Районна газета

КРОЛЕВЕЧЧИНА ГОТУЄТЬСЯ ДО ОПАЛЮВАЛЬНОГО ПЕРІОДУ

«Про підсумки проходження опалювального сезону 2017-2018 років та підготовку галузей економіки району до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років» йшлося на черговому засіданні колегії Кролевецької районної державної адміністрації. З даного питання слухали начальника відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Кролевецької районної державної адміністрації Олексія АНЦИБОРА.
За словами доповідача, Кролевеччина активно готується до наступного осінньо-зимового періоду. Проводяться відповідні заходи.
Тривають роботи з підготовки бюджетних закладів  району до опалювального періоду 2018-2019 років. Так, закладами освіти укладені договори на опалювальний період 2018-2019 років. По твердому паливі проведено  тендерну закупівлю  на суму 2344,367 тис. грн. на 4100 м3 за договором № 238 від 18.06.2018 року з ДП «Кролевецький агролісгосп».
Залишок дров на кінець опалювального періоду становить 286,6 м3 та завезено дров 367,62 м2, всього - 653,6 м2 (15,9 %) при потребі 4100 м3 на наступний опалювальний період.
У закладах освіти встановлено 20 енергозберігаючих вікон, а саме Буйвалівський НВК - 9 шт., Обтівська ЗОШ I-III ступенів - 2 шт., Божківський НВК - 2 шт, Литвиновицький НВК - 7 шт., замінено 8 дверей (Обтівська ЗОШ I-III ступенів - 1 шт., Литвиновицький НВК - 7 шт.) У Ярославецькій ЗОШ I-III ступенів проведено ремонт покрівлі на суму - 294,7 тис. грн.
Виконуються роботи на котельнях Мутинської ЗОШ та Яровського НВК.
Встановлено лічильники холодної води в 13 загально - освітніх школах та дитячих навчальних закладах, у 5 – вирішується питання (Буйвалівський НВК, Божківський НВК, Локнянський НВК, Яровський НВК, Ярославецька ЗОШ  I-III ступенів).
У Кролевецькому районі опалюється 40 приміщень закладів культури. З них від тепломережі - 1, власні котельні - 12, електричне стаціонарне - 1, пічне - 9, частково електрокалориферами – 17.
Для належного та безперебійного функціонування центральної районної лікарні в осінньо-зимовий період 2017-2018 років було виконано ряд заходів. Серед них:частково проведені промивка та гідравлічні випробування систем теплопостачання (50 %);усунені порушення, які були виявлені у гідравлічних та теплових режимах тепловикористовувальних установок;проведено ревізію запірної арматури;проведено повірку лічильників тепла, манометрів та термометрів;зроблено перевірку герметизації інженерних вводів;налагоджені системи теплоспоживання;проведений поточний ремонт теплопункту: побілка, фарбування трубопроводів та обладнання.
На початку 2018 року укладені договори та додаткові угоди на отримання енергоносіїв з суб’єктами господарювання в межах затверджених лімітів.
Розрахунки за спожиті енергоносії проводяться в термін згідно укладених договорів. Асигнуваннями на оплату енергоносіїв та комунальних послуг лікарня на сьогоднішній день відповідно до діючих тарифів в межах споживання ліміту забезпечена.  
За рахунок коштів спецфонду в сумі 7,229 тис. грн. був встановлений твердопаливний котел для туберкульозного кабінету. Дрова для його опалення заготовлені в повному обсязі.
Виконані наступні роботи: проведено ревізію запірної арматури; здійснено поточний ремонт теплопункту: побілка, фарбування трубопроводів та обладнання;усунуті порушення, виявлених у гідравлічних та теплових режимах тепловикористовувальних установках; проведено поточний ремонт інфекційного відділення (заміна вікон).
Кролевецькою районною радою додатково виділені кошти в сумі 1173,2 тис. грн. на поточний та капітальний ремонт приміщень і будівель лікарні. Проте нагальним питанням є проведення будівельних робіт з реконструкції існуючої теплової мережі ЦРЛ, на сьогодні за добу витік води по мережі становить 1,5 м3
Кролевецьким районним центром первинної медико-санітарної допомоги (РЦ ПМСД) укладені договори на 2018 рік на отримання енергоносіїв з  суб’єктами господарювання в межах затверджених лімітів.
Кошторисом на 2018 рік затверджено 1 млн. 499,7 тис. грн. на оплату комунальних послуг та енергоносіїв. Сільськими радами були виділення субвенції на закупівлю дров. При потребі 644,0 м3 дров на сьогодні заготовлено 400,5 м3, що становить 62,0 %.
Для облаштування засобами дистанційної передачі даних власними комерційними вузлами обліку газу виготовлено проектно-кошторисну документацію на установлення в міській АЗПСМ № 3 по вул. Франко 90, проведення будівельно-монтажних робіт передбачено на кінець поточного року, вартість робіт становить 25,6 тис. грн. Проте залишається немало проблемних питань, які потребують негайного вирішення.
Кролевецьким районним комунальним підприємством «Акватермо» обслуговується 8 котелень сумарною потужністю 9,79 Гкал. Виконані роботи на загальну суму 82702,0 грн.
Окремі пояснення на засіданні колегії районної державної адміністрації дали директор РКП «Акватермо» Віктор ОДНОРОГ, старший майстер Кролевецької дільниці Шосткинського відділення ПАТ «Сумигаз» Олександр БОЖАВЕЛЬ, в.о. головного лісничого ДП «Кролевецький агролісгосп» Олександр ЛЕВЧЕНКО, який запевнив, що стовідсотково буде забезпечена твердим паливом освітня галузь Кролевеччини.
«Чим якісніше й відповідальніше працюватимемо, підготувавшись до початку осінньо-зимового періоду, тим простіше й легше працюватимемо взимку, а тому потрібно всім відповідним службам питання підготовки до зиму тримати на особливому контролі. Спільними зусиллями на належному рівні зустрінемо холоди», - резюмував керівник району Олег КУЧЕРЯВИЙ.