Районна газета

НЕ ДОПУСТИТИ ЗАНЕСЕННЯ АФРИКАНСЬКОЇ ЧУМИ СВИНЕЙ В КРОЛЕВЕЦЬКИЙ РАЙОН

Це було головним питанням, яке розглядалося під час засідання районної протиепізоотичної комісії при Кролевецькій районній державній адміністрації, на яку були запрошені сільські голови Кролевецького району.

«У зв’язку із ускладненням епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней в сусідній - Чернігівській області важливо убезпечити район від проникнення надзвичайно небезпечного для поголів’я свиней вірусу, а в разі спалаху захворювання - швидко та якісно провести всі необхідні заходи», -  наголосила на початку засідання голова районної протиепізоотичної комісії Валентина Тищенко.

Далі взяв слово головний ветеринарний лікар району Василь Борисенко, який загострив увагу присутніх сільських голів на тому, що африканська чума свиней – це вирок для всіх господарств, де утримуються свині, адже при визнанні району, як неблагополучного щодо АЧС, вилучаються всі свині та отримана від них продукція. В умовах карантину забороняється ввезення та вивезення з території епізоотичного осередку тварин усіх видів, у тому числі птиці, а також продуктів і сировини тваринного походження, які можуть містити збудник АЧС; торгівля тваринами і продуктами тваринного походження на ринках та в інших не встановлених для цього місцях (у господарствах, населених пунктах), проведення сільськогосподарських ярмарків, виставок (аукціонів) та громадських заходів, пов’язаних зі скупченням людей та тварин;

Також постраждають аграрії району, які не зможуть реалізовувати свій врожай, адже в карантинній зоні забороняється вивезення з території епізоотичного осередку продуктів рослинництва, кормів, інших вантажів.

«Африканська чума свиней – це хвороба від якої не має лікування. Це колосальні втрати для економіки, загроза продовольчій безпеці нашої держави. Тому, коли замовчуються факти раптової загибелі свиней, в такий складний епізоотичний період, можна сміло говорити про тяжкі правові наслідки для кожного з нас», - підкреслив Василь Борисенко.

Для присутніх на засіданні було представлено відео-матеріали про африканську чуму свиней та боротьбу з цим захворюванням у різних країнах світу. Сільським головам, працівникам лісомисливських господарств, УТМР, санітарно-епідеміологічної служби, КП «Комунальний ринок», Глухівської філії «Сумиавтодор», міської ради та Кролевецького РВ УМВС України доведено об’єм невідкладних заходів, які мусять бути виконані в разі виявлення цього небезпечного захворювання.

Голова Кролевецької районної ради Микола Авраменко вніс пропозицію сформувати спеціальний фонд районного бюджету, куди кожна сільська рада, а також міська та районна рада, внесуть кошти для того, щоб використати їх при необхідності на ліквідацію АЧС. Сума коштів, яка буде внесена на спеціальний фонд ще обговорюватиметься зацікавленими сторонами.

«Я хочу застерегти всіх, хто поставив свої матеріальні інтереси вище інтересів держави від необдуманої наживи, адже заробивши не такі вже й великі кошти, від завезення забороненої продукції з неблагополучної на африканську чуму свиней території, ви втратите не тільки в рази більше коштів, а можете поставити під загрозу існування свого бізнесу взагалі. В свою чергу запевняю, що районною владою будуть здійснені всі заходи, щоб цей вірус не занапастив наш район», - сказав на завершення голова Кролевецької районної державної адміністрації Олег Кучерявий.