Районна газета

ВАСИЛЬ ХОМА: ДЛЯ ПРИКОРДОННОЇ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПИТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ НАДЗВИЧАЙНО ВАЖЛИВЕ

Голова Сумської облдержадміністрації Василь ХОМА підтримує рішення РНБО про застосування санкцій щодо фізичної та юридичних осіб

«Проти України ведеться гібридна війна і ми зобов’язані їй протидіяти, у тому числі й в інформаційному просторі. Як очільник області, що має протяжність державного кордону з Російською Федерацією 562,5 км, я цілком підтримую Президента України і РНБО, – наголосив Василь ХОМА. – Свободі слова на території України – так. А антиукраїнській пропаганді та інформаційній війні – ні. Інформаційний простір має бути захищений. Рішення РНБО спрямовано на захист України, її цілісності та суверенітету».

Тому на Сумщині повністю припинено трансляцію трьох телеканалів, які потрапили під санкції Ради національної безпеки та оборони – це канали «ZiK», «NewsOne» та «112 Україна».

Довідково. Президент України Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ підписав Указ № 43/2021, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Для міжнародної спільноти на своїй сторінці у Twitter Володимир Зеленський пояснив, що «санкції – це складне рішення. Україна рішуче підтримує свободу слова, але не пропаганду, профінансовану агресором проти нашої країни, яка підриває Україну на шляху до європейської та євроатлантичної інтеграції».

2 лютого відбулося засідання Ради національної безпеки і оборони України, де шляхом письмового голосування члени РНБО розглядали питання введення персональних санкцій стосовно юридичних та фізичних осіб, які перебувають на території України. З 19 членів Ради національної безпеки і оборони 17 проголосували «за», один утримався, один перебуває у відрядженні.

Персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи застосовуватимуться до громадянина України Тараса Козака, юридичних осіб «Товариство з обмеженою відповідальністю «АРІАДНА ТВ», «Товариство з обмеженою відповідальністю «НОВИЙ ФОРМАТ ТВ», «Товариство з обмеженою відповідальністю «ТВ ВИБІР», «Товариство з обмеженою відповідальністю «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «112-ТВ», «Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛІДЕР ТВ», «Товариство з обмеженою відповідальністю «ПАРТНЕР ТВ», «Товариство з обмеженою відповідальністю «НОВИНИ 24 ГОДИНИ», «Товариство з обмеженою відповідальністю «Нові комунікації».