Районна газета

ВОЛОНТЕР – ЦЕ ПОКЛИКАННЯ, СПОСІБ ЖИТТЯ

Міжнародний день волонтера відзначається щорічно 5 грудня починаючи з 1985 року, коли Генеральна Асамблея ООН запропонувала урядам відзначати саме цей день, як день добровольця.

1859 рік вважається роком виникнення волонтерського руху в світі. В Україні волонтерство з'явилося на початку 90-х років минулого століття.

З нагоди цього свята голова Кролевецької районної державної адміністрації Олег КУЧЕРЯВИЙ відвідав Майорівську сільську раду та в присутності депутатів сільської ради, громадськості села вручив Почесну грамоту голови Сумської обласної державної адміністрації члену громадської організації «Волонтерська спільнота «Разом переможемо» Валентині ЛЮТІЙ за вагомий особистий внесок у справу забезпечення допомоги військовослужбовцям Кролевецького району, активну громадську позицію. На початку 2014 року, внаслідок збройної агресії сусідньої держави, на сході України розпочалися бойові дії. На захист державних кордонів та мирного населення стали усі військові формування: Збройні Сили України, Національна Гвардія, прикордонники та добровольчі підрозділи. До збору вкрай необхідної нашим військовим допомоги (продукти харчування, амуніція, спорядження, засоби захисту та маскування) долучилося населення. В Україні виник потужний волонтерський рух. Не стояли осторонь і представники громади Кролевецького району. Небайдужі громадяни об’єдналися у спільноту волонтерів, яку офіційно зареєстрували як громадську організацію „Волонтерська спільнота „Разом переможемо”. Люта Валентина Іванівна активно долучилася до волонтерської діяльності влітку 2016 року. Свою роботу почала у напрямку виготовлення маскувальних сіток для армії. Згодом, залучила до цієї роботи усю свою сім’ю та односельчан. Неодноразово проводила тематичні вечори для молоді у Майорівському сільському клубі. Також, Валентина Іванівна та її донька, займаються збором гуманітарної допомоги для військових, виготовленням оберегів, проведенням майстер-класів по виготовленню маскувальної сітки у сусідніх селах району. Важливим є те, що за короткий термін їй вдалося згуртувати навколо себе однодумців та помічників і власним прикладом залучати односельчан до допомоги фронту.

Цього ж дня голова Кролевецької районної державної адміністрації Олег КУЧЕРЯВИЙ привітав ветеранів-волонтерів та вручив Почесні грамоти Кролевецької районної державної адміністрації Любові ЧЕРКАСОВІЙ - волонтеру ветеранської організації Кролевецької фабрики «Художнє ткацтво» та Любові СІРИК - волонтеру ветеранської організації Кролевецького арматурного заводу.

Згідно зі статистичними даними, оприлюдненими Організацією Об'єднаних Націй, в усьому світі налічується близько 140 мільйонів волонтерів.

Волонтер – це покликання, спосіб життя. Сьогодні волонтери сприяють перемозі України і збереження її державності, не чекаючи за це винагороди. Волонтерська діяльність як прояв милосердя і доброчинності буде існувати доти, доки існує потреба людей у тій чи іншій допомозі та обмежена державна участь у задоволенні потреб своїх громадян, їхній соціальній підтримці.