Районна газета

СТРАЖДЕННА ПАМ’ЯТЬ З КОЛОСКАМИ

22 листопада кролевчани відзначили День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій в Україні.

На центральному кладовищі міста Кролевець відбувся мітинг-реквієм приурочений роковинам геноциду українського народу. В сільських радах району теж відбулися жалобні заходи.

«Вшанувати пам’ять невинних жертв – це той мінімум, який ми – сучасні українці повинні зробити не тільки заради спасіння душ мільйонів загиблих, а й заради майбутнього наших дітей. Потрібно зробити все, щоб ті страшні події не повернулися ніколи», - виступив перед зібранням голова Кролевецької районної державної адміністрації Олег Кучерявий під час мітингу-реквієму.

Ведучі заходу зачитали спогади свідків тих страшних часів, коли величезна хвиля репресій нахлинула на Україну разом з Голодомором.

Перед присутніми виступила і вчитель історії Кролевецької спеціалізованої школи № 1 Надія Сикал: «Нам сьогодні вже не потрібно доводити, що це був Голодомор, а вірніше – геноцид. Що таке геноцид – це свідоме знищення народу. 7 мільйонів не дорахувалася за ті роки Україна. Страшні події сьогодні на сході, там люди на межі виживання, там теж може бути гуманітарна катастрофа. І я сподіваюсь, що не так як в 1932-1933 роках - не подала руку жодна із 14 сестер, сьогодні все буде інакше».

Присутні на заході поклали квіти та лампадки до меморіалу пам’яті жертв Голодомору. Учні загальноосвітніх шкіл виготовили своєрідні композиції, якими теж вшанували пам’ять мучеників. Буханець запашного хліба та запалена свічка стали своєрідним символом заходу, нашої стражденної пам’яті з колосками, тими колосками яких не було, що врятувати мільйони життів.

Небайдужі жителі району о 16-00 годині долучилися до загальнонаціональної хвилини мовчання та Акції «Запали свічку пам’яті».