Районна газета

КОЖНІЙ ДИТИНІ - ЛЮБОВ І ПІКЛУВАННЯ

З нагоди Міжнародного дня сім’ї в районному центрі зайнятості відбулася зустріч представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадськості та прийомних батьків. 

Участь у цьому зібранні також взяли представники установ  і служб району, які безпосередньо працюють з прийомними сім’ями, громадських та релігійних організацій, місцеві ЗМІ. Організатором його проведення є районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Захід  був спрямований привернути увагу присутніх до проблем дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування а також з метою популяризації такої форми сімейного виховання дітей як прийомна сім’я.

З родини починається життя будь-якої людини, саме в сім’ї відбувається формування її як особистості і громадянина. Сім’я – це джерело любові, поваги, солідарності і прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Благополуччя родини – це джерело розвитку і прогресуючого потенціалу країни. І кожній дитині для повного та емоційного комфортного розвитку найкраще зростати в сім’ї, в атмосфері щастя, любові та взаєморозуміння. І цього не замінить навіть найкращий інтернат. Дитина повинна жити в сім’ї рідних батьків, але коли це неможливо, альтернативою біологічній родині може слугувати інші сім’я, прийомна.

 «Основними засадами державної політики у соціальному захисті дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, є створення умов для реалізації права дитини на виховання в сім’ї, забезпечення пріоритету сімейних форм влаштування дитини.  Тому на сьогодні держава намагається зробити все для того, аби забезпечити якомога більшу кількість дітей даної категорії  саме сімейними формами виховання., - наголосили виступаючи на зустрічі заступник голови районної державної адміністрації Валерій Хиля та керуючий справами виконавчого апарату районної ради Юрій Цикал. Від імені районної влади посадовці привітали прийомних батьків з Міжнародним днем сім’ї та подякували їм за добру справу, яку роблять задля виховання прийомних дітей.

Як наголошувалось на зустрічі, з боку місцевої влади та відповідних служб  дітям-сиротам, дітям, позбавлених батьківського піклування приділяється особлива увага.  Так, на сьогодні у Кролевецькому районі функціонує 7 прийомних сімей, в яких виховуються 16 прийомних дітей. Як повідомила  спеціаліст   служби у справах дітей РДА  Віталіна Любива, в усіх цих родинах створені належні умови для розвитку, навчання та відпочинку дітей. І, як позитив, у 2013 році в районі створена ще одна прийомна сім’я, яка обігріла батьківським теплом трьох маленьких дітей. За 2012 рік 12 дітей були позбавлені батьківського піклування,  але жодна дитина не потрапила до будинку-інтернату.. Всі вони були усиновлені, направлені у прийомні сім’ї, або в дитячі будинки сімейного типу.

Для бажаючих із присутніх на заході створити прийому сім’ю, директор РЦ СССДМ Наталія Кузюра розповіла  про  механізм підбору та підготовки кандидатів у прийомні батьки і здійснення працівниками центру соціального супроводження прийомних сімей.

Про фінансову підтримку прийомних сімей з боку держави говорила начальник управління соціального захисту населення РДА Ганна Кучерява, яка зазначила: «Розмір соціальних виплат на підтримку таких сімей з року в рік зростає. Якщо у 2012 році шести прийомним сімям, що створені в нашому районі,  виплатили 365,4 тис. грн., то на 2013 рік заплановано 545,5 тис. грн. Виплати здійснюються в повному обсязі і своєчасно».

На перевагах сімейного виховання дітей акцентувала увагу присутніх психолог РЦ ССДСМ Валентина Гладенко.

Про спектр соціально-медичних послуг, які можуть надаватись прийомним дітям і батькам, проінформувала заступник головного лікаря з питань дитинства Валентина Носкова.

В рамках заходу за допомогою слайдів та відеороліка відбулася презентація прийомних сімей, що функціонують в районі.

«Створити прийомну сім’ю  - це виважений й відповідальний крок. І якщо ти зважився взяти на виховання дітей, котрі втратили сім’ю, опинились в складних життєвих обставинах, перш за все - потрібно їх любити і приймати такими як є, віддаючи частинку свого серця і тепла. Створити їм всі умови для навчання, виховання і відпочинку. Навчити їх більше посміхатися і любити людей, прищепити всі ті навички, котрі допоможуть в майбутньому стати повноцінним і щасливим громадянином», - звучав основний лейтмотив у виступах прийомних батьків.