Районна газета

СВЯТКУВАННЯ 200-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА НА КРОЛЕВЕЧЧИНІ ПРОЙДЕ НА НАЙВИЩОМУ РІВНІ

Як сказала на апаратній нараді начальник відділу культури і туризму районної державної адміністрації Наталія Сіра, на виконання Указу Президента України № 257/2012 „Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка” наступний 2014 рік оголошено Роком Тараса Шевченка. Підписано відповідне розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 04.04.2011 № 238-ОД „Про обласні заходи щодо підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка та 150-річчя від дня його перепоховання”. Затверджені відповідні районні заходи.

ДО 200-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ Т.Г. ШЕВЧЕНКА

ВШАНУЄМО НА ВИСОКОМУ РІВНІ

   Зовсім небагато часу нас відділяє від  особливої події в житті кролевчан і всього світового українства 200 річчя від дня народження видатного генія   Тараса Григоровича Шевченка. Наступний 2014 рік указом Президента України  оголошений роком  Т.Г.Шевченка. Кролевеччина готується  гідно зустріти кобзаревий рік.  
   Як запевнив голова райдержадміністрації та голова оргкомітету по відзначенню в районі 200 річчя від дня народження Т.Г.Шевченка Олег Шприндель, розкішна низка культурно-просвітницьких заходів в районі пройде на високому рівні із залученням якомога більше  жителів краю.   
   Доречно сказати, що  районною державною адміністрацією ще у травні 2011 року   розроблені заходи  щодо підготовки  та відзначення на Кролевеччині   200 річчя   від дня народження  та 150 річчя від дня перепоховання  велета духу  нації Тараса Григоровича Шевченка.
   Протягом 2011- 2013 років на Кролевеччині немало зроблено  для популяризації  творчості Великого сина українського народу. Найбільшою даниною   світлій пам’яті  генія нації є відкриття й функціонування  в районі  унікального закладу – музею кролевецького ткацтва, котрий розміщений на добре відомій нам  Огієвщині.

   Для вшанування пам’яті Т.Г.Шевченка, вивчення та популяризації його творчої спадщини лише з початку року закладами освіти та культури  проведено ряд заходів:  інформаційні хвилинки «Слава Шевченка не вмре, не поляже»; загальношкільні лінійки «Живи, поете, в бронзі і в граніті, живи, поете, в пам’яті людській»;- тематичні літературні експозиції у шкільних бібліотеках «Світова велич Т.Г.Шевченка»;- літературні читання «Золоті зерна поезії Т.Г.Шевченка», «Шекспір – української літератури»;- години краєзнавства «Шевченко і Кролевеччина»;- тематичне засідання літературної студії «Джерельце», засідання літературної вітальні «Невмируща сила Кобзаря»;- конкурси на кращого читця поезії «Співаєм славу Кобзарю»;- літературний турнір «Сторінками великого Кобзаря», літературна вікторина «Шевченкіана»;літературно-музична композиція «Вінок Кобзареві»;- конкурс малюнків, ілюстрацій до творів Т.Г.Шевченка, конкурс плакатів «Твій образ вічно буде жити в серцях пра-правнуків твоїх»;- виховні години «Безсмертя смертного Тараса», «Пророка, генія душа», «Він в наших серцях, наших жилах і храмах». «Духовний батько українського народу»;години спілкування «Велетень в царстві людської культури», «Шевченко – геній і пророк»;учнівські конференції «Тернистими шляхами долі»;засідання дискусійних клубів «Моральне падіння чи моральна велич жінки?» за поемою «Катерина»; урок позакласного читання «Т.Г.Шевченко жити буде, поки на землі житимуть люди»;відкриті уроки музики «Співаємо, Тараса діти, слова «Тополі» й «Заповіту», «Журбу й любов у пісні виливав»;відкриті уроки образотворчого мистецтва «Шевченків світ в буянні фарб, в сплетінні ліній» та багато інших.
   У районному краєзнавчому музеї проводилися тематичні екскурсії „Кобзар в Кролевці”, де широко представлені матеріали, присвячені Великому українцю. Окремі з них просто унікальні, як скажімо, дарунки онука Огієвських Юрія Лєнчевського, родина якого мала тісні стосунки з поетом.
   В Музеї кролевецького ткацтва, який розміщено в приміщенні будинку Огієвських, що безпосередньо пов’язаний з ім’ям Кобзаря, в рамках відзначення роковин народження та смерті Т.Г. Шевченка   розроблені експозиції „Т.Г.Шевченко і родина Огієвських” та „Образ Т.Г.Шевченка на полотнах кролевецьких рушників”, виставка літератури та друкованої продукції, пов'язаної з ім’ям видатного поета Т.Г.Шевченка.
   На Кролевеччині завжди впорядковані пам’ятні місця, пов’язані з життям та творчістю Т.Шевченка.
   27 вересня  на засіданні громадської ради  при Кролевецькій районній державній адміністрації  з - поміж  інших питань  розглядалося  «Про підготовку  та відзначення в районі  200-річчя від дня народження Шевченка Т.Г.» Враховуючи побажання громадськості, в районі буде проведений  фестиваль  поезії Т.Г.Шевченка, в освітніх закладах  - конкурс  на кращий  твір про Т.Г.Шевченка, в музеї Кролевецького ткацтва - виставка  портретів  Т.Г.Шевченка, створених місцевими  авторами, зокрема, тканих і  вишитих портретів.
   Міська організація Всеукраїнського товариства «Просвіта» виступила з ініціативою організувати в районі  як живий пам’ятник Т.Шевченку  акцію «Садок вишневий біля хати», громадськість району  та влада Кролевеччини підтримала просвітян.
   Районна газета „Кролевецький вісник” та районне радіомовлення постійно широко висвітлюють   тему Шевченкіани  на сторінках видання та в передачах радіомовлення.
  Тож Кролевеччина й кролевчани  і надалі залишаються найактивнішими учасниками загальнонаціонального державного  свята 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка.

МУЗЕЮ КРОЛЕВЕЦЬКОГО ТКАЦТВА ПОДАРУВАЛИ УНІКАЛЬНІ ТВОРИ, ПРИСВЯЧЕНІ ТАРАСУ ГРИГОРОВИЧУ ШЕВЧЕНКУ


Усім відомо, що 2014 рік Указом Президента України оголошено Роком Тараса Шевченка. Українці уже зараз ретельно готуються відзначити 200-річчя народного генія.

Тож, символічною стала подія, котра відбулася 11 жовтня у музеї Кролевецького ткацтва – до фондів установи було передано шість робіт Віри Юрченко, на яких зображені місця перебування Шевченка на Сумщині, зокрема і в маєтку Огієвських, де й розташовано музей.

ВІДБУЛОСЯ УРОЧИСТЕ ВІДКРИТТЯ ГОЛОВНОЇ ПОДІЇ РОКУ НА КРОЛЕВЕЧЧИНІ

20 вересня, біля районного Будинку культури відбулося урочисте відкриття XIX-го Міжнародного літературно-мистецького фестивалю «Кролевецькі рушники».

Фестиваль невпинно крокує Кролевеччиною. Із літературного свята, яке зародилося від когорти ентузіастів майже 20 років тому, зараз ми маємо статус Міжнародного та гостинно приймаємо творчі делегації з Республіки Білорусь, Росії, Грузії, Китаю, Кореї, Нідерландів, Німеччини та Молдови, які в різні роки були учасниками фестивалю «Кролевецькі рушники».