Районна газета

МУТИНЧАНАМ ПОКАЗАЛИ ЯК ЖИТИ «ПО-МОДНЬОМУ»

Після довгих та виснажливих робіт в полі, по-господарству, з приходом золотої осені, жителі села Мутин отримали змогу перепочити, культурно просвітитися, переглянувши одну із найяскравіших комедійних постановок «По-модньому» у виконанні артистів Сумського обласного академічного театру драми та музичної комедії ім. М.С. Щепкіна.

Культурним розвитком трударів Мутинщини опікується почесний громадянин села Володимир Васильович Горох, який виріс на побережжі швидкоплинного Сейму, жовто-гарячих ланів та широких пасовищ  і виїхавши з малої Батьківщини, не забуває своїх земляків. Це не перша культурна програма з якою Володимир Горох приїздить до рідного села. За його сприяння Мутин відвідали відомі баяністи, заслужені артисти України, лауреати міжнародних і всеукраїнських конкурсів, учасники інструментального дуету «VІVА», постійними гостями стали колективи Сумської обласної філармонії та щепкінці.

«Тут моя Батьківщина, звідси походить мій рід, тут зарита моя «пуповина». Я вдячній цій землі, натруженим рукам моїх односельчан за все, чого вони мене навчили. Доки працює сільський Будинок культури і не вщухають оплески глядачів, доти житиме село, його культурні традиції та звичаї. У нинішні, нелегкі часи для України ми маємо турбуватися і про культуру, яка підтримує нашу націю, веде до її розвитку. Тож, в міру своїх можливостей, я намагаюся, робити все для збереження існуючих традицій і надбань», - звучало у словах до своїх земляків від головного лікаря Сумської обласної клінічної лікарні, місцевого мецената Володимира Гороха.

Комедія “По-модньому” за твором М.С. Старицького повідала історію про українську родину, яка намагається змінювати національні традиції, щоб жити “по-модньому”. Мрія головного героя Вареникa стати дворянином, наблизитися до панів, стає його ідеєю-фікс, але перетворює життя рідних на справжній водевіль. Переживши цілий феєрверк перипетій, герої врешті розуміють, що кращі народні звичаї не лише неможливо, але й непотрібно “омоднювати”.

Мутинчани дуже горді і пишаються тим, що з їхнього села вийшло чимало видатних діячів, серед яких і заслужений лікар України, керівник обласної клінічної лікарні Володимир Горох. Постійно звертаються до нього жителі села за медичною допомогою і жодному не відмовив лікар.

«Це було просто феєрично. Ми й самі артисти, але коли перед тобою виступає професійна когорта талановитих митців, то зачаровуєшся. Справжній театр на селі – такого дійства у нас не було дуже давно і ми щиро вдячні нашому лікарю-земляку за те, що пам’ятає про нас і дарує нам тепло своєї щедрої душі й залучає до цього своїх друзів», - розповіла одна з жительок села Мутин, після відвідин театральної постановки.

Після того як стихли оплески переповненої глядацької зали і мутинчани повернулися до своїх щоденних турбот Володимир Горох подякував колективу театру імені М.С. Щепкіна за те, що зголосилися і вкотре порадували його земляків, відволікли від важкої праці і турбот, які пов’язані як з життям простого селянина, так і ситуацією, яка склалася на сході, адже це одна з найболючіших тем для всіх жителів України.