Районна газета

НА КОНФЕРЕНЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ РАЙОНУ

Відбулася традиційна конференція педагогічних працівників, на якій освітяни підбили підсумки минулого  навчального року, обговорили проблемні питання та накреслили основні завдання у новому 2014-2015 навчальному році.

У роботі конференції взяли участь понад 300 делегатів із навчальних закладів району, представники районної влади, медичної галузі району, інші гості.

Відкриваючи захід, начальник управління освіти, молоді і спорту райдержадміністрації Віктор Дісковський запропонував присутнім хвилиною мовчання вшанувати пам'ять загиблих на сході України, адже серед захисників, котрі нині боронять рідну землю від терористів, є і наші земляки. Загалом у залі панував піднесений дух патріотизму, і з боку педагогів, і з боку учнів (ЗОШ № 2, які прийшли привітати своїх наставників), відчувалось вболівання за долю України і віра у краще її майбутнє. Така життєстверджуюча нота звучала майже у кожному виступі.

На зібранні звучали добрі слова на адресу ветеранів педагогічної праці, освітяни тепло прийняли у свою велику родину молодих спеціалістів.

Керівник апарату районної державної адміністрації Олег Халецький передав освітянам вітання від голови райдержадміністрації О.В.Кучерявого. Безпосередній учасник обласної освітянської конференції повідомив про те, що на обласному рівні освіта Кролевеччини була відзначена як одна з кращих. В області освітяни нашого району займають 4 місце за кількістю учасників та переможців обласних предметних олімпіад (попереду Суми, Шостка, Конотоп), а ось серед районів області вже багато років поспіль є лідерами. На обласній педконференції також відмічалось якісне оздоровлення дітей, висока якість викладання, про що свідчать результати зовнішнього незалежного оцінювання, та підготовка освітніх закладів Кролевецького району до нового навчального року.

Звертаючись з вітальним словом, голова районної ради Микола Авраменко закликав керівників навчальних закладів і педагогів приділити особливу увагу питанням цивільного захисту населення, адже події, які на сьогодні відбуваються в країні, змушують нас думати про свою безпеку і на педагогів покладається велика відповідальність за збереження здоров’я й безпеки дітей. Микола Вікторович також звернувся до освітян з проханням тепло зустріти й приділити особливу увагу дітям переселенців зі сходу, які з 1 вересня поповнять ряди наших школярів, підтримати й ті родини, чиї чоловіки, батьки зараз беруть участь в АТО. Виступаючий зупинився і на проблемних питаннях, що стосуються, насамперед, незабезпеченості районного бюджету. Зокрема, по освітній галузі до кінця року вона складає майже 2,5 млн. грн. «Зважаючи на таку ситуацію, змушені приймати непопулярні рішення, які б дозволили завершити бюджетний рік. Надіятись на те, що в район надійдуть кошти з Державного бюджету, марно, в основному вони спрямовуються сьогодні на підтримку української армії…», - зазначив посадовець. І, насамкінець, Микола Авраменко наголосив, що готовий із кожним зустрітися і відповісти на всі запитання, що цікавлять освітян.

Як підсумував керівник освітньої галузі району Віктор Дісковський у своїй доповіді, в якій йшлося і про здобутки, і про проблеми галузі, освітяни Кролевеччини будуть й надалі працювати над тим, аби розвивати творчі здібності дітей, плекати й виховувати молоде покоління, майбутнє нашої країни та примножувати здобутки. Одним з основних пріоритетів у роботі педагогів району у новому навчальному році буде патріотичне виховання молоді, пробудження любові до своєї землі, рідного краю, історичного минулого свого народу. Робота ця проводилась і раніше, про це свідчать музейні кімнати, які створені у навчальних закладах. На часі її активізувати ще більше. Темою цьогорічного першого уроку буде «Україна – єдина країна». У навчальних закладах проводитимуться уроки мужності.

За підготовку закладів до нового навчального року, вагомий внесок у справу навчання і виховання учнівської молоді на заході від керівництва області і району, освітньої галузі була відзначена когорта кращих освітян та колективів шкіл району.

Педагоги обмінювались досвідом, розповідали про досягнення своїх навчальних закладів, обговорювали проблемні питання, вносили ті чи інші пропозиції.

За результатами обговорення доповіді керівника освітньої галузі району на конференції була прийнята резолюція, в якій визначені пріоритетні напрямки роботи у 2014-2015 навчальному році.

***

За інформацією офіційного сайту Органів влади Кролевецького району - http://krolrda.gov.ua/