Районна газета

ПРИВІТАЛИ БІБЛІОТЕКАРІВ КРОЛЕВЕЦЬКОГО РАЙОНУ

З нагоди професійного свята – Всеукраїнського Дня бібліотек, до Кролевецької районної бібліотеки завітали керівник апарату Кролевецької районної державної адміністрації Олег Халецький та заступник голови Кролевецької районної ради Сергій Побивайло.

«Віддаючи данину поваги бібліотечному руху, в незалежній Україні з 1994 року святкується Всеукраїнський день бібліотек, що відзначає вашу надзвичайну роль у розвитку суспільства. Сьогодні, ви поєднуєте сучасні методи отримання інформації, в тому числі і світову мережу Інтернет, й звичні для всіх нас – книги, періодичні видання, тощо, які з кожним роком стають цінніші», - зауважив Олег Халецький.

До відзначення професійного свята Кролевецька районна бібліотека приготувала всім читаючим кролевчанам подарунок - вуличну бібліотеку, де кожен перехожий зможе вибрати або обміняти (букросинг) для себе книгу, яка його зацікавить.

«Цю ідею нам запропонував голова Кролевецької районної державної адміністрації Олег Кучерявий і якщо в нашому місті люди сприймуть цю новацію, то в наступному році подібні вуличні бібліотеки можуть з’явитися по всьому місту», - наголосила начальник відділу культури райдержадміністрації Наталія Сіра.

На сьогодні у Кролевецькому районі діє одна районна бібліотека, одна районна дитяча та три міські бібліотеки, а також 21 сільська бібліотека.

Користувачами послуг бібліотечних закладів є 14678 чоловік. Загальна книговидача в рік становить 290248 книг. Відвідують бібліотечні заклади району 95656 чоловік. Книжковий фонд – 321181 книг різної тематики.

У рамках програми «Розвиток інформаційного простору Кролевеччини як один із шляхів відродження духовності» в 15 сільських бібліотеках встановлено 30 комп’ютерів та 15 багатофункціональних пристроїв. Ці бібліотечні заклади підключені до мережі Інтернет. Районна, дитяча, міська бібліотека №1 та Ярославецька сільська бібліотеки стали переможцями третього етапу конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» програми «Бібліоміст». Завдяки цьому дані бібліотеки отримали 15 сучасних комп’ютерів, оснащених веб-камерами, 4 багатофункціональні пристрої, ліцензійне програмне забезпечення корпорації Майкрософт.