Районна газета

ВІРЯНИ Й ДУХОВЕНСТВО КРОЛЕВЕЧЧИНИ ГОТУЮТЬСЯ ВІДЗНАЧИТИ 1025-РІЧЧЯ ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ

   Святкування 1025-літнього ювілею – не лише свято для християн, а свято торжества Української державності, її європейської ідентичності, духовного і культурного злету, як запоруку успішної демократичної модернізації українського суспільства.
   Глава держави, говорячи про ювілей – 1025-річчя запровадження християнства у якості державної релігії Київської Русі, підкреслює: «Упровадження християнства виявилося не лише релігійним актом, але й державною, політичною і культурною необхідністю. Воно дало можливість Київській державі увійти в коло країн християнської цивілізації, які становили тоді ще не розділений європейський світ, стати складовою його інтелектуального і духовного надбання, рівноправним, визнаним суб’єктом міжнародних відносин».
   У Кролевецькому районі, з боку районної влади, завжди приділялася неабияка увага розвитку духовності. Про це свідчать численні заходи, які спрямовуються на відбудову святинь, упорядкування культових споруд, зокрема, пам’яток архітектури, та благоустрою прилеглої до них території, тощо.
   У 2013 році, до визначної дати, проводиться значна робота з підготовки до її відзначення. Стараннями керівництва району за сприяння всіх гілок влади, з допомогою соціально-відповідального бізнесу, духовенства й прихожан в районі будуються та ремонтуються храми, зокрема, на стадії завершення роботи по відбудові церкви Пресвятої Трійці в селі Любитове, благоустроюється територія новозбудованої Свято-Успенської церкви у мікрорайоні Андріївка, міста Кролевець, розпочато внутрішні ремонтні роботи церкви Різдва Пресвятої Богородиці в селі Обтове та ремонт даху Успенської церкви в селі Тулиголове, що збудована ще у 19 ст. (1852-1881 рр.). Ремонтується система опалення та замінюється підлога в Покровській церкві (с.Алтинівка). Ремонт триває у храмі Іоанна Предтечі (с.Грузьке).
   До 1025-річчя Хрещення Київської Русі віряни Кролевеччини отримали безцінні подарунки від народних депутатів України. Так, Андрій Деркач презентував ікону «Собор Архістратига Михаїла» Успенській церкві в селі Тулиголове, до ремонту якої він теж долучився, і в Спасо-Преображенський храм міста Кролевець для ікони Божої Матері, яка в минулому році презентована благодійником, коштом депутата путивлянами виготовлено кіот. Народний депутат України Ігор Молоток теж сприяє відродженню духовності на Кролевеччині, зокрема він надає посильну допомогу у внутрішньому ремонті Обтівської церкви. Як то кажуть, той, хто поклав цеглину на будівництво храму, ніколи не скривдить немічного, не стоятиме осторонь чужого горя.
   Також, в районі благоустроєно території святих для віруючих місць – це Попівська долина, що в мікрорайоні Гончарівка у місті Кролевець та святе місце біля Дубовицької криниці, де кожного року збирається духовенство й віруючі, щоб вшанувати Божу Матір. Зокрема, за кошти благодійників неподалік криниці на камені відображено Дубовицьку ікону Божої Матері, поряд з якою, молитва до Святої та історія святині. Також, 12 липня, освячено мозаїчну ікону Дубовицької Божої Матері на стіні будівлі, яка залишилась від церковної огорожі древнього храму в Дубовичах в центрі села.
   Благочинний Кролевецького району, протоієрей Отець Михаїл відзначив, що у нинішньому році, також, планується відремонтувати дзвіницю Спасо-Преображенського храму в м. Кролевець. Крім того, релігійна громада має намір замінити покрівлю цього храму, збудувати господарські приміщення. Передбачається і зведення дзвіниці біля церкви Святої Великомучениці Варвари, що в с. Буйвалове.
   У червні цього року в Центральній районній лікарні відкрито капличку в ім’я святителя Луки архієпископа Сімферопольського і Кримського (лікаря-хірурга), що розташована в холі біля центрального входу до ЦРЛ. Освячення та літургію там провів єпископ Конотопський та Глухівський Роман. Як тоді відзначила керівник лікувального закладу Олена Пінчук : «Духовне життя людини в значній мірі позначається на стані її здоров’я. І саме віра та духовність позитивно впливають на стан хворого, полегшують його страждання, сприяють одужанню і зціленню».
   Управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, виконуючи завдання голови району Олега Шпринделя, працюють над тим, щоб з початку нового навчального року у школах району запровадити вивчення християнської етики, що сприятиме зростанню у молоді духовності, що в свою чергу призведе до зміцнення духовної домінанти в нашому суспільстві.
   «В умовах стрімкоплинного, сучасного життя визначення духовності як провідної характеристики людини, її духовних пріоритетів, обґрунтування системи цінностей, що мають лягти в основу життя дитини, виступають на передній план усього процесу її соціалізації. Турбуючись за підростаюче покоління ми - дорослі, повинні долучати дітей до віри в Бога, щоб допомогти їм вибудувати правильну життєву позицію», - підкреслив голова Кролевецької районної державної адміністрації Олег Шприндель.
   Під час відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі делегація Кролевецького району візьме участь в заходах, що будуть проходили в столиці - місті Києві, а також в місті Глухові, де духовенство зі всієї єпархії збереться, щоб провести урочистий хресний хід та Божественну Літургію. У всіх, 15 діючих приходах Кролевеччини, 28 липня – в день пам`яті рівноапостольного князя Володимира (960-1015) відбудуться святкові богослужіння та Божественна Літургія в Спасо-Преображенському храмі Кролевця.