Районна газета

«СЛАВА ХЛІБОРОБСЬКОМУ РОДУ»

«Істинно, люди: живемо не хлібом єдиним.
Істинно так... коли маємо хліб на столі»

Борис Олійник

Переступивши поріг районного Будинку культури, щоб відвідати концерт до Дня працівників сільського господарства, перше, що відчуваєш - солодкий запах хліба та здоби, які представили у холі будівлі місцеві виробники. Потім звертаєш увагу на твори юних художників з дитячої школи мистецтв, які зобразили на своїх полотнах всю славу хліборобської родини Кролевеччини. Тут і виставка сухоцвітів від вихованців районної станції юних натуралістів і презентація посадкового матеріалу від управління агропромислового розвитку. А для численних гостей, прямо на вході, «Веселі музики» із Сім’янівського сільського Будинку культури, з Конотопщини, співають запальних українських пісень з власним музичним супроводом. Хвилинами музики так заходяться, що відвідувачі не можуть стриматися і починають витанцьовувати біля музикантів.

Концертна зала районного Будинку культури, очікувано, була заповнена глядачами. Цього року на заході відбувся феєричний дебют духового оркестру дитячої школи мистецтв під керівництвом Василя Люліна, який взявся відроджувати добру славу духового мистецтва на Кролевеччині.

Свої концертні номери аграріям району подарували хореографічні колективи районного Будинку культури, дитячої школи мистецтв, районного Будинку дітей та юнацтва.

Жодне свято не обходиться і без широкоголосої української пісні, й цього разу завдяки щирому виконанню пісенних колективів та окремих виконавців, дійство було пронизане гордістю та любов’ю до своєї землі, її людей та колоритної культури українців. Свої музичні та пісенні композиції гостям свята подарували: народний вокальний ансамбль «Мальви», народне аматорське тріо «Пісенне джерело», ансамбль бандуристів дитячої школи мистецтв (викладач Л. Овчар), народний аматорський вокальний ансамбль Гречкинського СБК «Вербиченька» (керівник С. Овчар), номінанти на отримання звання «народний аматорський»  - вокальні ансамблі «Калина» Обтівського СБК (керівник Л. Гришко) та «Берегиня» РБК (керівник О. Бобрик). Сучасну українську пісню подарували юні виконавці Наталі Чередник та вокальний дует «Камертон». Торкнулася душі глядачів, казкова мелодія, яку на саксофоні віртуозно зіграв Вадим Шеховцов. Не стримували оплесків присутні у залі, коли Тетяна Широкова виконували пісню про українську родину.

На святково вбрану сцену Будинку культури піднялися голова Кролевецької районної державної адміністрації Олег Кучерявий та голова Кролевецької районної ради Микола Авраменко. Вони поздоровили аграріїв Кролевеччини з професійним святом та побажали всім мирного неба, щастя, достатку, добра та любові, щедрих врожаїв й успіхів в улюбленій справі.

Привітали працівників сільського господарства й шановні гості свята: поет-земляк, заслужений діяч мистецтв України Михайло Шевченко та Дубов’язівський селищний голова Тамара Марусиченко, яка приїхала разом з інструментальним ансамблем Сім’янівського СБК «Веселі музики». Тамара Марусиченко вручила голові райдержадміністрації Олегу Кучерявому коровай «на повні комори збіжжя та щедрі врожаї» від працьовитої дубов’язівської громади, а «Веселі музики» порадували запальними концертними номерами.

Голова організаційного комітету Міжнародного фестивалю «Кролевецькі рушники» Михайло Шевченко звернув увагу присутніх на те, що саме для прославляння хліборобської родини Кролевеччини і був заснований наш фестиваль, який в цьому році не проводиться у зв’язку з складною ситуацією в державі. Він висловив слова щирої вдячності аграріям району, які забезпечують громаду «хлібом і до хліба», а також подякував людям, які розвивали аграрний потенціал регіону і подарував землякам свої поетичні твори у власному виконанні.

Словами молитви за Україну, за мирне та щасливе життя її людей, за натруджені руки хліборобів завершили концертну програму її ведучі – Ольга Михайленко та Ігор Гуменюк.

Фото: Анатолія Тарана