Районна газета

ВІДКРИТО КРАЄЗНАВЧУ МУЗЕЙНУ КІМНАТУ

8 травня напередодні Величного свята – Дня Перемоги у Грузчанській загальноосвітній школі відбулася неординарна подія - урочисте відкриття краєзнавчої музейної кімнати.

Як стверджує народна мудрість: «Без минулого – немає майбутнього». Жителі Грузького свято бережуть свою історію й передають її із покоління в покоління. Ідея створення музейної кімнати при школі існувала вже не одне десятиріччя. І, як сказав у вітальному слові сільський голова Павло Вихрицький, втілити її в життя вдалося у нинішньому році завдяки ініціативі директора школи Олени Мокрогуз, підтримки колег, школярів й місцевого краєзнавця Анатолія Куртася, котрі допомагали збирати матеріали. Представлені експозиції, присвячені  Великій Вітчизняній війні, землякам, які, відроджуючи рідний край у післявоєнні роки, удостоєні трудової Слави, та сьогоденню Грузчанського краю.

Урочистості, на які зібралися педагоги, учні школи, представники районної влади, органів місцевого самоврядування, шановані ветерани війни – уродженці Грузького та інші, традиційно розпочалися з перерізування червоної стрічки.

«Відтворення та збереження історії свого краю – дуже важлива і необхідна справа. Берегти пам'ять про історію наших поколінь – святий обов’язок кожного. Та головне, щоб кожна дитина знала і пам’ятала свій родовід, своїх дідів-прадідів, тих, хто, не шкодуючи свого здоров’я і, навіть, життя відвоював для всіх нас мир на Землі… Тож безмежна вдячність вам за те, що возвеличуєте бойовий і трудовий подвиг своїх односельців, -  звучали вітальні слова від імені керівництва району у виступах заступника голови районної державної адміністрації Валерія Хилі а також голови районної ради ветеранів Івана Балабона. Виступаючі висловили побажання, аби ця музейна зала й надалі поповнювалась новими експонатами про людей села, які творили і нині творять історію цього краю.

«Музей – це історія, історія села, історія людства, і ми - українці повинні знати свою історію до сьомого покоління. Тому наша музейна кімната є початком вивчення історії свого краю і,  це важливо, особливо, для підростаючого покоління. Історію творять люди, і в нашому селі є немало таких, котрі своїм життєвим й трудовим шляхом достойні, аби про них знали й сьогодні і завтра», - зазначила голова ветеранської організації с.Грузьке Наталія Пирлик. Тож ця започаткована справа, як запевнила директор навчального закладу Олена Мокрогуз, продовжуватиметься.

Поринути у грізні роки Великої Вітчизняної війни допомогли учасникам зібрання старшокласники, котрі провели історичний екскурс з життя с. Грузьке в період воєнного лихоліття.

Хвилиною мовчання присутні вшанували всіх, хто поліг на фронтах війни та не дожив до сьогодення. Як символ миру і добра школярі вручили всім голубів миру - сувеніри, виготовлені дитячими руками.