планують перейти на сплату єдиного податку, порядок нарахування якого не передбачає сплату ПДВ, повинні подати до контролюючого органу заяву за ф.№ 3-ПДВ?
Суб’єкт господарювання може перейти на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.
Якщо на підставі заяви суб’єкта господарювання, який зареєстрований платником ПДВ, контролюючим органом прийнято рішення про те, що особа з певного звітного періоду переходить на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності із застосуванням ставки єдиного податку, що не передбачає сплату ПДВ, то після внесення відповідного запису до реєстру платників єдиного податку проводиться виключення контролюючим органом такого суб’єкта з реєстру платників податку на додану вартість (далі – Реєстр) на підставі поданої ним заяви про анулювання реєстрації згідно з п.п. «в» п. 184.1 ст. 184 Податкового кодексу України останнім днем звітного періоду, що передує переходу платника податків на обрані ним умови сплати єдиного податку при застосуванні спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності. Контролюючий орган виключає суб’єкта господарювання з Реєстру без подачі таким суб’єктом заяви про анулювання реєстрації у разі, якщо у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування таким суб’єктом зроблено відповідну позначку.
Чи потрібно перераховувати кошти на рахунок в системі електронного адміністрування ПДВ, якщо у витягу з системи електронного адміністрування ПДВ станом на 01.07.2015р. сума податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, має від’ємне значення?
Якщо сума, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, є меншою, ніж сума податку в податковій накладній, яку платник податку повинен зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, такий платник перераховує необхідну суму коштів з поточного рахунка на електронний рахунок.
Як виправити помилку, якщо платником податку було помилково оформлено зайву податкову накладну (двічі на одне постачання)?
У випадку помилкового складання податкової накладної на операцію з постачання товарів/послуг (складення двох податкових накладних на одну операцію з постачання товарів/послуг) та реєстрації їх в ЄРПН, платник податку, з метою виправлення допущеної помилки, має право скласти розрахунок коригування до помилкової (другої) податкової накладної. Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем (отримувачем) товарів/послуг, з дотриманням визначених термінів реєстрації.
За допомогою якого безкоштовного програмного забезпечення платники податків можуть складати податкові накладні/розрахунки коригування в електронному вигляді та реєструвати їх в ЄРПН, подавати запити до ЄРПН та отримувати витяг і податкову накладну з ЄРПН, податкову звітність з ПДВ?
Для формування та надсилання податкових накладних та іншої звітності платник податків може використовувати будь – яке програмне забезпечення або може користуватись програмним забезпеченням «Система формування та подання до органів ДФС засобами телекомунікаційного зв’язку податкової звітності, податкових накладних та реєстрів податкових накладних в електронному вигляді» та «Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності», які разом з інструкцією щодо встановлення, можна безоплатно отримати на офіційному веб – порталі ДФС (www.sfs.gov.ua) у розділі «Електронна звітність» (підрозділ «Програмне забезпечення» > «ОПЗ-програми з формування і подання платниками податків податкової звітності і реєстру отриманих та виданих податкових накладних до органів ДПС в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку» (http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/platnikam-podatkiv-pro-ed/programne-zabezpechennya/).
Чи є офіційною інформація, отримана за допомогою електронного податкового сервісу «Інформаційне повідомлення про заборгованість з податків, зборів (обов’язкових платежів?)”?
Одним із електронних сервісів податкової служби є електронний он-лайн податковий сервіс «Інформаційне повідомлення про заборгованість з податків, зборів (обов’язкових платежів)» (далі – інформаційне повідомлення).
Платники податків, які здійснюють подання податкових декларацій в електронній формі за допомогою засобів електронного зв’язку та з використанням електронного цифрового підпису, можуть щомісяця дізнаватися про наявність податкового боргу зі статусом новоствореного та про динамічні зміни такого боргу в сторону збільшення/зменшення.
Функціонування такої послуги забезпечується шляхом розсилки інформаційною системою ДФС (центрального рівня) каналами сучасних інформаційних технологій інформаційного повідомлення за уніфікованою формою на електронну скриньку платника податків.
Інформаційне повідомлення має виключно інформативний характер.
У разі виникнення сумнівів щодо стану розрахунків з бюджетом платник податків може звернутися до контролюючого органу для проведення звірки даних, наведених в інформаційному повідомленні.
Нерухомість, за яку не потрібно платити податок
Законодавці звільнили від сплати податку на нерухоме майно за будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, які використовують для надання освітніх послуг.
Крім того, зазначені навчальні заклади, а також заклади культури, науки, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, звільнено від сплати земельного податку.
ДФС запроваджує новий електронний сервіс
З 25 серпня 2015 року Державна фіскальна служба Україні запроваджує у тестовому режимі новий електронний сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису». З 1 вересня 2015 року сервіс буде запущено у штатному режимі.
Фізична особа – платник податків може сформувати Запит щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді виключно для отримання інформації про себе.
Запит має підписуватися електронним цифровим підписом з одночасним застосовуванням посиленого сертифікату, після чого надсилатися до ДФС на єдину електронну адресу подання звітності.
Після обробки запиту на електронну адресу фізичної особи – платника податків направляється файл-відповідь, який містить відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків.
Детальніше з інформацією щодо роботи сервісу можна ознайомитися за посиланням http://sfs.gov.ua/fizichnim-osobam/vidomosti-doxid/.
28 серпня - останній день сплати земельного податку громадянами
За сім місяців поточного року до місцевого бюджету надійшло від громадян 189,8 тис. грн. податку на майно в частині плати за землю. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 27,6 тис. грн.
Кролевецьке відділення Глухівської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області нагадує, що нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться контролюючими органами. До 1 липня поточного року кролевчани та жителі Кролевецького району отримали податкові повідомлення-рішення про сплату податку. При цьому податок фізичні особи повинні сплатити протягом 60 днів з дня вручення зазначеного податкового повідомлення-рішення.
Тобто, у разі вручення податкового повідомлення-рішення в останній день, передбачений Податковим кодексом України, сплата податку має бути здійснена не пізніше 28 серпня.
Маєте запитання про податки – використовуйте ресурс «ЗІР»
Кролевецьке відділення Глухівської нагадуює, що на веб-порталі Державної фіскальної служби України розміщено ряд сервісів, які стануть у нагоді не лише суб’єктам господарювання, а й громадянам. Так, зокрема, загальнодоступний інформаційно–довідковий ресурс «ЗІР» дозволяє здійснювати пошук інформації по певному податку, напрямку чи діяльності, в тому числі з використанням ключових слів, шляхом перегляду за певні періоди інформації, при цьому не лише по запитаннях-відповідях, але і по відповідях на письмові звернення, які були надані із використанням Бази знань, назвах нормативних та інформаційних документів.
Інформаційне наповнення «ЗІР» здійснюється на підставі функціональних повноважень ДФС, з урахуванням результатів всебічного аналізу інформації про потреби клієнтів, які звертаються до Контакт – центру та з метою мінімізації витрат часу представників бізнесу на спілкування з державою. Нагадаємо, що звернутися до Контакт – центру можна за телефоном: 0-800-501-007.
Також у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі створено новий розділ «Актуальні запитання». В цьому розділі можна ознайомитися з найбільш популярними серед клієнтів Контакт-центру ДФС запитаннями та відповідями на них.
За словами заступника начальника-начальника Кролевецьеого відділення Сокола Сергія Вікторовича сьогодні, коли податкове законодавство зазнало значних змін, використання такого сервісу є досить актуальним, адже завдяки ньому можна завжди тримати руку на «пульсі» нововведень.
Власники новеньких авто сплатитили до бюджету 79,5 тис.грн.
Кролевецьке відділення Глухівської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області нагадує, що з 1 липня 2015 року власники авто розпочали сплачувати транспортний податок у розмірі 25 тис.грн. за автомобілі з об'ємом двигуна понад 3 000 куб.см і віком не більше 5 років.
Фізичними особами податок сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, яке надсилається платнику податку до 1 липня.
Станом на 11 серпня 2015 року сформовано 11 податкових повідомлень-рішень про сплату податку. Сума податкового зобов’язання, що підлягає сплаті, складає 225 тис.грн.
Фізичними особами Кролевецького району Сумської області вже сплачено 79,5 тис.грн. податку.
На потреби українського війська з доходів жителів Кролевецького району сплачено майже 1,6 мільйонів гривень військового
З початку року для забезпечення обороноздатності країни з доходів жителів Кролевецького району у держбюджет перераховано 1598,3 тис грн. військового збору. Зокрема, у липні на потреби українського війська сплачено 271,1тис.грн. цього платежу.
За словами заступника начальника Глухівської ОДПІ-начальника Кролевецького відділення Сергія Сокола, фактичні надходження військового збору в районі цього року на 7,9% або 117,5 тис грн перевищують очікувані показники – і це свідчить про високу відповідальність та сумлінність працедавців та інших податкових агентів, які зобов’язані перераховувати з доходів фізичних осіб півтора відсотка військового збору на потреби армії.
Податківці нагадують, що військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри, доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг) та ряд інших, які підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.
За півроку до місцевого бюджету Кролевецького району надійшло понад 23 мільйонів гривень
На сьогоднішній день на обліку в Кролевецькому відділенні Глухівської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області зареєстровано 2075 платників. З них 1565 - фізичних та 510 - юридичних особи, якими за шість місяців 2015 року забезпечено 23335,9тис.грн платежів до місцевого бюджету, що на 19,1%, або на 3740,2 тис.грн. більше ніж торік.
Як і в попередні періоди, головним джерелом наповнення місцевого бюджету залишається податок на доходи фізичних осіб – 9754,5тис. грн. Окрім того, до місцевої скарбниці надійшло 2140,9тис грн. єдиного податку. Це на 198,8тис.грн грн. більше показника минулого року. Акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів приніс 1158,0тис.грн. А від кролевецьких землевласників та землекористувачів надійшло 6334,6 тис.грн плати за землю.
Податківці Кролевеччини і надалі сприятимуть максимальному наповненню місцевих бюджетів, котрі є інструментом вирішення проблем місцевого рівня.
Щодо порядку повідомлення органів ДФС про прийняття найманих працівників на роботу
Кролевецьке відділення Глухівської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області звертає увагу роботодавців на те, що Постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 №413 затверджений порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу. Вказаний документ набирає чинності з дня його опублікування.
Він передбачає, що повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника ЄСВ за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:
- засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.
Зміни в роботі з РРО
Саме з 01.07.2015 року фізособи – єдинники ІІІ групи, які приймають готівку за реалізовані товари (роботи, послуги) повинні почати застосовувати РРО. Однак ті з них хто провадить діяльність на ринках або продає товари в дрібнороздрібній торговельній мережі з використанням засобів пересувної мережі, отримали привілей, як і раніше не встановлювати касову техніку.
Якщо підприємець приймає оплату безготівково (платник вносить кошти відразу на поточний рахунок у банку), то касовий апарат не потрібен.
Бонус мають ті підприємці – третьогрупники, хто не пізніше 30.06.2015 року почав приймати готівку через РРО у вигляді звільнення від перевірок правильності застосування РРО. Щоправда діятиме перевірочний мораторій із дати початку встановлення касової техніки й до 01.01.2017 року.
Дата початку другого півріччя поточного року відкриває ще одну новацію-пиво поповнює команду алкогольних напоїв. Тож саме з 01.07.2015 року продавцю пива не кроку не ступити без ліцензії на роздрібну та/або оптову торгівлю алкогольними напоями, отримання якої тісно пов’язане з наявністю та кількістю РРО.
Саме тому для зручності платників податків відбудеться Інтернет семінар на тему «Порядок реєстрації РРО». Питання надсилайте за адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , на запитання відповідатиме головний державний інспектор Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ Воробйов Андрій Анатолійович.
Як підприємцю торгувати пивом після 01.07.2015 р.
Як ви знаєте, 01.07.2015 р. пиво потрапить до числа алкогольних напоїв (аб.2 п. 1 р. ІІ Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України, щодо податкової реформи» від 28.12.14 р. № 71-VIII).
Це стало поштовхом до цілого шлейфа змін, які повноцінно запрацюють у перший день другого півріччя 2015 р. Одна з них — необхідність попереднього отримання продавцями пива ліцензії на роздрібну та/або оптову торгівлю алкогольними напоями (ч.ч. 1, 12 ст. 15 Закону № 481). Водночас ті з них, хто вже отримав такий документ задля продажу інших міцних напоїв, не потребують окремої або додаткової ліцензії та торгівлю саме пивом. Ті ж, хто не мав раніше алколіцензії, повинні її отримати.
Отже, підприємцям, які торгують пивом, потрібно вже сьогодні вирішити питання з ліцензією. Адже без неї з 01.07.2015 р. пиво продавати не можна.
Звісно ж, виробників та торговців пивом хвилює питання вартості відповідних ліцензій. За потрібні папери доведеться викласти з гаманця як річну плату (ст.15 Закону № 481)
– за виробництво алкоголю – 780 грн;
– за право оптової торгівлі алконапоями – 500 тис.грн;
– за роздрібну торгівлю алкогольними напоями – 8 тис.грн на кожний окремий, зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), розташований у місці торгівлі (на території сіл і селищ, за винятком тих, що розміщені в межах території міст, – 500 грн).
Що стосується акцизних марок на пиво в статусі алкоголю, то тут із полегшенням можуть зітхнути ті, хто виробляє та/або торгує пивом міцністю до 8,5% об’ємних одиниць. Для таких напоїв не передбачено маркування (абз. 8,9 п. 5 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв в тютюнових виробів, затвердженого постановою КМУ від 27.12.10 р. № 1251). А ось коли мова заходить про міцне пиво, то з 01.07.15 р. без акцизних марок шлях до споживачів уже буде закритим.
Патріотичний внесок платників Кролевецького району на обороноздатність держави сягнув 1044,2 тис. грн.
Така сума військового збору перерахована до Державного бюджету платниками Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ станом за січень – травень 2015 року. Про це повідомив начальник відділеня Сергій Сокол. За його словами найбільшими платниками цього платежу є установа бюджетної сфери. Відхілення від прогнозного показника по Кролевецькому районі сягає 5,1%, що становить 50,3 тис. грн.
По Кролевецькому району спостерігаються стабільні надходження податку на підтримку армії. Це не тільки дає змогу прогнозувати сплату цього збору на найближчу перспективу, а й бути упевненими, що сьогодні, у непростий для країни час, сплачені кошти підтримають обороноздатність нашої держави. Так, за червень 2015 року платники району вже встигли поповнити бюджет на 127,5 тис. грн., що засвідчує про повноту та своєчасність надходження до бюджету всіх рівнів, має велике значення для держави, адже завдяки фінансової стабільності ми матимемо обороноздатну і міцну Україну.
Узагальнююча податкова консультація щодо застосування пільг із сплати земельного податку, встановлених відповідним рішенням органу місцевого самоврядування
Наказом Державної фіскальної служби України від 28.05.2015 № 379 затверджено узагальнюючу податкову консультацію щодо застосування пільг із сплати земельного податку, встановлених відповідним рішенням органу місцевого самоврядування, а саме з 01 січня 2015 року плата за землю, яка справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, належить до місцевих податків, встановлення яких здійснюється органами місцевого самоврядування у порядку, визначеному Податковим кодексом України (далі - Кодекс).
Сільські, селищні, міські ради в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів (пункт 12.3 статті 12 Кодексу).
Статтею 7 Кодексу визначено загальні засади встановлення податків і зборів, зокрема, під час встановлення податку можуть передбачатися пільги та визначено порядок їх застосування. Елементи податку, визначені в пункті 7.1 статті 7 Кодексу, підстави для надання податкових пільг та порядок їх застосування визначаються виключно Кодексом (пункт 7.4 статті 7 Кодексу).
Відповідно до пункту 284.1 статті 284 Кодексу органам місцевого самоврядування надано повноваження щодо встановлення ставок плати за землю та пільг щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території.
Підставами для надання податкових пільг є особливості, що характеризують певну групу платників податків, вид їх діяльності, об'єкт оподаткування або характер та суспільне значення здійснюваних ними витрат (пункт 30.2 статті ЗО Кодексу).
Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право. У разі втрати права на пільгу протягом року податок сплачується починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому втрачено це право (пункт 284.2 статті 284 Кодексу).
Відповідно до пунктів 1, 3 статті 73 Закону України від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов’язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Місцеві органи виконавчої влади, підприємства, установи та організації, а також громадяни несуть встановлену законом відповідальність перед органами місцевого самоврядування за заподіяну місцевому самоврядуванню шкоду їх діями або бездіяльністю, а також у результаті невиконання рішень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, прийнятих у межах наданих їм повноважень.
Враховуючи викладене вище, якщо рішення органу місцевого самоврядування щодо встановлення пільг із сплати земельного податку прийнято, то таке рішення є обов’язковим для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами з урахуванням строків, визначених таким рішенням.
До уваги платників податків! Останній день подання заяв для переходу на спрощену систему оподаткування – 15 червня
Платники інших податків і зборів, які планують з ІІІ кварталу 2015 року перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, повинні подати відповідну заяву до контролюючого органу не пізніше, ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Тобто останнім днем подання заяви таким платником є 15 червня 2015 року.
До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.
Суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.
Перехід на спрощену систему оподаткування може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб'єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені для відповідних груп платників єдиного податку.
Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування регламентується ст. 298 Податкового кодексу України.
Зустріч з питань змін в застосуванні РРО
Відбулася зустріч заступника начальника Глухівської ОДПІ – начальника Кролевецького відділення Сергія Сокола з представником районної газети« Кролевецький вісник». Приводом зустрічі стали нововведення щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
З 1 липня 2015 р. при продажу товарів, наданні послуг, в тому числі через мережу Інтернет, для категорії платників, що сплачують єдиний податок та знаходяться на ІІІ групі застосування РРО є обов’язковим, - наголосив начальник відділення , - а для платників єдиного податку ІІ групи такі зміни настають з 01 січня 2016 року. І лише ті підприємці –спрощенці першої, другої, третьої груп, які здійснюють діяльність на ринках, або продають товари через дрібнороздрібну мережу за посередництвом засобів пересувної торгівлі можуть не встановлювати касовий апарат.
За словами Сергія Сокола, платники, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, з дати початку застосування РРО до 1 січня 2017 року звільняються від проведення відповідно до норм цього Кодексу перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО.
Наприкінці зустрічі очільник зауважив про те, що робота фіскальної служби, в першу чергу, налаштована на підтримку бізнесу та організацію високоякісного сервісу для всіх платників податків та громадян.
Антикорупційний сервіс «Пульс»
Кролевецьке відділення Глухівської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області нагадує платникам податків про роботу телефонного сервісу «Пульс». Робота сервісу спрямована на виявлення фактів корупції та неякісного обслуговування платників податків, забезпечення довіри платників податків та громадян до податкової служби, формування у них впевненості у дієвості механізму подолання корупції. Результатом роботи є ліквідація будь-яких перешкод, що заважають підприємницькій діяльності суб’єктів господарювання.
Телефонний сервіс «Пульс» функціонує цілодобово: у робочий час інформацію про корупційні та інші неправомірні дії приймають працівники сервісного центру, а у неробочий час - інтерактивний автовідповідач. Номер «Пульсу» - (044) 284-00-07, окрім цього дана телефонна лінія працює за принципом call-back, тобто працівники сервісного центру не тільки приймають звернення, але й потім повідомляють заявника про результати перевірки та вжиті заходи.
При наданні інформації бажано назвати своє прізвище, ім’я, по-батькові (посаду, назву суб’єкта господарювання), місце проживання (адресу юридичної особи) та обов’язково зазначити назву органу ДФС, з яким пов’язана подія, коли відбулась подія, прізвище, ім’я, по-батькові працівника органу ДФС, в роботі якого вбачаються протиправні або корупційні дії, та суть проблеми.
Про результати розгляду інформації клієнтів повідомляють працівники сервісу невідкладно або протягом 1-3 робочих днів. Якщо інформація потребує додаткового розгляду, то загальний термін її опрацювання не перевищує 15 днів.
Обов’язкові дії суб’єкта господарювання при використанні
Кролевецьке відділення Глухівської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області інформує, що з 1 липня 2015 передбачено обов'язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) фізичними особами-підприємцями платниками єдиного податку третьої групи , які відтепер зобов’язані вчиняти наступні дії:
– зберігати в господарській одиниці останню використану та поточну розрахункову книжку, що використовується на період виходу з ладу РРО, здійснення його ремонту або у разі тимчасового, але не більше 72 годин, відключення електроенергії;
– у кінці робочого дня (зміни) друкувати на реєстраторі розрахункових операцій (за винятком автоматів з продажу товарів/послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
– забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, а у випадку використання розрахункової книжки – загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;
– друкувати Х-звіти, Z-звіти та інші документи, що передбачені документацією на РРО, відповідно до законодавства;
– зберігати на місці проведення розрахунків реєстраційне посвідчення та останню довідку про опломбування РРО або їх копії.
Відповідальність за несвоєчасну сплату військового збору
Кролевецьке відділення повідомляє, що у разі, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму військового збору протягом строків, визначених Податковим кодексом України, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах:
– при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;
– при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.
Після закінчення строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні. Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120% річних облікової ставки НБУ, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Про надання адміністративних послуг протягом січня – травня 2015 року
З початку року майже 6 тисяч кролевчан та жителів району звернулося до Центру обслуговування Кролевецького відділення з питань отримання консультацій з податкового та митного законодавства, єдиного соціального внеску та отримання адміністративних послуг.
Найчастіше громадяни звертаються з метою видачі їм реєстраційного номера облікової картки платника податків. Така послуга станом на 27 травня поточного року була надана 450 фізичним особам. Також значна кількість послуг стосується видачі довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами дфс – 68, реєстрації книг обліку розрахункових операцій – 50 та отримання витягу з реєстру платників єдиного податку - 20.
Окрім цього платникам надаються консультативні та інформаційні послуги щодо чинної системи оподаткування, адміністрування єдиного соціального внеску, нарахування та сплати податків, порядку заповнення податкових декларацій та розрахунків, платіжних документів на перерахування належних податків і зборів до бюджетів, користування електронними сервісами ДФС. З початку року зареєстровано 335 роз’яснень та консультацій з питань податкового законодавства
Нагадуємо, що для отримання додаткової інформації, а також надання пропозицій щодо покращення роботи Центру, платники, які обслуговуються на території Кролевецького району можуть звертатись за адресою: м. Кролевець, вул. Комуністична ,11 або зателефонувавши модератору – консультанту 9-58-00.
Підсумки деклараційної кампанії 2015
За весь період декларування було проведено чимало заходів, що сприяли та забезпечували обслуговування громадян для добровільного та своєчасного подання ними декларацій.
Зокрема, за результатами деклараційної кампанії, яка тривала до 1 травня 2015 року, жителями міста Кролевець та району було подано 138 декларацій, в яких задекларовано доходів на суму 3929,9 тис.грн. зі сплатою податку на доходи фізичних осіб 234,8 тис.грн.
Нарахований податок на доходи фізичних осіб за результатами річного декларування громадянам слід сплатити до 1 серпня поточного року.
Значну кількість декларацій (54) подано громадянами в результаті отриманого доходу у вигляді спадщини, сума податку на доходи фізичних осіб за такими деклараціями складає 151,8 тис.грн.
4 громадянина задекларували дохід від продажу рухомого майна, податок на доходи становитиме 2,1 тис. грн.
Про доходи від здачі в найм нерухомого майна проінформували 6 декларантів на суму до сплати ПДФО 8,9 тис. грн.
Інші доходи задекларували 5 громадян на суму до сплати ПДФО 6,8 тис.грн ,дохід від продажу нерухомого майна – 8 громадян на суму до сплати ПДФО 31,5 тис.грн.
Іноземні доходи у сумі 212,4 тис.грн. задекларував 1 громадянин. До бюджету він має сплатити 33,7тис.грн.
Крім того, мешканці міста декларували свої доходи з метою використання права на податкову знижку, передбачену Податковим кодексом України. Найчастіше використовують це право громадяни, які сплачують кошти закладам освіти за навчання та громадяни, які бажають повернути частину суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом. За результатами проведених деклараційних розрахунків сума до повернення складає 62,5 тис. гривень по 60 громадянам.
Проте фізичні особи, які мають право на податкову знижку за наслідками 2014 року, можуть реалізувати це право до 31 грудня 2015 року включно.
А на тих громадян, котрі не виконали свого конституційного обов‘язку, чекає адміністративна відповідальність, що передбачена статтею 164 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
229,2 тисячи гривень податкового боргу погасили кролевецькі платники податків
Така сума надійшла до зведеного бюджету за січень-квітень 2015 року за рахунок погашення податкового боргу. Фахівці Глухівської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області проводять комплекс заходів для погашення податкової заборгованості.
Зокрема, ефективною є програма розстрочення податкового боргу для платників, які тимчасово зіткнулися з фінансовими складнощами. За рахунок цього з початку року до бюджету спрямовано 100 тисяч грн.. Також 99,8 тисяч грн. стягнуто з платників протягом 60 днів після вручення податкових вимог.
Одним з джерел погашення податкової недоїмки є стягнення податкового боргу за виконавчими документами. За результатами цієї процедури за чотири місяці до бюджету сплачено близько 7,9 тис.грн.,
Слід зазначити , що 9 % загальної суми надходження від погашенню податкового боргу становлять кошти, що самостійно сплачуються платниками податків Кролевецького району, ця сума сягає 21,5 тисяч гривень.
Скільки військового збору сплатили мешканці Кролевеччини?
На підтримку української армії платники податків Кролевецького району Сумської області за 4 місяці 2015 року спрямували 810,8 тисяч гривень військового збору, що на 14,4 тисячи гривень або на 1,8% більше, ніж передбачалось. Зокрема, в квітні поточного року до держбюджету спрямовано 237,5 тисяч гривень , перевищення від планових показників сягнуло 22,4 тисяч гривень або 10,4 %.
Нагадаємо, що з 1 квітня запроваджено оновлену форму № 1ДФ, у розділі II якої податкові агенти відображають інформацію про військовий збір (загальні суми нарахованих та виплачених доходів, з яких утримано військовий збір, загальну суму нарахованого та перерахованого до бюджету військового збору).
Індивідуальний електронний цифровий підпис – необхідність сьогодення
Подача звітів через Інтернет – це швидко, доступно та зручно. Платники, які використовують електронну систему звітування переконалися, що такий метод не тільки економить робочий час, а й не допускає можливості зробити помилки при складанні звітів.
Так, за період з 1 січня 2015 року по 06 травня 2015 року платники податків Кролевецького району подали засобами телекомунікаційного зв’язку 10769 звітних документів, з них: юридичних осіб – 5127, фізичних – 5642.
Для подачі таких звітів необхідно мати електронний ключ - це аналог власноручного підпису в електронному вигляді, який забезпечує цілісність документів, конфіденційність та ідентифікацію особи, яка відправила документ. ЕЦП робить електронний документ оригіналом і гарантує його достовірність. Документи, підписані електронним цифровим підписом, можуть бути надіслані адресату протягом декількох секунд. Всі учасники електронного документообігу мають рівні можливості незалежно від віддаленості один від одного. Саме наявність електронного ключа- є запорукою доступу до сучасних електронних сервісів фіскальної служби, що значно заощаджують особистий час платників податків. Крім того, за допомогою ключів електронного цифрового підпису, виданих Центром, платники можуть звітувати он-лайн не тільки до органів ДФС, а й до органів держстатистики та Пенсійного фонду.
Сьогодні в Сумській області цифровий підпис можна отримати безкоштовно у трьох відокремлених пунктах відділу реєстрації користувачів Акредитованого Центру сертифікації ключів ДФС - у містах Конотоп, Шостка та Суми. Нагадаємо, що клієнти Центру отримують такі сертифікати безкоштовно, а для зручності користувачів сертифікати є дійсними протягом 2 років з моменту їх отримання.
Його наявність є запорукою доступу до сучасних електронних сервісів фіскальної служби, що значно заощаджують особистий час платників податків. Крім того, за допомогою ключів електронного цифрового підпису, виданих Центром, платники можуть звітувати он-лайн не тільки до органів ДФС, а й до органів держстатистики та Пенсійного фонду.
Детальну інформацію щодо процедури реєстрації можна переглянути на офіційному інформаційному ресурсі Акредитованого центру сертифікації ключів: http://www.acskidd.gov.ua., а також звернувшись до Центру обслуговування платників Кролевецького відділення за адресою:м. Кролевець , вул.Комуністична,11.Телефон консультанта-модератора-9-58-00.
Податок на нерухомість в 2015 році громадяни платять за старими правилами
Податкова інформує, що з 1 січня 2015 року запроваджено нові правила оподаткування нерухомості. Передбачається розширення бази оподаткування для податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, шляхом оподаткування як житлової, так і нежитлової нерухомості. Але за новими правилами в 2015 році сплачуватимуть податок на нерухомість лише юридичні особи. Адже вони самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта оподаткування податкову декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Як зазначає головний державний ревізор-інспектор сектору доходів і зборів з фізичних осіб Кролевецького відділення Коблюк Олена Володимирівна, платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – юридичні особи вже обчислили суму податку за новими нормами і до 20 лютого подали до ДПІ 94 податкових декларацій. Загальна річна сума нарахованого на 2015 рік податку склала 108,7 тисяч гривень .Станом на 27 квітня 2015 року надходження від податку на нерухомість склали 20,4 тисяч гривень.
Що стосується громадян, то зміни в оподаткуванні нерухомості торкнуться їх тільки з наступного року. У 2015 році вони розраховують і сплачуватимуть податок за правилами, які діяли у 2014 році. Податок сплачують фізичні особи протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, а вручити такі повідомлення органи фіскальної служби мають до 1 липня поточного року.
На веб-порталі фіскальної служби працюють електронні сервіси для платників податків
Кролевецьке відділення Глухівської ОДПІ ГУ ДФС у Сумськвй області повідомляє ,що з метою сприяння більшій поінформованості платників податків щодо застосування норм Податкового кодексу України та змін і доповнень до нього , на офіційному веб – порталі ДФС розміщено 14 електронних сервісів, за допомогою яких платники мають можливість скористатися корисною інформацією, скоротити час на оформлення та подання звітності до органів фіскальної служби, підвищити оперативність надання та якість звітності , а також знизити корупційні ризики, завдяки уникненню безпосереднього спілкування з працівниками контролюючих органів.
До уваги відвідувачів сайту діє загальнодоступний інформаційно–довідковий ресурс «ЗІР», який дозволяє здійснювати пошук інформації по певному податку, напрямку чи діяльності і особливо сьогодні, коли податкове законодавство зазнало значних змін, є дуже актуальним. Даний електронний сервіс працює з використанням ключових слів та шляхом перегляду інформації за певні періоди. Інформаційне наповнення «ЗІР» здійснюється на підставі функціональних повноважень ДФС, з урахуванням результатів всебічного аналізу інформації про потреби клієнтів, які звертаються до Контакт – центру та з метою мінімізації витрат часу представників бізнесу на спілкування з державою. Нагадаємо, що звернутися до Контакт – центру можна за телефоном: 0-800-501-007.
Сервіс «Декларування он-лайн» надає змогу заповнити декларацію про майновий стан і доходи, яку подають до податкових органів фізичні особи – підприємці та громадяни. Заповнена декларація та додатки зберігаються у файл для направлення до податкового органу або друку.
Розділ «Електронний кабінет платника податків» - це персональне автоматизоване робоче місце платника, працювати в якому він може без використання спеціально встановленого клієнтського застосування.
Електронний кабінет є захищеним, персоналізованим та безпечним електронним сервісом, який надає безконтактні способи взаємодії платників податків та Державної фіскальної служби України з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.
За допомогою даного сервісу платник податків має змогу:
- підготувати, заповнити та надіслати податкову звітність в електронному вигляді;
- переглядати дані про стан розрахунків з бюджетом (картки особових рахунків).
Сервіс ДФС України «Пульс» дає змогу платникам повідомляти про неправомірні вчинки або бездіяльність співробітників фіскальної служби безпосередньо керівництву.
Завдяки «Пульсу» представники бізнесу, в тому числі і суб’єкти зовнішньо – економічної діяльності, мають можливість повідомити керівництво відомства та оперативно вирішити суперечливі питання, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю й митного оформлення.
Податківці звертають увагу на те, що про умови отриманя ключів електронного цифрового підпису, за допомогою яких можна звітувати до органів ДФС, використовуючи можливості мережі Інтернет можна дізнатися у головного державного інспектора Воробйова Андрія Анатолійовича за телефоном 9-58-00, або завітавши до Центру обслуговування платників Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ за адресою місто Кролевець, вул. Комуністична, 11.
Надходження акцизного податку в Місцевий бюджет складають 3,5 % від загальної суми сплачених податків
Запровадження п’ятивідсоткового акцизного податку при роздрібній торгівлі пивом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, нафтопродуктами позитивно впливає на збільшення надходжень до місцевої казни. Так, станом на 27 квітня 2015 року платники податків міста Кролевець та Кролевецького району перерахували до місцевої скарбниці 469 тисяч гривень акцизного податку.
Нагадаємо, з 1 січня 2015 року до кола платників акцизного податку увійшли роздрібні торговці алкоголем та пивом, тютюном та тютюновими виробами, а також паливом. Податковим кодексом передбачено ставку акцизного податку 5%. Звітним податковим періодом для платників, що здійснюють роздрібний продаж підакцизних товарів є календарний місяць.
Запроваджуючи цей податок, держава прагнула дати додатковий фінансовий ресурс територіальним громадам. Його платниками є кінцеві споживачі, тому кожен громадянин при купівлі підакцизних товарів може контролювати відображення цього податку в розрахунковому чеку.
Про зміни та новації у справлянні акцизного податку можна дізнатися на веб-порталі ДФС України у розділі «Акцизний податок» банеру «Податкові зміни – 2015» (http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/aktsizniy-podatok/).
Представники Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області завітали на зустріч з працівниками освіти
У стінах Кролевецької ЗОШ І-ІІІ стенів №5 Кролевецької районної ради фахівці податкової служби провели семінар на тему «Декларування доходів громадян, отриманих на протязі 2014 року».
Заступник начальника-начальник Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області Сергій Сокол під час зустрічі з трудовим колективом школи розповів про важливість декларування отриманих доходів, а також про новації і тенденції деклараційного процесу.
Спеціаліст сектору доходів і зборів з фізичних осіб Артюшенко Віта Олександрівна пояснили, як правильно заповнити декларацію про майновий стан і доходи та особливу увагу приділила порядку отримання громадянами податкової знижки. «Право на податкову знижку дає можливість громадянину отримати від держави надмірно утриману суму податку на доходи фізичних осіб, що частково компенсує витрати на вищу освіту, іпотечний кредит, недержавне страхування і інше», – зазначила працівниця Кролевецького відділення.
Завідувач сектору доходів і зборів з фізичних осіб Наталія Володимирівна Гузенко звернула увагу присутніх, що кампанія декларування доходів громадян триватиме до 1 травня поточного року, а також закликала всіх сумлінно виконати свій громадянський обов’язок та своєчасно подати декларацію, якщо вони протягом звітного 2014 року отримували зокрема:
- доходи від особи, яка не є податковим агентом, тобто від нерезидента або фізичної особи, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність;
- доходи, які нараховувалися (виплачувалися, надавалися) платнику податку двома або більше податковими агентами у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, і, при цьому, загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2014році – 146160 грн.);
- іноземні доходи;
- дохід, отриманий орендодавцем при наданні нерухомості в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання;
- дохід, отриманий орендодавцем при наданні рухомого майна в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання;
- дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню (крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини та спадкоємців, які отримали у спадщину об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими спадкоємцями - резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини);
- дохід у вигляді неустойки (штрафів, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди від особи, яка не є податковим агентом (крім окремих випадків, установлених пп.164.2.14 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України).
Окрім цього Наталія Володимирівна зауважила, що вчителі які у минулому році надавали репетиторські послуги, проте не були зареєстровані як суб’єкти господарської діяльності, зобов’язані зареєструватися, а також включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та задекларувати їх шляхом подання до органів ДФС декларації про майновий стан і доходи. Зробити це слід до 1 травня поточного року за місцем реєстрації декларанта.
Доходи від надання репетиторських послуг оподатковуються за ставкою 15% (17%), залежно від розміру бази оподаткування (отриманого доходу) в календарному місяці.
Присутнім було роз’яснено, що до репетиторських послуг належить підготовка дітей до школи, вступу до навчальних закладів, незалежного тестування, навчання з будь-яких предметів, написання рефератів, виконання контрольних, курсових, дипломних робіт тощо.
Підводячи підсумок зустрічі, Сергій Сокол від себе зазначив , що подання громадянами декларації - це не лише конституційний обов'язок кожного, а й можливість добровільної сплати податків, від рівня яких залежать стан місцевих бюджетів, соціально-економічний розвиток регіонів та добробут громадян.
Кролевецькі податківці посприяли проведенню семінару для безробітних
Фахівці Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області на чолі з заступником начальника – начальником Кролевецького відділення Сергієм Соколом, розуміючи те, що сучасна політика державної фіскальної служби України направлена на запровадження партнерських відносин між платниками податків та податківцями на формування податкової культури населення на інформування платників податків щодо податкового законодавства та надання роз’яснень порядку його застосування, організацію навчання платників податків з питань застосування податкового законодавства, посприяли в проведенні тематичного семінару для безробітних , які бажають започаткувати власну справу, що відбувся в стінах Кролевецького районного центру зайнятості 16 квітня поточного року.
Під час семінару завідувач сектору доходів і зборів з фізичних осіб Наталія Володимирівна Гузенко розповіла присутнім про порядок започаткування громадянами власної справи та вибору системи оподаткування, зокрема, застосування спрощеної системи оподаткування. Вона в доступній та зрозумілій формі охарактеризувала кожну з груп спрощеної системи, зосередивши увагу на порядку подання звітності, сплаті податків та наголосила на необхідності дотримання суб’єктами господарювання трудового законодавства при оформленні трудових відносин з найманими працівниками.
Насамкінець, Наталія Володимирівна ознайомила слухачів семінару з переліком послуг, які надає Центр з обслуговування платників податків Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ та зауважила: «Податківці завжди раді надати фахову допомогу та чекають на плідну співпрацю!»
Забезпечено темп росту надходжень по єдиному податку на 12,7 % в порівнянні з відповідним періодом минулого року
Протягом січня-березня 2015 року платники податків, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до бюджету 1162,3 тисяч грн. єдиного податку. Порівняно з відповідним минулорічним періодом сплата податку зросла на 131 тисячу грн., або на 12,7 %.
Фізичні особи – підприємці спрямували до бюджету 998,3 тисяч грн., що на 94,5тисяч грн., або на 10,5 % більше, ніж за січень-березень 2014 року.
Юридичні особи, які використовують спрощену систему, сплатили 164 тисячи грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження від цієї категорії платників зросли на 36,5 тисяч грн. або на 28,6%.
30 квітня – останній день виконання конституційного обов’язку
Кролевецьке відділення Глухівської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській областізвертає увагу на те, що добігає кінця деклараційна кампанія 2015 і повідомляє , що декларація про доходи податься до податкової інспекції за місцем паспортної реєстрації. Граничний термін подання декларації, для тих громадян, які зобов’язані подати декларацію за 2014 рік є 30 квітня 2015 року, а з метою отримання податкової знижки – до кінця року.
Особливістю цьогорічної кампанії є створення більш сприятливих умов для подання громадянами річної податкової Декларації про майновий стан і доходи. Передбачено можливість приймання декларацій у вихідні та у вечірні години. Нагадуємо, що для зручності обслуговування громадян запроваджено електронний сервіс, який дає можливість заповнити та направити до податкової інспекції декларацію в електронному вигляді.
Станом на 10.04.2015 року жителями Кролевеччини подано вже 90 декларацій, у тому числі на податкове зобов’язання – 50, на податкову знижку - 40, що свідчить про неабияку сумлінність платників податків нашого міста та району. Загальна сума задекларованого доходу складає 3812,1 тис. гривень. В результаті проведеної кампанії декларування 2015 року до місцевих бюджетів вже надійшло 148,8 тис. гривень податку на доходи фізичних осіб. Найактивніше звітують ті, хто протягом минулого року отримував спадщину – 35 декларацій на суму 2301,6 тис. гривень. Також громадяни вже подали 7 декларацій по продажу нерухомого майна на 1443 тис.гривень. Загальна сума, що підлягає поверненню із бюджету складає 36 тис. гривень.
Податківці зазначають, що декларуючи доходи та сплачуючи податки, громадяни роблять індивідуальний внесок у добробут держави.
Заступник начальника Глухівської об’єднаної податкової інспекції ГУ ДФС у Сумській області – начальник Кролевецького відділення Сокол С.В. задекларував свої доходи.
Декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2014 рік
Перемога на районному рівні Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Майбутнє країни – у мріях дитини»
З метою виховання культури сумлінного платника податків, зборів, платежів у школярів та ознайомлення їх з професією фахівця податкової та митної справи Державна фіскальна служба України у 2015 році організувала конкурс дитячої творчості «Майбутнє країни – у мріях дитини».
Кролевецьке відділення Глухівської ОДПІ повідомляє про закінчення І етапу конкурсу. Перемогу здобула Дорога Діана. Дівчинка навчається в Кролевецькій загальноосвітній школі І–ІІІ ступеня №5 Кролевецької районної ради. Незважаючи на те, що вона є інвалідом дитинства, дитиною з особливими потребами, Діана – відмінник навчання, надзвичайно талановита,обдарована та цілеспрямована. Вона з великим задоволенням відвідує образотворчий гурток в місцевій «Школі мистецтв», завжди приймає участь в різноманітних інтелектуальних та творчих конкурсах на рівні школи, району та області.
Колектив Кролевецького віділення Глухівської ОДПІ Головного управління ДФС у Сумській області на чолі з заступником начальника - начальником Кролевецького відділення Сергієм Соколом щиро вітає юне обдарування з перемогою на першому етапі Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Майбутнє країни - у мріях дитини», та бажає успіху на наступних етапах.
Відбувся семінар для платників Кролевеччини
У приміщенні Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ Головного управління ДФС у Сумській області проведено семінар для платників податків, на якому розглянуто актуальні питання щодо змін в частині застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Під час зустрічі спеціаліст з питань ІТ повідомив, що ключовою новацією є те, що фізичні особи – підприємці платники єдиного податку другої і третьої груп зобов'язані застосовувати РРО. Зазначені зміни для «спрощенців» третьої групи вступають в силу з 1 липня 2015 року, а для платників другої групи – з 1 січня 2016 року.
Однак, це не стосується платників, які здійснюють діяльність на ринках та продаж товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також «спрощенців» першої групи.
Одночасно із Закону №265 виключено пункт 13 статті 9 щодо звільнення від застосування РРО та РК при продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції), тобто мережі Інтернет.
Завідувач сектору оподаткування фізичних осіб зауважила, що суб'єкти господарювання при продажі товарів у мережі Інтернет, у тому числі фізичні особи-підприємці платники єдиного податку 2 та 3 груп (починаючи із визначеного Кодексом для кожної групи терміну), повинні застосовувати РРО та видавати покупцю розрахунковий документ встановленої форми.
До семінару було залучено представника сервісного центру обслуговування РРО , який проінформував присутніх про порядок застосування та введення в експлуатацію реєстратора розрахункових операцій.
Підсумовуючи розглянуті питання, заступник начальника інспекції-начальник Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ Сергій Сокол звернув увагу на необхідність врахування змін, що внесені Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» та Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон №265).
Крім того, Сергій Сокол підкреслив, що у зв’язку з великою кількістю змін у податковому законодавстві фахівці інспекції будуть і надалі широко висвітлювати вимоги останніх новацій, як проводячи подібні заходи, так і через засоби масової інформації, адже обговорення актуальних питань податкового законодавства сприяє взаєморозумінню та налагодженню якісного обслуговування платників податків
З початку 2015року фахівцями Центру обслуговування платників Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області надано 11630 адміністративних послуг
Найбільш запитуваними залишаються послуги з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки. За перший квартал поточного року і фізичним особам-платникам податків було надано 265 таких послуг. Також видано 5 довідок про відсутність заборгованості зі сплати податків і зборів платникам, які припиняють підприємницьку діяльність та 45 довідок про відсутність заборгованості з податків, зборів, що контролюються органами доходів і зборів.
Крім того, з початку року зареєстровано 4 розрахункових книжок, 29 книг обліку розрахункових операцій, 3 реєстратора розрахункових операцій, 4 книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку, видано 15 свідоцтва платникам єдиного податку, 6 свідоцтва платникам податку на додану вартість, 24 довідоки про взяття на облік платника податків, 5 довідок про зняття з обліку та ін.
Загалом з початку року фахівцями Кролевецького відділення було прийнято 11015 звітів від платників податків , з них 8518 – в електронній формі та 2497 на паперових носіях.
Окрім надання адміністративних послуг в ЦОП надаються консультативні та інформаційні послуги щодо чинної системи оподаткування, адміністрування єдиного соціального внеску, нарахування та сплати податків, порядку заповнення податкових декларацій та розрахунків, платіжних документів на перерахування належних податків і зборів до бюджетів, користування електронними сервісами ДФС. За січень- березень 2015 року зареєстровано 210 роз’яснень та консультацій з питань податкового законодавства.
До послуг платників – комп’ютер, який підключений до мережі Інтернет і дає змогу платникам формувати та передавати звітність в електронному вигляді.
Послуги в ЦОП надаються щоденно в робочі дні з 9-00 год. до 18-00 год., у вівторок та четвер – з 9-00 год. до 20-00 год.; у п’ятницю – з 9-00 год. до 16-45 год., субота з 9-00 до 16-00 год., неділя – вихідний.
Щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій
У зв’язку з набуттям чинності змін внесених до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів контроль за яким покладено на контролюючі органи згідно з Законом України від 28 грудня 20114 року за №71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи"
З 1 СІЧНЯ 2015 РОКУ:
Суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизних товарів (пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів нафтопродуктів та іншого палива) та використовують у своїй діяльності реєстратори розрахункових операцій, книги обліку розрахункових операцій та розрахункові книжки повинні забезпечити відображення ставки та суми акцизного податку, який підлягає перерахування до бюджету у розрахункових документах (касовому чеку, розрахунковій квитанції).
Суб’єкти господарювання, які використовують програмно-технічні комплекси самообслуговування (ПТКС), при розрахунках за реалізовані товари (надані послуги), а також ті, що здійснюють продаж товарів у мережі Інтернет зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій та видавати покупцю розрахунковий документ встановленої форми.
Підприємства сфери послуг (перукарні, салони краси, медичні центри, спортивні клуби, хімчистки, сервісні центри з ремонту побутової техніки тощо) при проведенні розрахунків зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій на загальних підставах.
Реєстратори розрахункових операцій зобов’язані застосовуватись при здійсненні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, а також операцій комерційних агентів банків з приймання готівки для подальшого її переказу.
Дозволяється первинна реєстрація лише реєстраторів розрахункових операцій, які створюють контрольну стрічку в електронній формі, та електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг), реєстраторів розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.
З 1 ЛИПНЯ 2015 РОКУ:
Реєстратори розрахункових операцій зобов’язані застосовувати платники єдиного податку ТРЕТЬОЇ групи.
З 1 СІЧНЯ 2016 РОКУ:
Реєстратори розрахункових операцій зобов’язані застосовувати платники єдиного податку ДРУГОЇ групи.
РЕЄСТРАТОРИ РОЗРАХУНКОВИХ ОПЕРАЦІЙ НЕ ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ платниками єдиного податку другої і третьої (фізичними особами - підприємцями) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платниками єдиного податку ПЕРШОЇ групи.
Надходження єдиного податку в Місцевий бюджет Кролевецького району за січень-лютий 2015 року складають 12 % від загальної суми сплачених податків
Станом на 01.03.2015 року від платників – спрощенців Кролевецького району надійшло в місцевий бюджет 908,8 тис.грн, що на 10,7 % або на 87,5 тис. грн. перевищує надходження єдиного податку за аналогічний період минулого року.
При цьому від фізичних осіб – підприємців надійшло в місцевий бюджет 778,2 тис.грн , тобто на 6,2 % або на 45,7 тис. грн більше в порівнянні з минулорічними показниками.
Від юридичних осіб місцевий бюджет поповнився на 130,7 тис. грн. , тобто на 47 % або на 41,8 тис.грн більше в порівнянні з минулорічними показниками.
Такий темп росту свідчить про те, що платники Кролевецького району оцінили переваги застосування спрощеної системи оподаткування.
До того ж змінами, внесеними в Податковий кодекс України з 1 січня 2015 року, значно покращено умови оподаткування для платників єдиного податку.
Так, з 1 січня 2015 максимальний поріг доходу, що дозволяє обирати першу групу єдиного податку, підвищився до 300 тис. грн. замість попередніх 150 тис. грн. Для платників єдиного податку другої групи максимальний поріг доходу становить 1,5 млн. грн. (до 1 січня 2015 року — 1 млн. грн.).
Крім того, зменшились відсоткові ставки єдиного податку для третьої групи платників єдиного податку, для яких річний дохід складає до 20 млн. грн., а саме:
- 3% від доходу зменшено до 2% — у разі сплати ПДВ;
- 5% від доходу до 4% — без сплати ПДВ.
Нагадуємо, що минулорічні платники єдиного податку четвертої - шостої груп тепер відносяться до платників єдиного податку третьої групи.
Зазначені зміни були внесені Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який набрав чинності з 1 січня 2015 року.
Надходження єдиного соціального внеску перевищили 12 млн. гривень
Саме таку суму ЄСВ спрямували платники податків Кролевецького району на казначейські рахунки станом на 13.03. 2015 року, що на 12 % перевищує минулорічні показники надходжень.
У березні цього року платники податків сплатили до бюджету 2520,7 ти.грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Крім цього, щомісяця збільшується кількість платників єдиного соціального внеску, які звітують в електронному вигляді.
Загалом з 1 січня 2015 року звітність з єдиного внеску подавали 503 суб’єктів господарювання, з яких 477 – в електронному вигляд.
Звертаємо увагу, що за інформацією щодо подання звітності та сплати єдиного внеску, отриманням безкоштовних ключів електронного цифрового підпису та програмного забезпечення можна звертатися до Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ за адресою: м.Кролевець, вул. Комуністична, буд 11.
Кролевецьке відділення Глухівської ОДПІ звітує про попередні підсумки деклараційної кампанії
Наразі в Україні триває кампанія декларування доходів громадян, одержаних протягом 2014 року. Її основна мета – забезпечення добровільного декларування доходів громадян, досягнення взаєморозуміння з платниками податків та формування високої податкової культури населення. Декларації про доходи, отримані за 2014 рік, прийматимуться до 1 травня 2015 року, але вже є результати на сьогодні.
Підводячи підсумки деклараційної кампанії станом на 06.03.2015 року, Кролевецьке відділення Глухівської ОДПІ повідомляє ,що 27 громадян задекларували свої доходи, в тому числі на податкове зобов’язання - 23, на податкову знижку – 4. Загальна сума задекларованого доходу громадянами склала 1426,7 тис. гривень. Найбільша кількість громадян задекларували доходи у вигляді спадщини, від інших доходів, від здачі в найм нерухомого майна. За результатами опрацьованих декларацій найбільший задекларований дохід склав на суму 252,8 тис. грн. Її задекларував громадянин як дохід, одержаний у вигляді спадщини не від першого ступеня споріднення.
В результаті проведеної кампанії декларування 2015 року до місцевих бюджетів вже надійшло 76,7 тис. гривень податку на доходи фізичних осіб.
Акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів
З 1 січня 2015 року відповідно до Закону України від 28 грудня 2014 року №71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі – Закон №71) запроваджено акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів (пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти та інше паливо) та одночасно скасовано збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства.
Платниками цього податку є суб’єкти роздрібної торгівлі, які реалізують безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування такі підакцизні товари: пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, товари, зазначені у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), зокрема нафтопродукти, насамперед бензин та дизельне пальне, паливо моторне альтернативне, біодизель, скраплений газ, тощо (п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14, п.п. 212.1.11 п. 212.1 ст. 212 Кодексу).
Реєстрація контролюючими органами платників акцизного податку здійснюється автоматично при поданні ними декларації з акцизного податку до контролюючих органів, які територіально обслуговують адміністративно-територіальні одиниці, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів.
Відповідно до п. 223.1. ст. 223 Податкового кодексу України базовий податковий період для сплати акцизного податку відповідає календарному місяцю.
Cуб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, подає щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації (тобто за місцем розташування пункту продажу підакцизних товарів) декларацію акцизного податку за формою, затвердженою у порядку, встановленому статтею 46 Податкового кодексу України (п.223.2 ст.223 Кодексу).
Декларації з акцизного податку подаються до контролюючих органів, які обслуговують адміністративно-територіальні одиниці, на яких розташовано пункти продажу підакцизних товарів. Кількість таких декларацій за звітний період має відповідати кількості адміністративно-територіальних одиниць, на яких розташовано пункти продажу підакцизних товарів.
Перша подача декларації за січень 2015 року здійснюється платниками акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів не пізніше 20 лютого 2015 року. Сплата податку відбувається до місцевих бюджетів адміністративно-територіальних одиниць, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів. Суми податку перераховуються до бюджету суб'єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Податковим кодексом України (п.п. 222.3.1 п. 222.3 ст. 222 Кодексу), для подання податкової декларації за місячний податковий період.
Перша сплата задекларованих сум податку з роздрібного продажу підакцизних товарів за січень 2015 року здійснюється платниками акцизного податку не пізніше 2 березня 2015 року.
Акцизний податок за ставкою 5% сплачується, починаючи з 1 січня 2015 року, незалежно від наявності ухвалених місцевими радами рішень, оскільки Кодексом передбачено єдину ставку - 5%.
Датою виникнення податкових зобов'язань щодо реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є дата здійснення розрахункової операції, а в разі реалізації товарів фізичними особами - підприємцями, які сплачують єдиний податок, - дата надходження оплати за проданий товар.
Акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів повинен відображатися у розрахунковому документі (фіскальному чеку) як окрема податкова група.
Новації для платників ПДВ
Відповідно до змін, внесених до Податкового кодексу України Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», які набрали чинності 01 січня 2015 року, запроваджено систему електронного адміністрування ПДВ, яка проводиться поетапно – до 1 липня 2015 року в тестовому режимі (або до дати, визначеної в окремому рішенні Верховної Ради України про скорочення терміну перехідного періоду відповідно до пункту 7 Прикінцевих положень Закону № 71), з 1 липня 2015 року – на постійній основі.
Переваги запровадження системи електронного адміністрування ПДВ:
- запобігання незаконному відшкодуванню ПДВ з бюджету;
- значно збільшено поріг для обов’язкової реєстрації суб’єктів господарювання в якості платника податку з 300 тис. грн. до 1 000 тис. грн.;
- скасовано вимогу щодо видачі податкових накладних на „паперових носіях” (податкова накладна повинна виписуватись виключно в електронному вигляді);
- скасовано обов’язок платника подання контролюючому органу копії записів у реєстрах виданих та отриманих накладних;
- прискорено, на місяць в часі, можливість платника отримання бюджетного відшкодування ПДВ;
- значно скорочено кількість критеріїв автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ;
- зменшення кількості перевірок суб’єктів господарювання;
- спрощення податкової звітності.
Чергові зміни для користувачів РРО
З метою вдосконалення механізму застосування та запобігання можливим порушенням з боку суб’єктів господарювання , які здійснюють готівкові розрахунки за товари (послуги) Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи “ внесено зміни до Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
Основною зміною є те, що відповідно до пункту 296.10 Кодексу платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи-підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках при продажу товарів дрібнороздрібної мережі через засоби пересувної мережі , а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операції. У всіх інших випадках платники єдиного податку фізичні особи – підприємці другої та третьої гру п зобов’язані застосовувати РРО.
При цьому зазначені зміни відповідно до Прикінцевих положень Закону № 71 вступають в силу:
для платників єдиного податку третьої групи – з 1 липня 2015 року;
для платників єдиного податку другої групи – з 1 січня 2016 року.
Водночас змінами до Перехідних положень Кодексу встановлено, платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи-підприємці) груп крім визначених у пункті 296.10 Кодексу, які з 1 січня 2015 року по 15 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, з дати початку застосування РРО до 1 січня 2017 року звільняються від проведення відповідно до норм Кодексу перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО.
Слід зазначити, що через значне поширення продажу товарів (послуг), замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет аби захистити права споживачів у разі отримання недоброякісного товару і створення можливості звернення до судових органів передбачено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та безготівковій формі, збов’язані видавати особі, що отримує або повертає товар, отримує послугу чи відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Нові рахунки для нових та «старих» податків
Кролевецьке відділення Глухівської ОДПІ повідомляє прозміну рахунків по сплаті податків, зборів та платежів до бюджетів усіх рівнів.
Дата початку здійснення операцій по зарахуванню надходжень до бюджетів на нові рахунки - 9 лютого 2015 року.
Шановні платники податків, звертаємо вашу увагу, що реквізити рахунків для перерахування коштів по податках та платежах до бюджетів усіх рівнів можна з'ясувати в Центрі обслуговування платників при Кролевецькому відділенні Глухівської ОДПІ.
Податковий компроміс в дії
Законом України від 25.12.2014 року за № 63 введено в дію податковий компроміс. Починаючи з 17 січня поточного року, ті платники податку на прибуток та податку на додану вартість, які в минулому користувалися певними „тіньовими схемами” та ухилялися від сплати податків, мають можливість через подання уточнюючих розрахунків виправити такі „помилки”, сплативши до бюджету лише 5% від нарахованих податкових зобов’язань. При цьому 95 відсотків суми заниженого податкового зобов'язання вважаються погашеними, штрафні санкції не застосовуються, пеня не нараховується.
Звертаємо увагу, з метою застосування податкового компромісу платники податків мають право подати уточнюючі розрахунки або заяви лише протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності Законом.
Процедура досягнення податкового компромісу триває не більше ніж 70 календарних днів з дня, наступного за днем подання уточнюючого розрахунку.
Податковий компроміс з урахуванням строків давності застосовується до правовідносин, що виникли до 1 квітня 2014 року, та поширюється виключно на податкові зобов'язання з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ незалежно від того, проводилися перевірки контролюючих органів чи ні за такі періоди.
Податковий компроміс – режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків
Платник податків, який вирішив скористатися процедурою податкового компромісу, має право з 17.01.2015р. до 16.04.2015р. подати відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість .
Процедура досягнення податкового компромісу триває не більше ніж 70 календарних днів з дня, наступного за днем подання уточнюючого розрахунку.
Податковий компроміс розповсюджується виключно на факти заниження податкових зобов’язань з податку на додану вартість (у зв’язку із завищенням податкового кредиту) та податку на прибуток (у зв’язку із завищенням витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування).
Під заниженням податкових зобов’язань для цілей застосування податкового компромісу слід розуміти неправомірне формування платником податків даних податкового обліку у податкових періодах до 1 квітня 2014 року, що призвело до заниження належних до сплати сум податкових зобов’язань.
Податкові зобов’язання згідно із процедурою податкового компромісу сплачуються платником податків до бюджету у розмірі 5 відсотків від суми заниження податкового зобов’язання. Інша частина 95 відсотків вважається погашеною за наслідками досягнення податкового компромісу. При цьому штрафні санкції до платника податків не застосовуються, пеня не нараховується.
Після досягнення податкового компромісу податкові зобов’язання, щодо яких проводилась вказана процедура, не підлягають оскарженню платником податків та їх розмір не може бути ним змінений в інших податкових періодах.
У разі досягнення податкового компромісу перевірки щодо податку на прибуток підприємств та ПДВ за уточненими операціями у наступних періодах за вказаними податками контролюючими органами не проводяться.
Юрій Больбіт: надходження коштів до держбюджету на Сумщині перевищили 1 мільярд гривень за місяць
У грудні 2014 року надходження коштів до бюджету втричі перевищили минулорічні показники цього місяця. Різниця з груднем 2013 року становить 675,8 млн. грн. В цілому збір до державного бюджету склав 1 млрд. 13,9 млн. грн.
- Ми вперше зібрали таку рекордну суму – понад 1 млрд. грн. до державного бюджету за один місяць. Відповідно, така ж рекордна сума надійшла і до Зведеного бюджету – 1 млрд. 230,1 тисячі гривень, що більше за відповідний період минулого року на 703,1 млн. грн. (у 2,3 рази). За це велика подяка платникам нашої області, які продемонстрували високу відповідальність, що дуже важливо у такий нелегкий, визначальний для країни час, - зазначив Юрій Больбіт, в.о. начальника Головного управління ДФС у Сумській області.
Перевиконання досягнуто майже по всіх бюджетоутворюючих податках і платежах. Податку на прибуток надійшло 13,6 млн. грн.. Податку на додану вартість – 45,1 млн. грн. Втричі зросли надходження акцизного податку – 4,3 млн. грн. - на 2,9 млн. грн. більше відповідного періоду минулого року.
Найбільше перевиконання забезпечено за рахунок плати за користування надрами – 915,5 млн. грн., що більше минулорічних надходжень на 671 млн. грн. або у 3,8 рази.
- Не дивлячись на зменшення видобутку вуглеводної сировини, нам вдалося не тільки компенсувати втрати бюджету, а й забезпечити певне зростання надходжень. Ми аргументовано довели наявність фінансового ресурсу в одного найбільших платників податків, що здійснює діяльність на території області, для проведення розрахунків з державою по боргах, які він накопичив за декілька місяців. Це фахова робота працівників ДФС, яка дала позитивний результат для бюджету, - підкреслив Юрій Больбіт, керівник ГУ ДФС у Сумській області
Податкові міліціонери Сумщини підбили підсумки року
Економічний ефект від діяльності слідчих та оперативних підрозділів фінансових розслідувань органів Державної фіскальної служби Сумської області у минулому році перевищив 47 млн. грн.. З них 23,6 млн. грн.. сплачено під час розслідування кримінальних проваджень, - зазначив в.о. начальника слідчого управління фінансових розслідувань Ігор Короткий. - Слідчо-оперативні підрозділи ефективно впроваджували нові методи боротьби зі злочинністю, пов’язані з широким використанням інформаційних ресурсів, оперативним виявленням та відпрацюванням ризикових операцій суб’єктів господарювання та відшкодування завданої державі шкоди.
За участі працівників податкової міліції області упереджено незаконне відшкодування ПДВ з бюджету на суму 1,6 млн. грн. З незаконного обігу вилучено товарів на 17,7 млн. грн.
Унаслідок припинення діяльності фіктивних фірм та «конвертаційних» центрів з підприємств реального сектору економіки, що скористалися їх незаконними послугами, стягнуто до бюджету понад 7,7 млн.грн.
В рамках заходів, спрямованих на легалізацію ринку алкоголю в області, підрозділами фінансових розслідувань вилучено близько 13 тисяч літрів спирту, що використовувався у якості сировини для підпільного виготовлення горілчаних виробів. Всього вилучено підакцизної продукції на суму понад 10,5 млн. грн., у тому числі близько 8 тисяч пачок тютюнових виробів та понад 400 тонн пально-мастильних матеріалів.
За матеріалами оперативних працівників слідчими фінансових розслідувань області розпочато 6 кримінальних проваджень за фактами незаконного виробництва, реалізації, зберігання та транспортування з метою збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів. За рішеннями суду знищено підробленої горілчаної продукції на 850 тисяч гривень. Винні у скоєнні злочинів сплатили до бюджету 225 тисяч гривень штрафів.
Сплата ЄСВ пенсіонерами
Кролевецьке відділення Глухівської ОДПІ повідомляє, що згідно п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» працівники, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях, в інших юридичних осіб, утворених відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання є платниками єдиного внеску.
Звільнення від сплати єдиного внеску для працюючих на підприємстві пенсіонерів законодавством не передбачено.
При цьому, фізичні особи-суб’єкти господарювання, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.
У Головному управлінні ДФС у Сумській області відбулося засідання у форматі «круглого столу»
У Головному управлінні ДФС у Сумській області відбулося засідання у форматі «круглого столу» з представниками великого бізнесу Сумщини.
– Ми ініціювали проведення цієї зустрічі не тільки, щоб довести до вас нові тенденції та зміни у ДФС, а також почути Ваші проблеми й допомогти їх вирішенню, – зазначив Юрій Больбіт, виконуючий обов'язки начальника ГУ ДФС у Сумській області.
Податківцям користно отримати пропозиції саме від тих, хто формує левову частину бюджету Сумської області. А це такі підприємства як ПАТ «Монделіс Україна», ТОВ «Мотордеталь-Конотоп», АТ «Насосенергомаш», ТОВ «Керамейа», ПП «Технологія», ТОВ «Гуала Кложерс Україна».
Найбільше запитань викликала тема запровадження електронного адміністрування ПДВ. За словами головного бухгалтера ПАТ «Монделіс Україна» Людмили Осадчук, саме їх підприємство брало участь у розробці проекту електронного адміністрування ПДВ, тому нововведення підтримують.
Представник ТОВ «Гуала Кложерс Україна» Євген Сисоєв поставив запитання щодо скорочення кількості критеріїв, які дають право на отримання автоматичного відшкодування з 2015 року.
– Законодавець чітко зазначив, що нові правила бюджетного відшкодування ПДВ не застосовуються до сум бюджетного відшкодування, які були заявлені до 1 січня 2015 року, – відповів Олексій Мазуренко, перший заступник начальника ГУ ДФС у Сумській області. – Зазначені суми підлягають відшкодуванню згідно редакції статті 200 Податкового кодексу України, яка діє до 1 січня 2015 року.
Учасники зібрання також висловили пропозиції щодо розширення інформації та оприлюднення критеріїв визнання неблагонадійності суб’єктів підприємницької діяльності на веб-порталі ДФС України в електронному сервісі «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера».
– Всі пропозиції та сподівання керівників бюджетоутворюючих підприємств області будуть обов’язково враховані в роботі відомства, а також передані до ДФС України, – пообіцяв Юрій Больбіт, очільник ДФС Сумщини.
Зареєстровано Глухівську об’єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Сумській області
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року №311 «Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України» 24 листопада 2014 року в Єдиному державному реєстрі зареєстровано Глухівську об’єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Сумській області.
Наказом Державної фіскальної служби України від 18 листопада 2014 року Олену В’ячеславівну Толкачову призначено першим заступником начальника Глухівської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області. Також цим наказом на О.В.Толкачову покладено виконання обов’язків начальника Глухівської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області. До 18.11.2014 р. Олена В’ячеславівна Толкачова обіймала посаду заступника начальника управління – начальника бюджетного відділу Глухівського районного фінуправління.
Новоствореній податковій інспекції присвоєно податковий номер (код ЄДРПОУ): 39507919.
Адреса Глухівської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області 41400, м.Глухів Сумської області, вул.Вознесенська,21 а.
На Сумщині затримали огірки за 1 гривню
Оперативники Головного управління ДФС у Сумській області зупинили незаконний експорт овочів на територію Російської Федерації.
На митному посту «Велика Писарівка» вони затримали вантажний автомобіль, що транспортував через кордон 20 тонн огірків.
Для митного оформлення представники експортера надали документи про закупівлю сільськогосподарської продукції у агропідприємства за ціною, заниженою у 8 разів порівняно із ринковою. Кілограм продукції коштував менше однієї гривні.
Таким чином, підприємство умисно занизило вартість продукції, щоб уникнути оподаткування.
Сумською митницею ДФС заведена справа про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченого статтею 483 Митного кодексу України «Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарі через митний кордон України з приховуванням від митногоконтролю». Вантаж вартістю 156 тис. грн. вилучено.
На порушників чекає штраф у розмірі 100 % вартості товарів, а також конфіскація овочів та автівки.
На Сумщині вилучено підакцизної продукції майже на 5 млн. грн.
Переважну більшість підакцизної продукції податківці вилучили при незаконному її переміщенні через державний кордон.
За словами Ігоря Короткого, виконуючого обов’язки заступника начальника – начальника слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Сумській області, податкова міліція протягом року вилучила біля 13 тисяч літрів спирту вартістю 1,4 млн. грн., незаконно ввезеного на територію області з Російської Федерації. Ще понад 19,4 тисяч літрів лікеро-горілчаних виробів на суму 1,3 млн. грн. було вилучено з роздрібно-торговельної мережі на Сумщині. Сумнівний алкоголь, як з’ясувалось, завозився на Сумщину із судніх Полтавської та Харківської областей.
Окрім того, вилучено близько 8 тисяч пачок тютюнових виробів та понад 70 тонн пально-мастильних матеріалів.
Загалом з початку року фахівці оперативно-слідчих підрозділів податкової міліції вилучили з незаконного обігу підакцизної продукції майже на 5 млн. грн.
За матеріалами оперативних працівників слідчими фінансових розслідувань області розпочато 10 кримінальних проваджень, 6 з них – за фактами незаконного виробництва, реалізації, а також зберігання та транспортування з метою збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів. Відкрито 4 кримінальних провадження, які пов’язані з підробленими акцизними марками.
На розгляд до суду слідчими направлено 6 кримінальних проваджень. Як результат – винесено рішення про конфіскацію та знищення підробленої підакцизної продукції вартістю 850 тис. грн. А порушникам довелося сплатили до бюджету понад 225 тис. грн. штрафу.
На Сумщині 3679 громадян самостійно задекларували свої доходи.
- Особливістю цьогорічної кампанії декларування стало те, що значно більше громадян почали самостійно визначати доходи та нараховувати податкові зобов’язання. Так, на 1 листопада цього року сума нарахованого громадянами податкового зобов’язання склала 17,2 млн. грн., що на 2,4 млн. грн. більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Цей факт свідчить про зростання свідомості громадян, - зазначив Юрій Больбіт, виконуючий обов’язки начальника Головного управління ДФС у Сумській області. - При цьому загальна сума отриманого доходу склала 54,3 млн. грн.
Найбільша кількість декларацій подана громадянами, які задекларували наступні доходи:
2460 громадян задекларували доходи у вигляді спадщини або подарунку;
789 громадян задекларували доходи від продажу рухомого та нерухомого майна;
554 громадян – від здачі в найм нерухомого майна (крім земельної ділянки);
359 громадян – від отримання інвестиційного прибутку;
134 – задекларували отримання прибутку від здачі в найм земельної ділянки.
Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами можна отримати в Центрах обслуговування платників
Кролевецьке відділення Глухівської ОДПІ повідомляє, що платники податків мають можливість отримати адміністративні послуги в сфері ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами в Центрах обслуговування платників.
Так, прийом документів, видача ліцензій та надання консультацій щодо оформлення ліцензій (дублікатів) на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами здійснюється в Центрі обслуговування платників при державних податкових інспекціях за місцем провадження суб’єктом господарювання торговельної діяльності.
За довідками щодо видачі документів можна звертатись до Центру обслуговування платників при Кролевецькому відділенні Глухівської ОДПІ за телефоном – (05453) 9-58-00.
КАБМІН УСТАНОВИВ ПРАВИЛА ЕЛЕКТРОННОГО АДМІНІСТРУВАННЯ ПДВ У 2015 РОЦІ
Згідно положень нового Порядку електронного адміністрування ПДВ на підставі реєстру підготовленого ДФС у Казначействі до 25.12.2014 року усім діючим платникам ПДВ автоматично та безкоштовно відкриють рахунки. На сьогодні кількість платників ПДВ по району складає 82, в тому числі : 69 – юридичні особи та 13 – фізичні особи підприємці.
Про відкриття рахунків податкова повідомить платника податку. Операції по даним рахункам можна буде здійснювати з 01.01.2015 року.
З цієї ж дати всі податкові накладні та розрахунки коригування до них оформляються виключно в електронній формі та реєструються в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) незалежно від розміру податку в одній податковій накладній.
При цьому, зареєструвати в ЄРПН можна буде лише таку податкову накладну, сума ПДВ в якій не перевищуватиме певну дозволену суму, розраховану за встановленою формулою.
Сплачувати податкове зобов'язання до бюджету можна лише з ПДВшного рахунку. Списувати гроші буде Казначейство на підставі реєстру, наданого ДФС.
Податкова звітність по ПДВ подаватиметься в електронній формі. Щоб отримати безкоштовні електронні ключі для електронного звітування необхідно звернутися в ЦОП при Кролевецькому відділенні Глухівської ОДПІ.
Протягом 10 місяців п.р. бізнесом Кролевеччини сплачено 4,04 млн.грн. ПДВ.
Сума нарахованого середнього заробітку мобілізованим працівникам відображається у звіті
на загальних підставах
Відповідно до ст. 119 КЗпПУ за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Держбюджету України в порядку, визначеному КМУ.
На сьогодні відсутній порядок відшкодування таких виплат у зв’язку з тим, що в Законі України «Про державний бюджет на 2014 рік» компенсаційних виплат з бюджету у межах середнього заробітку мобілізованим працівникам не передбачено.
Враховуючи зазначене, якщо працедавець не отримує компенсаційні виплати з бюджету, то сума середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, є базою нарахування ЄСВ та відображається у Звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (додаток 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 № 454) на загальних підставах.
При цьому при перерахунку страхувальником середнього заробітку зазначеним працівникам за попередній період фінансові санкції за таке донарахування єдиного внеску не застосовуються. Підставою для незастосування фінансових санкцій є форма військового квитка, визначена Указом Президента України „Про Положення про військовий квиток рядового, сержантського і старшинського складу та Положення про військовий квиток офіцеру запасу” (копія), та довідка про призов військовозобов’язаного на військову службу, видана військовим комісаріатом або військовою частиною (копія).
З початку року платники Кролевеччини сплатили 51,2 млн. грн. ЄСВ.
У Сумській митниці ДФС виділені консультанти для волонтерів, що допомагають АТО
Після зустрічі в форматі «круглого столу» з представниками волонтерських організацій, Сумська митниця ДФС почала виконувати завдання, які були окреслені до виконання, за результатами зустрічі.
Щонайперше, було вирішено, створити окремий консультаційний центр по роботі з волонтерами. Крім того, в кожній бе вийнятку митниці визначено відповідальних за роботу з волонтерами, що імпортують в Україну товари для потреб АТО, на усіх етапах оформлення благодійної допомоги та в отриманні консультацій з митних питань.
В Сумькій митниці головним по роботі з волонтерами став Олександр Гуцал, керівник Сумської митниці ДФС. За потреби отримати профільну консультацію потрібно звертатися до Луніки Євгена, головного державного інспектора митного посту «Суми-Центральний» (моб. тел. 050-603-78-50), який відповідає за митне оформлення гуманітарних вантажів та Григорія Кадара, який очолює відділ організації митного контролю (моб. тел. 099-077-19-53).
Найближчим часом будуть складені списки брокерів, які готові допомагати митниці на безоплатній основі, а також єдиний реєстр волонтерів. Послуги таких брокерів будуть зараховуватися до волонтерської діяльності.
На Сумщині в кожному другому перевіреному ресторані виявлені порушення
Для отримання неконтрольованих прибутків власники ресторанів та кафе не поспішають обліковувати товари, які реалізують через заклади харчування.
З початку року проведено 30 фактичних перевірок суб’єктів господарювання, які працюють у сфері ресторанного господарства та надають послуги у місцях масового відпочинку громадян. За матеріалами перевірок до суб’єктів господарювання застосовано більш як 230 тис. грн. штрафних санкцій.
Щоб визначити у рестораторів реальні обсяги виручки, фахівцями Головного управління Міндоходів проведені хронометражі у відповідних закладах 20 суб’єктів господарювання. Як результат - виторг на кожному об’єкту збільшився з 100 грн. до 6 тис. грн. у день. Близько 35 тис. грн. податку на додану вартість вже надійшло до бюджету.
Ще один цікавий приклад. Перевіркою каси одного з готелів Глухова на території Національного заповідника «Глухів» встановлено відсутність підтверджуючих документів щодо понесених витрат на утримання комплексу. За порушення податкового законодавства до бюджету товариству довелося сплатити більше 15 тис. гривень.
Як звітувати про сплату військового збору
Кролевецьке відділення Глухівської ОДПІ повідомляє, що на сьогодні Державною фіскальною службою України розроблено та направлено до Міністерства фінансів України проект форми податкового розрахунку (ф. 1ДФ), який передбачає відображення податковим агентом загальної суми доходу, з якого утримано військовий збір за звітний період, без відображення персоніфікованих даних фізичних осіб – платників військового збору.
До набрання чинності змін до цієї форми звітувати необхідно за старою формою 1ДФ, яка затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 21 січня 2014 року № 49.
Однак, після прийняття нової форми №1ДФ, податкові агенти зобов’язані будуть за новою формою подати новий звітний (уточнюючий) податковий розрахунок за ІІІ квартал 2014 року лише із заповненням загальної суми нарахованих у звітному періоді доходів, із яких утримується військовий збір, і загальну суму утриманого з них податку.
Водночас, штрафні санкції у даному випадку застосовуватися не будуть, оскільки вказана вимога до податкового агента в частині подання нового звітного (уточнюючого) розрахунку виникла не з його вини та не має на меті виправлення помилок, що призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань платника податку та/або до зміни платника податку.
Нагадаємо, розрахунок форми 1ДФ за ІІІ квартал поточного року необхідно подати не пізніше 10 листопада.
Довідково: станом на 01.10.2014 року кролевчанами сплачено 321,4 тис.грн. військового збору.
Посадові особи державного підприємства на Сумщині «нахімічили» більш ніж на 224 тис. грн.
Фахівці Міндоходів Сумщини провели аналіз фінансово-господарської діяльності одного з публічих акціонерних товариств області та встановили факти штучного нарощування витрат на підприємстві внаслідок застосування «непрозорої» схеми із закупівлі тари для транспортування власної продукції.
У 2011 році підприємство придбало 48 тисяч дерев’яних піддонів на суму 3,8 млн. грн., що вдвічі перевищувало реальну ринкову вартість такої продукції. Міндоходівці звернули увагу на те, що у тендері брали участь лише 2 учасника, а виграло тендер підприємство, засновниками якого були родичі тодішнього керівника. Фактично ж постачання тари здійснювала інша фірма, а переможець тендеру виконував лише функцію посередника.
Таким чином, керівники товариства штучно створили умови для збільшення вартості піддонів на суму більш ніж 226 тис. грн.
За даним фактом слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Сумській області до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення та розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні, що кваліфікується за ч.4 ст.191 КК України – «Незаконне заволодіння державними коштами у великих розмірах».
Всього з початку року за результатами вжитих заходів фахівцями Міндоходів Сумщини вже складено 18 матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень у сфері державних закупівель. По 11 фактах вчинення правопорушень відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Міндоходів Сумщини відшкодували майже 232 млн. грн. ПДВ
Відшкодування у цьому році отримали 67 платників податків області. Більше половини від суми - 145 млн. грн., відшкодовано «автоматом». Автоматичне відшкодування податку на додану вартість отримали 14 платників. А це означає, що понад 63 % від загальної суми отриманої бюджетної компенсації надійшло на рахунки підприємств і деяких фізичних осіб реальної економіки «живими» коштами.
– Міністерство фінансів України випустило декілька траншів п’ятирічних облігацій внутрішньої державної позики для погашення заборгованості з відшкодування ПДВ, – зазначила Тетяна Ольхова, виконуюча обов’язки заступника начальника ГУ Міндоходів у Сумській області. – На Сумщині отримали облігації 9 суб’єктів господарської діяльності на суму 14,5 млн. грн. Виплата процентного доходу по облігаціях розпочнеться з 2014 року.
В той же час службою були виконані домовленості з МВФ відносно дотримання "стелі" накопиченого простроченого ПДВ.
Платники Сумської митниці на 50 % збільшили сплату податків
У вересні 2014 р. Сумська митниця Державної фіскальної служби перерахувала понад 201 млн. грн. податків і зборів. Порівняно з вереснем минулого року сума фактично перерахованих податків збільшилася на 67 млн. грн. Тобто у вересні 2013 року на митниці було сплачено 198 млн. грн. Про це заявив Олександр Гуцал, начальник Сумської митниці ДФС.
Сума перерахованих податків перевищує на 102,9% виконання індикативного показника, доведеного урядом.
Збільшення надходжень відбулось за рахунок сплати податку на додану вартість - 63,7 млн. грн., або на 51,2%, ввізного мита на 1,2 млн. грн., або на 18,2 %, акцизного податку на 1,3 млн. грн., або на 68,1%, єдиного збору на 624,3 тис. грн., або на 44,6%.
– Основними платниками на Сумщині, які збільшили сплату податки під час експорту-імпорту товарів, є такі такі підприємства як ПАТ " Монделіс Україна ", ПАТ"Сумихімпром", ТОВ "Гуала Кложерс Україна", АТ "Технологія" та АТ "Сумський завод "Насосенергомаш", – зазначив очільник Сумської митниці ДФС.
Майже 12,8 мільйонів гривень військового збору – від Cумщини.
Така сума надійшла з початку адміністрування військового збору. Більше частина з цієї суми – 7,3 мільйона гривень сумчани перерахували на потреби армії лише за 15 робочих днів вересня.
– З 3 серпня кожен працюючий українець сплачує 1,5 відсотка від своєї заробітної плати та інших трудових доходів. В цілому у вересні поточного року очікується надходження майже 10 мільйонів гривень військового збору, що і становитиме в подальшому приміром середньомісячну суму надходжень цього податку, – говорить Тетяна Ольхова, виконуюча обов’язки заступника начальника ГУ Міндоходів у Сумській області.
Для прикладу, кожен найманий працівник сплатив як мінімум 18 грн. 27 копійок з мінімальної заробітної плати, яка становить 1218 гривень.
Підакцизну продукцію вартістю понад 800 тисяч гривень конфісковано в дохід держави
З початку року підрозділами податкової міліції Сумщини з незаконного обігу вилучено підакцизної продукції на суму 4,2 млн. грн., у тому числі більш як 10 тисяч літрів спирту, незаконно ввезеного на територію області з Російською Федерацією. Також вилучено понад 6 тисяч пачок тютюнових виробів та понад 70 тонн пально-мастильних матеріалів.
Слідчими фінансових розслідувань області розпочато 5 кримінальних проваджень за фактами незаконного виробництва, реалізації, а також зберігання та транспортування з метою збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів.
На розгляд до суду міндоходівці направили 6 кримінальних проваджень, що кваліфікуються за ст. 204 Кримінального кодексу України («Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів»). Одне з них, вже розглянуто судом, винні у скоєнні злочину сплатили до бюджету штраф у сумі 120 тисяч гривень. Крім того, судами винесено рішень про конфіскацію у дохід держави підакцизної продукції вартістю 825 тис. грн.
Податкові преференції для благодійників, які допомагають АТО.
З 26 вересня поточного року почали діяти зміни до Податкового кодексу, якими звільнено від оподаткування ПДФО благодійну допомогу, надану благодійниками, у тому числі благодійниками-фізособами (внесеними до Реєстру волонтерів АТО) на користь учасників бойових дій АТО та масових акцій громадського протесту під час Євромайдану в Києві, а також в м.Одесі 2 травня 2014 року або членів їх сімей; фізичних осіб, які мешкали на території проведення АТО або в АРК та були вимушені залишити такі місця проживання.
Також не включаються до складу оподатковуваного доходу кошти або майно, отримані волонтерами (включеними до відповідного Реєстру) для надання благодійної допомоги на користь АТО.
Зазначені доходи не включаються до складу оподатковуваного доходу до 31 грудня (включно) року наступного за роком, у якому завершено АТО. Дія закону поширюється на правовідносини, що виникли з 21 листопада 2013 року.
Крім того, аби заохотити благодійницьку діяльність, підприємствам дозволено тимчасово, на період проведення АТО, без обмежень включати до витрат суми коштів або вартість спецзасобів індивідуального захисту, техзасобів спостереження, лікарських засобів та медвиробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення, а також інших товарів, робіт, послуг за переліком, що визначається КМУ, військовим для потреб АТО, та таким чином, зменшити базу оподаткування податком на прибуток. Зазначені зміни стосуються тих військових частин, які утримуються за рахунок держбюджету.
«Справедливим буде, якщо кожна гривня перерахована небайдужими українцями, без відрахувань певних сум до бюджету, буде витрачена саме на придбання засобів індивідуального призначення, ліків, протезно-ортопедичних виробів та на інші вкрай необхідні потреби, пов'язані з АТО»,- підсумував начальник Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ Сергій Сокол.
В Державній фіскальній службі Сумщини відбулось перше призначення. Сумську митницю ДФС очолив Олександр Гуцал
30 вересня голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус підписав наказ (№675 о) про призначення керівником Сумської митниці ДФС Олександра Гуцала.
Олександр Петрович Гуцал народився у 1973 роцівсмт Нова Ушиця Новоушицького району Хмельницької області.
Закінчив Нижегородське вище військове училище тилу та Відкритий міжнародний університеті розвитку людини «Україна». За освітою юрист.
Працював у Головному управлінні міністерства внутрішніх справ України, Київській регіональній митниці. З 2011 року по 29.09.2014 року обіймав посаду заступника начальника служби боротьби з контрабандою та порушенням митних правил Сумської митниці Міндоходів.
Одружений, має двох синів.
Спеціальне звання – «радник митної служби 1 рангу».
Підрозділами фінансових розслідувань Міндоходів Сумщини повернуто державі понад 26 млн. грн.
У 2014 році слідчими фінансових розслідувань до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено інформацію про вчинення 114 кримінальних правопорушень, з них за фактами умисного ухиленням від сплати податків, зборів та обов’язкових платежів – 27. Розмір завданих державі збитків за цією категорією правопорушень становить понад 3 млн. грн.
- Слідчо-оперативні підрозділи фінансових розслідувань застосовують нові ефективні методи боротьби зі злочинністю. Насамперед, це пов’язано з широким використанням інформаційних ресурсів, оперативним виявленням та відпрацюванням ризиків фінансово-господарської діяльності платників та вжиттям необхідних заходів задля відшкодування завданої державі шкоди, - зазначив Ігор Короткий, виконуючий обов’язки заступника начальника –начальника слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Сумській області.
Під час розслідування кримінальних проваджень до бюджету сплачено 21,5 млн. грн., у т.ч. 7,3 млн. грн. – платниками податків, стосовно яких кримінальні провадження спрямовані на розгляд до суду для звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з повним погашенням збитків. Таким чином, до бюджету стягнуто ще 3,7 млн. грн.
Крім того, у ході спільних заходів зі співробітниками підрозділу боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Сумської митниці Міндоходів встановлено ряд фактів заниження митної вартості товарів, у результаті коригування якої надходження митних платежів збільшились на 1,2 млн. грн.
Таким чином, за участі слідчо-оперативних підрозділів фінансових розслідувань області до бюджету повернуто 26,4 млн. грн.
Міндоходів Сумщини обговорили Концепцію реформування податкової системи України з працівниками фінансової інспекції
Фахівці Головного управління Міндоходів у Сумській області взяли участь у семінарі з питань реформування податкової системи України, організованому для працівників фінансової інспекції області. Під час зустрічі учасники зібрання обговорити зміни у податковому законодавстві, запропоновані Державною фіскальною службою та Міністерством фінансів України.
- Ці зміни стосуються податкового та митного законодавства та мають зробити прозорими стосунки держави і бізнесу у питаннях оподаткування, - зазначила Тетяна Ольхова, виконуюча обов’язки заступника начальника Головного управління Міндоходів у Сумській області. – Так, стимулювання економічного розвитку регіонів відповідно до Концепції запропоновано проводити через спрямування частини загальнодержавних податків і зборів до місцевих бюджетів. Із загальнодержавних до місцевих зокрема планується перевести податок на нерухоме майно та фіксований сільськогосподарський податок.
Зміни стосуються кількості податків, спрощення їх адміністрування та зниження ставок за окремими видами податків і зборів. Відповідно до проекту закону в Україні їх має залишитися всього 9 з 22. Уряд хоче знизити ставку єдиного соціального внеску до 15%. До доходу в розмірі до двох мінімальних заробітних плат застосовуватиметься ставка єдиного соціального внеску 41%. А з суми перевищення - 15%.
Кабінет міністрів також пропонує накласти мораторій на два роки для перевірок малого і середнього бізнесу.
З положеннями Концепції реформування податкової системи України можна ознайомитися на сайті Державної фіскальної служби України http://sfs.gov.ua/data/files/22855.pdf.
Військовий збір : актуальні питання.
Історія військового податку сягає сивої давнини. Ще за часів Київської Русі, коли правив князь Олег протягом 882-912 років, підкорені племена дніпровських сіверян платили Олегові помірну данину. Преважна частина якої йшла на утримання дружини, ведення війни. Князь, у свою чергу, захищав племена від хазар. Нині, коли ворог зі зброєю ступив на українські землі, не лише люди, техніка та підприємства, а й законодавство перебудовуються на військовий лад. Однією із помітних законодавчих новацій є запровадження з 03.08.2014 року військового збору. Оскільки, зміни торкаються практично кожного з нас пропонуємо консультацію в форматі «запитання-відповідь».
- Хто є платником військового збору ?
- Платниками військового збору виступають податковий агент, фізичні особи, які отримують доходи з джерела їх походження в Україні, а для резидентів – ще й іноземні доходи. Тобто кожен працюючий українець зробить свій внесок у забезпечення боєздатності нашої армії задля відновлення миру в Україні.
- Які доходи обкладаються військовим збором?
- Оподатковуються такі доходи :
- заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати або інші виплати і винагороди, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами (премії, матеріальні допомоги, відпускні, компенсації за невикористані відпустки, «лікарняні», тощо) ;
- виграш в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.
- Чи утримується військовий збір з стипендій, пенсій?
- Стипендії студентам та пенсії не оподатковуються військовим збором. А от із заробітної плати пенсіонера військовий збір утримується в загальному порядку.
- Який розмір та порядок утримання військового збору?
- 1,5% з доходів фізичної особи. Тобто його сума становить 1,50 грн. з кожної сотні. Механізм нарахування, утримання та сплати військового збору аналогічний тому, який застосовується для ПДФО. Про утримання із зарплати та перерахування повинен потурбуватися роботодавець. При цьому, утримувати його потрібно зі всієї нарахованої суми оподатковуваного доходу (тобто без попереднього вирахування ПДФО, ЄСВ). При виграші у лотерею, громадянин отримає суму, з якої вже буде утримано новий збір.
До речі, не минуло і місяця, як запроваджено податок для армії, а мешканці Кролевеччини вже перерахували до бюджету 27,1 тис.грн. військового збору.
- Які реквізити для перерахування військового збору до бюджету?
- УК Кролевець. р/Кролевецький район/11011000 р/рахунок 31118063700191, МФО 837013 УДКСУ в Кролевецькому районі Сумської області, код ЄДРПОУ 37824985;
Призначення платежу в платіжному дорученні : *;101;код підприємства;військовий збір за серпень 2014 року;
За 7 місяців «спрощенці» Кролевеччини поповнили місцеву казну на 2,37 млн.грн.
Про це повідомив начальник Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ Сергій Сокол. За його словами на 238,9 тис.грн. (11,2%) збільшилася сплата єдиного податку у порівнянні з січнем – липнем минулого року.
Переважну більшість надходжень забезпечили фізичні особи – підприємці, що обрали спрощену систему оподаткування. Вони сплатили 2,07 млн.грн. єдиного податку. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження збільшилися на 312,9 тис.грн., або на 17,8 %.
Юридичними особами – платниками єдиного податку за січень – липень п.р. поповнено бюджет на 293,7 тис.грн.
«Авансові внески з єдиного податку за серпень платники єдиного податку, віднесені до І та ІІ груп повинні сплатити до 20 серпня 2014 року (включно)», - нагадав Сергій Сокол.
Громадськість і бізнес Сумщини схвально оцінили ідею створення в Україні
Служби фінансових розслідувань
Громадськість і бізнес Сумщини долучилися до обговорення концепції створення в Україні служби фінансових розслідувань.
11 серпня у Головному управлінні Міндоходів Сумщини відбулось засідання «круглого столу», на якому представники громадськості, підприємці, промисловці, представники малого та середнього бізнесу мали змогу висловити свої пропозиції щодо створення та майбутньої діяльності Служби фінансових розслідувань.
- Кожен з учасників зібрання може висловити свою думку чи зауваження. Раціональні зауваження і пропозиції будуть узагальнені та направлені для врахування у кінцевому законопроекті, - зазначив в.о. заступника начальника слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міноходів у Сумській області Ігор Короткий. – Слід зазначити, що концепція створення СФР вже отримала схвальні відгуки керівників міжнародних та європейських організацій.
Служба фінансових розслідувань як центральний орган виконавчої влади буде єдиним органом, який уповноважений вести оперативно-розшукову діяльність та досудове розслідування злочинів в фінансовому секторі економіки України. Зі створення нової служби будуть ліквідовані: податкова міліція, підрозділи з боротьби з економічною злочинністю в складі МВС, підрозділ контррозвідувального захисту економіки України в СБУ, Держфінінспекція, окремий підрозділ в УБОЗі, який розслідує економічні злочини.
Пріоритетом для СФР буде відшкодування нанесеної матеріальної шкоди юридичним, фізичним особам та державі.
У результаті зникнення дублювання функцій, зменшиться тиск на бізнес, що сприятиме фінансовій прозорості і встановленню справедливих для всіх правил. Це буде європейська модель фінансового контролю у державі.
Діяльність СФР ґрунтуватиметься на використанні кращого світового досвіду та базуватиметься на принципах прозорості і відкритості. При новій службі буде Утворено Громадську раду для контролю за її діяльністю.
У Службі працюватимуть фахівці, які мають економічну, юридичну освіту, ІТ-технологи. Впровадження ІТ-технології дозволить уникнути контакту працівника фіскальної служби з бізнесом і дасть можливість уникнути корупційної складової діяльності.
Після жвавого обговорення зібрання схвалило в цілому Концепцію створення Служби фінансових розслідувань за умови, що підбір кадрів до нової служби відбуватиметься за участі громадськості.
Міндоходів Сумщини підбили підсумки діяльності за 7 місяців п.р.
«Міндоходів Сумщини робить усе можливе для наповнення державного бюджету та повноцінного функціонування місцевих громад, - зазначив в.о. першого заступника начальника ГУ Міндоходів у Сумській області Олексій Мазуренко. - Сім місяців цього року ми закрили з позитивною динамікою. До державного бюджету забезпечено збір у сумі 2 млрд. 669,1 мільйон гривень, що на 114 мільйонів гривень більше минулорічних надходжень. У липні спрямовано до державного бюджету 411,5 млн. грн., що більше на 84,1 млн. грн., ніж у минулому році. До місцевих бюджетів суб’єктами підприємницької діяльності Сумської області за 7 місяців сплачено 1 млрд. 67,2 млн. грн., що більше, ніж у 2013 році на 2,3 млн. грн.».
Збільшення надходжень до бюджету відбулося виключно за рахунок детінізації економіки. Тим підприємцям, що сумлінно сплачують податки і виконують свої податкові зобов’язання, немає через що хвилюватися. На тлі збільшення надходжень скоротилась кількість перевірок: з 523 у минулому році – до 382 у поточному, тобто майже на 100 перевірок (майже на 30%).
При цьому збільшилися донарахування по перевірках майже на 14 мільйонів гривень.
Відбір платників для перевірки проходить з використанням автоматизованої ризикоорієнтованої системи. Перевіряються тільки ті підприємства, які свідомо не платять або платять не в повному обсягу платежі до бюджету, використовуючи схеми мінімізації чи ухилення від сплати податків. Зокрема, платники з незначним ступенем ризику включаються в план-графік перевірок не частіше, ніж раз на три календарні роки, з середнім - не частіше, ніж раз на два роки, і з високим - не частіше, ніж один раз на рік
Тож, для сумлінних платників ми залишаємося стабільним і прогнозованим партнером
Складаємо звітність зі збору за спецвикористання води
Кролевецьке відділення Глухівської ОДПІ нагадує, що Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» з 1 квітня поточного року підвищено на 8,6% ставки за спеціальне використання води для всіх напрямів і джерел використання: підземних, поверхневих джерел, використаної води для потреб гідроенергетики, для житлово-комунальних підприємств, водного транспорту, рибного господарства, виробництва напоїв, кар’єрної та дренажної води.
Оскільки відповідно до п. 326.1 ст. 326 Податкового кодексу збір за спеціальне використання води обчислюється щоквартально наростаючим підсумком з початку року, то в податкових деклараціях за I півріччя 2014 року дані про нарахування збору слід відображати двома рядками:
за період з 01.01.2014 р. по 31.03.2014 р. – за ставками, що діяли до 01.04.2014 р. (45,06 грн. за 100 м.куб.);
за період з 01.04.2014 р. по 30.06.2014 р. – за новими ставками, що почали діяти з 01.04.2014р. (48,94 грн. за 100 м.куб.)
Граничний термін подання податкової декларації за спецвикористання води за І півріччя 2014 року – 11 серпня поточного року.
Зручним є подання звітності в електронному вигляді. Скориставшись такою можливістю платник податків уникає витрачання часу у чергах до податкової інспекції при поданні декларацій, оскільки достатньо їх лише сформувати в електронному вигляді за допомогою спеціальних програм та передати через мережу Інтернет із застосуванням посилених сертифікатів ключів електронного цифрового підпису. Також це економія коштів на придбання бланків звітних документів (не потребує дублювання на паперових носіях), оперативне оновлення форматів подання документів в електронному вигляді по телекомунікаційних каналах зв'язку. Отримати безкоштовно електронні ключі можна, звернувшись до Центру обслуговування платників Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ (тел. 9-58-00).
Відпустка без податків.
Підприємництво – нелегка та клопітка справа, тому бажання відпочити влітку є цілком закономірним. Чи можуть “спрощенці” зекономити під час відпочинку?
Фізичні особи – підприємці, платники єдиного податку І і ІІ груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку один раз на рік на час відпустки протягом одного календарного місяця.
Аби скористатися цим правом, підприємець повинен заздалегідь подати до податкової інспекції заяву у довільній формі.
Одночасно, платники єдиного податку першої і другої груп є платниками єдиного соціального внеску. Чинним законодавством не передбачено пільг щодо його сплати на час відпустки та хвороби. Отже, єдиний соціальний внесок сплачується незалежно від діяльності чи фінансового стану платників податків.
Слід зазначити, що протягом червня поточного року платники податків Кролевеччини перерахували до бюджету 215,2 тис.грн. єдиного податку. ЄСВ сплачено у червні 6,3 млн. грн.
На 3,4 млн.грн. поповнився місцевий бюджет
Кролевеччини у червні нинішнього року
За підсумками роботи 6 місяців 2014 року місцеві бюджети отримали 19,6 млн.грн., що на 1 млн.грн. більше ніж торік за аналогічний період.
“Аналізуючи показники основних податків, що формують місцеві бюджети Кролевеччини, необхідно відмітити, що головним джерелом його наповнення залишається податок на доходи фізичних осіб – 11,0 млн.грн. або 56% від загальних надходжень за січень-червень п.р.”, - зазначив начальник Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ Сергій Сокол.
Наступною за розміром внеску до місцевих бюджетів є плата за землю – 4,8 млн.грн., що на 21,5 % перевищує надходження за перше півріччя минулого року.
Єдиного податку сплачено 1,9 млн.грн., а це на 10,9 % більше від надходжень за січень-червень 2013 року.
Сергій Сокол зазначив, що у червні поточного року до місцевих бюджетів Кролевецького району надійшло коштів на 20% більше від доведених показників. Такі позитивні результати у наповненні бюджету досягнуті завдяки сумлінним платникам, які у непростий час для нашої держави своєчасно та в повному обсязі сплачують податки.
Працює «Пульс»
Кролевецьке відділення Глухівської ОДПІ нагадує, що для підвищення довіри довіри громадян Міністерством доходів і зборів України запроваджено сервіс «Пульс».
«Пульс» - це гаряча лінія, на яку цілодобово можуть звертатися платники податків, зателефонувавши за номером (044)284-00-07, у разі виникнення труднощів у спілкуванні з посадовими особами податкової, неякісного обслуговування, корупційних проявів
Також сервіс надає можливість отримати відповіді з питань оподаткування, державної митної справи, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на Міндоходів, а також щодо роботи Акредитованого центру сертифікації ключів.
Клієнти отримують повідомлення в режимі Сall-back (працівник сервісу повідомляє про результати розгляду) невідкладно або протягом 1-3 робочих днів. Якщо інформація потребує додаткового розгляду, то загальний термін її опрацювання не перевищує 15 днів, а результати розгляду анонімної інформації не повідомляються.
Міндоходівці виявили зникнення 200 тонн
державного зерна з елеватора на Сумщині
Про це повідомив Ігор Короткий, в.о. заступника начальника – начальника слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Сумській області.
Ще у 2010 році оперативники податкової міліції під час проведення операції «Зерно» арештували більше 200 тонн зерна пшениці вартістю близько 320 тис. грн. на елеваторі, розташованому в одному із районів Сумщини. Збіжжя за документами належало одеські фіктивній фірмі-одноденці і було незаконного походження.
Заарештоване майно службові особи елеватора (одного з дочірніх підприємств Державної акціонерної компанії) прийняли на відповідальне зберігання.
Протягом наступного 2011 року керівники підприємства зверталися до податкової служби з проханням про скасування арешту або подальшу передачу зазначеної пшениці, але дозвіл на відчуження арештованого збіжжя не отримали.
Після реорганізації підприємства у 2012 році та зміни його назви нове керівництво елеватора продало арештоване майно, не отримавши при цьому жодних дозвільних документів. Своїми діями посадовці завдали державі збитків у великих розмірах.
Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Сумській області стосовно службових осіб елеватора розпочато досудове розслідування за ч. 2 ст. 364 КК України («Зловживання владою або службовим становищем»).
Інспектори Сумської митниці Міндоходів не дозволили вивезти з України історичну спадщину
Під час митного контролю інспектори митного посту «Бачівськ» Сумської митниці Міндоходів перевірили автомобіль «Hyundai-H200», який прямував з України до Російської Федерації. В коробці з дитячими значками перевіряючи знайшли орден Великої Вітчизняної війни, німецький хрест зі свастикою, медаль 1939 року та медаль без планки з орлом на свастиці 1941-1942 років. Чоловік також намагався вивезти також експонат гвинтівки «Мосіна» зразка 1891-1930 років, вартість якого наразі встановлюють експерти.
За даним фактом сумськими міндоходівцями складно протокол про порушення митних правил за ст. 472 Митного кодексу України «Недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення».
Підприємця мобілізували: як сплатити податки?
8 червня набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації", яким запроваджено низку пільг для мобілізованих осіб. Зокрема, ідеться про звільнення від сплати ПДФО, єдиного податку та ЄСВ.
Так, мобілізовані підприємці і особи, що ведуть незалежну професійну діяльність, на весь період військової служби звільняються від обов'язку нарахування, сплати і подання податкової звітності з ПДФО, єдиного податку і ЄСВ, за умови, що такі самозаняті особи не мають найманих працівників.
Підставою для такого звільнення є:
- заява самозайнятої особи;
- копія військового квитка або іншого документа із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу під час мобілізації.
Вказані документи подаються в орган доходів і зборів за місцем реєстрації впродовж 10 днів після демобілізації.
Якщо ж мобілізована самозайнята особа має найнятих працівників і на строк своєї військової служби уповноважує іншу особу виплачувати працівникам заробітну плату та/або інші доходи, то обов'язок по нарахуванню та утриманню ПДФО з таких виплат на строк військової служби самозайнятої особи несе ця уповноважена особа.
До того ж така уповноважена особа виконує зобов'язання по ЄСВ, визначені підпунктами 1 (окрім сплати ЄСВ), 2, 3, 4, 5, 6, 10, 12 ч. 2 ст. 6 Закону України "Про збір і облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".
Нараховані і утримані ПДФО і ЄСВ сплачуються фізичною особою-підприємцем протягом 180 днів після демобілізації з першого дня її демобілізації без нарахування штрафних і фінансових санкцій.
Звітність про суми податків та ЄСВ, нарахованих протягом військової служби ФОП уповноваженою особою подається демобілізованим підприємцем у порядку та строки, встановлені ПКУ, без нарахування штрафних і фінансових санкцій.
Вказані норми застосовуються з першого дня мобілізації, оголошеної Указом Президента України від 17 березня 2014 року N 303 "Про часткову мобілізацію".
До речі, за перше півріччя цього року до місцевих бюджетів Кролевеччини надійшло єдиного податку 1,94 млн.грн.
Працівники Сумської митниці Міндоходів допомогли військовим
відремонтувати автопарк
Черговий транш допомоги від сумських міндоходівців знову відправився на схід України. Працівники Сумської митниці відгукнулися на прохання Сумського територіального батальйону допомогти з закупівлею необхідного обладнання та запасних частин до військових автомобілів, які потребують негайного ремонту.
- Наші військові несуть службу поблизу російсько-українського кордону на Луганщині, тож необхідно постійно пересуватися і автомобілі мають бути в робочому стані. Список необхідного обладнання ми передали волонтерам, які й допомогли вирішити цю проблему і ми дуже вдячні усім небайдужим, хто долучився до благодійної акції, - говорить один з бійців сумського батальйону.
Міндоходівці зі свого боку пообіцяли і в подальшому підтримувати військових, які мужньо захищають свою землю, побажали їм витримки, мужності та перемог.
Найактивніше на Кролевеччині декларують доходи, отримані від спадщини
Щороку, у період з 1 січня по 1 травня проходить кампанія декларування доходів громадян.
Як повідомив начальник Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ Сергій Сокол, за результатами деклараційної кампанії було подано 84 декларації. Загальна сума задекларованого доходу становить 3,4 млн.грн.
За джерелами походження найбільшу суму доходів задекларували громадяни, які отримали доходи, зокрема :
-від спадщини – 3,2 млн.грн. (подано 61 декларацію),
-від здачі в найм земельних ділянок – 140,3 тис.грн. (подано 11 декларацій),
-від продажу рухомого майна – 30,6 тис.грн. (1 декларація).
Сума ПДФО, яку необхідно сплатити до бюджету до 1 серпня поточного року склала 178,2 тис.грн. З них вже надійшло до місцевого бюджету 64,8 тис.грн.
Право на податкову знижку реалізували 65 громадян. Сума податку до повернення з бюджету склала 32,2 тис.грн.
«Скористатися правом на податкову знижку громадяни можуть до кінця поточного року»,- нагадав Сергій Сокол.
Запитували – відповідаємо!
Протягом травня поточного року в Кролевецькому відділенні Глухівської ОДПІ відбулися сеанси телефонного зв'язку «гаряча лінія» на тему: «Отримання послуг електронного цифрового підпису. Подача звітності в електронному вигляді».
До Вашої уваги питання – відповіді :
Яким чином укласти договір «Про визнання електронних документів» з податковою інспекцією в електронному вигляді?
Відповідь: Для укладення договору «Про визнання електронних документів» з податковою інспекцією в електронному вигляді використовуються безкоштовні онлайн сервіси, які доступні за посиланням http://acskidd.gov.ua/program_obespech інформаційного ресурсу Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів (АЦСК ІДД Міндоходів).
Який термін розгляду договору «Про визнання електронних документів»?
Відповідь: Термін розгляду договору «Про визнання електронних документів» з боку органів Міндоходів – до 5 робочих днів. Нагадуємо, що квитанції мають розширення «.rpl» та відкриваються за допомогою ключа електронної печатки, а у разі її відсутності, підписом фізичної особи – підприємця (для фізичної особи – підприємця). Інші файли, що мають розширення «.xml» не потребують розшифрування. Електронні звіти можна відправляти лише після отримання квитанції про успішне підписання договору з боку органів Міндоходів.
Які дії підписувача, якщо він втратив (пошкодив) особистий ключ або забув пароль захисту особистого ключа?
Відповідь: Якщо підписувач втратив (пошкодив) особистий ключ або забув пароль захисту особистого ключа, то він повинен звернутись до представництва АЦСК ІДД Міндоходів в якому отримував послугу електронного цифрового підпису (ЕЦП) та повторно пройти процедуру реєстрації з одночасним поданням заяви на скасування посиленого сертифіката та пакету реєстраційних документів.
До відома платників з 16.06.2014 року обов'язковим є використання нових форм реєстраційних документів для отримання послуг ЕЦП. Більш детальну інформацію можна переглянути за посиланням тут.
Як дізнатися, що податкова звітність в електронному вигляді була отримана контролюючим органом?
Відповідь:Перша квитанція є підтвердженням платнику податків передачі його податкових документів в електронному виді до контролюючого органу засобами телекомунікаційного зв’язку.
Підтвердженням платнику податків прийняття його податкових документів до бази даних є друга квитанція в електронному виді у текстовому форматі, в якій визначаються реквізити прийнятого податкового документа в електронній формі, відповідність податкового документа в електронній формі затвердженому формату (стандарту) електронного документа, результати перевірки ЕЦП, інформація про платника податків, дата та час приймання, реєстраційний номер, податковий період, за який подається податкова звітність, та дані про відправника квитанції.
Який термін збереження платником першої та другої квитанцій при подачі звітності в електронному вигляді?
Відповідь: Архів отриманих електронних квитанцій зберігається протягом строку, передбаченого законодавством для зберігання податкової звітності на паперових носіях, тобто 1095 днів з дня подання податкової звітності.
Чи можна змінити назву особистого ключа або сертифіката?
Відповідь: Особистий ключ електронного цифрового підпису має жорстко визначену назву – «Key-6.dat», яка зміні не підлягає. Зміна назви особистого ключа призведе до неможливості його використання.
Назва сертифіката може бути змінена за бажанням клієнта, за виключенням розширення файлу – «*.cer».
Яким чином страхувальнику виправити помилки у звіті щодо сум нарахованого ЄСВ до закінчення терміну її подання?
Відповідь: У разі виявлення помилки у звіті страхувальник має право до закінчення терміну подання цього звіту (протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду) повторно сформувати та подати звіт до органу доходів і зборів за місцем взяття на облік. Чинним вважається останній електронний або паперовий звіт, поданий страхувальником до закінчення термінів подання звітності.
Який порядок підписання податкової звітності в електронному вигляді, у разі тимчасової відсутності керівника або головного бухгалтера?
Відповідь: Оскільки підставою для прийняття податкової звітності в електронному вигляді є підтвердження електронного цифрового підпису посадових осіб платника податків, підписи яких є обов’язковими для податкової звітності в паперовій формі, то посилені сертифікати відкритих ключів можуть подаватись на всіх відповідальних працівників підприємства, які мають право відповідного підпису на випадок тимчасової відсутності керівника або головного бухгалтера.
Змінились посадові особи на підприємстві, чи потрібно оновити посилені сертифікати в податковій?
Відповідь: Якщо у платника податків виникають зміни облікових даних (змінюється директор, головний бухгалтер або особа, уповноважена вести бухгалтерський облік, податкова адреса), то у строк до моменту подання наступної електронної звітності потрібно отримати нові посилені сертифікати відкритих ключів на посадових осіб платника, які мають право підпису документів, та переукласти договір «Про визнання електронних документів».
Які дії необхідно виконати, якщо виникає помилка «Невірний пароль або ключ пошкоджено» при підписанні документів?
Відповідь: Перш за все, потрібно перевірити який ключ ЕЦП використовується першим? (вірна послідовність підписів Бухгалтер-директор-електронна печатка). У випадку якщо ключ обрано вірно, слід звернути увагу на правильність введення паролю, а саме регістр вводу паролю, мову клавіатури тощо (створений пароль може містити особливі символи, які відрізняються за розташуванням на клавіатурі). Варто також пересвідчитись, чи змінювалось ім’я файлу особистого ключа? (у разі зміни ім’я файлу особистий ключ буде пошкоджено, тому необхідно звернутися до представництва АЦСК ІДД Міндоходів, в якому отримували послуги ЕЦП, подати заяву на скасування посиленого сертифіката, згенерувати новий особистий ключ та отримати відповідний йому посилений сертифікат відкритого ключа).
Які послуги надаються за допомогою он-лайн сервісу «Податковий асистент»?
Відповідь: З метою упередження ризиків при формуванні платниками податків податкової звітності та недопущення їх виникнення у майбутньому Міндоходів України запроваджено новий сервіс «Податковий асистент» для платників податків, які надсилають свою звітність до органів доходів і зборів у електронній формі, без надходження запиту від платника податків.
У основі роботи сервісу лежить моніторинг господарської діяльності платників податків (фактично податковий аудит), за результатами якого у разі виявлення податкових ризиків, платникам податків надсилається інформаційне повідомлення. Персоніфіковані розсилки здійснюються щомісячно. Листування є індивідуальним та повністю конфіденційним.
На Сумщині підбито підсумки обласного етапу конкурсу «Очима дитини про бюджет країни»
В Головному управлінні Міндоходів у Сумській області підвели підсумки ІІ етапу конкурсу дитячої творчості «Очима дитини про бюджет країни».
Вірш Дорогої Діани, учениці 5 класу Кролевецької загальноосвітньої школи № 5, зайняв І місце у номінації «Літературні твори на податкову тематику» у віковій категорії від 9 до 11 років. Робота Діани направлена до Міністерства доходів і зборів України для участі у конкурсі на Всеукраїнському рівні, який проводитиметься протягом червня – серпня 2014 року.
Також у конкурсі на обласному рівні були представлені роботи школярів Кролевеччини : малюнки Коноваленко Анни, Шакової Даніели, учениць 6 та 4 класів відповідно Кролевецької зальноосвітньої школи № 2, та літературні твори Красюк Ярослави, учениці 9 класу Кролевецької загальноосвітньої школи № 5, Лисенка Ярослава, учня 4 класу Кролевецької зальноосвітньої школи № 2.
Дані роботи були визнані кращими серед робіт школярів Глухівського, Кролевецького та Путивльського районів за підсумками І етапу конкурсу, який був проведений в Глухівській об'єднаній державній податковій інспекції.
“Побачивши роботи цих школярів, доводиться тільки дивуватися, наскільки талановиті наші діти. Здавалося б, тематика податків та бюджету є доволі важкою та дорослою, однак учні змогли змістовно та доступно розкрити зазначену тему у своїх роботах,”- підсумував начальник Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ Сергій Сокол.
Умови придбання ОВДП "Військові"
Міністерство фінансів України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01 квітня 2014 року №100 «Про випуск казначейських зобов’язань «Військові» з 21 травня 2014 року розпочинає розміщення казначейських зобов’язань «Військові» серії В на пред’явника в документарній формі загальним обсягом 100 млн. гривень із строком обігу 24 місяці, номінальною вартістю 1000 гривень, відсотковою ставкою 7% річних та сплатою купонів кожні шість місяців у розмірі 35 гривень.
Продаж казначейських зобов’язань фізичним особам буде здійснюватися в понад 2200 установах Публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» на всій території України за продажною вартістю, що встановлена Міністерством фінансів (наказ Міністерства фінансів «Про затвердження Порядку визначення вартості продажу казначейських зобов'язань «Військові» серії В та форми бланка сертифіката казначейського зобов'язання «Військові» серії В» від 17.04.2014 №415, зареєстрований в Міністерстві юстиції від 25.04.2014 за №450/25227).
З метою забезпечення однакового рівня дохідності для покупців, вартість продажу казначейських зобов’язань змінюється залежно від часу їх розміщення. У перший день казначейські зобов’язання продаються за номінальною вартістю, а в наступні дні їх розміщення здійснюється за вартістю продажу, яка зростає з урахуванням накопиченого доходу, виходячи із встановленого розміру доходу за купоном (чим ближчий час купонної виплати, тим вища ціна продажу).
Перевагами такого інструменту інвестування коштів, як казначейські зобов’язання України, для населення є: надійність, гарантована державою, доступна номінальна вартість, випуск в документарній формі на пред’явника, що значно спрощує процедуру купівлі, обігу та погашення, відсутність оподаткування доходів, отриманих за казначейськими зобов’язаннями.
Для успішної реалізації проекту випуску казначейських зобов’язань «Військові» чітко визначається мета залучення коштів та формулюється заклик до спільноти щодо об’єднання зусиль, бажань та намірів долучитися до розбудови нової країни шляхом спрямування власних коштів на придбання державних цінних паперів, а також створення можливостей відчути причетність до вирішення загальнонаціональних проблем, об’єднання зусиль та ресурсів, надати фінансову допомогу вітчизняним Збройним Силам з метою підвищення їх боєготовності та зміцнення обороноздатності держави
На Кролевеччині видано 416 електронних ключів.
Протягом січня-квітня поточного року 278 фізичних осіб-підприємців та 138 юридичних осіб отримали послуги електронного цифрового підпису (ЕЦП).
Порівняно з аналогічним періодом минулого року цей показник зріс майже в 3,5 рази. Тоді послугами ЕЦП скористалися 117 платників.
Посилені сертифікати електронних ключів оформляються цілком безкоштовно і дають можливість подавати до органів Міндоходів, державної статистики України та Пенсійного фонду України звітність у електронному вигляді зі свого робочого місця, офісу чи дому.
Отримати безкоштовно ЕЦП можна особисто або через довірену особу в представництві Акредитованого центру сертифікації ключів (АЦСК). Найближчий центр видачі сертифікованих ключів знаходиться в м.Шостка, вул.Комуністична, 2, приміщення ЦОП.
Більш детально ознайомитись з порядком отримання сертифікату посиленого електронного ключа та з переліком необхідних документів можна на веб-сайті АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту Міністерства доходів і зборів України acskidd.gov.ua. або звернувшись до Центру обслуговування платників при Кролевецькому відділенні Глухівської ОДПІ (тел. 9-58-00).
Крім того, протягом травня 2014 року, щосереди, з 15 до 16 години відбуватиметься година телефонного зв”язку «гаряча лінія» на тему «Отримання послуг електронного цифрового підпису. Подача звітності в електронному вигляді», яку проводитиме головний державний інспектор Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ Воробйов Андрій Анатолійович за телефоном (05453) 5-12-67.
Отримання відшкодування ПДВ у вигляді облігацій.
Кількість платників податку на додану вартість, що значаться в Реєстрі платників ПДВ на сьогодні по Кролевецькому району складає 78 суб’єктів господарювання, в тому числі: 67 з них, або 86% від загальної кількості платників - юридичні особи, та 11, або 14% фізичні особи-підприємці.
В цілому по Кролевецькому району впродовж І кварталу поточного року до державного бюджету надійшло 1,26 млн.грн. ПДВ.
Як повідомив заступник начальника-начальник Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ Сергій Сокол станом на 1 квітня 2014 року платникам податків Кролевеччини відшкодовано з бюджету 76,1 тис.грн. податку на додану вартість.
Разом з цим, з 3 квітня 2014 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" від 27.03.2014 № 1165-VII, яким передбачено здійснення відшкодування ПДВ шляхом оформлення облігацій внутрішньої державної позики для платників, у яких суми податку задекларовані до відшкодування до 01.01.2014 року та підтверджені перевірками, але не відшкодовані на 03.04.2014 року.
Процедура оформлення відшкодування сум ПДВ облігаціями внутрішньої державної позики здійснюватиметься на підставі заяви платника податку, котра подається до контролюючого органу та носить добровільний характер здійснення такого відшкодування. Термін обігу зазначених облігацій - п'ять років.
При цьому, оформлення облігацій прирівнюється до видачі платнику податку суми бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на рахунок платника податку.
Звертаємо увагу платників, що Кабінет Міністрів України планує проводити погашення облігацій кожні півроку згідно з сумою, визначеною у купоні до облігації, з одночасним нарахуванням та виплатою відсотків за такою сумою у розмірі до 9% річних.
Тобто, погоджуючись на відшкодування облігаціями платники допоможуть країні в складний час та ще й отримають прибуток.
Антикризові зміни в оподаткуванні.
Верховною Радою України прийнято Закон України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», введення в дію норм якого здійснюється поетапно.
З 1 квітня 2014 року зафіксовано постійну основну ставку податку на прибуток на рівні 18 %, ПДВ – 20%. Запроваджено оподаткування ПДВ операцій з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення за ставкою 7%.
Також визначено базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, загальну площу об”єкта житлової нерухомості замість житлової площі.
Пенсійні виплати або щомісячне довічне грошове утримання, розмір яких перевищує 10 тис.грн., будуть оподатковуватися за ставкою 15% (17%) із суми перевищення.
До 1 жовтня 2014 року продовжено пільгу з ПДВ по операціях з постачання зернових та технічних культур сільськогосподарським підприємствами (крім виробників такої продукції та підприємств, які придбали таку продукцію у її виробників). В той же час виробники сільськогосподарської продукції, вирощеної на землях, які перебувають у їх власності, при експорті такої продукції мають можливість реалізувати її за нульовою ставкою та відшкодувати податковий кредит.
Новою редакцією пп. 288.5.1. п. 288.5 ст. 288 Податкового кодексу встановлено, що річний мінімальний розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності незалежно від їх категорій не може бути менше ніж 3% нормативної грошової оцінки.
Збільшено ставки збору за спеціальне використання поверхневих, підземних вод, води для рибництва в 1,086 рази, а також ставки екологічного податку у 0,083 раза. Удвічі збільшено ставки збору за користування радіочастотним ресурсом України.
Введено збір на обов'язкове державне пенсійне страхування за ставкою 0,5% при здійсненні операцій з купівлі юридичними і фізичними особами іноземної валюти в безготівковій та/або готівковій формі.
З 1 липня 2014 року змінюється порядок оподаткування дивідендів, роялті, інвестиційних доходів. Зокрема введено прогресивну шкалу оподаткування ПДФО пасивних доходів за ставками: 15%, 20% і 25%, з обов’язковим проведенням річного перерахунку нарахованого (утриманого) податку.
З 1 січня 2015 року буде здійснюватися індексація нормативної грошової оцінки земель для визначення бази оподаткування фіксованим сільськогосподарським податком.
В Міндоходів працює антикорупційна комісія
Комісія з проведення перевірки дотримання вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», що діє в Міністерстві доходів і зборів України, виявляє правопорушення чинного законодавства як з боку службових осіб Міністерства, так і суб’єктів господарювання. Про всі випадки правопорушень інформуються відповідні правоохоронні і контролюючі органи.
Інформацію щодо протиправних дій посадових осіб Міндоходів, порушення чинного законодавства суб’єктами господарювання можна надавати антикорупційній Комісії за адресою: 04655, Київ–53, Львівська площа, 8, або за телефонами (044) 247-35-37, 590-27-34.
Нагадаємо, Комісія з проведення перевірки дотримання вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» в Міндоходів діє з 27 лютого 2014 року та створена за ініціативи Громадської ради Міндоходів і при безпосередній участі активістів Євромайдану.
Кримчани можуть задекларувати свої доходи на Сумщині
З точки зору фахівців ГУ Міндоходів у Сумській області, Крим – це територія України, і його мешканці – наші громадяни. Але сьогодні у кримчан немає можливості сплачувати податки чи звітувати до податкової інспекції на півострові.
Тому, щоб висловити свою підтримку громадянам України - кримчанам виконати свій обов’язок по декларуванню доходів, фахівці Міндоходів Сумщини будуть приймати податкові декларації про майновий стан і доходи від цієї категорії платників у будь-якій податковій інспекції області.
Акцентуємо увагу, що при реєстрації податкових декларацій про майновий стан та доходи фізичні особи, місцем реєстрації яки є АРК або м. Севастополь, в розділі «податкова адреса (місце проживання) платника податку» зазначають дані фактичного місцезнаходження такого платника податків.
ЗА СІЧЕНЬ – ЛЮТИЙ МІСЦЕВА СКАРБНИЧКА КРОЛЕВЕЧЧИНИ
ПОПОВНИЛАСЬ БІЛЬШ НІЖ НА 6,5 МЛН.ГРН.
А це майже на 277,1 тис.грн. більше ніж за відповідний період 2013 року.
За словами начальника Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ Сергія Сокола головним бюджетоутворюючим платежем для місцевих громад залишається ПДФО. Наразі його частка складає майже 3,3 млн.грн.
В структурі надходжень до місцевих бюджетів плата за землю займає друге місце – 1,6 млн.грн., що на 268,6 тис.грн. або 19,8% перевищило надходження аналогічного періоду минулого року.
Третім бюджетоутворюючим податком є єдиний податок. За два місяці поточного року його надійшло 821,4 тис.грн., що на 88,9 тис.грн. (12,1%) більше в порівнянні з аналогічним періодом 2013 року.
Збір за спеціальне використання лісових ресурсів становить 572,9 тис.грн., при цьому, порівняно з січнем –лютим минулого року показник зріс на 53,3 % тобто на 199,2 тис.грн.
Кролевецьким відділенням Глухівської ОДПІ
проведено сеанси «гарячої» телефонної лінії.
Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання, поставлені під час проведення у лютому місяці поточного року сеансів телефонного зв”язку «Гаряча лінія» на тему «Декларування доходів громадян, отриманих у 2013 році» :
Якщо протягом звітного року фізична особа отримала дохід від продажу квартири, яка є її власністю менше ніж 3 роки, та при нотаріальному посвідченні договору ПДФО уже був сплачений чи необхідно подавати річну декларацію про майновий стан та доходи?
Відповідь: Відповідно до пункту 179.2 статті 179 Податкового кодексу України обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи від операцій продажу чи обміну майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок.
За якою адресою необхідно фізичній особі подати річну податкову декларацію, якщо вона прописана в одному місці, а дохід отримує в іншому?
Відповідь: Платник податків, який відповідно до норм чинного законодавства зобов’язаний (має право) надати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але на той час проживає не за місцем реєстрації (прописки), а в іншому місці, то він має подати декларацію до органу доходів і зборів за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.
Який термін повернення ПДФО платнику податку внаслідок застосування права на податкову знижку?
Відповідь: Відповідно до п. 179.8 ст.179 Податкового кодексу України сума, що має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.
Чи має право мати на отримання податкової знижки у разі, якщо сплачувала за навчання своєї 23-річної дитини?
Відповідь: Мати має право на отримання податкової знижки за навчання дитини, якій 23 роки.
Разом з цим, якщо дитині, яка навчається і не працює, у звітному (податковому) році, за який мати хоче отримати податкову знижку, виповнилось 24 роки, то законодавством не передбачено такого права на податкову знижку.
Чи має право на податкову знижку за навчання дитини мати, якщо в документах про сплату зазначено дані батька?
Відповідь : Якщо у документах про сплату зазначено дані батька, то мати не має права на податкову знижку.
Чи має право ФОП на податкову знижку при отриманні доходів від підприємницької діяльності згідно з нормами ПКУ?
Відповідь: ФОП не має право на податкову знижку щодо доходів, одержаних від підприємницької діяльності.
Чи обкладається податком на доходи фізичних осіб дохід у вигляді подарунка, отриманий платником податку від фізичної особи — резидента, що не є членом сім'ї першого ступеня споріднення, та за якою ставкою?
Відповідь: Фізичні особи — резиденти, які отримують подарунок від фізичної особи — резидента, але не належать до членів сім'ї першого ступеня споріднення, сплачують ПДФО за ставкою 5% від вартості будь-якого подарунка.
«ЗІР» - НОВИЙ ЕЛЕКТРОННИЙ СЕРВІС МІНДОХОДІВ
На офіційному порталі Міндоходів України запрацював Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (далі - «ЗІР»).
IT-система пропонує відповіді на питання, що стосуються податкового та митного законодавства, ЄСВ, а також нормативні та інформаційні документи, консультації.
“Впровадження даного ресурсу має позитивний вплив на забезпечення бізнес-спільноти своєчасною, достовірною і повною довідковою інформацією. Система «ЗІР» проста у використанні, забезпечує можливість пошуку інформації за видами податків або тематикою запитання, напрямком діяльності, в тому числі з використанням ключових слів, з урахуванням суті питання,”- відмітив начальник Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ Сергій Сокол.
Скористатися послугою можна за адресою http://zir.minrd.gov.ua або через веб-портал Міндоходів («Інформаційно - довідковий ресурс»).
ВИПАДКИ, КОЛИ ПОДАТКОВА ДЕКЛАРАЦІЯ НЕ ПОДАЄТЬСЯ
Фахівці Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ повідомляють, що відповідно до п. 179.2 ст. 179 Податкового кодексу України обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:
•виключно від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених розділом IV ПК України;
•від податкових агентів, які згідно з ІV розділом Кодексу не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
•від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до розділу IV Кодексу;
•у вигляді об'єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок до нотаріального оформлення об”єктів спадщини;
•зазначені у пунктах 167.2 - 167.4 статті 167 Кодексу, крім випадків, коли декларування таких доходів прямо передбачено відповідними нормами розділу IV ПК;
•зазначені у підпункті "є" пункту 176.1 статті 176 Податкового кодексу від двох і більше податкових агентів, і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) такими податковими агентами не перевищує 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2013 р. – 137 640 грн).
Нагадуємо, кампанія декларування доходів громадян триватиме до 1 травня 2014 року.
РОЗПОЧАЛАСЬ КАМПАНІЯ ДЕКЛАРУВАННЯ ДОХОДІВ
ГРОМАДЯН, ОТРИМАНИХ У 2013 РОЦІ
За повідомленням прес-служби Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ, річна податкова декларація подається громадянами за новою формою до органів доходів і зборів у термін до 1 травня 2014 року.
Прозвітувати можна в електронному вигляді для цього необхідно мати або отримати в ЦОПП при Кролевцькому відділенні Глухівської ОДПІ ключ цифрового підпису.
Також за допомогою сервісу «Декларуваня он-лайн» (www.minrd.gov.ua) платники мають змогу заповнити декларацію про майновий стан і доходи та скористатися поясненнями щодо її заповнення.
Нагадуємо, що громадянин зобов'язаний подати у 2014 році податкову декларацію, якщо протягом звітного 2013 року отримав :
- доходи від особи, яка не є податковим агентом, тобто від нерезидента або фізичної особи, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність;
- доходи, які нараховувалися платнику податку двома або більше податковими агентами у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2013 році – 137640 грн.);
- іноземні доходи;
- дохід, отриманий орендодавцем при наданні нерухомості або рухомого майна в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання;
- дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню;
- дохід у вигляді неустойки (штрафів, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди від особи, яка не є податковим агентом.
Також фізичні особи - платники податку зобов’язані подати річну податкову декларацію про доходи за 2013 рік, якщо отримували окремі види оподатковуваних доходів, які не підлягали оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не звільнені від оподаткування.
Крім того, платники ПДФО, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками минулого року, податкову декларацію можуть подавати впродовж 2014 року.
До речі, протягом січня 2014 року до Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ подано 12 декларацій фізичними особами, задекларована сума складає 140,4 тис.грн., сума податку до сплати – 7,3 тис.грн.
Не приховуйте свій успіх – задекларуйте доходи!
НА СУМЩИНІ ЗНОВУ З’ЯВИЛИСЯ «ОДНОРУКІ БАНДИТИ»
Міндоходівці викрили нелегальний гральний заклад у м. Охтирка та вилучили гральне обладнання загальною вартістю понад 60 тисяч гривень.
Гральний бізнес був і залишається одним з найприбутковіших в індустрії розваг. Не зважаючи на те що в Україні він з 2009 року, оголошений поза законом, дехто все таки сподівається на безкарність. Та міндоходівці Сумщини не втрачають пильності.
Під час перевірки оперативної інформації у житловому будинку в м. Охтирка був виявлений гральний заклад. Функціонував він з дотриманням у сіх правил конспірації. Розрахунки між відвідувачами та «власниками гри» проводились виключно готівкою. Та продумані схеми діяльності не допомогли правопорушникам залишитися «у тіні».
За наслідками проведеної операції міндоходівці вилучили 20 гральних автоматів вартістю 60 тис. грн., 2 комп’ютерні системні блоки та більше 1,5 тис. грн. готівки.
Стосовно порушників відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.203-2 КК України. Санкції статті передбачають штраф від десяти тисяч до сорока тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією грального обладнання.
ЛАСКАВО ПРОСИМО ДО ЕЛЕКТРОННОГО КАБІНЕТУ
ПЛАТНИКА ПОДАТКІВ!
На офіційному веб-сайті Міністерства доходів і зборів України розпочав свою роботу новий онлайновий сервіс – Електронний кабінет платника податків.
Відтепер кожний платник має змогу облаштувати своє персональне автоматизоване робоче місце. Так, у своєму Електронному кабінеті платник зможе підготувати, заповнити і надіслати звітність в електронному вигляді та одразу ж отримати квитанцію про її прийняття (або неприйняття). Для зручності податкова звітність подаватиметься одним пакетом, тобто декларація з усіма додатками. На кожен прийнятий пакет документів надсилатиметься одна квитанція про прийняття декларації.
Крім того, можливості сервісу дозволяють платникам переглядати свої дані про стан розрахунків з бюджетом на конкретну дату та прогноз щодо платежів до кінця поточного року. Про граничні терміни подання документів та сплати податків нагадає „Календар платника”, в якому автоматично кольором позначаються подані документи та ті, терміни яких наближаються.
Працювати в кабінеті можна з будь-якого комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет.
Увійти до Електронного кабінету можна за адресою kpp.minrd.gov.ua або за гіперпосиланням „Електронний кабінет платника податків” на порталі Міндоходів шляхом авторизації за допомогою електронного цифрового підпису.
У разі відсутності електронного ключа, отримати його можна безкоштовно, звернувшись до Центру обслуговування платників податків при Кролевецькому відділенні Глухівської ОДПІ (тел.9-58-00).
Наразі, з початку року платникам податків Кролевеччини видано 494 електронних ключі, з них 475 – фізичним особам, 19 – юридичним особам
Крім того, отримати консультацію щодо функціонування сервісу можна за тел. (044) 323-01-11, 067-555-01-11, 066-555-01-11. У разі виникнення збоїв у роботі сервісу користувачі можуть про це, надіславши повідомлення на електронну адресу
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
.
Також, на веб-порталі Міндоходів створений банер «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», який знаходиться на головній сторінці веб-сайту. Зокрема, для перевірки надійності ділового партнера достатньо знати його код ЄДРПОУ або його назву.
НА ДІЇ ПОДАТКОВИХ ІНСПЕКТОРІВ НА СУМЩИНІ НЕ СКАРЖАТЬСЯ
Жодної скарги на корупційні дії працівників податкових інспекцій на «Пульс» не надійшло
Начальник Головного управління Міндоходів у Сумській області Олександр Семченко закликає бізнес не мовчати, а одразу повідомляти про випадки прояву корупції з боку працівників органів доходів і зборів на телефонну лінію «Пульсу» (044) 284-00-07.
"Коли я чую від окремих осіб, проте що в Сумській області впливають на бізнес корупційні ризики, мене як керівника відомства такі факти просто обурюють", – говорить Олександр Семченко.
Ми щодня моніторимо ситуацію в режимі он-лайн, яка надходить безпосередньо до Міністерства доходів і зборів України, і коли хтось із підприємців звертається на телефонну лінію «Пульсу», співробітники Міндоходів Сумщини миттєво реагують. Крім того, ми звітуємо про вирішення проблеми особисто Міністру доходів і зборів України Олександру Клименку.
Жодна інформація про неправомірні дії наших співробітників не залишиться без уваги, тому закликаю підприємців не мовчати, - говорить очільник сумських міндоходівців.
З початку року на сервіс «Пульс» надійшло 44 запити на податкову тематику і 37 на митну. Цьогорічним досягненням вважаємо відсутність скарг на корупційні дії працівників податкових інспекцій Головного управління Міндоходів у Сумській області.
Олександр Семченко також повідомив, що в питанні протидії корупції Міндоходів активно співпрацює з органами прокуратури, а також ініціює власні внутрішні розслідування фактів перевищення посадових повноважень. 58 осіб притягнуто до відповідальності, 6 осіб звільнено", - повідомив начальник Головного управління.
Він звернув увагу, що у міністерстві розроблений Стратегічний план розвитку до 2018 року, який включає профілактику корупції, виявлення її фактів і жорстку реакцію на них.
ЗВІРТЕ ЖИТЛОВІ КВАДРАТНІ МЕТРИ
Фахівці Кролевецького відділення Глухівської об”єднаної державної податкової інспекції повідомляють, що вже з квітня 2014 року громадяни почнуть отримувати квитанції із нарахованими до сплати сумами податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Сплатити податок потрібно буде протягом двох місяців.
З метою формування реєстру платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та виключення можливих неточностей у нарахуванні податку запрошуємо мешканців Кролевеччини до Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ для проведення звірки кількості об”єктів житлової нерухомості, що перебуває у власності платника податку – фізичної особи, та розмірів житлової площі таких об”єктів. Для цього, при собі необхідно мати оригінали документів про право власності на об’єкти житлової нерухомості, та їх житлову площу, а також документи, які посвідчують особу власника.
Звірка проводиться до 31 грудня 2013 року (включно).
За додатковою інформацією звертатися до ЦОПП при Кролевецькому відділенні Глухівської ОДПІ або за телефонами 9-58-00, 9-12-58.
ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ «ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ» ПРОЙШЛА В КРОЛЕВЕЦЬКОМУ ЦЕНТРІ ОБСЛУГОВУВАННЯ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ
«Пріоритетним напрямком реалізації курсу державної політики у сфері справляння податків та зборів є розвиток партнерських відносин між органами Міндоходів та платниками податків», - зазначив начальник Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ Сергій Сокол.
Саме з цією метою 7 листопада 2013 року в Кролевці проведено Всеукраїнську акцію «Права та обов”язки», під час якої, фахівці Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ розповсюджували в Центрі обслуговування платників податків серед відвідувачів брошури «Права та обов”язки платників податків та контролюючих органів», підготовлену Міністерством доходів і зборів України.
Друковане видання містить інформацію про права та обов”язки платників податків, права контролюючих органів, обов”язки та відповідальність посадових осіб контролюючих органів.
«Права платників податків є безпосереднім механізмом, який з одного боку сприяє належній та добровільній реалізації платником своїх обов”язків при сплаті податків, а з іншого – виступає важливою гарантією захисту від неправомірних дій контролюючих органів. Тому, проведена акція сприятиме підвищенню правової культури платників податків та налагодженню паритетних відносин з громадськістю та бізнесом», - вважає Сергій Сокол.
Отримати брошуру «Права та обов”язки платників податків та контролюючих органів» можна у ЦОПП при Кролевецькому відділенні Глухівської ОДПІ.
МАЙЖЕ 7 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ ПЛАТИ ЗА ЗЕМЛЮ ОТРИМАВ МІСЦЕВИЙ БЮДЖЕТ КРОЛЕВЕЧЧИНИ
За повідомленням прес-служби Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ у січні – жовтні поточного року платники податків Кролевеччини перерахували 6,91 млн. грн. плати за землю, в тому числі фізичні особи – 763,9 тис.грн., юридичні особи – 6,15 млн.грн. Це майже на 810 тис.грн. перевищує минулорічний показник.
Платниками податку є власники земельних ділянок, у тому числі паїв, а також землекористувачі.
Фахівці Глухівської ОДПІ нагадують, що відповідно до Податкового кодексу України із загальної кількості фізичних осіб землевласників та землекористувачів звільняються від сплати податку інваліди І та ІІ групи, фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років, пенсіонери (за віком), ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України « Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
При цьому, звільнення від сплати податку за земельні ділянки поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, передбачених законодавством.
Фізична особа, яка належить до категорії осіб, що мають право на пільги щодо сплати земельного податку, отримує таке право лише після оформлення права власності на земельну ділянку у законодавчо встановленому порядку та внесення відповідних даних до державного земельного кадастру.
Разом з цим, для отримання пільги щодо сплати земельного податку фізична особа повинна подати до податкової інспекції за місцезнаходженням земельної ділянки документи, що посвідчують право такої особи на пільгу (паспорт, пенсійне посвідчення, посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС», посвідчення «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи», посвідчення «Учасник бойових дій», посвідчення «Інваліда війни», посвідчення «Учасник війни», посвідчення «Члена сім’ї загиблого» тощо).
МІНДОХОДІВ СУМЩИНИ ВИЯВИЛИ ПОНАД 2 ТИСЯЧІ ГРОМАДЯН З ТІНЬОВИМИ ДОХОДАМИ
Щоб стабільно наповнювались місцеві скарбниці, а працівники мали законне, гарантоване державою право на соціальний захист, міндоходівці Сумщини проводить заходи з детінізації ринку праці та легалізації доходів громадян.
Олександр Семченко, начальник Головного управління Міндоходів у Сумській області: «Аналіз автоматизованих баз даних дозволяє виявляти осіб, які впродовж тривалого часу не отримують доходів. У такий спосіб виявлено понад 2 тисячі громадян, які мали тіньові доходи. На сьогодні ними задекларовано 23,8 мільйона гривень, у тому числі до сплати податку на доходи фізичних осіб - у сумі 911,9 тисячі гривень».
За результатами проведених перевірок до державної реєстрації залучено 1310 громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність.
Унаслідок спільних дій органів Міндоходів та органів місцевої влади рівень заробітної плати своїх працівників підвищили 489 підприємств області, що дозволило додатково залучити до бюджету 284,4 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.
Всього за наслідками роботи, проведеної фахівцями Міндоходів Сумщини у 2013 році, майже на 21,5 мільйона гривень зросли надходження до бюджету з єдиного податку, які спрямовано на вирішення соціально-економічних питань місцевих громад.
КУДИ «ЇХАЛИ» ДИТЯЧІ ЧОБІТКИ?
Працівники Сумської митниці Міндоходів затримали двох українців з партією товарів широкого вжитку. Це сталося у Середино-Будському районі недалеко від умовної лінії державного кордону України.
Громадяни України на автомобілі «УАЗ-330», який їхав без реєстраційних номерів, везли до Росії 300 жіночих футболок та 420 пар дитячих зимових чобітків. Міндоходівці разом з прикордонниками спіймали контрабандистів у лісі, коли вони намагалися переїхати через рівчак, поклавши на нього дерев’яну драбину.
За даним фактом складено протокол про порушення митних правил за ч.1 ст. 482 Митного кодексу України.
ПРАЦІВНИКИ МІНДОХОДІВ ВИКРИЛИ 15 ФАКТІВ РОЗКРАДАННЯ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ НА СУМЩИНІ
Загальна сума зловживань бюджетними коштами по області досягає 90 млн. грн. Це оборудки зі спорудами, опаленням, дорогами і будівництвом. Втрати ж податків від цих порушень складають 15 млн. грн.
За словами Олександра Семченка, начальника ГУ Міндоходів у Сумській області, 12 кримінальних правопорушень викрито у сфері державних закупівель, а 3 справи - результат боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом. До суду з обвинувальним висновком направлено 4 кримінальних провадження. З метою відшкодування збитків накладено арешт на суму майже 2 млн. грн.
Для прикладу Олександр Семченко розповів про заволодіння державними коштами та їх легалізацію однією крупною будівельною кампанією, що займається ремонтом та будівництвом доріг. Посадовці фірми закупили старе непрацююче обладнання заводу, фактична вартість якого не перевищує 70 тис. гривень. В подальшому вони його пофарбували та своїм же філіям продали по завищеній майже у 7 разів ціні. Загальна сума коштів, яка профінансована на структурні підрозділи, за придбання частин єдиного виробничого комплексу (обладнання) склала 485,7 тис. грн.
Далі оперативники Головного управління встановили, що один з контрагентів державного підприємства, задіяний у тіньовій схемі діяльність не здійснює, а придбав підприємство з метою надання послуг у незаконній конвертації грошових коштів та їх легалізації, шляхом документального оформлення безтоварних операцій. Кошти, які перераховувалися з державного підприємства були легалізовані та переведені у готівку для передачі керівництву підприємства.
– Міністерство доходів і зборів України – це орган, який забезпечує 90 % надходжень бюджету України, тому ми не будемо стояти осторонь, коли його розкрадають, – підкреслив Олександр Семченко, начальник ГУ Міндоходів у Сумській області під час прес-конференції.
НОВА ФОРМА ОБЛІКУ ДОХОДІВ І ВИТРАТ ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ
Кролевецьке відділення Глухівської ОДПІ звертає увагу підприємців на те, що 18 жовтня 2013 року набрав чинності наказ Міндоходів України від 16.09.2013 року №481, яким затверджено нову форму Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи-підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а також Порядок її ведення.
Новим Порядком передбачено можливість ведення Книги як у паперовому, так і в електронному вигляді (за вибором платника податків).
У разі обрання самозайнятою особою ведення Книги у паперовому вигляді вона повинна подати до контролюючого органу за основним місцем обліку примірник Книги для реєстрації.
Якщо ж самозайнята особа обрала ведення Книги в електронній формі, така особа зобов’язана отримати посилені сертифікати відкритих ключів, сформованих акредитованими центрами сертифікації ключів, включених до системи подання податкових документів в електронному вигляді, укласти договір про визнання електронних документів з контролюючим органом та сформувати заяву на отримання Книги і надіслати її до контролюючого органу за місцем податкового обліку засобами електронного зв’язку. Після отримання самозайнятою особою повідомлення про реєстрацію Книги така особа здійснює операції з її ведення згідно з діючим Порядком.
На відміну від попередньої Книги, в новій не відображається внутрішнє переміщення товару та менше граф.
При цьому, за даними фахівців Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ на Кролевеччині зареєстровано 1457 фізичних осіб-підприємців, з них 636 осіб здійснюють господарську діяльність із застосуванням загальної системи оподаткування або провадять незалежну професійну діяльність.
ВЖЕ В НАСТУПНОМУ РОЦІ «СПРОЩЕНЦІ» КРОЛЕВЕЧЧИНИ
ЗМОЖУТЬ СКОРИСТАТИСЯ СЕРВІСОМ «ЕЛЕКТРОННА ПЕРЕВІРКА»
Міндоходів планує поліпшити податковий сервіс шляхом впровадження електронних перевірок.
Механізм таких перевірок, права та обов”язки платників і податкових аудиторів визначені у розробленому Міністерством законопроекті «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подальшого впровадження електронного сервісу та здійснення електронних перевірок».
«Електронні перевірки не будуть обов”язковими (плановими), проводитимуться податківцями виключно на прохання платників податків і здійснюватимуться дистанційно (на підставі податкових декларацій та електронних документів) без відриву платника від роботи», - повідомив начальник Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ Сергій Сокол.
Сервісом «електронні перевірки» вже з 1 січня 2014 року зможуть скористатися платники податків, які застосовують спрощену систему оподаткування. Для цього потрібно буде подати заяву про проведення електронної перевірки до територіального органу Міндоходів не пізніше ніж за 10 календарних днів до очікуваного початку проведення перевірки та документи в електронній формі, які пов”язані з обчисленням та сплатою податків і зборів. До речі, на Кролевеччині застосовують спрощену систему оподаткування 891 суб”єкт підприємництва, з них 821 фізособа-підприємець та 70 юридичних осіб.
З 1 січня 2015 року послуга буде доступна для суб”єктів господарювання мікро-, малого та середньго бізнесу, а з 1 січня 2016 року – для всіх категорій платників податків.
За словами керівника Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ, протягом поточного року фахівцями Кролевецького відділення не проводилися документальні планові перевірки платників податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, що є однією із сприятливих умов для розвитку малого бізнесу. Також спрощено процедуру державної реєстрації платників єдиного податку. Так, з наступного року майбутньому суб”єкту господарювання не потрібно йти до податкової, щоб зареєструватися платником єдиного податку. Усі документи прийматиме державний реєстратор, коли проводитиме реєстрацію юридичних чи фізичних осіб-підприємців. А вже потім реєстраційна служба передасть електронні копії заяв щодо обрання спрощеної системи оподаткування до органів Міндоходів, не залучаючи до цього процесу платника.
МІНДОХОДІВ СУМЩИНИ ВИКРИЛИ ФІКТИВНІ ОПЕРАЦІЇ СПИРТОВИКІВ, ЯКІ КОШТУВАЛИ ДЕРЖАВІ 8,4 МІЛЬЙОНА ГРИВЕНЬ
Оперативники Сумського управління Міндоходів викрили тіньову схему ухилення від оподаткування при операціях з закупівлі сировини на одному зі спиртзаводів області.
Для завищення витрат та незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість службові особи одного зі спиртзаводів області здійснювали закупівлю бурячної меляси для виробництва спирту за посередницькими схемами. Серед постачальників сировини на спиртзавод фахівці міндоходів виявили суб’єктів господарювання з ознаками фіктивності, зареєстрованих у м. Києві в інших регіонах України. Відомості щодо проведення нікчемних господарських операцій з використанням документів фіктивних підприємств вносились до офіційної бухгалтерської та податкової звітностей. У результаті вказаних дій бюджет недоотримав 8 млн. 396 тисяч гривень податків (ПДВ та податку на прибуток).
Слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Сумській області розпочато кримінальне провадження за фактом несплати податків в особливо великих розмірах службовими особами спиртзаводу (ст..2121 ч.3 Кримінального кодексу України).
Прес-центр Головного управління Міндоходів у Сумській області
ВІДШКОДУВАННЯ ПДВ ПЛАТНИКАМ ПОДАТКІВ КРОЛЕВЕЧЧИНИ СУТТЄВО ЗРОСЛО
В січні – серпні 2013 року грошовими коштами на рахунки платників податку на додану вартість Кролевеччини відшкодовано 514,1 тис.грн. Порівняно з минулим роком відшкодування збільшилося на 194,9 тис.грн., або на 61 %.
Нагадуємо, що з набранням чинності Податковим кодексом України, впроваджено новий сервіс автоматичне відшкодування податку на додану вартість.
«Щоб скористатися правом на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість, платники податку повинні бути включені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, не перебувати у судових процедурах банкрутства, не мати податкового боргу тощо. При цьому, середня заробітна плата не менше ніж у 2,5 рази повинна перевищувати мінімальну. Повний перелік вимог щодо платників, які мають право на отримання відшкодування ПДВ в автоматичному режимі, міститься в ст. 200 Податкового кодексу України», - повідомив начальник Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ Сергій Сокол.
НА КРОЛЕВЕЧЧИНІ ГРОМАДЯНИ ЗАДЕКЛАРУВАЛИ МАЙЖЕ 7,7 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ
За підсумками цьогорічної кампанії із декларування доходів та майнового стану мешканцями Кролевеччини до Кролевецького відділення Глухівської об”єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Сумській області було подано 213 декларацій на загальну суму 7 млн. 697,3 тис.гривень
Сума податку на доходи фізичних осіб, яка підлягає сплаті до бюджету за поданими деклараціями складає 266,4 тис.гривень.
З початку року громадянам Кролевецького району повернуто 248,6 тис.гривень податку на доходи фізичних осіб для компенсації понесених витрат на навчання, які включаються до податкової знижки відповідно до ст. 166 Податкового кодексу України.
«Строк подання податкової декларації про майновий стан і доходи для громадян з метою отримання податкової знижки за результатами 2012 року встановлено Податковим кодексом України до кінця 2013 року, - повідомив начальник Кролевецького відділення Глухівської ОДПІ Сергій Сокол. – Тим більше, що зробити це сьогодні нескладно. Отримавши електронний цифровий підпис, подати декларацію про доходи та майновий стан можна в електронному вигляді. Для цього необхідно скористатися відповідним сервісом на веб-порталі Міністерства доходів і зборів України або надіслати декларацію електронною поштою».
НА КРОЛЕВЕЧЧИНІ НАДХОДЖЕННЯ ДО БЮДЖЕТІВ
ПЕРЕВИЩИЛИ 27 МІЛЬЙОНІВ 879,7 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ
За сім місяців 2013 року платники податків Кролевецького району сплатили до зведеного бюджету 27 млн. 879,7 тис. грн. Порівняно з січнем – липнем 2012 року зведений бюджет додатково отримав 221,5 тис. грн.
За сім місяців поточного року до державного бюджету фахівцями Кролевецького відділення Глухівської об”єднаної державної податкової інспекції мобілізовано 5 млн. 710,2 тис. грн.
У місцеву скарбницю надійшло 22 млн. 169,5 тис. грн., що більше січня – липня 2012 року на 2 млн. 244,7 тис.грн., або на 11,3 %.
Проведений аналіз показав, що збільшення надходжень до місцевих бюджетів відбулося за рахунок надходження 13 млн. 380,7 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб, що більш ніж на 1 млн.грн. перевищує надходження минулого року. На 482,6 тис. грн., тобто на 29,3 % збільшилась сплата з єдиного податку та становить 2 млн. 127,3 тис. грн. На 579 тис. грн. (14 %) зросли надходження з плати за землю і становлять 4 млн. 716,5 тис. грн. Надходження зі збору за використання лісових ресурсів за цей період становлять 1 млн. 89,3 тис. грн., що на 122,8 тис. грн., або на 12,7 % більше порівняно з показниками січня – липня 2012 року.
«Такі показники наповнення бюджету забезпечені в першу чергу, завдяки добровільній сплаті податків у розрізі основних бюджетоутворюючих платежів, розвитку електронних сервісів, й загалом підвищенню рівня податкової культури, як серед суб’єктів господарювання так і серед громадян», - зазначив начальник Глухівської ОДПІ Микола Миколайович Дейнеко.
ПОДАТОК НА НЕРУХОМЕ МАЙНО ФІЗИЧНІ ОСОБИ СПЛАТЯТЬ В
НАСТУПНОМУ РОЦІ
Кролевецьке відділення Глухівської об'єднаної державної податкової інспекції інформує, що 4 серпня 2013 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо об'єктів нерухомості».
Згідно зазначеного закону податок на нерухомість за 2013 рік фізичні особи сплачуватимуть у наступному 2014 році. Тобто, до кінця поточного року відтерміновано для фізичних осіб сплату податку на нерухоме майно, окрім земельної ділянки.
Водночас до 31 грудня поточного року власники можуть здійснити звірку даних на підставі оригіналів документів про право власності на об’єкти житлової нерухомості та про житлову площу таких об’єктів. Для цього потрібно звернутися до податкової інспекції за місцем реєстрації власника нерухомості.
Також цей закон змінює розміри нерухомості, на яку буде нараховуватись податок. Так, власники житлової площі, що не перевищує 120 кв. м., не сплачуватимуть податок. Такий розмір стосується площі квартир. Для власників будинків „пільгова площа” визначена у розмірі 250 кв. м., знову ж таки незалежно від того, якою кількістю будинків володіє особа. Якщо у власника є і квартира, і будинок загальною житловою площею до 370 кв. м., він також не сплачуватиме податок на нерухомість.
Якщо ж площа нерухомості перевищуватиме зазначені пільгові метри, то платити податок доведеться лише за ті квадрати, які перевищують визначений розмір.
Ставки податку будуть диференційовані.
Для власників:
- квартир - не більше 1 відсотка мінімальної заробітної плати, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, у разі перевищення ставка становитиме 2,7 %;
- будинків - не більше 1 відсотка мінімальної заробітної плати, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, у разі перевищення – 2,7 %;
- квартир та будинків – 1 відсоток мінімальної заробітної плати, житлова площа яких не перевищує 740 кв. метрів, у разі перевищення – 2,7 %.
Фізичні особи повідомлення про сплату податку отримуватимуть до 1 липня.
Для юридичних осіб також продовжено термін подання декларації з податку на нерухомість з „1 лютого” до „20 лютого”.
Нагадуємо, що громадяни, які вже сплатили податок у поточному році можуть повернути сплачені кошти. Для цього їм потрібно звернутися із заявою до територіальних органів Міндоходів.
Разом з цим, сплачені кошти в поточному році за згодою платника можуть бути зараховані для сплати податку у 2014 році.
ЦЕРКОВНИЙ ДЗВІН ЗНАЙШОВ ВЛАСНИКА, А ДЕРЖАВА – КОШТИ
За сприянням Міндоходів Сумщини церковний дзвін, вилучений під час операції «Держкордон 2013», передано у дар Свято-Покровському монастирю. У квітні ц.р. працівники Міндоходів Сумщини в рамках операції «Держкордон 2013» затримали автомобіль, у якому нелегально перевозилась підакцизна продукція. Транспортний засіб незаконно перетнув російсько-український кордон і був зупинений правоохоронцями на перехресті доріг Білопілля-Рижівка-Іскрисківщина. При перевірці автомобіля за картонними коробками зі спиртом оперативники знайшли заховану культову річ – церковний дзвін вагою 750 кг, який перевозився без будь-яких супроводжувальних документів. Культову річ оцінили у понад 150 тисяч гривень. Власник вантажу не знайшовся, тому його було визнано безхазяйним.
Після виконання усіх належних процедур церковний дзвін у встановленому законом порядку передано на реалізацію одній з торгівельних організації м.Суми. За сприянням Міндоходів Сумщини цінна культова річ наразі набула законного власника. Сумські благодійники передали церковний дзвін у дар Свято-Покровському монастирю, задля якого він і був вилитий на одному з заводів Росії. Представники монастиря прибули з Закарпаття на Сумщину, щоб отримати цінний дарунок. З благословення служителя Сумської єпархії, отця Георгія, церковний дзвін розпочав свій славетний шлях, щоб зайняти належне йому місце у монастирській дзвіниці.
Прес-служба ГУ Міндоходів у Сумській області
СУМСЬКЕ ТОВАРИСТВО «НАХІМІЧИЛО» НА 6,9 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ
Міндоходів Сумщини розпочало кримінальне провадження стосовно посадових осіб одного з промислових гігантів області.
Працівники податкової міліції викрили факт несплати до місцевої скарбниці податку на доходи найманих працівників одного з акціонерних товариств м.Суми.
Проведеною перевіркою встановлено, що службові особи підприємства, стосовно якого розпочато процедуру банкрутства, безпідставно списали податкову заборгованість з податку на доходи фізичних осіб із заробітної плати працівників товариства на загальну суму 6,9 млн. гривень. При цьому впродовж 2011-2013 років відповідна сума коштів була утримана із зарплати працюючих.
Слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Сумській області за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (ст. 212 ч.3 Кримінального кодексу України) розпочато кримінальне провадження.
Прес-служба ГУ Міндоходів у Сумській області
Normal 0 false false false RU X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4
Увага! Гаряча лінія!
Кролевецьке відділення Глухівської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області повідомляє, що 20 та 27 серпня 2015 року з 15.00 до 16.00 год. відбудеться сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” на тему: «Особливості функціонування системи електронного адміністрування ПДВ». Відповідатимуть на запитання дозвонювачів завідувач сектору доходів і зборів з фізичних осіб Гузенко Наталія Володимирівна та завідувач сектору оподаткування юридичних осіб Бібік Олена Володимирівна.
Телефон «гарячої лінії» – (05453)9-57-84.
/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Обычная таблица"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}