Районна газета

ПОСИЛЕНО ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПІДКУП ВИБОРЦІВ ТА ФАЛЬСИФІКАЦІЇ НА ВИБОРАХ

Верховна Рада України ухвалила урядовий закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо посилення відповідальності за порушення виборчих прав громадян)» (№4741)

Представляючи проект закону, Прем’єр-міністр України Арсеній ЯЦЕНЮК  підкреслив, що основне питання виборчого процесу – «це прозорість, чесність і демократичність виборів».

Він нагадав, що президентські вибори були проведені відповідно до всіх стандартів ОБСЄ, і міжнародна спільнота визнала вибори Президента України, які відбулися декілька місяців тому, як демократичні: «Зараз ми повинні пройти той самий шлях щодо демократичності і прозорості виборчого процесу під час голосування 26 жовтня поточного року за новий склад Верховної Ради України».

«На жаль, чинний кримінально-процесуальний і кримінальний закон не передбачає чіткої відповідальності за підкуп виборців, фальсифікацію виборчої документації, захоплення виборчих скриньок і фактично фальсифікацію виборчого процесу. Саме тому Уряд України два місяці тому підготував внесення змін до кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення прав громадян під час виборів», – підкреслив Глава Уряду.

Цей закон, за його словами, встановлює «конкретну, чітку відповідальність» за підкуп виборців, фальсифікацію виборчої документації, підробку виборчих бюлетенів і протоколів, незаконне захоплення виборчих скриньок та «будь-які спроби фальсифікації виборчого процесу».

«Основна проблема – це підкуп виборців. Це повинно переслідуватися по закону. Ті, хто роздають гречку і згущене молоко, повинні споживати гречку і згущене молоко в тюрмі, а не купувати виборців», – сказав Арсеній Яценюк.

Ухвалення цього закону, підкреслив Глава Уряду, дає можливість Україні обрати чесний і демократичний Парламент.

 

За матеріалами Урядового порталу: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=247676618&cat_id=244274130