Районна газета

КРОЛЕВЧАНИ ПОВНІСТЮ СПЛАТИЛИ ПОДАТОК НА НЕРУХОМЕ МАЙНО

Протягом 9 місяців поточного року до місцевих бюджетів надійшло 5,1 тис.грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Наразі, Кабінетом міністрів України розроблено та внесено на розгляд Верховної ради України пакет податкових змін, якими передбачено запровадження механізмів децентралізації та забезпечення фінансової самостійності місцевих бюджетів, серед яких і пропозиції щодо реформування податку на нерухоме майно.

Запропоновано надати право  місцевим органам влади встановлювати граничний розмір ставки даного податку у розмірі не більше 2 % від мінімальної заробітної плати за 1 кв.м. Виходячи з розміру «мінімалки» в 1218 грн., максимальна ставка податку буде становити 24,36 грн. за кв.м. Крім житлової база оподаткування включатиме комерційну нерухомість. Пільги із сплати податку, зокрема зменшення бази оподаткування на 120 кв.м. – для квартир і на 250 кв.м. – для будинків, планується скасувати.

Також є ініціатива  запровадити  збір з роздрібного продажу підакцизних товарів (алкогольних напоїв, тютюну, нафтопродуктів) за ставкою до 5 % їх вартості відповідно до рішень місцевих рад. Натомість скасується збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.