Районна газета

НА КРОЛЕВЕЧЧИНІ ЗАБЕЗПЕЧЕНО РЕАЛІЗАЦІЮ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ СПРИЯННЯ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ

На колегії районної державної адміністрації, яка відбулася 26 листопада, розглядався стан виконання районної Програми зайнятості населення, реалізувати яку передбачено до 2017 року.

«З початку поточного року управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації, з метою контролю, проведено 27 обстежень підприємств різних форм власності по дотриманню мінімальних гарантій в оплаті праці та своєчасній її виплаті»,  - повідомила в.о. начальника управління соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації Тетяна Баша.

Вона зазначила, що для вжиття заходів щодо порушення трудового законодавства до Державної інспекції з питань праці надіслано подання на двох суб’єктів господарювання. З питань експертизи умов праці за 10 місяців 2014 року  проведено 177 експертиз, здійснено 49 перевірок підприємств усіх форм власності. На всіх перевірених підприємствах атестація робочих місць за умовами проведена стовідсотково. В районі створена база даних підприємств з шкідливими та тяжкими умовами праці до якої увійшли 46 підприємств.

За даними управління соціального захисту населення приріст середньомісячної заробітної плати по району за 9 місяців 2014 року склав 5,4% до відповідного періоду минулого року і становить 2166 гривень. Протягом 10 місяців 2014 року в районі було створено 190 робочих місць, що становить 105% до річного завдання.

«У районі працює робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. В результаті проведення у 2014 році 8 засідань робочої групи, на яких було заслухано 46 суб’єктів господарювання, виявлено 10 порушень законодавства, легалізовано 13 робочих місць та підвищено рівень заробітної плати 12 працівниками», - зауважила виступаюча та додала, що до кінця поточного року основними завданнями є зосередження уваги на виконання річного плану щодо створення нових робочих місць та функціонування вищезазначеної робочої групи.

Також сферу зайнятості та захисту населення від безробіття висвітлив директор Кролевецького районного центру зайнятості Микола Коблюк.

Він попередив присутніх на колегії про те, що зважаючи на складні соціально-економічні умови спостерігаються фактори, що можуть призвести до погіршення ситуації із зайнятістю населення та зростання безробіття. Основними чинниками, які негативно впливають на дану сферу Микола Коблюк назвав: вимушене переселення громадян зі східних регіонів та тимчасово окупованої АР Крим, скорочення середньооблікової чисельності штатних працівників, зростання тих, хто працює в умовах скороченого робочого часу.

За даними, які були озвучені на колегії, за 10 місяців поточного року послуги в районному центрі зайнятості отримали 1181 особа, 1108 з яких мали статус безробітних. За звітний період роботодавцями району заявлено 496 вакансій. Допомогу у вирішенні питання зайнятості отримали 491 шукач роботи. Найбільш затребуваними були водії та трактористи, продавці продовольчих та непродовольчих товарів, оператори та машиністи котелень, опалювачі, заготівельники сировини (лікарські трави).

Із загальної чисельності працевлаштованих 15 безробітних створили власне робоче місце, скориставшись одноразовою виплатою допомоги по безробіттю для започаткування власної справи. 7 роботодавців скористалися механізмом компенсації єдиного соціального внеску з коштів Фонду ЗДСС і створили 16 нових робочих місць. На дану компенсацію з названого Фонду відшкодовано 226,6 тисяч гривень.

219 безробітних було залучено до участі в громадських та інших видах робіт тимчасового характеру. За 10 місяців 2014 року Кролевецьким РЦЗ було укладено 44 договори на організацію громадських робіт. Всього використано на оплату праці безробітних за виконані роботи - 150 тисяч гривень. Після участі у громадських роботах 38 громадян були працевлаштовані на постійні робочі місця.

«Одним із нових напрямків організації тимчасової зайнятості безробітних в найближчій перспективі буде їх участь у проведенні робіт з інженерно-технічного облаштування державного кордону», - підкреслив М.М. Коблюк.

Було озвучено, що 167 безробітних були направлені на професійне навчання, перекваліфікацію, підвищення кваліфікації за кошти Фонду ЗДСС. 14 жителів району – отримали ваучери  на перепідготовку, спеціалізацію, підвищення кваліфікації за професіями  для пріоритетних видів економічної діяльності. 21 особа з числа інвалідів перебувала на обліку у 2014 в РЦЗ, з них 8 – працевлаштовано, 2 – навчались, 1 – скористався виплатою на підприємництво. 27 вимушених переселенців отримали послуги в РЦЗ, 7 з них були залучені до активних  програм сприяння зайнятості.

«Загалом, основні завдання Програми зайнятості населення Кролевецького району на період до 2017 року, які знаходяться в компетенції служби зайнятості, за 10 місяців виконані», - підсумував виступаючий.

З даного питання прийнято відповідне розпорядження голови Кролевецької районної державної адміністрації, де  відповідальним виконавцям доведено ряд заходів, які мають поліпшити ситуацію у сфері зайнятості населення.