Районна газета

ОЧІЛЬНИК КРОЛЕВЕЧЧИНИ ОЛЕГ КУЧЕРЯВИЙ НА БРИФІНГУ У ВЕРХОВНІЙ РАДІ УКРАЇНИ ПРО ФІНАНСУВАННЯ ПРОЄКТІВ СОЦІАЛЬНО- ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІЙ

3 жовтня, на брифінгу у Верховній Раді України, народний депутат України Ігор МОЛОТОК з представниками Кролевецького, Шосткинського та Конотопського районів звернувся до Кабінету Міністрів України щодо відновлення фінансування  проєктів соціально-економічного розвитку територій.

Як наголосив Ігор МОЛОТОК, коли ремонтні та будівельні роботи на дорогах, у школах, лікарнях і дитячих садочках мають йти повним ходом, Держказначейство за дорученням Мінфіну призупинило проведення видатків місцевих бюджетів по субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій. Більше того, очікує на згоду місцевих фінансових органів на відкликання коштів, які вже надійшли на їх рахунки. І хоча Уряд говорить про збільшення розміру допомоги громадам, але по факту вона зменшується.

Голова Кролевецької районної державної адміністрації Олег КУЧЕРЯВИЙ, підтримавши своїх колег, підкреслив, що державна Програма соціально-економічної підтримки окремих територій є дієвою і дану допомогу від держави схвально сприймає населення. “Кролевецькому району були виділені кошти. У співпраці з територіальними громадами  були підготовлені проєкти, проте вони не реалізовуються”, – зазначив очільник району Олег КУЧЕРЯВИЙ.

Він звернувся до Уряду та Міністерства фінансів з тим, щоб розблокувати дану програму і продовжити фінансування проєктів, які були визначені розпорядження Кабінету Міністрів України № 500 “Деякі питання розподілу у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій”. Зокрема, в даному розпорядженні  передбачалось для Кролевецького району понад 3 мільйони гривень. Кошти на придбання дитячого майданчику для Ярославецького ДНЗ, реконструкцію вуличного освітлення у Буйваловому, придбання інтерактивного комплексу для Камінського НВК, поточний ремонт окремих приміщень та облаштування пандусу у Тулиголівській ЗОШ, капітальний ремонт тротуару по вул. Європейській у Кролевці, капітальний ремонт спортивної зали Реутинського аграрного ліцею та інші.

Очільник Кролевеччини сподівається, що кошти надійдуть в район, й будуть успішно реалізовані всі проєкти.