Районна газета

У ПАМ'ЯТІ ЛЮДСЬКІЙ БЕЗСМЕРТЯ ВОЇНІВ ПІДПІЛЛЯ

До 70-х роковин визволення України від фашистських загарбників, під егідою Кролевецької районної ради ветеранів війни та праці, протягом вересня-жовтня серед школярів району проведено Конкурс на кращу пошукову роботу на тему підпільного опору під час німецької окупації краю.

«У нас, на території Кролевецького району, майже в кожному селі діяли підпільні групи – не дарма Кролевеччина має славу регіону, де був заснований найвідоміший партизанський загін Сидора Ковпака. Їх учасники, знаючі, що їм грозить розстріл, не побоялися і, іноді ціною власних життів та життів рідних і близьких, внесли значний вклад у визволенні України від окупантів», - йшлося в промові голови районної ветеранської організації Івана Балабона, який подякував дітям та їх керівникам за величезну пошукову роботу, яку вони провели.

Переможців цього Конкурсу, який покликаний детальніше дослідити, вивчити та передати наступним поколінням знання про героїв Другої Світової війни, нагородили Дипломами та вручили грошові Сертифікати на суму 900, 1000 та 1300 гривень для придбання оргтехніки, завдяки якій буде поліпшено матеріально-технічну базу пошукових загонів, які діють при навчальних закладах – переможцях. Всі інші учасники Конкурсу отримали Подяки та солодкі гостинці за участь і зроблену пошукову роботу.

Переможцями стали: І місце – пошуковий загін ЗОШ № 7 (м. Кролевець), ІІ місце – пошуковий загін СШ № 3 (м. Кролевець) та ІІІ місце – пошуковий загін Алтинівської ЗОШ.

«Завдячуючи активній позицій районної ветеранської організації, кожного року у нас проводяться різноманітні заходи, які спрямовані на патріотичне виховання молоді. Сторінки історії Кролевеччини, як і всієї України, в роки Другої Світової війни героїчні та трагічні і наше завдання зберегти пам’ять про всіх, хто цю історію писав, щоб залишити їх імена у вічності, ніколи не забути й подарувати їм безсмертя», -  сказав, під час нагородження, керівник апарату Кролевецької районної державної адміністрації Олег Халецький.