Районна газета

УКРАЇНА ОТРИМАЛА ГРАНТ ПРОГРАМИ ЄС ЕРАЗМУС+ НА ОБМІН СТУДЕНТАМИ ТА ПРАЦІВНИКАМИ ВИШІВ – ДЛЯ ЦЬОГО Є МАЙЖЕ 2,8 ТИСЯЧІ МІСЦЬ

200 українських організацій спільно з більш як 270 європейськими партнерами отримали 2 тисячі 766 грантів для обмінів студентами та працівниками вишів

У межах Програми ЄС Еразмус+ усі учасники зможуть поїхати на навчання, практику, підвищення кваліфікації чи стажування до європейського або українського університету.

З усієї кількості місць, які отримали фінансування, 1142 гранти призначені для студентів, а 1624 – для працівників вишів. Загалом обмін відбудеться у такій пропорції: 839 грантів для навчання українських студентів, 303 – для європейських; 931 грант для стажування або викладання працівників українських вишів, 693 – для європейських.

За результатами обмінів між студентами всі отримані бали будуть пере зараховані українським університетом та внесені у додаток до диплому. Викладачам зарахують такий досвід як підвищення кваліфікації.

Переможцями від України стали заклади вищої освіти, наукові установи, громадські, приватні та державні організації з різних регіонів країни. Серед них найбільшу кількість проектів з мобільності виграли такі заклади: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка; Львівський національний університет ім. Івана Франка; Національний університет «Львівська політехніка»; Український католицький університет; Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича; Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського»; Національний університет «Києво-Могилянська академія».

До списку переможців також увійшли переміщені виші. Найпопулярнішими країнами-партнерами для обмінів з Україною стали Німеччина, Великобританія, Польща, Італія та Франція.

Довідково: проекти з Міжнародної кредитної мобільності надають можливості обмінів студентами та працівниками закладів вищої освіти з партнерами Програми Еразмус+. Метою обміну є навчання, проходження практики, викладання або стажування.

У період з 2015-2018 років до Національних Агентств Еразмус+ у 33 країнах-членах Програми було подано 1901 проект співпраці університетів України та Європи. З них 13051 мобільність була профінансована.

За матеріалами Міністерства освіти і науки: https://mon.gov.ua/ua/news/ukrayina-otrimala-grant-programi-yes-erazmus-na-obmin-studentami-ta-pracivnikami-vishiv-dlya-cogo-ye-majzhe-28-tis-misc