Районна газета

КРОЛЕВЧАНИН СЕРГІЙ ШКУРА - ВДРУГЕ ПРЕЗИДЕНТСЬКИЙ СТИПЕНДІАТ

У свої 25 років випускник міської ЗОШ№5 та Глухівського національного педагогічного університету імені О.Довженка, керівник гуртка Кролевецької станції юних техніків Сергій ШКУРА - майстер художньої обробки деревини, член Національної спілки майстрів народних мистецтв України, Президентський стипендіат.

10 травня 2019 року Указом Президента України №209/2019 Сергію Вікторовичу ШКУРІ вдруге призначено президентську стипендію.

Його ексклюзивні роботи з декоративно-прикладного мистецтва вражають своєю глибиною, задумом, втіленням, довершеністю й оригінальністю. Він учасник і призер Всеукраїнських та міжнародних виставок.

Добротні ексклюзивні вироби талановитого митця давно перетнули кордони не лише Сумщини, а й України. В творчому доробку понад сотня довбно - різьблених предметів. Виготовляє ложки, ковші, таці, скриньки, дошки, іграшки. Стильні сувеніри, високохудожні витвори часом лише в однім – єдинім екземплярі. Всі роботи авторські! А чого лишень варті неймовірної краси декоративні тарілки в народному українському стилі! На одне своє «дітище» йде у митця від кількох днів до кількох тижнів, як скажімо, працював над створенням скульптури Козака. Як вважає зодчий, поспіху в цій роботі просто не може бути.

Особливо вабить майстра паркова скульптура, тут справді політ фантазії й творчості. І мріє створити скульптури з серії «Українське козацтво» та приступити до виготовлення різьблених меблів в стилі барокко. Останніми витворами мистецтва мали можливість насолодитись кролевчани та гості міста, днями побачивши Великоднє деревце та Дерево Пам’яті, виготовлене наставником разом з вихованцями СЮТех.

Робота й творчість - це нерозривне, це його стезя, його світ, його захоплення, його любов. Шліфувати, вдосконалювати свої вміння й досвід, розвивати сіверське різьблення, передаючи знання й вміння юним - це те чим наповнений багатогранний світ автора й виконавця, майстра й вчителя.

«Коли твориш, імпровізуєш, то це неймовірно - дивовижний стан душі, коли твої роботи оцінені й визнані – найвища оцінка роботи майстра»,- переконаний самородок з Кролевця Сергій ШКУРА.