Районна газета

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПРАЦІВНИКІВ НА ВИРОБНИЦТВІ

«Про соціальний захист працівників, зайнятих на роботах з несприятливими умовами праці» доповідала на апаратній нараді в Кролевецькій районній державній адміністрації, 12 червня, начальник управління соціального захисту населення Тетяна ХАРИТОНОВА.

Для забезпечення постійного аналізу та контролю за умовами праці працюючих  створено електронну базу даних підприємств зі шкідливими умовами праці з повним переліком результатів атестацій, які використовуються суб’єктами господарювання в процесі роботи.

Основна мета атестації робочого місця полягає у регулюванні відносин між власником і працівниками в напрямку реалізації прав на здорові та безпечні умови праці, відповідне пільгове пенсійне забезпечення, отримання пільг та компенсацій за роботу у несприятливих умовах праці у вигляді доплат до тарифів, ставок, окладів; додаткових відпусток; профілактично-лікувального харчування (молоко).

Торік здійснено 41 обстеження підприємств, установ, організацій з несприятливими умовами праці, з них 8 - фізичні особи підприємці.

В 2016 році всього проведено 148 експертиз. Як засвідчує проведений аналіз за 2016 рік на підприємствах  з штатною чисельністю 5317 осіб – 1135 осіб зайняті на роботах з шкідливими та важкими умовами праці.

Державний захист у вигляді пільг та компенсації за роботу в несприятливих умовах праці отримують 1718 працівників району.

Упродовж 2016 року проведено чергову атестацію робочих місць за умовами праці у 9 суб’єктів господарювання. Зокрема, ПАТ «Державна продовольчо–зернова корпорація України" «Кролевецький комбінат хлібопродуктів»,ТОВ «Кролевецький завод силікатної цегли»,ДП «Державне лісомисливське господарство» та інші.

В першому кварталі 2017 року проведена атестація робочих місць за умовами праці в дошкільних навчальних закладах Обтівської, Тулиголівської, Мутинської та Гречкинської сільських рад. Лабораторні дослідження величини шкідливих факторів проводить Шосткинський районний відділ державна установа «Сумський обласний лабораторний центр» Міністерства охорони здоров’я України. Наразі заклади вже отримали результати атестації та провели відповідні корегування.

Цьогоріч проводитиметься чергова атестація робочих місць за умовами праці ще на 10 суб’єктах господарювання. Серед них- ТОВ «АРМАПРОМ», Центр первинної медико-санітарної допомоги та інші.

Норми регулювання соціального захисту працівників при роботі в несприятливих умовах відображені в колективних договорах підприємств, які проходять реєстрацію в управлінні соціального захисту населення Кролевецької райдержадміністрації. За 2016 рік пройшли реєстрацію 108 колективних договорів та змін, з початку 2017 року – 25.

Аналізуючи звернення громадян до УСЗН основними питаннями є підтвердження пільгового стажу працюючого та невідповідність запису назви професії у трудових книжках, відомостях на заробітну плату, наказах з державним класифікатором професій.

«Управлінню соціального захисту населення районної державної адміністрації й надалі слід посилити роз’яснювальну роботу щодо правильності ведення документації на підприємствах  і в організаціях щодо працівників, які мають право на пільги та компенсації за шкідливі умови праці», - резюмував голова Кролевецької районної державної адміністрації Олег КУЧЕРЯВИЙ.