Районна газета

КРОЛЕВЧАНИ ПРОВЕЛИ В ОСТАННЮ ПУТЬ А.А. ЛЕПЕХУ

3 квітня кролевчани провели в останню путь полковника Збройних Сил України Андрія Анатолійовича Лепеху.

Лепеха А.А. героїчно загинув під час виконання бойового завдання по забезпеченню пальним угрупування військ, які знаходилися в Дебальцево. Він прийняв вольове рішення і сівши за кермо паливозаправника, пройшов через кільце оточення і здійснив дозаправку танків. При виході із оточення, в районі населеного пункту Нижнє-Лозове (Донецької області) 17 лютого 2015 року під час артилерійського обстрілу при евакуації вбитих та поранених бійців загинув.

З офіцером прощалися у військовій частині в Києві його товариші по службі. Потім його тіло було доставлено на малу Батьківщину, де в останню путь проводжали земляка сотні кролевчан. Жителі міста створили живий коридор, віддаючи шану мужньому полковнику.

«Спілкуючись з його рідними, друзями і колегами я можу сказати одне – своє життя він прожив як справжній українець. Всього себе він віддавав родині, службі, товаришам. І загинув, як герой, пліч-о-пліч зі своїми побратимами. Наш з вами громадянській обов’язок, щоб рідні і близькі не залишились сам на сам з своїм горем», - звернувся до кролевецької громади голова Кролевецької РДА Олег Кучерявий.

Слова співчуття рідним та близьким, бойовим побратимам висловили директор НВК № 4, в якому до 9 класу навчався Андрій Анталойович Лепеха, Віталій Сахнюк та його командир, генерал-майор Ігор Ковальський, начальник тилу Збройних Сил України. Жалобну панахиду за загиблим військовослужбовцем правив благочинний Кролевецького району, настоятель Спасо-Преображенського храму отець Михаїл.

Службу Лепеха А.А. розпочав з Одеського військового округу на посаді заступника командира ремонтної роти 274 навчального танкового полку 150 гвардійського окружного навчального центру підготовки молодших спеціалістів (мотострілецьких військ).

З кінця 1994 по 2009 роки проходив службу на різного рівня керівних посадах 169 навчального гвардійського центру Командування Сухопутних військ Збройних Сил України в м. Десна. За цей час полковником Лепехою Андрієм Анатолійовичем був зроблений великий внесок в підготовці фахівців ремонтно-відновлювальних підрозділів, які дякуючи отриманим знанням та навичкам, успішно виконують завдання в зоні антитерористичної операції Донецької та Луганської областей.

З 2009 по 2014 роки проходив службу на посадах: начальник служби пожежної безпеки Командування Сухопутних військ Збройних Сил України.

Дякуючи його цілеспрямованості, наполегливості та ентузіазму і не зважаючи на тяжкі часи для Збройних Сил України, пожежні підрозділи завжди були в бойовій готовності виконувати професійно поставлені завдання. Андрій Анатолійович завжди виступав ініціатором проведення змагань між пожежними підрозділами Збройних Сил України з пожежно-прикладного спорту. Завдяки такій відданості своїй роботі, його вихованці відчували радість перемоги, почуття гордості за набуті професійні навички.

З 2014 роки – перебував на посаді начальника відділу експлуатації складів та ремонту технічних засобів управління забезпечення технічними засобами Центрального управління забезпечення пально-мастильними матеріалами Збройних Сил України Тилу Збройних Сил України.

За період військової служби нагороджений медалями “10 років Збройним Силам України”, “15 років Збройним Силам України", “За сумлінну службу у Збройних Силах України” ІІ ступеню, “За сумлінну службу у Збройних Силах України” І ступеню, нагрудний знак “Знак пошани”, за “Зразкову службу” ІІІ ступеню та іншими нагородами Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України.