Районна газета

У СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕРЕБІЙНОГО РУХУ ТРАНСПОРТУ НАРАЗІ ЗАЛУЧЕНО 30 ОДИНИЦЬ СНІГОПРИБИРАЛЬНОЇ ТЕХНІКИ

За дорученням голови облдержадміністрації Василя ХОМИ, вжито заходи щодо сталого функціонування систем життєзабезпечення Сумщини, недопущення припинення руху транспорту та знеструмлення населених пунктів. Наразі надзвичайних ситуацій, пов’язаних з ускладненням погодних умов, на території області не зареєстровано

За даними Сумського гідрометцентру, 1 лютого через серію циклонів з південного заходу на Сумщині очікується погіршення погодних умов. Зокрема мокрий сніг, вдень місцями значний сніг, на дорогах ожеледиця. Вітер південно-східний 7-12 м/с. Температура вночі -3..-8*, вдень -4..+1*. Очікується приріст снігового покриву до 10-15 см.

Завдяки оперативним діям керівництва облдержадміністрації та профільних структурних підрозділів, ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Сумської області приведені в режим підвищеної готовності.

Розгорнуто та організовано роботу у цілодобовому режимі обласного штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на автомобільних дорогах області. Забезпечено стале функціонування систем електро-, тепло та газопостачання населених пунктів та потенційно небезпечних об’єктів.

до розчистки автомобільних доріг станом на 10.00 залучено 30 одиниць снігоприбиральної техніки та 57 працівників ДП «Сумський облавтодор», чергує 35 одиниць техніки та 45 працівників.

Місцевими органами виконавчої влади разом з дочірнім підприємством «Сумський облавтодор» для стабілізації руху транспортних засобів, із урахуванням проблемних ділянок та можливих заторів на автомобільних дорогах, визначено та обладнано 34 місця тимчасової стоянки великогабаритного транзитного транспорту та 25 пунктів обігріву для водіїв транспортних засобів.

На випадок різкого зниження температур на території Сумської області з додержанням карантинних вимог функціонують 622 пункти обігріву громадян.

У регіональному матеріальному резерві на випадок виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних у тому числі з ускладненням погодних умов, накопичено матеріальних запасів (бензин – 30,73 тон, дизельне пальне – 31,9 тон, 5 теплових гармат, шифер – 3 667 листів, скло віконне – 813,7 кв. метрів, цвяхи – 906,2 кілограмів, плівка поліетиленова – 1000 погонних метра) на суму 2 млн. 13 тис. гривень.

Крім того, в місцевих матеріальних резервах міст та районів області знаходиться на зберіганні та може бути додатково залучено для забезпечення ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій бензину – 20,256 тон, дизельного пального – 30.255 тон.

Станом на 1 лютого всі підприємства, установи та організації працюють у нормальному режимі, автомобільне сполучення між населеними пунктами області та рух автотранспорту в межах міст та селищ міського типу не порушувалися.

Сили територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Сумської області готові до забезпечення сталого функціонування об’єктів господарської діяльності та життєзабезпечення в умовах виникнення   надзвичайної ситуації.

Наразі надзвичайних ситуацій, пов’язаних з ускладненням погодних умов, на території області не зареєстровано.