Районна газета

ОДИНОКИМ ГРОМАДЯНАМ КРОЛЕВЕЧЧИНИ - СОРОК ВИДІВ ПОСЛУГ

«Про роботу комунальної установи «Кролевецький територіальний центр соціального обслуговування» йшлося на апаратній нараді в Кролевецькій районній державній адміністрації 10 червня, де доповідала Валентина ФЕДОРЕНКО- директор територіального центру.

Як сказала посадовець, основними завданнями територіального центру соціального обслуговування є виявлення громадян, які потребують сторонньої допомоги, визначення їх індивідуальних потреб та подальше якісне забезпечення соціальними послугами.

До складу територіального центру входять 3 структурних підрозділи:відділення соціальної допомоги вдома;відділення по наданню соціально-побутових послуг;сектор обліку бездомних громадян.

Торік в структурі терцентру відбулись зміни у зв’язку з утворенням центру надання соціальних послуг Кролевецької міської ради, а відтак громадяни громади отримують соціальні послуги в новоствореному центрі.

З початку рокутериторіальним центром обслужено 400 громадян похилого віку та інвалідів. Найбільше громадян, які отримали соціальні послуги проживають на території Алтинівської сільської ради, найменша - на території Буйвалівської та Добротівської сільських рад. Через відсутність контингенту, не надаються послуги територіальним центром по Майорівській сільській раді.

У відділенні соціальної допомоги вдома послугу догляду вдома отримали 345 одиноких громадян. Послуги догляду вдома передбачають: закупівлю та доставку продуктів харчування, ліків та інших товарів, допомогу у приготуванні їжі та прибиранні житла, допомогу в оформленні документів, внесення платежів, допомогу у самообслуговуванні та ін.

Цьогоріч на обслуговування територіальним центром взято 30громадян.

Соціальні робітники відвідують обслуговуваних громадян згідно затверджених графіків, надають близько 40 різних видів послуг.

Одиноким громадянам надаються соціальні послуги безкоштовно в обсягах, визначених державним стандартом. Громадянам, що мають працездатних рідних, які повинні за законом забезпечити їм догляд і допомогу, соціальні послуги надаються на платних умовах. Послуги на платних умовах отримали 35 громадян на суму 2773 грн.

У відділенні по наданню соціально-побутових послуг надаються послуги з прання білизни, санітарно-гігієнічні та перукарські. З початку року надано 380 послуг, із них платних 94 на суму 2773 грн.

При територіальному центрі діє пункт прокату засобів реабілітації. Є в наявності: 3 інвалідні візки, ходунки – 3 шт., стільці для туалету – 4 шт. Прокатом засобами реабілітації з початку року скористалися  8 осіб.

В 2019 році матеріальну допомогу отримали 266 осіб на суму 11,6 тис.грн.

«Наразі соціальними робітниками розпочата підготовка до осінньо-зимового періоду. Проводяться заходи щодо завезення дров та обробітку присадибних ділянок»,- сказала Валентина ФЕДОРЕНКО.