Районна газета

ЗАХИСТИТИ РОСЛИНИ ВІД ШКІДНИКІВ, ХВОРОБ Й НЕ ДОПУСТИТИ ГИБЕЛІ БДЖОЛОСІМЕЙ

13 травня на апаратній нараді в Кролевецькій районній державній адміністрації розглядалось питання «Про проведення заходів із захисту рослин від шкідників, хвороб та бур’янів на території Кролевецького району», з якого інформував провідний спеціаліст відділу контролю за обігом захисту рослин управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Сумській області Володимир КОЛОМІЄЦЬ.

Як сказав виступаючий, розпочалась масова торгівля засобами захисту рослин на ринку м. Кролевець та на територіях сільських рад. На сьогодні на ринку м. Кролевець торгівлею засобами захисту рослин займаються 11 підприємців. Кожен з них має допуски та посвідчення на право роботи з пестицидами та агрохімікатами, які видаються управління фітосанітарної безпеки на 1 рік безкоштовно. Постійно проводиться робота з головами сільських рад про можливе ввезення фальсифікованих пестицидів, щоб не допустити їх реалізації населенню.

Триває період інтенсивного використання пестицидів на посівах сільськогосподарських культур. Зазвичай для цих цілей аграрії використовують широкий асортимент пестицидів. Але часто через згубну дію цих речовин гинуть бджолині сім”ї. За словами посадовця, на весь вегетаційний період 2019 року планується застосовувати пестицидів в кількості 61,0 т, на площу 52,0 тис. га на суму 37,0 млн. грн.

Аграріям та власникам бджолиних сімей слід приділяти належну увагу профілактичним заходам, які дозволяють уникнути випадків, пов’язаних із загибеллю бджіл.

Фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки сільськогосподарських культур, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки попередити про це населення, сільські ради та землекористувачів. При цьому повідомляється дата обробки, назва  препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.

Роботи з пестицидами, враховуючи безпечність для бджіл, слід проводити у вечірні (18-20) години. Обробки інсектицидами в садах, на посівах ріпаку та інших медоносних культур в період цвітіння забороняється.

«Необхідно посилити контроль за роботою аграріїв при внесенні засобів захисту рослин. Проводити роботи так, аби не допустити загибелі бджіл»,- резюмувала перший заступник голови Кролевецької районної державної адміністрації Валентина ТИЩЕНКО.