Районна газета

ОДНИМ ІЗ КЛЮЧОВИХ ПИТАНЬ РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я Є РОЗБУДОВА СИСТЕМИ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я

На цьому наголосив керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ на засіданні робочої групи з питань розвитку системи громадського здоров’я

За словами Дмитра Живицького, наприкінці 2017 року на Сумщині було створено державну установу «Сумський обласний центр громадського здоров’я», який відразу розпочав співпрацю з Центром громадського здоров’я МОЗ України та отримав від Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні фінансування у сумі більше 1 мільйона гривень на реалізацію заходів з розбудови громадського здоров’я.

Протягом 2018 року представниками обласного ЦГЗ проведено картування інформаційних потоків в області за основними типами інфекційної захворюваності, організовано регіональні тренінги та «круглі столи» з питань громадського здоров’я, епіднагляду за інфекційними хворобами, імунізації населення та промоції здоров'я тощо. Також розроблено бренд-бук та веб-сайт цього закладу. Наразі підготовлено проект Обласної програми розбудови системи громадського здоров'я на 2019-2020 роки.

У той же час сьогоднішні тенденції медичної реформи в країні показали, що такі Центри громадського здоров’я повинні бути в структурах обласних управлінь охорони здоров’я, – зазначив Дмитро Живицький. Зокрема у наказі Міністерства охорони здоров’я України про регіональні центри громадського здоров’я йдеться про створення саме комунальних некомерційних підприємств.

За словами керівника апарату облдержадміністрації, обласний центр громадського здоров’я поступово буде розширювати свої напрямки діяльності та стане єдиним потужним закладом, робота якого буде спрямована на зміцнення та збереження здоров’я місцевого населення і попередження інфекційних захворювань, зокрема, ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусних гепатитів.

Нагадаємо, що у Сумському обласному центрі громадського здоров’я передбачено посади різнопрофільних фахівців: центру профілактики та боротьби зі СНІДом, протитуберкульозного диспансеру, обласного наркологічного диспансеру, обласної інфекційної лікарні, обласного аналітичного центру медичної статистики та лікарсько-фізкультурного диспансеру.