Районна газета

«НАША ГОРДІСТЬ ТА НАША ПЕЧАЛЬ – ПЕРЕМОГА!»

8 травня, в переддень величного свята Перемоги, від парку імені Героя Радянського Союзу Григорія Аркадійовича Виноградова та пам’ятного знаку - танку «Т-34» до Меморіалу слави стартувала, вже традиційна факельна хода «Запали свічу Пам’яті».

Передував факельній ході мітинг в парку Виноградова - «Наша гордість та наша печаль – Перемога», проведений учнями СШ № 3 (педагог-організатор – Яна Шульга).

«Це місце історично обране. Саме звідси відправляли перших мобілізованих, саме тут, біля вокзалу, радісно зустрічали переможців. І ми сьогодні звідси, й до меморіалу Слави, пронесемо священний вогонь, щоб наблизитися до наших прадідів, пройти шляхом їхньої Перемоги, відчути їх силу та мужність», - наголосив під час мітингу Почесний громадянин Кролевеччини Федір Степанович Яковенко.

Біля площі Миру до факельної ходи долучилися учні інших навчальних закладів району, їх батьки, громадськість, представники органів влади району та міста. В урочистій факельній ході взяли участь почесні гості свята – народний депутат України Андрій Деркач та перший заступник голови Сумської обласної ради Олег Бояринцев.

Усі разом пронесли вулицями нашого міста факели та лампадки, освітивши дорогу до перемоги, для того, щоб не переривався зв’язок поколінь, щоб молоді пам’ятали про ратні подвиги їх дідів і прадідів, щоб берегли нашу землю і ніколи не знали страхіть війни.

Цього річ до свята долучилась молодь із сіл району. Кожна територіальна громада вшанувала пам’ять своїх односельців поклавши лампадки до Вічного вогню, згадавши їх імена, які в багатьох закарбовані в серцях.
Під час мітингу «Нащадки Перемоги», що після ходи відбувся біля пам’ятнику невідомому солдату в меморіалі Слави, де виступили почесні гості свята - Андрій Деркач, Олег Бояринцев та голова районної ради ветеранів Іван Балабон, було відзначено переможницю конкурсу на краще знання подій Великої Вітчизняної війни, які відбувалися на території Кролевеччини, ученицю Бистрицького навчально-виховного комплексу Ганну Беседу. Їй було вручено Грамоту та спеціальний цінний приз від народного депутата України. До речі, конкурс був проведений редакцією районної газети «Кролевецький вісник», спільно з районною радою ветеранів.

На мітингу перед присутніми виступили дитяча вокальна студія «Кролевчаночка», народна хореографічна студія «Фламінго», народні колективи «Мальви» та «Пісенне джерело», окремі виконавці – Віктор Чечель та Олена Власюк й інші.

Після хвилини мовчання та покладання квітів до Вічного вогню на подвір’ї п’ятої школи молодь міста на знак відзначення 68-ї річниці святкування Дня Перемоги запустила в небо 68 небесних ліхтарів, щоб теплом своїх сердець зігріти душі загиблих воїнів Великої Вітчизняної війни.