Районна газета

СУМЩИНА – У П’ЯТІРЦІ НАЙКРАЩИХ ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ ЗА СІМОМА НАПРЯМКАМИ

   У ході засідання колегії облдержадміністрації Юрій Чмирь відзначив успіх реалізації Стратегії «Нова Сумщина-2015» в інвестиційній та соціальній сферах, енергозбереженні, освіті, галузі охорони здоров’я, спорті та культурі
   За словами голови облдержадміністрації, Стратегія розвитку регіону побудована на інноваційних підходах і методах у господарюванні. Вже сьогодні нові погляди на старі проблеми дають конкретні результати та досягнення.
   «Стратегія побудова за кластерним принципом. Ми розглядали кожну галузь і сьогодні маємо про що говорити людям», – підкреслив Юрій Чмирь.
   За словами керівника регіону, сьогодні Сумщина може не лише забезпечити себе продовольством, а й стати донором для інших регіонів держави.
   «Значна кількість інвестицій надійшла у кластер овочівництва та тваринництва. А це – перспективні напрямки розвитку сільських територій. Інвестори не лише розвивають соціальну сферу та інфраструктуру села, а й створюють нові робочі місця», – зауважив голова облдержадміністрації.
   Юрій Чмирь відзначив розвиток будівельного кластеру та здобутки в енергозбереженні. «Сумщина визначена пілотною областю з впровадження енергозберігаючих технологій. Президент України Віктор Янукович ставить перед владою завдання скоротити упродовж двох років споживання природного газу до 50%. Ми багато працюємо у цьому напрямку», – додав керівник області.
   У сфері інвестицій Сумщина також маж неабиякі успіхи. Упродовж трьох років область займає лідируючі позиції у цій сфері.
   «Глава держави наголошує на зменшенні тиску на бізнес, знаття адміністративних бар’єрів. Відтак, завдяки підтримці депутатського корпусу на Сумщині було скасовано близько 2 тисяч регуляторних актів», – повідомив Юрій Чмирь.
   На його переконання, реалізація Стратегії «Нова Сумщина-2015» запровадила нове відношення до соціальної сфери. Йдеться не лише про будівництво лікарень, а й про ремонт дитячих садків, шкіл, відкриття фельдшерсько-акушерських пунктів.
   Голова облдержадміністрації закликав керівників на місцях провести звіти щодо реалізації стратегічного документу регіону, аби упродовж двох років «підтягнути» показники.
   «Ми й надалі підвищуватимемо темпи роботи, аби вже у 2015 році увійти до п’ятірки найрозвиненіших областей України за всіма показниками», – резюмував Юрій Чмирь.