Районна газета

«10 РОКІВ У КОЛІ ДРУЗІВ!»

Під такою назвою в Кролевецькому центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів відбулися урочистості з нагоди Міжнародного дня інвалідів та десятої річниці функціонування спочатку відділу соціальної реабілітації при територіальному центрі соціального обслуговування, а з 2011 року вже самостійного центру.

«Зустрічі цього дня вже стали для нас традиційними. Але сьогодні - особливий день, адже ми святкуємо десять років у колі щирих друзів, які дарують нам свої теплі посмішки, всебічно підтримують нас, допомагають розвиватися, перемагати, з впевненістю дивитися в майбутнє», - звернулася до присутніх директор центру Ольга Романенко.

До ювілейної річниці численні гості свята прийшли з відзнаками та подарунками. Так, грамоти та квіти від районної державної адміністрації, районної ради отримали віддані працівники центру за щоденну копітку роботу, за відданість своїй благородній справі. З подарунками та солодощами завітали на свято й представники міської ради, центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, товариства Червоного Хреста в Кролевецькому районі.

Свої художні номери подарували вихованці районного Будинку дітей та юнацтва, районної дитячої бібліотеки, учні спеціалізованої школи № 3 та загальноосвітніх шкіл № 7 та № 2. Вони створили атмосферу свята, щирої радості й відчуття єдності та турботи. Від колективу центру дітлахи отримали у подарунок святковий торт зі свічками до 10 ювілею закладу. Задмухуючи свічки дітлахи та всі присутні загадували найзаповітніші бажання.

«Знаєте, нашим вихованцям не доступні деякі види самореалізації, але вони, як ніхто, відчувають потребу в цьому. Виступи звичайних дітлахів, які приходять до нас на свята – це можливість для особливих діток познайомитися зі світом, розширити свій кругозір і просто щиро порадіти, відчути себе рівними, почутими», - після урочистостей розповіла директор закладу. Вона від всього серця подякувала кожному працівнику центру за нелегку працю, за турботи та радості, які вони всі разом переживають, як одна велика родина. «Точно кажуть: кадри – вирішують все. Я спокійна, у мене перевірений, надійний тил. З нашими вихованцями працюють справжні ентузіасти, професіонали і просто чуйні та милосердні люди. Багато вихованців, які були нашими клієнтами тепер є вірними друзями, які приходять сюди як в свою сім’ю, з відкритим серцем і на власному прикладі допомагають іншим боротися з хворобами», - додала Ольга Романенко.

Протягом 11 місяців 2014 року в Кролевецькому центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів пройшли реабілітацію 51 особа, з них 42 – дітей-інвалідів та 9 молодих інвалідів. Вік вихованців від 2 до 35 років. В центрі створені необхідні умови для всебічного розвитку людей з особливими потребами та їх самореалізації. Центром надаються послуги соціально-побутової, педагогічної та фізичної реабілітації, згідно індивідуальних програм кожної дитини-інваліда. Кожного року працівники центру вводять нові методики, розширюючи сферу послуг та територію їх охоплення, в цьому їм допомагають фахівці освітніх та лікувально-профілактичних закладів, районна влада та небайдужі люди.