Районна газета

«ЄДНАЙМОСЯ ВЕЛИКІ І МАЛІ, ЖИВІМО РАЗОМ В ЗЛАГОДІ І МИРІ …»

   28 червня жителі Дубовицького козацького краю відзначили подвійне свято – Конституцію України і День села.
   Цьогорічне свято для дубовичан видалось особливим. До них на гостини завітав гість із Швейцарії, потомок місцевих поміщиків (сьоме покоління), дубовицьких Кочубеїв, котрі у свій час зробили немало добрих справ для цього краю, - Олександр Кочубей. Малу Батьківщину, як завжди відвідав доктор технічних наук, професор, член Російської академії природничих наук Микола Сердюк. Другий рік поспіль шанованими гостями в с.Дубовичі є братія чоловічого монастиря  Луганської єпархії, котрі привезли для поклоніння дубовичанам свою святиню – ікону Дубовицької Божої Матері. Побували й інші гості. Із привітаннями завітали до с.Дубовичі представники районної влади – голова районної державної адміністрації Олег Кучерявий та заступник голови районної ради Сергій Побивайло.
   Програма заходу була цікавою і насиченою. Тривала вона з ранку й до пізньої ночі. Незабутні враження гості отримали від екскурсії  в садибу родини Кочубеїв, помилувались виставкою народних умільців, що розгорнулась в цій же будівлі. Залюбки прогулялись алеями парку «Кочубеївський». Відвідали пам’ятний знак  - хрест на місці колишньої домової церкви, пам’ятник родині Кочубея,  Меморіал загиблих воїнів. Познайомились із селянами, пройшовши вулицями населеного пункту до мозаїчної ікони Божої Матері «Дубовицька», на місці церкви Різдва Пресвятої Богородиці.  Помилувалися красою місцевого ставка, де з самого ранку змагалися любителі рибної ловлі – цього разу  молодші жителі села. Захоплююче враження отримали від перебування у шкільному музеї, де цікаву екскурсію для всіх присутніх провів вчитель історії Дубовицької ЗОШ Олександр Гурба.
   Для дітлахів цього дня було організовано конкурс малюнків.  Малювали вони, в тому числі й долоньками. Основним лейтмотивом дитячих робіт було - «Україна – єдина».
   Вечірньої пори у парку «Кочубеївський» на всіх чекала яскрава концертна програма, яку підготували місцеві аматори сцени та учні школи. На адресу хліборобів, тваринників, механізаторів, учителів, медпрацівників, та всіх, хто сумлінно трудиться на благо рідного краю, на  святі звучали слова шани і вдячності. А дарунком були музичні та хореографічні композиції. Линули українські народні пісні, пісні про Україну, про матір, про мир і злагоду і, як символ єдності та братерства у дитячих руках розгорнулось велике синьо-блакитне полотнище.