Районна газета

НА ФІНАНСОВУ ПІДТРИМКУ МАЛОГО БІЗНЕСУ В ОБЛАСНОМУ БЮДЖЕТІ ПЕРЕДБАЧЕНО 3 МІЛЬЙОНА ГРИВЕНЬ

Про це повідомив заступник директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Олександр ОКСАНТЮК під час засідання «круглого столу» щодо фінансової підтримки суб’єктів малого підприємництва в регіоні за участю працівників обласного та регіональних підрозділів ПАТ «Державний ощадний банк України»

Працівникам банківських установ було презентовано механізм надання часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими суб’єктами малого підприємництва у державних банківських установах, у рамках Програми розвитку малого і середнього підприємництва в Сумській області на 2017-2020 роки.

За словами Олександра Оксантюка, у 2018 році механізм обласної програми дозволив компенсувати майже 842 тисячі гривень сплачених відсотків за кредитами представникам малого і середнього бізнесу. Зокрема із обласного бюджету було витрачено 370 тисяч гривень, районних бюджетів – 385,4, бюджетів ОТГ – 53,3 тисяч гривень.

За час дії програми розвитку малого і середнього підприємництва в Сумській області на 2017-2020 роки 20 місцевих підприємців стали переможцями конкурсних відборів для отримання відсоткової компенсації. Переважна частина переможців спрямувала кредитні кошти на закупівлю сільськогосподарської техніки та обладнання.

Заступник директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністраціїтакож ознайомив і з планами щодо реалізації обласної програми фінансової підтримки суб’єктів малого підприємництва у 2019 році.

«У цьому році на фінансову підтримку представників малого бізнесу в обласному бюджеті передбачено 3 мільйона гривень, а у бюджетах районів та об’єднаних територіальних громад Сумщини – 3,03 мільйона гривень. Зокрема вже 14 березня у місті Суми заплановане проведення нового обласного конкурсного відбору проектів суб’єктів малого підприємництва щодо отримання часткової компенсації».

Довідково: Учасниками програм можуть бути суб’єкти малого підприємництва: фізичні особи-підприємці та юридичні особи-суб’єкти господарювання, які зареєстровані та здійснюють підприємницьку діяльність не менше 1 (одного) року до дати звернення щодо надання компенсації; зареєстровані та здійснюють підприємницьку діяльність на території району чи об’єднаної територіальної громади, чиї представницькі органи місцевого самоврядування прийняли рішення про виділення з відповідного районного бюджету чи бюджету об’єднаної територіальної громади коштів на надання компенсації та у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 осіб та річний дохід не перевищує суму, еквівалентну 10 мільйонам євро.

Право на отримання компенсації надається на конкурсних засадах суб’єктам бізнесу, які отримали кредити, починаючи з 01 липня 2017 року.

Компенсація надається за період, що не перевищує 18 (вісімнадцять) календарних місяців за наявності фінансування, передбаченого у відповідних місцевих бюджетах.