Районна газета

ВІД ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ЗАЛЕЖИТЬ БЛАГОПОЛУЧЧЯ ЖИТЕЛІВ КРОЛЕВЕЧЧИНИ

Одним з питань, котре виносилось на засідання колегії Кролевецької районної державної адміністрації - «Про підсумки виконання Програми економічного і соціального розвитку Кролевецького району за І півріччя 2018 року», з якого доповідала головний спеціаліст відділу економічного розвитку та торгівлі районної державної адміністрації Тетяна ОБОЛОНСЬКА.

Як сказала виступаюча, за січень-березень 2018 року підприємствами та організаціями всіх форм власності освоєно 36,9 мільйона гривень капітальних інвестицій, що на 73 % більше, ніж за відповідний період 2017 року.

Кошти направлено на заходи з енергозбереження, технічне переозброєння і реконструкцію підприємств, придбання техніки, що є підґрунтям економічного зростання регіону.

Обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) за січень-травень склав 52,1 мільйона гривень і зріс на 69,3% у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Суттєвий внесок у загальні результати промислової діяльності внесли товариство з обмеженою відповідальністю „АрмаПром”, частка якого в загальному обсязі реалізованої промислової продукції району складає 52%, філія Публічного акціонерного товариства „Державна продовольчо-зернова корпорація України „Кролевецький комбінат хлібопродуктів” - 19%, Кролевецьке районне комунальне підприємство „Акватермо” -10%.Частка експорту в обсязі реалізованої продукції становить 37%.

Сільськогосподарськими підприємствами до обробітку залучено 33,5 тисяч га ріллі, що на 1,1 тисяч га більше минулого року.

В структурі посівних площ, як і в попередні роки, найбільшу питому вагу  займають зернові та зернобобові культури – 61,6%, технічні культури – 36,7%; картопля та овочі - 0,03%, кормові культури - 1,67%.

Станом на 01.07.2018 року в сільгосппідприємствах району утримується 3955 голів великої рогатої худоби. Вироблено 3948 тонн молока (+108 тонн до відповідного періоду минулого року), вирощено 138 тонн м’яса. Надій молока на корову склав 1639 кг (+3 кг до минулого року).

Суб’єктами підприємницької діяльності відкрито та відновлено роботу 5 підприємств роздрібної торгівлі загальною торговельною площею 460 кв.метрів, 2 заклади сфері побутового обслуговування населення.

Середньомісячна заробітна плата за 1 квартал 2018 року у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року зросла на 120,4% і становить 5413 гривень.

Станом на 01.07.2018 заборгованість із заробітної платина має підприємство об’єднання громадян „Кролевецьке учбово-виробниче підприємство УТОС”(119 тис. грн.). Підприємством розроблений графік погашення заборгованості із виплати заробітної плати до кінця 2018 року, який успішно виконується.

- Ми всі повинні чітко усвідомити, що від виконання Програми соціально- економічного розвитку району у великій мірі залежить  благополуччя жителів Кролевеччини, - наголосив голова Кролевецької районної державної адміністрації Олег КУЧЕРЯВИЙ. Тож і надалі плідно працюватимемо над виконанням кожного його пункту.